Kedim bunalimda mi 😕

Bana cok normal geldi. Sevmediği ortami degistirmeye calisiyor.
benim kedim ailesi haric herkesten korkar ve nefret eder. Biraz travmali bir kedi.
Ne zaman annem sehir disina ciksa tepki olarak benim dolabima işiyor.
Ama bunu hep yapiyor. Gecen yillardan sonra Biz biliyoruz ki bu onun dilinde "gitme" demek.
ayni sekilde gecen sene bir ayligina yatılı gelen yasli akrabamizin cantasina işemişti. Bu da onun dilinde "git artik" demek.
Tuvaletinin kapisini acmak istedigi zaman bizi dover,gider kapiyi acariz. Elektrik supurgesi ta da kapi zilini duydugu zaman yatagin icine saklanacagini biliri...
Zamanla siz de anlarsiniz onun dilini. Endise edecek birsey yok.
midesi de stresten bozulmuştur. Cok normal. Ben de stres olunca - yolculuktan once falan wcden çıkamıyorum :))

Merhaba,
4,5 aylik erkek kedim var, 1 aydir yanimda, exotic shorthair cinsi, cok uyumlu kibar bi kedi.
Simdi ara tatil oldugu icin cocuklarim evde,haliyle surekli bi patirti mevcut.
Dun biraz ishaldi, surekli tuvalete kostu, bugun istahsizdi, siringayla besledim biraz cunku yemek yemeyi reddetti,tum gun tuvalete gitmedi.
Veterineri aradim, gozlemleyin bugun dedi, cunku kendini temizledi, oyun oynadi filan, hasta gibi enerjisiz de degildi.
Neyse aksam yataginin icine pat diye cisini yapti ki ishalken bile kostur kostur kendini kumuna atmisti hep.
ilk defa sahit oldum buna,napayim bilmiyorum.
Kumu pis geldi belki diye kumunu degistirdim, cis yaptigi yere az biraz sirke doktum.
Bundan sonra nasil davranayim ne yapayim bilemedim.
Kedi sahibi arkadaslar yardimci olursa mutlu olurum.
Evdeki karmasaya mi tepki gosteriyor nedir anlamadim.
Sagolun

Idrar yollarini usutmus olabilir, ilgi cekmek istiyor da olabilir. Hassas yaratiklar sonucta.
Veterinere goturmekte fayda var diye dusunuyorum. Benzer seyleri kizim dikkat cekmek icin (6 aylikti), oglum ise ergenlige girdigi icin (bes aylik) yapmisti. ^^

büyük ihtimalle idrar yolu enfeksiyonu olmuş minik çünkü enfeksiyon olunca genelde soğuk yerler yatıyorlar ve idrar kaçırabiliyorlar gerçi zaten artık belli olmuştur durumu belki tedavi bile olmuştur son durumu nedir acaba

X