Kedimin ağzında yara oluştu. Neyi olabilir? Lütfen bakar mısınız?

EloraViolet

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2022
4.015
16.884
Az önce fark ettim. Ağzı değil de dudağı gibi bir yerde yarası çıkmış. :cry: :cry: :cry: görünce çok üzüldüm. Oraya yara bakım spreyleri alıp sürmem mi gerekir? Yemek yemesinde sorun yok yemek yiyor, sızlanmıyor.

Uçuk değildir değil mi?

Eklentiler

• IMG-20230616-WA0055.jpg
    IMG-20230616-WA0055.jpg
    71,3 KB · Görüntüleme: 90
Az önce fark ettim. Ağzı değil de dudağı gibi bir yerde yarası çıkmış. :cry: :cry: :cry: görünce çok üzüldüm. Oraya yara bakım spreyleri alıp sürmem mi gerekir? Yemek yemesinde sorun yok yemek yiyor, sızlanmıyor.

Uçuk değildir değil mi?
Benim kedimde de olmuştu ama toplu iğne kadardı bu kadar değildi ve yarası yoktu böyle.

Visenyaa Visenyaa bana da demişti kızgınlık döneminden de olabilir diye, o sıralar kızgınlık yeni bitmişti iki kedim var yalnız birtanesinde gördüm. Ben vete gitmeden önce takib etmek istedim ve farkettiğim günden itibaren netten araştırdım ve öğrendim ki bu alt dudağın şişme sebebi çoğunlukla plastik yemek ve su kablarıymış, ben hemen değiştirdim ve yerine porselen kablar koydum o zamandan sonra şişliği indi çok şükür.

Eğer sizin de kullandığınız kablar plastikse değiştirmenizi öneririm. Geçmeyecek olursa mutlaka veterinere gösterin. Çok geçmiş olsun minnoşa 🥰🌺

My_Moonlight06 My_Moonlight06 bebek senin kedindede böyle olmuştu nasıl şu an? Ne dedi vet?
Canım vete gitmeme gerek kalmadan geçti çok şükür. Yukarıda da bahsettiğim gibi yemek kablarını degiştirdim geçti. Sebebi artık o muydu yoksa kızgınlıkla alakalı mıydı bilmiyorum ama işe yaradı ☺️

Benim kedimde de olmuştu ama toplu iğne kadardı bu kadar değildi ve yarası yoktu böyle.

Visenyaa Visenyaa bana da demişti kızgınlık döneminden de olabilir diye, o sıralar kızgınlık yeni bitmişti iki kedim var yalnız birtanesinde gördüm. Ben vete gitmeden önce takib etmek istedim ve farkettiğim günden itibaren netten araştırdım ve öğrendim ki bu alt dudağın şişme sebebi çoğunlukla plastik yemek ve su kablarıymış, ben hemen değiştirdim ve yerine porselen kablar koydum o zamandan sonra şişliği indi çok şükür.

Eğer sizin de kullandığınız kablar plastikse değiştirmenizi öneririm. Geçmeyecek olursa mutlaka veterinere gösterin. Çok geçmiş olsun minnoşa 🥰🌺
Bak bunu bilmiyordum. Ama şunu söyleyim plastik kaplardan herkes uzak dursun cam porselen seramik kullanın akne de yapıyor.

Çok sağolun. Evet kapları plastik.
Evde yalnız da değil, acaba bir şeye mi canı sıkıldı anlamadım noldu kediye. 😔 benim ilk baktığım kedi bu yüzden çok acemiyim

Ağız içi enfeksiyonları da ağız kenarlarında yaralar oluşturabilir Begüm😐 koku var mı ağzında?

Hayır koku yok. Gözlediğim kadarıyla, bir sıkıntısı yok bu yara dışında. İki gün önce oyuncağını ısırıyordu acaba ordan mı yara oldu anlamadım. 😕

Çok sağolun. Evet kapları plastik.
Evde yalnız da değil, acaba bir şeye mi canı sıkıldı anlamadım noldu kediye. 😔 benim ilk baktığım kedi bu yüzden çok acemiyim
O zaman bence hemen kapları değiştirin cam veya porselen vs gibi kaplar kullanın yenisini alana kadar evdeki porselen kase veyahut benzer bir şeyler varsa şimdilik onları kullanın

Bak bunu bilmiyordum. Ama şunu söyleyim plastik kaplardan herkes uzak dursun cam porselen seramik kullanın akne de yapıyor.
Öyle oluyormuş araştırmaya göre sebebi %99 plastik kablarmış. Bunlara alerjik reaksiyon gösteriyorlarmış. Nitekim ben de değiştirince kısa sürede eski haline döndü yavrumun dudağı ☺️

Biz insanlara bile zararlı o bebişlere nasıl olmasın

Oyy yerim onun ağzını ben.💜 Dolgulu gibi şişmiş bir de.💜
Veterinerinize bir fotoğraf vs atıp sorsanız içiniz rahatlar.
Kedim 7 yaşında ama hiç dudak şişmesi olmadı o yüzden önerim yok maalesef :KK43: Çok geçmiş olsun

O zaman bence hemen kapları değiştirin cam veya porselen vs gibi kaplar kullanın yenisini alana kadar evdeki porselen kase veyahut benzer bir şeyler varsa şimdilik onları kullanın
Hemen değiştiriyorum. Yarın da bu fotoğrafı veterinere göstereceğim :KK43: hemen iyileşir umarım

X