Kedilerle ilgili ölmüsmudur

halacocuksun

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
6.661
9.341
Güncelleme : çok mutluyum çünkü çok şükür boncuk geldi arkadaşlar biri bakmış ona Allah razı olsun ayağı iyileşmiş şu anda terasımda değiller ama akşamustu geldiler koyduğumuz mamalardan yediler gittiler, yetmedi ondan mı gittiler bilmiyorum artık bence başka yuvaları daha var ..☺️

Merhaba arkadaşlar, öncelikle kedi severlere hep imrenerek bakmisimdir ne kadar iyi insanlar cennetlik bunlar diye düşünurum çünkü benim kalbimde öyle bir sevgi yoktu doğrusu tamam seviyordum sadece uzaktan merhaba merhaba bu yani....
Bu sene terasıma bir kedi annesi ve 3 kedi yavrusu sığındı ilk başta göndermek istedim başka yere gitsinler pisletirler diye düşündüm ama korktuğum için kovamadim bile .. çünkü annesi hirliyor ve pençe atıyordu...

2 gün sonra çocuğumun küçük koltuğunu terasta yıkayım diye koydum sonra bir baktım hepsi yatmış üst üste anam bir güzel uyuyorlar ki içim ısınıverdi sanki o anne kedi bana benziyordu ..çocuklarıda benim çocuklarıma ....sonra istedikleri gibi dursunlar terasta dedim hatta bir yuva yapıp yorgan koymak istiyorum içine havalar soğuyor çünkü ama hangi malzeme ile yapicam karar veremedim birde yeni atandım İstanbul'a güvenlik soruşturmam bitmediği için maaş yatmadı maaş yatınca alırım bir malzeme dedim neyse işte çok uzattım ben bunlara erişte, süt , krep gibi yiyecekler veriyorum şimdilik .... Evde ne pisiyorsa az koyuyorum işte....

Birinci sormak istediğim annesi çok hırçın o kadar yemek koyuyorum yine sevmedi beni neden ?

İkincisi çocukları biri korkmuyor çok tatlı diğeri korkak onlarda alışamadı alışmaları için ne yapmaliyim?

Çocuğum kediler rahatsız olmasın diye terasa çıkmıyor çünkü korkup gidiyorlar malesef..

En önemli ve en acı verici sorum ise 1 hafta önce kardeşlerden birinin ayağı sakatlanmış ve kan vardı ..enfeksiyon kapmasin diye alayın serumla temizleyip sarayım diye dusundum (mal gibi) çünkü korkagin tekiyim sen kimsin kediyi tedavi edeceksin :KK43:
Eldivenlerimi giydim kıyafet giydim kucağıma alicam sozde alamadım eşim aldı eve soktuk ama annesi cama dayandı kedide kanepenin altından çıkmadı orda ölecek annesi bana düşman olacak diye panik oldum kapıyı açtım kedi çıktı ...dedim belediye ve veteriner çağıralım alsın ..ama kedi fırladı gitti dışarıya baktım ne ölüsünü ne dirisini bulamadım ....3 gün boyunca ağladım asla bir kediye ağlayacağım aklıma gelmezdi kaçacağını düşünmedim ..keşke evdeyken veteriner cagirsaydim diye sürekli kendimi sucluyorum bir daha kendim kalkışmam boyumun ölçüsünü aldım direk yardım isteyeceğim ...velhasıl kelam eşim dediki onu biri sahiplenmistir tedavi oluyordur ama 1 haftayı biraz geçti hala ortada yok yavrucak...

Ölmüş müdür sizce ? Aklıma geldikçe vicdan azabı çekiyorum o kadar tatlılar ki anlatamam ilk defa kuş harici bir hayvan sevgim oluştu onuda elimi yuzume bulastirdim

Eklentiler

• IMG_20221015_145128.jpg
    IMG_20221015_145128.jpg
    128,4 KB · Görüntüleme: 355
Son düzenleme:
Lütfen kedilere kendi yediğiniz yemeklerden vermeyin. Hele ki süt, krep, ekmek falan asla. Anlıyorum niyetiniz iyi ancak ayağındaki yaradan ölmeyen hayvan bu verdikleriniz sebebiyle ölebilir. En ucuzundan mama bile daha iyi verdiğiniz şeylerden.

Kedinin annesi ve kardeşleri terasta mı hala? Kaç aylık yavrular?

Lütfen kedilere kendi yediğiniz yemeklerden vermeyin. Hele ki süt, krep, ekmek falan asla. Anlıyorum niyetiniz iyi ancak ayağındaki yaradan ölmeyen hayvan bu verdikleriniz sebebiyle ölebilir. En ucuzundan mama bile daha iyi verdiğiniz şeylerden.

Büyükler ama neden ki evet terasta kalıyorlar ... süt zarar li mi olur ? İlk defa duydum direk yiyorlar .... Minicik değiller resim attim

Büyükler ama neden ki evet terasta kalıyorlar ... süt zarar li mi olur ? İlk defa duydum direk yiyorlar .... Minicik değiller resim attim
Aç kedi her şeyi yer. Süt kediler için, özellikle yavrular için çok zararlı. Sindiremezler. İshal olurlar, tedavi edilmezse kanlı ishale kadar gider ve ölürler. Karbonhidratı da aynı şekilde sindiremezler. İlla verecekseniz haşlanmış tavuk eti falan verebilirsiniz evde yediklerinizden. Baharatsız yağsız tuzsuz olmalı.

Kedinin başına ne gelmiştir bilemeyiz.

Evden neler verebilirim misal yoğurt , erişte verilmezmi ..eristeyi kendim yaptım yumurta vs var içinde

Sanmıyorum bişey olmamıştır. yavrular çok küçük değil belki başka bi yere gitmiştir belki biri sahiplenmistir.

