Konuşma Problemleri Kekemelik 3 yaş

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.
Dil terapisti bir arkadaşım vardı kekemeliği sizin anlattığınız gibi anlatıyordu bir süre görülmeyebilir geri gelebilir tamamen geçmeyebilir ama büyük oranda kontrol etmek öğretilebilir demişti. Hatta onunla ortak takip ettiğim kekemelik tanısı almış bir öğrencimiz vardı 9-10 yaşlarında uzun ve akıcı cümleler kuruyordu. Zorlandığında terapistin önerilerini uygulardı benimle konuşurken (istemli kekemelik sanırım mesela çocuk bugün başından geçen bir olayı anlatıyor okul kelimesinde zorlandı hazır hissedene kadar o-o-o-okulda ... diye devam ediyor ve yeniden uzun bir paragraf kuruyordu.) Uyduğunuz öneriler onun psikolojisi açısından çok kıymetli 🌸 uymadığınız taktirde hem kekemelik şiddetini arttırabilir hem de davranış ve uyum problemleri ile karşılaşabilirsiniz (alt ıslatma vb.) Ben sizi anlayabiliyorum 🌸 bunaldım demissiniz bence siz de psikolog ile terapiler yapmalısınız mutlu annelerin mutlu çocuklar yetiştirmesi dileğiyle umarım oğlunuz ilerleme kaydeder🧚‍♀️
Teşekkür ederim, ben de destek alıyorum, ama kabullenmek kolay olmuyor, bana tek iyi gelen birinin geçecek demesi oluyor, ben de ona inanmak istiyorum.. inşallah geçer 🙏🏻

Kızım 7 aydır kekeliyor. Dil terapistine gittik biraz beklememizi söyledi önceden hece tekrarı şeklindeylen şimdi kelimeler heceler arasında duraklamaları başladı. Lütfen bu konu hakkında tecrübesi olanlar yorum yapabilir mi artık çok canım sıkılıyor.
Bana özelden yazabilir misiniz
Son durum.nedir çocuğunuz ile.ilgili

X