Kedim kızgınlığa girdiiii yardım

ysm1212

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2023
57
159
30
Kızlar yardımınıza ihtiyyacım var kedim daha 6 aylık ve bugun feci kızgınlıga girdi sürekli miyavlıyor internette gördügüm kuyruga basıp rahatlatma tekniğini uyguladım az faydası oldu gibi ama ne önerirsiniz acilll yazın . Kızgınlık gecmedende kısırlaştırmak sorun yaratabiliyormuş bekliyorum mecbur ama bölede sürekli konuşuyor zaten konuşan bir kedi siz düşünün halimizi 🙄 cevap öneri ne varsa yazın lütfen gecici cözüm

Ben kuyruğa basıp rahatlatma tekniği diye bir şey hiç duymadım. Ama açıkçası kulağa da hiç hoş gelmiyor, ismini düşününce, kediciğin kuyruğuna basılıyor gibi algılıyorum. 😬
Sizin için biraz netten araştırdım. Bu dönemde bol bol oyun oynatıp yormayı önermiş hem veterinerler, hem de kedi sahipleri. Severek sakinleştirmek de önerilerden bir diğeri. Bir de çok yoğun sorun yaşayan kediler için, veteriner kontrolünde kullanılan, bitkisel içerikli sakinleştirici destekler varmış. Veterinerinizle konuştunuz mu? Çok yoğun sorun yaşıyorsanız, onun bir önerisi olabilir diye düşünüyorum

Kızlar yardımınıza ihtiyyacım var kedim daha 6 aylık ve bugun feci kızgınlıga girdi sürekli miyavlıyor internette gördügüm kuyruga basıp rahatlatma tekniğini uyguladım az faydası oldu gibi ama ne önerirsiniz acilll yazın . Kızgınlık gecmedende kısırlaştırmak sorun yaratabiliyormuş bekliyorum mecbur ama bölede sürekli konuşuyor zaten konuşan bir kedi siz düşünün halimizi 🙄 cevap öneri ne varsa yazın lütfen gecici cözüm
merhaba, geçmiş olsun. kızgınlık biter bitmez kısırlaştırabilirsiniz. biz o teknikleri kedimize uyguladık hiç işe yaramadı. neyseki bizim evimizde kedi kardeşi ve köpek abisi de var kedimin. beraber oynayabiliyordu, kafasını dağıtıyordu o. siz de kendiniz olta filan oynatabilirsiniz. kızgınlık bitince de vakit kaybetmeden kısırlaştırmanızı öneririm. 3-4 gün sonra bile tekrar kızgınlığa girebiliyorlar. biz 2 gün sonra hemen kısırlaştırmıştık 5 aylıkken hem onu, hem kardeşini. en sağlıklısı kısırlaşmaları =)

X