Kedi yavrusu...

milas1625

Pati krallığında bir kraliçe...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2015
1.670
4.763
40
İyi günler arkadaşlar...
Dün öğleden sonra kızım kapımızda yaklaşık 3 haftalık bir kedi yavrusu buldu. Araştırdık anneyi bulamadık.Henüz gözleri yeni açılmış kendisinin gelmesi imkansız bu yüzden kedi baktığım bilindiği için birilerinin kapıma bıraktığını düşünüyorum. Dün hemen süt tozu ve biberon aldım beslemeye başladık. Güzel bi yuva yaptık altına sıcak su torbası ve polar battaniye koydum. 2 saatte bir mamasını verip tuvaletini masajla yaptırıyorum. Hatta dün sokak kedilerimden biri (yeni anne olmuştu)mama için geldiğinde yavrunun yanına koydum yaladı emzirdi bi kaç saat beraber uyudular ama nihayetinde kendi yavrularına gitti.
Biz bu minnoşu bi şekilde besleyip büyütücez buraya kadar sorun yok ama bizim birde 3 yaşında bir evcilimiz var. Evcilimiz dışında 3 yaşnda 1 anne kedimiz 2 yaşında 2tane de yarı evcilimiz var. (4üde kısır)Bu yarı evcillerimize hiç sıkıntı çıkarmayan evcilimiz "köpük ,)"bu yavru geldiğinden beri terör estiriyor. Her tarafımız çizik oldu ve sürekli tıslıyor,saldırıyor. Köpük açısından süreci yönetemiyorum.Ayrı odaya da koysam kokuyu alıyor ve kıyamet kopuyor. Deneyimli pati anneleri bana bir yol gösterin nolur. Köpüğümü sakinleştirmem lazım alışması lazım çünkü bu minnoş toparlayana kadar da hiç bi yere gönderemem...

Eklentiler

• Screenshot_20230429-162902_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230429-162902_WhatsApp.jpg
    33,8 KB · Görüntüleme: 196
  • Screenshot_20230429-162859_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230429-162859_WhatsApp.jpg
    52,9 KB · Görüntüleme: 181
  • Screenshot_20230429-162852_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230429-162852_WhatsApp.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 183
  • Screenshot_20230318-140250_Photos.jpg
    Screenshot_20230318-140250_Photos.jpg
    61,1 KB · Görüntüleme: 174
  • Screenshot_20230307-000016_Photos.jpg
    Screenshot_20230307-000016_Photos.jpg
    118,8 KB · Görüntüleme: 172
İyi günler arkadaşlar...
Dün öğleden sonra kızım kapımızda yaklaşık 3 haftalık bir kedi yavrusu buldu. Araştırdık anneyi bulamadık.Henüz gözleri yeni açılmış kendisinin gelmesi imkansız bu yüzden kedi baktığım bilindiği için birilerinin kapıma bıraktığını düşünüyorum. Dün hemen süt tozu ve biberon aldım beslemeye başladık. Güzel bi yuva yaptık altına sıcak su torbası ve polar battaniye koydum. 2 saatte bir mamasını verip tuvaletini masajla yaptırıyorum. Hatta dün sokak kedilerimden biri (yeni anne olmuştu)mama için geldiğinde yavrunun yanına koydum yaladı emzirdi bi kaç saat beraber uyudular ama nihayetinde kendi yavrularına gitti.
Biz bu minnoşu bi şekilde besleyip büyütücez buraya kadar sorun yok ama bizim birde 3 yaşında bir evcilimiz var. Evcilimiz dışında 3 yaşnda 1 anne kedimiz 2 yaşında 2tane de yarı evcilimiz var. (4üde kısır)Bu yarı evcillerimize hiç sıkıntı çıkarmayan evcilimiz "köpük ,)"bu yavru geldiğinden beri terör estiriyor. Her tarafımız çizik oldu ve sürekli tıslıyor,saldırıyor. Köpük açısından süreci yönetemiyorum.Ayrı odaya da koysam kokuyu alıyor ve kıyamet kopuyor. Deneyimli pati anneleri bana bir yol gösterin nolur. Köpüğümü sakinleştirmem lazım alışması lazım çünkü bu minnoş toparlayana kadar da hiç bi yere gönderemem...
Yerim şunları be tiplere bak 🤤

Kediler ile ilgili hiç bilgim yok bugün uzun aradan sonra güzel bir haber aldım sabahtan beri mutluluktan ağlıyorum tam sustum sizin konuyu gördüm yine başladım. Iyki varsınız demek istiyorum iyki..
Sizde iyi ki varsınız sizin adınıza çok sevindim umarım hep mutlu olun inşallah

Öncelikle keddyyler adına teşekkür ederim ❤️ yavruyu sevip elledikten sonra elinizi yıkamadan evdeki kediye koklatıp kokusuna alışmasını sağlayabilirsiniz. Bir süre sonra evdeki kediyi boxa koyup yavruyla yavaş yavaş yakınlaştırmaya çalışın, zamanla alışacaktır.
Umarım alışır😢 dediğiniz gibi kokusuna alışsın diye elimi yıkamadan yanına gittim, üstelik en sevdiği yaş mamayı almıştım mamaya rağmen elime harita çizdi 😞 cadı biraz bizimki...

Umarım alışır😢 dediğiniz gibi kokusuna alışsın diye elimi yıkamadan yanına gittim, üstelik en sevdiği yaş mamayı almıştım mamaya rağmen elime harita çizdi 😞 cadı biraz bizimki...
Dişi kediler çok cazgır oluyor, benimkiler birlikte büyümesine rağmen erkek olan sistematik bir şekilde dayak yiyor 🥲 biraz idare edin büyüyünce sahiplendirirsiniz olmadı.

