Kedilerle ilgili ölmüsmudur

Kediler sut icmemeli , çok zararlı, evde birsey yoksa kabin yarısına şu, yarısına sut koyup suyla karıştırarak verebilirsiniz
Anne kedi yavruları olduğu için hircindir , tamamen koruma içgüdüsü ile hareket ediyor , her kedinin karakteri farklıdır, kimi insan sever kimi sevmez, siz beslemeye devam edin zamanla alisirlar size
Yavru kediye de inşallah bisey olmamıştır, biri sahiplenmistir

E tamam o zaman orda tutmayın madem risk var.
Nasıl tutmayım ki kendisi geliyor ben başlarda kovmaya çalıştım ama anne kedi hirliyor birde sürekli çatılarda , orda geçitler var aslında düşülecek gibi değil kalın yerler var orda koşup duruyorlar

Nasıl tutmayım ki kendisi geliyor ben başlarda kovmaya çalıştım ama anne kedi hirliyor birde sürekli çatılarda , orda geçitler var aslında düşülecek gibi değil kalın yerler var orda koşup duruyorlar
Senin güzel kalbini çok severim💛💚🧡 onlara bakmaya çalışman bile o kadar değerli ki şu saçma dünyada. Acemilikte böyle şeyler oluyor, üzme kendini, yavru belki korktuğu için gelmiyordur. Annenin hırçınlığı da normal bebeklerini koruyor kendince. Aslında insana çok alışmamaları onlar için daha iyi, sonra herkesi iyi sanıp yaklaşıyorlar zarar görüyorlar. Şu an mama alma durumun yoksa bir parça tavuk haşla, didikle ve suyuyla birlikte çorba gibi ver bayılırlar içinde kemik olmasın ama. Bunu kavurmayla da yapabilirsin. Allah razı olsun güzel gayretinden ötürü🙏

Senin güzel kalbini çok severim💛💚🧡 onlara bakmaya çalışman bile o kadar değerli ki şu saçma dünyada. Acemilikte böyle şeyler oluyor, üzme kendini, yavru belki korktuğu için gelmiyordur. Annenin hırçınlığı da normal bebeklerini koruyor kendince. Aslında insana çok alışmamaları onlar için daha iyi, sonra herkesi iyi sanıp yaklaşıyorlar zarar görüyorlar. Şu an mama alma durumun yoksa bir parça tavuk haşla, didikle ve suyuyla birlikte çorba gibi ver bayılırlar içinde kemik olmasın ama. Bunu kavurmayla da yapabilirsin. Allah razı olsun güzel gayretinden ötürü🙏
Öyle yaparım olmadı kedi maması daha pahalıysa , gözümün içine bakıyorlar camdan , inşallah kardeşleride iyidir.

İnternetteki market uygulamalarından alabilirsin mama, bazılarında kampanya oluyor çok uyguna geliyor. Keza yaş mamada alabilirsin, bütçeni bilmiyorum ama çok çeşit var.
Biraz araştırıcam artık, sebzelerden kendimde yaparım olmadı araştırayım biraz , azda kedi maması alırım yerler mi bir bakarim duruma göre ...kendileri yemek buluyor normalde ama mesela bugün aşırı yağmur yağdı bir yere kimildamadilar .... biraz kavurma biraz sulandırılmış süt verdim artık

Burada okuyan herkese söylüyorum. Bakkallar dahil artık her yerde kedi maması satılıyor. Kuru manayı alıp veriyoruz bu kadar.
Dişleri olmayan kediler için yaş mama da verebilir hemen akabinde bir veteriner hekime başvurabilirsiniz.
Her köşe başında veteriner var. Hayvanlarla ilgili gönüllüler, belediye hizmetleri pek çok ücretsiz hizmet var bilgi alabileceğiniz yardım talep edeceğiniz.
Seneler önce adamın birisi aramıştı arkadaşımın gönüllü olduğu kulubü. O da bizim eve yakın diye bana söyledi kocaman iri yarı bir adam korktuğu için alamamış yavru kediyi. Gittik ilgilendi çözdük meseleyi. Bunlar normal ancak bilgilendirmek adına buraya da yazıyorum. Yeter ki araştırın.

Salam var evde şu anda ...salam ve yoğurt vereyim mi ..birde pazar dışarı çıkacağım mama almak istersem ne alayım ..üstünde ne yazsın yavru için mi olacak mesela
Asla süt ürünleri vs verilmez hayvanlara sokak kedileri için mama istiyorum dersen pet shopa kgsu en fazla 30-40 tl falandır verir onlar

Merhaba arkadaşlar, öncelikle kedi severlere hep imrenerek bakmisimdir ne kadar iyi insanlar cennetlik bunlar diye düşünurum çünkü benim kalbimde öyle bir sevgi yoktu doğrusu tamam seviyordum sadece uzaktan merhaba merhaba bu yani....
Bu sene terasıma bir kedi annesi ve 3 kedi yavrusu sığındı ilk başta göndermek istedim başka yere gitsinler pisletirler diye düşündüm ama korktuğum için kovamadim bile .. çünkü annesi hirliyor ve pençe atıyordu...

