Kedim kusuyor

hestina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
869
819
Arkadaslar imdat imdaattt😭

1.5 yasındaki dişi kedim 4-5 gündür kusuyor Allah'ım delireceğim belki tecrübeli kedi anneleri veterinerler varsa aranızda danısmak istiyorum.
Yaklaşık 5 gün önce kedim 2 gün üst üste birerkez kustu, whiskas kedi maması yaptı dedik kaldırdık, fakat paraziti olduğunu fark ettim kosa kosa veterinere gittim, iç parazit aşısı yapıldı, mamadan dolayı kusmustur denildi. Aşı olduğu gün bişey olmadı fakat dün gece ve bu Sabah yine çıkardı, bu sefer safra sıvısı gibiydi, sabah yine kosa kosa veterinere gittim tüy yumağı kalmıstır diye Malta başlattılar bi mide koruyucu iğne yaptılar, kusarsa hemen getirin dediler , yine olunca ve bu sefer yesilimsi olunca işten çıktığım gibi 7/24 açık baska bi veterinere götürdüm bu gece. açıkçası kesinlikle bişey yuttuğunu dusunerek gittim cunku toka alıp ağzında çiğnemeye bayılıyor. Röntgen çekildi azıcık gaz dışında bisey görülmedi, kan tahlili yapıldı yine bişey çıkmadı değerleri temiz çok sukur bi kaç iğne yaptılar vitaminli vs, ama çok halsiz yani yemek yemiyor sadece yatıyor ben napıcam :KK43:

Arkadaslar imdat imdaattt😭

1.5 yasındaki dişi kedim 4-5 gündür kusuyor Allah'ım delireceğim belki tecrübeli kedi anneleri veterinerler varsa aranızda danısmak istiyorum.
Yaklaşık 5 gün önce kedim 2 gün üst üste birerkez kustu, whiskas kedi maması yaptı dedik kaldırdık, fakat paraziti olduğunu fark ettim kosa kosa veterinere gittim, iç parazit aşısı yapıldı, mamadan dolayı kusmustur denildi. Aşı olduğu gün bişey olmadı fakat dün gece ve bu Sabah yine çıkardı, bu sefer safra sıvısı gibiydi, sabah yine kosa kosa veterinere gittim tüy yumağı kalmıstır diye Malta başlattılar bi mide koruyucu iğne yaptılar, kusarsa hemen getirin dediler , yine olunca ve bu sefer yesilimsi olunca işten çıktığım gibi 7/24 açık baska bi veterinere götürdüm bu gece. açıkçası kesinlikle bişey yuttuğunu dusunerek gittim cunku toka alıp ağzında çiğnemeye bayılıyor. Röntgen çekildi azıcık gaz dışında bisey görülmedi, kan tahlili yapıldı yine bişey çıkmadı değerleri temiz çok sukur bi kaç iğne yaptılar vitaminli vs, ama çok halsiz yani yemek yemiyor sadece yatıyor ben napıcam :KK43:
Geçmiş olsun tahlilleri röntgeni temiz çıkmış benim de kedim var tüy yuttuklari zaman kusarak cikartiyorlar ilac falan yapildi rahatlamistir ondan kaynaklıdir yatmasi inşallah çabucak iyileşir 🤲

Baloncuklu ve köpüklü kustuğu oldu mu hiç? Hafif deterjanlı gibi?

*Ekleme; röntgen de çekmişler. Tamam, benim kedim yabancı cisim yuttugunda böyle köpüklü kusmustu ama öyle olsa çıkardı rontgende.
Çok geçmiş olsun,iyilesir insallah cabucak

Geçmiş olsun tahlilleri röntgeni temiz çıkmış benim de kedim var tüy yuttuklari zaman kusarak cikartiyorlar ilac falan yapildi rahatlamistir ondan kaynaklıdir yatmasi inşallah çabucak iyileşir 🤲
Ay insallahh insallah bugun mama vermeyin midesi rahatlasın dediler zaten butun gün yemedi yarın insallah yemeğe baslar artık , malt filan vericem bakalım :KK43:

Baloncuklu ve köpüklü kustuğu oldu mu hiç? Hafif deterjanlı gibi?

*Ekleme; röntgen de çekmişler. Tamam, benim kedim yabancı cisim yuttugunda böyle köpüklü kusmustu ama öyle olsa çıkardı rontgende.
Çok geçmiş olsun,iyilesir insallah cabucak
O kadar yorgunum ki hic hatırlayamıyorum ama değil ya, yok yok o sekilde olsa hatırlardım dediğim gibi ilk kusmalarında full mamayı çıkardı, bugun de tamamen safrasuyu yani :KK43:

Ekleme* röntgende de aslında toka ip vs yuttuğunda çıkmaz dediler, eğer kusması yarında devam ederse tekrar götürücem bu sefer ultrasonla bakıcaz dediler

O kadar yorgunum ki hic hatırlayamıyorum ama değil ya, yok yok o sekilde olsa hatırlardım dediğim gibi ilk kusmalarında full mamayı çıkardı, bugun de tamamen safrasuyu yani :KK43:

Ekleme* röntgende de aslında toka ip vs yuttuğunda çıkmaz dediler, eğer kusması yarında devam ederse tekrar götürücem bu sefer ultrasonla bakıcaz dediler
Of çok geçmiş olsun ya, çok kötü :KK43:( benimki köpük kustugunda yumak yumak dikiş ipi yutmuştu. Gittiğim doktorda röntgen ,ultrason yoktu, gozleyim dedi, eve geldik. Sabah başka yere giderim derken kusa kusa cikartti koca ipi. Ben de şaştım kaldim. ama maşallah, kustuğu gibi iyileşti 🧿
İshali falan var mı? Yoksa sadece kusuyor mu?
Coooook geçmiş olsun. İyi haberlerini yazın mutlaka

