Kediler Merhametim Ruh Sağlığım

Ayrıca doğanın dengesini kedi besleyerek bozmak nasıl bir kafa. Yapmayın lütfen arkadaşlar iyilik yapmasakta yapana bu komik sözlerle müdahale etmemeliyiz. Sincap ile kedi ne alaka. Şehrin ortasında Sincap aradınız da kediler mi yedi hepsini. Düşünelim biraz daha akli selim şeyler söyleyebiliriz. Ve şunu da ekleyeyim sokakta beslenen kedilere tepki veren komşuların kalbi kararmıştır. Yahu sokağın ortasında sana ne zararı. Bina önünde olmadığı müddetçe sorun olacağını düşünmüyorum. Hoş bina önünde de birşey olmaz da her insan sevmiyor buna da birşey diyemiyorum.

Alerjik astım hastasıyım. evime alamam, ama hayvanları çok seviyorum. oğlum ve ben kedi yada köpeklere artan yemeklerimizi güzel bir yere koyuyoruz. hiç çevre kirlenmeden hepsini tüketiyorlar. poşetli yada öyle iğrenç sulu yemek gibi şeyleri değil tabi. köye giderken de mutlaka yiyecek alıyoruz. köpeklere ekmek, kedilere makarna ciğer gibi şeyler... 7 köpek 9 kedimiz oluyor bi anda... harika birşey...

ancak onları hayatımızın merkezine koymuyoruz. elimizden geleni yapıyoruz. sadece işimiz onlar değil. evet yardım ediyoruz ama o kadar... bi hayvan ölecekse yada insan fark etmez ne yapsak ölür zaten. sadece elimizden geleni yapmak kafi... yoksa evimiz 20 - 30 kedi olan bi yere döner.. herşeyde denge önemli...

Kedilere yapacağınız en büyük iyilik onları kısırlaştırmak
Aslında belediyeler keşke köpekleri ve kedileri kısırlaştırsa , o zaman en büyük iyilik yapılmış olur sokak hayvanlarına
Bende sitenin etrafındaki köpekleri besliyorum, arkamı donuyorum araba çarpıyor ölüyorlar, kaç kere belediyeye söyledik, alıp götürüp aşılarını yapıp aldıkları yere geri bırakıyorlar, o kadar veterinerler var halbuki kisirlastirsalar hayvan populasyonu azalacak
Sokak hayvanlarını besleyen gönüllüler el atarsa kısırlaştırıyorlar, bizim sokakta şimdilik 15-20 kedi var, nasılsa bakılıyorlar diye gelen giden kedisini köpeğini bizim sokağa atıyor hepsi kısırlaştırıldı, biraz üstüne düşmeniz gerekiyor ilgilenen birileri olunca kısırlaştırma işlemini yapıyorlar veya direkt bölgenizdeki hayvanları koruma derneğiyle, sokak hayvanları gönüllüleriyle irtibata geçmeniz lazım, onlar sokak hayvanlarını alıp gereken tedavi, cerrahi işlem hepsini yaptırıyor, bölgedeki barınaklarda cerrahi işlem yapma koşulları sağlanamıyorsa, hayvanı alıp başka şehirde tedavi ettiriyorlar.
Bizim buradan İzmir’e hayvan hastanesine götürülen çok hayvan oldu.

Sokak hayvanlarını besleyen gönüllüler el atarsa kısırlaştırıyorlar, bizim sokakta şimdilik 15-20 kedi var, nasılsa bakılıyorlar diye gelen giden kedisini köpeğini bizim sokağa atıyor hepsi kısırlaştırıldı, biraz üstüne düşmeniz gerekiyor ilgilenen birileri olunca kısırlaştırma işlemini yapıyorlar veya direkt bölgenizdeki hayvanları koruma derneğiyle, sokak hayvanları gönüllüleriyle irtibata geçmeniz lazım, onlar sokak hayvanlarını alıp gereken tedavi, cerrahi işlem hepsini yaptırıyor, bölgedeki barınaklarda cerrahi işlem yapma koşulları sağlanamıyorsa, hayvanı alıp başka şehirde tedavi ettiriyorlar.
Bizim buradan İzmir’e hayvan hastanesine götürülen çok hayvan oldu.