2 gün sonra çocuğumun küçük koltuğunu terasta yıkayım diye koydum sonra bir baktım hepsi yatmış üst üste anam bir güzel uyuyorlar ki içim ısınıverdi sanki o anne kedi bana benziyordu ..çocuklarıda benim çocuklarıma ....sonra istedikleri gibi dursunlar terasta dedim hatta bir yuva yapıp yorgan koymak istiyorum içine havalar soğuyor çünkü ama hangi malzeme ile yapicam karar veremedim birde yeni atandım İstanbul'a güvenlik soruşturmam bitmediği için maaş yatmadı maaş yatınca alırım bir malzeme dedim neyse işte çok uzattım ben bunlara erişte, süt , krep gibi yiyecekler veriyorum şimdilik .... Evde ne pisiyorsa az koyuyorum işte....

Birinci sormak istediğim annesi çok hırçın o kadar yemek koyuyorum yine sevmedi beni neden ?

İkincisi çocukları biri korkmuyor çok tatlı diğeri korkak onlarda alışamadı alışmaları için ne yapmaliyim?

Çocuğum kediler rahatsız olmasın diye terasa çıkmıyor çünkü korkup gidiyorlar malesef..

En önemli ve en acı verici sorum ise 1 hafta önce kardeşlerden birinin ayağı sakatlanmış ve kan vardı ..enfeksiyon kapmasin diye alayın serumla temizleyip sarayım diye dusundum (mal gibi) çünkü korkagin tekiyim sen kimsin kediyi tedavi edeceksin :KK43:
Eldivenlerimi giydim kıyafet giydim kucağıma alicam sozde alamadım eşim aldı eve soktuk ama annesi cama dayandı kedide kanepenin altından çıkmadı orda ölecek annesi bana düşman olacak diye panik oldum kapıyı açtım kedi çıktı ...dedim belediye ve veteriner çağıralım alsın ..ama kedi fırladı gitti dışarıya baktım ne ölüsünü ne dirisini bulamadım ....3 gün boyunca ağladım asla bir kediye ağlayacağım aklıma gelmezdi kaçacağını düşünmedim ..keşke evdeyken veteriner cagirsaydim diye sürekli kendimi sucluyorum bir daha kendim kalkışmam boyumun ölçüsünü aldım direk yardım isteyeceğim ...velhasıl kelam eşim dediki onu biri sahiplenmistir tedavi oluyordur ama 1 haftayı biraz geçti hala ortada yok yavrucak...

Ölmüş müdür sizce ? Aklıma geldikçe vicdan azabı çekiyorum o kadar tatlılar ki anlatamam ilk defa kuş harici bir hayvan sevgim oluştu onuda elimi yuzume bulastirdim
Offff üzüldüm keşke okumasaydim canım sıkıldı...bende çocukken sanırım on onbir yaslarindaydim..arkadaşımla bir mahalleden geçerken yavru kedi gördük arkadaşım eve götürmek istedi aldık kucağımıza gidiyoruz yolda kedide çok pire olduğunu görüp yolda bıraktık..annesini bulabildi mi noldu bilmem hala içimde uktedir...küçüktüm ama akıl edebilirdim edemedik malesef..sizde iyi niyetinizi kurbanı olmussunuz

Öncelikle sana sığınan bu canlara bakmaya çalıştığın için sana teşekkür ederim. Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir oraya gelip yatmalarında bile bir sebep var. Süt asla verme lütfen, maddi durumun elverirse mama elvermezse bir parça tavuğu ya da kurbandan vs kalan ilikli kemiklerin varsa pirinç ya da bulgur ile lapa şekline getirebilirsin. Anne hala emziriyorsa suyu her zaman olsun. Annenin hırçın olması normal bebişleri var :) sana güvenmesi için ona zaman tanı, yere çömel elini uzat koklamasına izin ver, tekir kediler normalde çok uysal ve insan canlısıdırlar. Yaralı kedi içinse pişmanlık duyma doğal seleksiyon sonucu belki de anne onu eleyecekti, kedilerde çok sık görülür bazen ufacık bir sinek ısırığında dahi anne kedi zayıf gördüğü yavruyu eler ve beslemez, ölüme terk eder.

Ben çok tatlısınız demeye geldim. 🥰 Kediciklerin geri dönmelerine çok sevindim öncelikle. Hikayenizi o kadar güzel anlatmışsınız ki... Tüm o kaygıyı da, sevgiyi de içimde hissettim. Korkularınıza rağmen merhametinden ödün vermeyen koca kalbinize sımsıkı sarılıyorum. 🤗❤️🤗

Merhaba,
Aldığım bir güzel haber nedeniyle niyet etmiştim ve kedi maması dağıtıyorum. Sizin kedilerinize de gönderebilirim eğer isterseniz bir miktar. Gizlilik endişeniz var ise yakınınızdaki şubeye gönderebilirim

X