Akşam tekrar veterinere götüreceğim gibi duruyor. Dün geceden sonra evet hiç kusmadı ama, çıkaracak bir şeyi yok midesinde bebeğimin :KK43: yemek yemiyor su içmiyor ve çok halsiz. Malt vs denedim, mama koyup denedim tamamen kafasını çeviriyor. Şimdi zaten arayıp danışacağım veterinerine ama, artık iyi olsun ya, kaç gündür veterinerlerdeyiz neden hala sonuca bağlanamıyor bilmiyorum. Hem onu yıpratıyor, maddi olarak da beni artık zorlamaya başladı gittiğimiz zaman 600'den aşağıya çıkamıyoruz, onun canı sağ olsun hiç önemli değil ama bir sonuca bağlanamadığı zaman da eliniz kolunuz bağlı kalıyosunuz :KK43:

Akşam tekrar veterinere götüreceğim gibi duruyor. Dün geceden sonra evet hiç kusmadı ama, çıkaracak bir şeyi yok midesinde bebeğimin :KK43: yemek yemiyor su içmiyor ve çok halsiz. Malt vs denedim, mama koyup denedim tamamen kafasını çeviriyor. Şimdi zaten arayıp danışacağım veterinerine ama, artık iyi olsun ya, kaç gündür veterinerlerdeyiz neden hala sonuca bağlanamıyor bilmiyorum. Hem onu yıpratıyor, maddi olarak da beni artık zorlamaya başladı gittiğimiz zaman 600'den aşağıya çıkamıyoruz, onun canı sağ olsun hiç önemli değil ama bir sonuca bağlanamadığı zaman da eliniz kolunuz bağlı kalıyosunuz :KK43:
Çok üzüldüm çok geçmiş olsun
Buraya da yazın mutlaka sonuçları

Fip filan olsa anlarlardı dimi
Ateşi fılan var mı

Kedinizde akut gastrit olabilir veteriner bundan söz etti mi? Geçen sene bol tüylü oğlum kusmaya başladı, röntgen, kan tahlilleri temiz ama hayvan kusuyor ve yiyemiyor zayıflıyor ben perişanım. Sonra veterinerimiz gastrit olabilir dedi. 3 haftaya yakın götürdüm yemek yemediği için serumla desteklediler, mide koruyucu ve hap verdi ismini yazmıyorum yanlış yönlendirmemek adına. O üç hafta sonunda düzeldi kedim. Mutlaka gastriti sorun veterinerinize.

Hangi ildesiniz? İstanbuldaysanız bizim veterineri tavsiye edebilirim çok bilinir hayvan sahipleri arasında işlerinde iyiler ve para göz değiller

İstanbul'dayım önerilerinizi bekliyorum arkadaslar 😭 bugun tekrar dun gece götürdüğüm yere götürüp detaylı test yaptırmayı dusunuyorum buyuk ihtimalle serum da takarlar butun gün ağzına su değdirmedi mama asla yemiyo cıldırıcam

Probiyotik kefir mi versem acaba diyorum

Yaş mama yiyor mu? Bilmediğiniz şeyleri vermeyin kedinize onların bünyeleriyle bizimkiler çok farklı. Aç ve susuz kalması iyi değil dehidre olursa böbrekleri zarar görür serum almalı.

Uzun süreli kusmada zaten bir süre sonra sarı safra geliyor midede bişey kalmadığı için.

Ben iki türünü gördüm birinde sokaktan aldığım bir kedi sürekli kusuyordu sebebi üşütmeymiş ateşi çok yüksekti diğeri de oğlumun gastriti. En iyisini yine hekim bilir ama gastriti sorun mutlaka.
1-2 saat inde sarım taktırmaya götürücem

Kızlar ıslak mama aldım sonunda yedi 🥺🥺 nasıl mutlu olduğumu anlatamam.. hala su içmiyor onu da şırınga ile hallediyorum şu an

Hepimiz sevindik vallahi burada :rolleyes: ama çok da yüklenmeyin bir anda midesi şişmesin yaş mama zaten su yerine geçer tabii geçici olarak, en iyi teşhisi yine veterineriniz yapacaktır.

Hepimiz sevindik vallahi burada :rolleyes: ama çok da yüklenmeyin bir anda midesi şişmesin yaş mama zaten su yerine geçer tabii geçici olarak, en iyi teşhisi yine veterineriniz yapacaktır.
Ceyrek paket kadar yedi ıslak mamadan vallahi bende cok sevindim fakat, su hala içmiyor şırıngayla içirmeye çalısıyorum kabul etmesede, halen halsız yatıyor uyuyor uyanıyor. Bu gece gözlemde tutacağım aynı giderse yarın direk götüreceğim veterinere.
Yaş mama yemesi çok önemliydi benim için , gerçi az önce tekrar biraz verdim yemiyor suan ama bekliyorum yarını bakalım ne olacak

-Güncelleme- veterinerden geldik az önce arkadaslar gece 3 e kadar serum takıldı kızıma. Bişey yuttuğundan süpheleniliyor yarın ultrasonla bakılacak.. nolur dualarınızı eksik etmeyin. Bana kalırsa bişey yuttuğunu dusunmuyorum.. serum etkili olmaya başladı, az önce ıslak mama yedi güzel sayılabilecek bir istahla ve hareketlenmeye basladı, cisini de az önce yaptı. Bence biz bu süreci guzelce herhangi bir operasyona gerek kalmadan atlatacağız. Gecmis olsun dilekleriniz için cok tesekkur ederim, dualarınıza cok ihtiyacımız var 🧡🧡

X