Bir bakiyim derneklere falan , valla beslemekle olacak iş değil bu , hangi birine yetisebiliriz ki? Bir de zavallılar yavruylen araba çarpıyor, sakatlaniyorlar , ölüyorlar, en mantıklısı kısırlaştırma

Sokak hayvanlarına yardım ettiği için sürekli ortalıkta rahatsız olan saçna kesim değil de konu sahibi mi suçlu anlamadım? Yardım etmek için çabalayan bir insana bu şekilde mi konuşulur
Hanfendi sizin yardım dediğiniz şey başkalarını rahatsız ediyor farkında mısınız yani gerçekten bu kadar mı umrunuzda değil insanlar. Ben de kapıda tinerci çocuk besleyim o zaman birilerini mi bıçaklar kafa güzel birine mi saldırır beni ilgilendirmez dimi ben yardım edip kenara çekiliyim önemli olan benim vicdani tatminin ne de olsa. Kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok. Çok yardımseversen al evinde besle kimse kedi köpek kokusu pisliği çekmek zorunda değil artık bunu anlayın bi zahmet. Bu kadar sığ olmaktan vazgeçin biraz level atlayın sadece sizin doğrularınız yok.

Ne kadar yanlış düşünceler var… eğer doğanın seçiliminden bahsediyorsak öncelikle insan ırkının yüzde 80i ölmeli şu an, olmamız gereken sayının kat kat üzerindeyiz. Bu kadar ürayip yayılıp bir de oradaki hayvanları istemiyoruz garip şekilde… evet bu hayvanlar sokak için uygun değil ama yöntem onları ölüme terk etmek değil kısırlaştırmak olmalı. Ayrıca evdeki köpeğe bakarım diğerleri benim sorumluluğumda değil demek, ben başkasının malını alırım benim aileme gitsin, diğer ailenin bende sorumluluğu yok demekle benzer bence. Başkalarının haklarını da koruruz çünkü toplumuz. Komşunu korursun, milletini korursun, gezegenini korursun… Sosyal yapı bunun üzerine kurulu ama vicdan meselesi biraz da tabi… biri yazmış kedi tavuk farkı yok diye. Mesela ben et de yemek istemiyorum. Hayvanların seçeceğim yok ancak biz et yememe seçeceğine sahibiz. O yüzden et ürünü tüketmem gerektiğinde vicdani olarak çok zorlanıyorum. Aynı şey hayvan deneyleri yapılmış ürün kullanmakta da var. Bu iş uzuyor böyle canım, malesef vicdanlı biriysen vicdanın hep seni yoklayacak. Ancak şunu unutmamalısın, kendin ve kendi ruh sağlığın da senin sorumluluğunda. Aynı vicdanı kendine de göstermelisin. Elinden geleni yap ancak kendi hakkına gitmeyecek şekilde. Umarım senin gibi güzel kalpli insanların sayısı artar🙏🏻

Hanfendi sizin yardım dediğiniz şey başkalarını rahatsız ediyor farkında mısınız yani gerçekten bu kadar mı umrunuzda değil insanlar. Ben de kapıda tinerci çocuk besleyim o zaman birilerini mi bıçaklar kafa güzel birine mi saldırır beni ilgilendirmez dimi ben yardım edip kenara çekiliyim önemli olan benim vicdani tatminin ne de olsa. Kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok. Çok yardımseversen al evinde besle kimse kedi köpek kokusu pisliği çekmek zorunda değil artık bunu anlayın bi zahmet. Bu kadar sığ olmaktan vazgeçin biraz level atlayın sadece sizin doğrularınız yok.
Tinercilerle kedileri aynı kefeye koyma zekasında bir insanın bana sığ demesi ne hoş, atlamamı beklediğiniz o sizin leveliniz malesef sizin için yüksek, aklı ve vicdanı olanlar için yerden bitme bir level

Tinercilerle kedileri aynı kefeye koyma zekasında bir insanın bana sığ demesi ne hoş, atlamamı beklediğiniz o sizin leveliniz malesef sizin için yüksek, aklı ve vicdanı olanlar için yerden bitme bir level
Ah canım öyle mi midemiz bulandı artık sizin bu vicdan mastürbasyonunuzdan. Bir başkası için de kedi ve köpekler bir tinerci kadar korkunç işte bunu bile anlayacak kapasite yok. Sizlerin aklı veya vicdanı kimsenin özgürlüğünden rahat etme hakkından önemli değil kendinizi başka şeylerle tatmin edin insanların yakasından düşün artık.