Dişi kediler çok cazgır oluyor, benimkiler birlikte büyümesine rağmen erkek olan sistematik bir şekilde dayak yiyor 🥲 biraz idare edin büyüyünce sahiplendirirsiniz
Dişi kediler çok cazgır oluyor, benimkiler birlikte büyümesine rağmen erkek olan sistematik bir şekilde dayak yiyor 🥲 biraz idare edin büyüyünce sahiplendirirsiniz olmadı.
Cins kırması zaten sahiplenmek isteyenler olur bu yüzden... 2 aylık kadar olsa apartmanın altında depo var orda bakarım ama işte inşAllah kendi mama yiyebilecek kadar toparlar.

Ramazandan önce 4 tane 10 günlük yavruların annesini araba ezmiş. Dayanamadım aldım baktım besledim büyüdüler şu anda. 1 tanesine aile buldum. Diğerlerine bakmaya devam ediyorum şimdilik onlarında aileleri hazır 3 gün daha benimle birlikteler . O kadar alıştım ki o kadar çok seviyorum ki anlatamam nasıl ayrılıcam bilmiyorum. :KK43:((
Evde 2 yetişkin kedimiz daha var bebişleri kabullenemedi ikiside çok zorlandım sizi çok iyi anlıyorum Allah yardımcınız olsun.🙏

Eklentiler

• IMG_20230428_164343.jpg
    IMG_20230428_164343.jpg
    113,9 KB · Görüntüleme: 167
Son düzenleme:
Bizim de benzer bir hikaye bayramda başınıza geldi. Arefe günü 1,5 hafta önce doğum yapmıştı anne bebekleri bıraktı ölmek üzerelerdi. Bayram boyu kefirle, bebek mamasıyla besledik. Evde de biri misafir 2 tane daha kedi vardı. Sürekli o kapıyı kapat o ona saldırmasın bu buna saldırmasın diye kapıları kapattık. Sonrasında süt anne kedi bulduk. Bayramdan beri anne kendi bebeklerinin yanında gönderdiğimiz 2 kediye de bakıyormuş. Süt annelik mecrası böyle durumlarda inanılmaz kurtarıcı oluyor.

İnanılmaz güzel bir bebek. Şapşik şey.
Kaç gün oldu eve alalı tam bilemiyorum ama genelde 1 hafta içinde alışıyorlar.

Arkadaşım suya norodol denen bir ilaç damlatırdı, kedisi sakinleşsin diye ama ben hiç kullanmadım.

Veterinerde de bazı sakinleştirici krem mamalar olduğunu biliyorum.

Kediniz dişiyse bebeği yakın tutun koklasın biraz.

Bende evime kedi getirmiştim sokakta bulmuştum kötü haldeydi maalesef evdeki kedim terör estirdi herkese saldirmaya başladı özellikle eşim yeni gelenle cok ilgileniyordu kucağına alıyordu bu sefer kedim eşime saldırmaya başladı sakinlestiremedik 🤦🏻‍♀️ diğer kediyi sahiplendirdigim halde kedim düzelmedi hala aynı 🤦🏻‍♀️ umarım alışır..

İnanılmaz güzel bir bebek. Şapşik şey.
Kaç gün oldu eve alalı tam bilemiyorum ama genelde 1 hafta içinde alışıyorlar.

Arkadaşım suya norodol denen bir ilaç damlatırdı, kedisi sakinleşsin diye ama ben hiç kullanmadım.

Veterinerde de bazı sakinleştirici krem mamalar olduğunu biliyorum.

Kediniz dişiyse bebeği yakın tutun koklasın biraz.
Norodol damlayı psikiyatride kullanıyorlar
Hayvana da mı kullanılıyormuş😱

1,5 ay önce soğuktan donan anne kediyi eve aldım. Anne kedide yavruydu üstelik. Kedimi ilk zamanlar terörist estirdi evde. Sürekli anne kediyi ısırmaya saldırmaya çalışıyordu. Zor bela ayırıyordum. Yavruları odamda doğurttum başında bekledim yardımcı oldum kolay bir doğum oldu bir süre yavruları kedime göstermedim ama anne kediye saldırmaya devam ediyordu. Şimdi eskiye nazaran çok saldırmıyor oynamaya calısıyor. Hatta yavrularını yalıyor oynuyor. Bu süreçte yeni kediyi değilde kedimi daha çok sevdim ilgimi eksik etmedim. Odamdada anne kediyi sevdim akalwlslwlslaö şimdi kendi kedimi ne zaman sevsem anne kedim geliyor kıskanıyor. Zamanla alışılır diye düşünüyorum ama bazı kedilerin kişilikleri farklı siz önlem alın.

Ay Allah sizden razı olsun. Alerjik astım hastasıyım çok seviyorum kedileri ama mahvediyor beni evde. Dışarıda elimden geldiğince ilgileniyorum. Böyle sizin gibi insanları görünce de gözlerim doluyor. Ne kadar şanslısınız kedi annesi olarak. :KK200:

Ramazandan önce 4 tane 10 günlük yavruların annesini araba ezmiş. Dayanamadım aldım baktım besledim büyüdüler şu anda. 1 tanesine aile buldum. Diğerlerine bakmaya devam ediyorum şimdilik onlarında aileleri hazır 3 gün daha benimle birlikteler . O kadar alıştım ki o kadar çok seviyorum ki anlatamam nasıl ayrılıcam bilmiyorum. :KK43:((
Evde 2 yetişkin kedimiz daha var bebişleri kabullenemedi ikiside çok zorlandım sizi çok iyi anlıyorum Allah yardımcınız olsun.🙏
Teşekkür ederim sağolun

X