Kedi maması son kullanma tarihi

noktalibirgul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2021
1.281
2.207
Merhabalar, 2,5 ay önce bir yavru kedi sahiplendim. Petshoptan da 4 kg lık mama aldım ve hala bitmedi tabii. Bu noktada aklıma takılan bir konu var; internette birçok kuru mamanın paketi açıldıktan sonra en geç 8 hafta içerisinde tüketilmesi gerektiği yazıyor. Bir yandan da kedi sahiplerinin ekonomik olması açısından 10 kg lık mamalar alıp son kullanma tarihine kadar idare ettiklerini okudum. Bu da 7-8 aylık bir zamana denk geliyor sanırım.
Bu durumda ben mamayı kedime vermeye devam edebilir miyim yoksa yeni mama mı almalıyım? Tecrübeli kedi anneleri yardımcı olursa çok sevinirim :)

Merhaba,
Mamayı genelde 10 kg alıp son kullanım tarihine dikkat ediyorum. Zaten skt gelmeden bitiriyor canavar. Kedim bu sene 7 yaşına girdi 7 senedir sorun yaşamadık. Ama isterseniz bir veterinere sorun içiniz rahat eder.

Merhaba,
Mamayı genelde 10 kg alıp son kullanım tarihine dikkat ediyorum. Zaten skt gelmeden bitiriyor canavar. Kedim bu sene 7 yaşına girdi 7 senedir sorun yaşamadık. Ama isterseniz bir veterinere sorun içiniz rahat eder.
Teşekkür ederim ☺️ son kullanma tarihine kadar biter mutlaka ben de öyle düşünüyorum, sadece açıldıktan sonraki tüketim süresi kafamı karıştırmıştı ama sorun olmuyor diyorsunuz. Ben de elimdeki mama bitince yenisini alayım o halde.
Yarısı bitti diğer yarısı da 2-3 ayda biter gibi.

Teşekkür ederim ☺️ son kullanma tarihine kadar biter mutlaka ben de öyle düşünüyorum, sadece açıldıktan sonraki tüketim süresi kafamı karıştırmıştı ama sorun olmuyor diyorsunuz. Ben de elimdeki mama bitince yenisini alayım o halde.
Yarısı bitti diğer yarısı da 2-3 ayda biter gibi.
Dediğim gibi biz kedimde hiç sorun yaşamadık, size de miniğinizle mutlu bir ömür dilerim 😍

X