Bir bakiyim derneklere falan , valla beslemekle olacak iş değil bu , hangi birine yetisebiliriz ki? Bir de zavallılar yavruylen araba çarpıyor, sakatlaniyorlar , ölüyorlar, en mantıklısı kısırlaştırma
Yok yetişilmiyor zaten Milana, bizim burada çok sokak kedisi var, bakıldığını tedavi ettirildiğini duyan anlayan da gelip buraya atıyor yavru kedileri, haliyle her geçen gün kedi nüfusumuz artıyor, artsın bizim için sıkıntı yok, barınacak alanlar da sağlamaya çalışıyoruz ama dediğin gibi kimine araba çarpıyor, kimine birileri vuruyor hayvanın her yeri kırılıyor, kurtarabildiğimizi veterinere götürüp tedavi ettiriyoruz lakin kurtaramadıklarımız oluyor.

Kayıp kedi köpekleri de fotoğraflarını alıp sokak sokak aradığımız bile oluyor.

Bence sizin oralarda da vardır gönüllüler, dernekler, genelde Facebook’ta oluyor bu tip gruplar.

Hem tedavi, kısırlaştırma gibi işlemlerde müdahale ediyorlar hem de sahiplendirme de, burada bir miniğimize gece araba çarpmıştı, 7/24 sokak hayvanlarına bakan bir veterinere dernek sayesinde ulaştık, gece yarısı götürdük kuzuyu, patileri ve bir ayağı ağır hasar almıştı :KK43: tedavisinden sonra 3 ayakla sokakta yaşama şansı az olur diye yine dernek aracılığıyla sahiplendirdik.

Para ve miras için çocuk yapmaya çalışan birinden vicdan anlayış gibi şeyler beklememiştik zaten siz boşverin
Ne kadar da merhametli sevgi dolu ve vicdanlı erdemli aşmış insan yersen.insan nefretini hayvan sevgisinin arkasına saklayan guruhtansin. Ben sizin cemaziyelevvelinizi bilirim. Daha bu köpek besleme furyası ve mama dilenciliği ortada yokken yıllar evvel dağ başlarına gidip köpek besleyen bir gruba üyeydim.
Sonradan istisnalar hariç hepsinin insan nefretiyle dolu arızalar olduğunu fark ettim.grup yazışmalarında hayvan düşmani olarak nitelendirdikleri insanlar hakkında avuç avuç çocuk b*ku yiyenler diye bahsediliyordu. Net bir şekilde çocuk ve insan düşmani tiplersiniz çoğunuz. Merhamet vicdan ve ahlak sahibi insanlar başka insanların huzursuzluguyla da ilgili olur. Umursar.

Yok yetişilmiyor zaten Milana, bizim burada çok sokak kedisi var, bakıldığını tedavi ettirildiğini duyan anlayan da gelip buraya atıyor yavru kedileri, haliyle her geçen gün kedi nüfusumuz artıyor, artsın bizim için sıkıntı yok, barınacak alanlar da sağlamaya çalışıyoruz ama dediğin gibi kimine araba çarpıyor, kimine birileri vuruyor hayvanın her yeri kırılıyor, kurtarabildiğimizi veterinere götürüp tedavi ettiriyoruz lakin kurtaramadıklarımız oluyor.

Kayıp kedi köpekleri de fotoğraflarını alıp sokak sokak aradığımız bile oluyor.

Bence sizin oralarda da vardır gönüllüler, dernekler, genelde Facebook’ta oluyor bu tip gruplar.

Hem tedavi, kısırlaştırma gibi işlemlerde müdahale ediyorlar hem de sahiplendirme de, burada bir miniğimize gece araba çarpmıştı, 7/24 sokak hayvanlarına bakan bir veterinere dernek sayesinde ulaştık, gece yarısı götürdük kuzuyu, patileri ve bir ayağı ağır hasar almıştı :KK43: tedavisinden sonra 3 ayakla sokakta yaşama şansı az olur diye yine dernek aracılığıyla sahiplendirdik.

Bizim burda belediyenin hayvan ambulansı var , diyelim araba çarptı arıyorsun hemen polis eşliğinde geliyorlar ama işte orda olup görmek lazım olay anında, ben hep gariplerin cesetleriyle karşılaşıyorum içim paramparça oluyor , sadece iki kere gördüm carpanin aradığını ve geldiklerini hatta insana çarpmış gibi polis gelip o şeridi kapatmıştı veteriner müdahale ediyordu , o yüzden çok anlam veremiyorum bu kadar hassas davranıp niye kisirlastirmiyorlar diye ama bi bakicam derneklere , vardır belki bir çözümü, sitenin onunde beslediğim köpekler Nisan ayında bebekti , şimdi onların bebekleri var , korkunc bir hızla cogaliyorlar ve önümüz kış 😟

