Kedim kısır ama hamile olabilir

Limaklamak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2023
4
2
19
Benim 6 yaşında bir kedim var 1 yaşında iken yavruları oldu ondan sonra kısırlaştırdım ve biraz kilo aldı.Evde bir erkek kedim daha var kardeşler ve o da kısır ama son bir haftadır dişi kedimde yanlara doğru bir büyüme var göğüsleri pembeleşmiş ve hafifçe büyümüş,aşırı derecede yemeğe saldırıyor daha sevecen ve annem görmüş iki haftadır ara sıra sabahları midesi bulanıyormuş ve ben karnını ellediğimde elime hafif sert şekilli bir şeyler geliyor ve ara sıra ufak ufak hareket ediyor bağırsak kurdu olabilir dedim tuvaletini yaptığı zaman kontrol ettim hiç bir şey yok ki düzenli olarak iç dış parazit kontrolleri oluyorlar geriye tek bir şey kalıyor o da hamile olması ama dediğim gibi iki kedim de kısır veterinere de götüremiyorum zamanım olmuyor bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Veterinere gidin? Hemde onu kisirlastiran veterinere götürün.
Buarada parazitler her zaman gözle gorulmeyebilir ona güvenmeyin. Gerçi aşıları var diyorsunuz ama emin olmak için veterinere gitmek şart. Sonucu bizimlede paylaşır mısınız

Merhaba eski veterinere gidemem çünkü okul için taşınmıştım ama kendisini aradım ayrıca yeni veterinere götürdüm ve sonuç kedim hamile 4 tane yavru bekliyoruz. Kısırlaştırma yapan veteriner tüpleri bağlamış tamamıyla almamış sonra tüpler kendiliğinden zamanla düzelmiş nadiren bu olay ile karşılaşılıyormuş o yüzden dikkatli olmak lazım.

Merhaba eski veterinere gidemem çünkü okul için taşınmıştım ama kendisini aradım ayrıca yeni veterinere götürdüm ve sonuç kedim hamile 4 tane yavru bekliyoruz. Kısırlaştırma yapan veteriner tüpleri bağlamış tamamıyla almamış sonra tüpler kendiliğinden zamanla düzelmiş nadiren bu olay ile karşılaşılıyormuş o yüzden dikkatli olmak lazım.
Ee ama erkek kedi de kısır değil mi

Dişi kedi dısarı fılan çıkıyor muydu

Yok hiç dışarı çıkmıyor yeni gittiğimiz veteriner nadir de olsa böyle durumların olduğunu söyledi kedim doğurduktan sonra tekrar kısırlaştırılacak.

Aaa evdeki erkek kedi kısır değil miydi, dişi kedilerde ara sıra böyle şeyler olduğunu duymuştum ama erkekte kısır diyorsunuz. Alala artık olan olmuş yavrular geliyor, sağlıkla büyüsünler

Aaa evdeki erkek kedi kısır değil miydi, dişi kedilerde ara sıra böyle şeyler olduğunu duymuştum ama erkekte kısır diyorsunuz. Alala artık olan olmuş yavrular geliyor, sağlıkla büyüsünler
Ben de ona şaşırdım
Yani ikisi aynı anda aynı problemi nasıl yaşamışlar ki

Çok dikkatli olmak gerekiyor demek ki arada muaynede kontrol şart herhalde

Sağlıkla doğsun büyüsün yavrular🙏

İkisinede aynı veterinerde kısırlaştırma işlemi yapıldı erkek kedimizden zaten şüpeleniyorduk çünkü hâlâ kızgınlık benzeri şeyler yapıyordu ama veterinere çok güveniyorduk yani bebeklikten beri götürüyorduk.
Veti zan altında bırakmak istemiyorum ama acaba işlem yapmamış olabılır mi

Siz bence ikisini de muayne ettirin😔
4 yavru diyorsunuz bakımı zor sahiplendirseniz aklınız kalıyor
Dünya kadar para verip işlem yaptırıyorsunuz yaşadığınız duruma bakın😔

İnsallah sağlıklıca doğar yavrular ne diyeceğimi bilemedim inanın

İkisinede aynı veterinerde kısırlaştırma işlemi yapıldı erkek kedimizden zaten şüpeleniyorduk çünkü hâlâ kızgınlık benzeri şeyler yapıyordu ama veterinere çok güveniyorduk yani bebeklikten beri götürüyorduk.
O veterineri ben olsam şikayet ederim. Bildiğin dolandırıcılık bu ya şok oldum

X