Kedi Alerjisi Yardım!

BenSergu

SATRAB
Kayıtlı Üye
3 Mart 2007
1.843
84
6 aylık oğluşumuz pasha ,evimizin gülü neşesi ..
16 yaşındaki kızımda alerji yaptı :çok üzgünüm: pasha kızımın aşkı , pashanın aşkıda kızım,:asigim:
beraber uyur, beraber yatarlar ,pasha kızımı görünce ilk hareketi burunlarıyla koklaşmak ,kızımla konuşur ,onun kucağında uyumak en büyük zevki,hepimizin sevgilisi ama ne yapacağımı bilemiyorum..
doktorlar kediyi evden uzaklaştırmamızı söylüyor ama bu imkansız buna asla izin veremem, veremeyiz :eek:lmaz:..
eşim astım hastası onda bile sorun yaratmadı ,9 yaşındaki oğlumda ve bendede hiç bir sorun yok , ama piyango kızıma çıktı..
gözleri sulanıyor ,dakikalarca peşpeşe hapşırıyor, burnu akıyor ama herşeye rağmen pasha'dan vazgeçemiyor ..
kedi sahibi arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var eyvahedigeldismile
pashamızla beraber bu dertden kurtulmak istiyoruz..
zira yaptığım araştırmada bu alerjinin ilerde astıma çevirme riskide varmış ..offf ne yapacağım ben:çok üzgünüm:

tıp fakültesinden ve hayvan hastanesinden yardım alınız.

daha önce bir yerde duymuştum. alerjili olan insana da alerji etkeni olan kedi köpeğe de bir aşı yapılıyormuş her yıl. sonrasında pek sorun gözlenmiyormuş.

tıp fakültesinden ve hayvan hastanesinden yardım alınız.

daha önce bir yerde duymuştum. alerjili olan insana da alerji etkeni olan kedi köpeğe de bir aşı yapılıyormuş her yıl. sonrasında pek sorun gözlenmiyormuş.

canım tavsiyen için çok teşekkür ederim ,şimdilik kızımın odasına sokmuyoruz,birde sık sık ellerini yıkamasını tembihledim, bakalım birde böyle deneyeceğim a.s.

benim eşimde böyle bir sorun vardı.. daha doğrusu çocukken kedi-köpeğe karşı alerjisi varmış, ama kedisini çok sevdiği için bırakmamış.. şimdi alerjik astımı var maalesef.. artık öyle bir hal aldı ki, kediye-köpeğe gerek yok. azıcık toz olan bir ortama bile girse tıkanıyor ne yazık ki, hastanelik oluyoruz.. hayvanlara yapılan o aşıların da tam çözüm olmadığını söyledi gittiğimiz birkaç doktor..

ben de 20 senelik kedimi annemlere bıraktım sadece bu yüzden. Genetik olarak çocuklarım da alerji kbir bünyeye sahip. allah korusun..

size tavsiyem eğer bırakabileceğiniz güvenilir bir yer varsa oraya bırakın. Çünkü ilerisi gerçekten çok zor oluyor :1no2:

benim eşimde böyle bir sorun vardı.. daha doğrusu çocukken kedi-köpeğe karşı alerjisi varmış, ama kedisini çok sevdiği için bırakmamış.. şimdi alerjik astımı var maalesef.. artık öyle bir hal aldı ki, kediye-köpeğe gerek yok. azıcık toz olan bir ortama bile girse tıkanıyor ne yazık ki, hastanelik oluyoruz.. hayvanlara yapılan o aşıların da tam çözüm olmadığını söyledi gittiğimiz birkaç doktor..

ben de 20 senelik kedimi annemlere bıraktım sadece bu yüzden. Genetik olarak çocuklarım da alerji kbir bünyeye sahip. allah korusun..

size tavsiyem eğer bırakabileceğiniz güvenilir bir yer varsa oraya bırakın. Çünkü ilerisi gerçekten çok zor oluyor :1no2:

sevgili office, eşin için üzüldüm:çok üzgünüm: Allah şiafalar versin ,
aslında benim eşimde astım hastası sürekli ilaç kullanmak zorunda ama onda bile bir rahatsızlık yaratmadı ,hepimiz kedimizi çok seviyoruz ama kızımda da hiç düzelme yok ..
odası temiz ama odadan çıkınca hapşırmalar ,göz sulanması,burun akıntısı başlıyor ne yapacağımı şaşırdım inaneyvahedigeldismile
bakalım hafta içi hastaneye gideceğim orda ne derler buradaki sağlık ocağında kediyi evden uzaklaştırın dediler belki uzman bir doktor farklı bir şey tavsiye eder ,çok canım sıkılıyor bu işe senağlamasenağlama

sevgili office, eşin için üzüldüm:çok üzgünüm: Allah şiafalar versin ,
aslında benim eşimde astım hastası sürekli ilaç kullanmak zorunda ama onda bile bir rahatsızlık yaratmadı ,hepimiz kedimizi çok seviyoruz ama kızımda da hiç düzelme yok ..
odası temiz ama odadan çıkınca hapşırmalar ,göz sulanması,burun akıntısı başlıyor ne yapacağımı şaşırdım inaneyvahedigeldismile
bakalım hafta içi hastaneye gideceğim orda ne derler buradaki sağlık ocağında kediyi evden uzaklaştırın dediler belki uzman bir doktor farklı bir şey tavsiye eder ,çok canım sıkılıyor bu işe senağlamasenağlama

çok teşekkürler canım a.s. inşallah hayırlı haberler alırsın hastaneden.. Sonucu gerçekten çok merak ettim, hadi hayırlısı bakalım a.s.