Doğanın dengesi yazan olmuş pesss ! İnsanlarda eskiden avlanıyordu mağarada yaşıyordu oraya dönün o zaman ! Ben de kedi delisiyim kazancımın yarısı sokak hayvanlarına gider alırıım çuvalla mama beslerim. eve getirmek yerine uygun güvenli yerlere tahtayla plastik sepetle kartonla vs yuva yapabilir orada besleyebilirsiniz ben öyle yapıyorum tüm mahallede mama götürüyor sağolsun ,komşularla kavga etmek yerine de sevap tanrı bize karşılığını verir vs gibi yapıcı konuşun teşvik olurlar belki

Asla katılmıyorum ! Sma testleri sağlık ocağında ücretsiz gidip bir test yaptırsınlar üremeden yA ! Bebeklere üzülüyorum ama ailenin cahilliğinin cezasını çekiyor ! O aileye yardım etmektense kedileri tercih edin ! O cahillik ile tekrar tekrar üreyecek çünkü ! Kedi köpek korunmayı düşünmeyi bilmiyor en azından iradesi dışında

Beslediğin tinerci yarın seni pişman eder ama bir kedi kimsenin hayatını mahvedemez rahat olun yahu🤷🏻‍♀️Köpek için birşey diyemem şimdi köpeklerin bazıları çok sıkıntılı oluyor ama kediden rahatsız olmak bence saçma birşey.

Ne kadar yanlış düşünceler var… eğer doğanın seçiliminden bahsediyorsak öncelikle insan ırkının yüzde 80i ölmeli şu an, olmamız gereken sayının kat kat üzerindeyiz. Bu kadar ürayip yayılıp bir de oradaki hayvanları istemiyoruz garip şekilde… evet bu hayvanlar sokak için uygun değil ama yöntem onları ölüme terk etmek değil kısırlaştırmak olmalı. Ayrıca evdeki köpeğe bakarım diğerleri benim sorumluluğumda değil demek, ben başkasının malını alırım benim aileme gitsin, diğer ailenin bende sorumluluğu yok demekle benzer bence. Başkalarının haklarını da koruruz çünkü toplumuz. Komşunu korursun, milletini korursun, gezegenini korursun… Sosyal yapı bunun üzerine kurulu ama vicdan meselesi biraz da tabi… biri yazmış kedi tavuk farkı yok diye. Mesela ben et de yemek istemiyorum. Hayvanların seçeceğim yok ancak biz et yememe seçeceğine sahibiz. O yüzden et ürünü tüketmem gerektiğinde vicdani olarak çok zorlanıyorum. Aynı şey hayvan deneyleri yapılmış ürün kullanmakta da var. Bu iş uzuyor böyle canım, malesef vicdanlı biriysen vicdanın hep seni yoklayacak. Ancak şunu unutmamalısın, kendin ve kendi ruh sağlığın da senin sorumluluğunda. Aynı vicdanı kendine de göstermelisin. Elinden geleni yap ancak kendi hakkına gitmeyecek şekilde. Umarım senin gibi güzel kalpli insanların sayısı artar🙏🏻
Et ürünü tüketirken neden vicdan azabı çekiyorsunuz onu anlayamadım yani kediler yemiyor bende yemeyeyim gibi mi düşünüyorsunuz yoksa başka mi

Biz tek bir yere yardım etmek istiyoruz belki size ne? Siz de elinizi cebinize atın diğer yerlere yardım edin allah allah. Yaptığımız yardımın hesabını verecektik bir de size... Az had bilin.
Sen haddini bil tamam mı sanki dünyanın en kötü şeyini söylemişim gibi linç etme birde

Et yemiyormusunuz siz?
Ben yemiyorum demedim, yemeyenler için sebebini söyledim. Keşke becerebilsem ancak vegan ya da vejeteryan olmayı beceremiyorum ben. Pesketeryanlığı denedim bir onu da birkaç seneden fazla sürdüremedim. Ama bu vicdanımın rahatsız olmadığı anlamına gelmiyor.

Et ürünü tüketirken neden vicdan azabı çekiyorsunuz onu anlayamadım yani kediler yemiyor bende yemeyeyim gibi mi düşünüyorsunuz yoksa başka mi
Alternatifim varken canlı bir şeyin benim için öldürülmesini etik bulmadığım için vicdan azabı duyuyorum ben. Kedilerle nasıl bağdaştırdınız olayı?

X