Salam var evde şu anda ...salam ve yoğurt vereyim mi ..birde pazar dışarı çıkacağım mama almak istersem ne alayım ..üstünde ne yazsın yavru için mi olacak mesela

Salam var evde şu anda ...salam ve yoğurt vereyim mi ..birde pazar dışarı çıkacağım mama almak istersem ne alayım ..üstünde ne yazsın yavru için mi olacak mesela
Salam da vermeyin mümkünse.

Yavru maması yazsın üstünde 0-1 yaş yazar. Markası modeli önemli değil.

Resimdeki kedi 1 yaş değil mi , şimdilik salam versem dışarı çıkamam bugün ...aç kalmasınlar

Süt, ekmek bunlar zararlı mı 🤔 ben evdeki yiyeceklerden veriyorum hep kedi köpeğe. 1 tanesi hariç hiç burun çeviren görmedim. Kedilerin bile yaşam şekline bağlı. Köyde mama bilmeyen hayvan önüne mama koysan yemez, sehirdekiler de balık bile yemiyor

Sanmıyorum bişey olmamıştır. yavrular çok küçük değil belki başka bi yere gitmiştir belki biri sahiplenmistir.
İnşallah ya o kadar çok istiyorum ki yolunu gözlüyorum bir sağlam görsem boğazımdaki dugumlenme geçecek bu yavrularda zarar veririm diye korkuyorum evimiz çok tepe bir yerde etrafta bir yer yok doğru düzgün her yer uzakta pazar gunu veli toplantisi var o zaman dışarı çıkacağım mama alırım ama şimdi açlar sadece salam, kavurma et var ..zararı olmayacaksa koyacagim

İnşallah ya o kadar çok istiyorum ki yolunu gözlüyorum bir sağlam görsem boğazımdaki dugumlenme geçecek bu yavrularda zarar veririm diye korkuyorum evimiz çok tepe bir yerde etrafta bir yer yok doğru düzgün her yer uzakta pazar gunu veli toplantisi var o zaman dışarı çıkacağım mama alırım ama şimdi açlar sadece salam, kavurma et var ..zararı olmayacaksa koyacagim
Yani zararlı olur olmaz bilmiyorum. Ben köyde besliyorum.evde ne varsa ondan veriyorum. Salam ya da kavurmaya bayılırlar. Korkmayın zararı siz vermiyorsunuz. Siz ordan cikartsaydiniz dışarda daha kötü şeylere maruz kajacaklardi. Elinizden geleni yapiyorsunuz zaten

Süt, ekmek bunlar zararlı mı 🤔 ben evdeki yiyeceklerden veriyorum hep kedi köpeğe. 1 tanesi hariç hiç burun çeviren görmedim. Kedilerin bile yaşam şekline bağlı. Köyde mama bilmeyen hayvan önüne mama koysan yemez, sehirdekiler de balık bile yemiyor

Süt zararlı evet ztn olay mama bilmeleri değil sonra çektiklerini bilmiyoruz ki
En azından sulandırılmış verin yada yoğurtla verin
Et suyu ile haşlanmış pirinç olabilir
Kesinlikle soğan şekerli ve tuzlu baharatlı birsey olmamalı
Biraz uğraşırım derseniz patates havuc pirinç az taze fasulye bal kabağı gibi şeyler de koyabilirsiniz

Merhabalar, çok zor durumdaysanız salamdan ziyade sürekli olmamak şartıyla sütü; 1 ölçek süt 3 ölçek su şeklinde seyreltip verebilirsiniz ancak kediler bizim içtiğimiz sütleri sindiremiyorlar veya fırsatınız olduğunda kediler için süt tozu alıp aynı şekilde su ile karıştırarak verebilirsiniz. Yine de kedi maması alıp vermeniz daha iyi olur.

Süt zararlı evet ztn olay mama bilmeleri değil sonra çektiklerini bilmiyoruz ki
En azından sulandırılmış verin yada yoğurtla verin
Et suyu ile haşlanmış pirinç olabilir
Kesinlikle soğan şekerli ve tuzlu baharatlı birsey olmamalı
Biraz uğraşırım derseniz patates havuc pirinç az taze fasulye bal kabağı gibi şeyler de koyabilirsiniz
Sütü zaten sürekli vermiyorum merak ettim sadece. O gün hangi yemek varsa ekmekle onu karıştırıp veriyorum.
Demek istediğim; hasta olunca hayvanlar bişey yemiyor eğer o kadar zararlı olsaydı.mesela süt içtikten sonra ishal olsalardı bı dahakine icmezlerdi.gibisinden düşündüm. Yemek istemedikleri şeyleri belli ediyorlar hemen.
Sağolun bilgi için

Sütü zaten sürekli vermiyorum merak ettim sadece. O gün hangi yemek varsa ekmekle onu karıştırıp veriyorum.
Demek istediğim; hasta olunca hayvanlar bişey yemiyor eğer o kadar zararlı olsaydı.mesela süt içtikten sonra ishal olsalardı bı dahakine icmezlerdi.gibisinden düşündüm. Yemek istemedikleri şeyleri belli ediyorlar hemen.
Sağolun bilgi için

Hayır öyle değil benim köpeğim tatlı ve çikolataya deliriyor ama yerse kör olur
Tavuk kemiği yerse içinde bir yer yirtilabilir bağırsakları delinebilir

Sağolun bilgi için
Hayvan bunlar bilinçli değiller ki yiyip hasta olunca yemesin. Açsa yer, aç değilse yemez. Tek kriter bu sokak hayvanlarında.

X