Kedim hakkında yardım 😔

Misapasa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2019
2.009
1.796
Merhaba hanımlarr,size birşey danışacağım benim iki kedim var biri dişi tekir biri erkek Van kedisi,yaklaşık 8 yıldır bizimleler,ikisini de sokaktan sahiplendim,erkek kedim nerdeyse bir yıldır çok agrasif,sürekli kavga ediyorlar dişi olanla,biz yürürken ayağımıza saldırıyor uyurken üstümüze zıplıyor,sürekli saldırgan modda,aşıları düzenli yapılıyor hiç dışarı çıkarmıyoruz ikisini de,çok şükür sağlıklılar,çok ilgi istiyor biraz sevince de hemen ısırmaya başlıyor,bu konuda bana yardımcı olacak kimse var mı 🤗🌸kedilerimi çok önce kısırlaştırdık bu arada

Son düzenleme:
Merhaba hanımlarr,size birşey danışacağım benim iki kedim var biri dişi tekir biri erkek Van kedisi,yaklaşık 8 yıldır bizimleler,ikisini de sokaktan sahiplendim,erkek kedim nerdeyse bir yıldır çok agrasif,sürekli kavga ediyorlar dişi olanla,biz yürürken ayağımıza saldırıyor uyurken üstümüze zıplıyor,sürekli saldırgan modda,aşıları düzenli yapılıyor hiç dışarı çıkarmıyoruz ikisini de,çok şükür sağlıklılar,çok ilgi istiyor biraz sevince de hemen ısırmaya başlıyor,bu konuda bana yardımcı olacak kimse varmı 🤗🌸kedilerimi çok önce kısırlaştırdık bu arada
Agresifleşen Van kedisi mi?
Onlar bi yaştan sonra öyle olabiliyolar, bi çaresi veya tedavisi olduğunu sanmıyorum. Cins kedi olduğundan, yaratılışı öyle.

Diş ağrısı ya da sistit ya da bir enfeksiyondan kaynaklı ağrısı varsa agresifleşir, önce onları eleyin. Sağlık sorunu yoksa hayat rutininde değişen bir şey var mı ona bakın, taşınma evde insan değişimi gibi. Hiçbiri değilse de insan gibi huy değiştirmiştir bu ara sinirlidir oluyor bu da. Ben kullanmadım ama kediler için hafif sakinleştiriciler var diye biliyorum ya da otlar filan

Veterinerimiz, bitkisel bir şurup verdi. Tadını çok sevdi şap şap yalıyor. Passiflora içerikli bir ürün. Vetcom calm ismi. Sorun kendi veterinerinize belki onay verir. İyi geldi bizimkine.

Diş ağrısı ya da sistit ya da bir enfeksiyondan kaynaklı ağrısı varsa agresifleşir, önce onları eleyin. Sağlık sorunu yoksa hayat rutininde değişen bir şey var mı ona bakın, taşınma evde insan değişimi gibi. Hiçbiri değilse de insan gibi huy değiştirmiştir bu ara sinirlidir oluyor bu da. Ben kullanmadım ama kediler için hafif sakinleştiriciler var diye biliyorum ya da otlar filan
Teşekkür ederim,idrar yoluna bakıldı çok şükür temiz bir sağlık sorunu yok değişen birşey yok ama dediğiniz gibi sanırım yaşlandıkça huyu değişti

Merhaba hanımlarr,size birşey danışacağım benim iki kedim var biri dişi tekir biri erkek Van kedisi,yaklaşık 8 yıldır bizimleler,ikisini de sokaktan sahiplendim,erkek kedim nerdeyse bir yıldır çok agrasif,sürekli kavga ediyorlar dişi olanla,biz yürürken ayağımıza saldırıyor uyurken üstümüze zıplıyor,sürekli saldırgan modda,aşıları düzenli yapılıyor hiç dışarı çıkarmıyoruz ikisini de,çok şükür sağlıklılar,çok ilgi istiyor biraz sevince de hemen ısırmaya başlıyor,bu konuda bana yardımcı olacak kimse varmı 🤗🌸kedilerimi çok önce kısırlaştırdık bu arada
Papatya çayı verin pisiye ☺️ şaka bi yana bilgim yok msj üste kalsın diye yazıyorum bilen cvplar

Sahibi agrasif diyorsa ondan psikolojisi bozulmuştur kediciğin

Ben de kelimeleri yanlış telaffuz edenleri görünce agresif oluyorum psikoloji kalmıyor

Merhaba hanımlarr,size birşey danışacağım benim iki kedim var biri dişi tekir biri erkek Van kedisi,yaklaşık 8 yıldır bizimleler,ikisini de sokaktan sahiplendim,erkek kedim nerdeyse bir yıldır çok agrasif,sürekli kavga ediyorlar dişi olanla,biz yürürken ayağımıza saldırıyor uyurken üstümüze zıplıyor,sürekli saldırgan modda,aşıları düzenli yapılıyor hiç dışarı çıkarmıyoruz ikisini de,çok şükür sağlıklılar,çok ilgi istiyor biraz sevince de hemen ısırmaya başlıyor,bu konuda bana yardımcı olacak kimse var mı 🤗🌸kedilerimi çok önce kısırlaştırdık bu arada
Composure diye bir takviye var kedi ve köpekler için. Onu kullanabilirsiniz düzenli. Bir de vetkalm var ona da bakabilirsiniz.

İnsanların olduğu gibi hayvanların da karakteri oluyor. cinsi ve büyütülme tarzı bunda etkili oluyor elbette ama bazı durumlarda ne yaparsanız yapın karakterindeki sivri uçları kabullenip onlarla birlikte yaşamayı öğreniyorsunuz sanırım. birçok kedi/köpek deneyimim oldu (şuan 1 köpek ve 3 kedim var mesela). gerek veterinerin verdiği pet ürünleri ile (ki gerçekten pahalıydı) gerekse yine veterinerlerin önerdiği insanlar için olan sakinleştiricileri de deneyimledim. yılların verdiği deneyimden sadece şunu söyleyebilirim, zamanla siz esniyorsunuz her tarafınız yara/eşyalarınız yıpranmış gezmeye alışıyorsunuz, onlar yaşlandıkça biraz daha sakinliyor ve orta yol bir şekilde bulunuyor :KK70:

X