Konu başlığını görür görmez atladım hemen :)
çok geçmiş olsun canım..
bende de 3 ay önce başladı bu sorunlar.önceleri grip diye geçiştirmiştim,baktımki geçmiyor alerjik olduğunu düşündüm..ama bahar alerjisi falan sanmıştım aklıma hiç bizim küçük oğlandan dolayı olacağı gelmemişti..sonra sonra farkettikki bizim oğlanın tüyleri bende alerji yapmış:sinifsinif: geçen hafta hastaneye gittim test falan yaptırmak için.ama malum, devlet hastanesi randevusuz bişey yapamadık geri döndük. bi daha da randevu falan almadım,uğraşmadım.....şimdi dikkat ediyorum biraz daha.eskisi kadar yuvarlanmıyorum bizim oğlanla.Arada gidip seviyorum,bir iki öpüyorum o kadar.. Hapşurmam burun akıntım azaldı gibi.Ama sabahları hala tıkanarak uyanıyorum...Nefes alırken öksürmeye başlıyorum tıkanıyorum. Ben de sizin gibi evden uzaklaştırmayı hiç düşünmedim yapamam da:eek:lmaz: dikkat etmek gerek bence önemli olan bu

arkadaslar bnm erkek arkdasmda var kedie karşı alerji
3 gündür sürekli hapşuruyordu kedime dokunduğunda son bir gündür hiç bir şeklde hapşurmuyor burnu akmıyor acaba geçebiliyor mu bu alerji ne dersiniz.

ben 5-6 yaşlarındayken evimizde kedimiz vardı, benim koltuk altımda bir şişlik oldu doktora gittik direk evinizde kedimi var dedi, kist oluşmuş ilaçla tedavi edildi, tabi kediciğimizi verdik başka biyere, sonra yılllaaaar yılaaar sonra yine bir kedimiz oldu ben 14-15 yaşlarındaydım bu seferde göğüs altımda yine şişlik oldu, doktor kesinlikle evde kedi olmayacak dedi, yine ilaçla tedavi edildi... bikere daha kedi besledim yine oldu.. bende alerji yapıyormuş, herkeste hemen olmazmış ama bende mutlaka oluyordu, kedileri de öyle çok severimki, ama maalesef benim durumumdan dolayı annem ve babam evde kedi istemedi bi daha.. :KK31:

[COLOR="#008000"]hımm şimdi yazılanları okurken hatırladım bendede astım bronşit var, bunun dışında çok sinirlendiğimde nefesim tıkanıyor ve bir süre nefes alamıyorum.. bunlar kediden mi oldu bilmiyorum. ama bikaç gün bile kedili bir ortamda bulunsam öksürmeye başlıyorum..

bence evde küçük çocuğu olanlar dikkat etsin, aslında dikkat edilecek bir durumuda yok yapmanız gereken güvendiğiniz birilerine vermeniz..
[/COLOR]

bir doktora gitmekte fayda var aslında kedilere karşı alerjiyi önlemek için aşı duymştum ama ne kadar yararlı olur bilemedm çünkü eczneye gittiğimde tedavisi olmayacğnı söylemişti.

hadi hortlatayım bu konuyu :KK51:malesef kızımın alerjisi geçmedi,üstüne bir kedi daha evlat edindik kızım alerji ilaçları ile idare etmeye çalıştı sonra ilk kedim evden kaçtı diğerinide safra kesesi zehirlenmeinden kaybettim. Uzun bir süre kedilerden uzak durdum vefat eden kedim çok özel bir kediydi yerine başkasını koyamadım neyse efenim gel zaman git zaman kızım büyüdü evlendi ve ben geçen yaz sokaktan bir kedi evlat edindim tatlı şeker bir tekircik :KK68: evet sadede geliyorum.
Kızım bize gelince tabii alerji hemen başlıyordu, ne yapsam ne etsem derken çay ağacı yağı imdadımıza yetişti. keskin bir kokusu var naneye benzer kızım o yağdan biraz burnuna sürünce (ama çok az zira keskin ) hapşırma tıkanıklık kaşıntı belirtileri hafifliyor, rahat nefes alıyor şimdi iki kızımla mutlu mesut saatler geçirebiliyoruz şükür. nacizane bir tavsiye. herkeste aynı sonucu verirmi bilemem ama iş görüyor ha birde unutmadan o yağı kedinizin dokunmasını istemediğiniz yerlere(koltuk köşesi ,sandalyeler falan filan :işsiz:) de sürebilirsiniz ardına bakmadan kaçıyor umarım faydası olur :KK24:

X