Kaynanasıyla Beraber Oturanlar

ZmraKs

Ya ümitsizsiniz, ya da ümit sizsiniz
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mart 2021
223
285
Evet arkadaşlar bu zamanda hala var mı böylesi yaa?? dediğinizi duyar gibiyim ama evet var mesela ben 🤦🤷
Biz 4 yıllık evliyiz ve evliliğimizin başından beri beraber oturuyoruz. Bu 4 senede 2 tanede bebeciklerimjz oldu😍 Aslında bunu bilerek evlendim ev çok büyük ebeveyn banyosu ver falan kv kp çok iyiler haklarını yiyemem sağolsunlar gerçekten beni kızları gibi görüyorlar öyle davraniyolar tabiki arada sürtüşmeler oluyo ama okadar insan kendi annesiyle de yaşar onlarda sıkıntı yok özellikle çocugum olduktan sonra bana avantajı oldu kayınvalidem sagolsn ev işi yemek vs sürekli yardımcidir gocunmazda amaaa gel gelelim ki tabiki eşinle rahat hareket edememe seslenirken bile aşkım vs diyememe tesettürlü olduğum için sürekli uzun kol başörtüsüyle dolasma (ki bu yazın çok zor oluyo gerçekten..) özel günleri rahatça kutlayamama , eşinle rahatça çıkıp gezememe,kendi evinde gibi hissedememe, akşamları sürekli hep beraber oturuyoruz TV izleniyor mesela sohbet etmek istesek edemiyoruz (eşime dediğim zaman annemlerin yanında ne konuscaz ki diyor haklida 🤦) vs bu gibi durumlar artık batmaya başladı yani anliyacagnz içimi dökmek istedim. Aslında eşimde ayrı eve çıkmak istiyor ama maalesef durumlar el vermiyo malumunuz evler almış başını gidiyo su ara para biriktiriyorz insallah karşımıza güzel fırsatlar çıkar dua edin kız bizim için❤️. Var mı benim gibi olanlar merak ettim kızlar yoksa bu devirde gerçekten türümün tek örneği miyim...

Niye normal insanlar gibi evlenmediniz ki? Para mı yoktu, gerekirse bekleseydiniz para biriktirip evinizi düzüp öyle evlenseydiniz? Çünkü herkes böyle yapıyor ya hani. İsterse Unicef iyi niyet elçisi olsunlar, yine de kaynanayla kayınbabayla aynı evde yaşayamam. Bir de iki çocuk sığdırmışsınız o ortama. Bravo valla.

Siz buna evlilik mi diyorsunuz? Kendi eviniz yok, sınırlarınız yok, mahremiyetiniz yok, özeliniz yok… Düşünsenize evlenmişsiniz seksi bile temkinli yapmak zorundasınız ki ses gider. Banyo yapıp bornozunuzla evinizde dolanamıyorsunuz, şortunuzu giyip efil efil gezemiyorsunuz. Ve dahası…

Bunun kayın ailenin iyi olmasıyla ilgisi yok, eskiden mecburiyetten kalırdı insanlar bir arada. Birbirlerini sevsinler ya da sevmesinler. Ben üzüldüm daha çocuk yaşta evlenmişsiniz bir de…

Hadi çok seviyordunuz evlendiniz zaten kabul etmişsiniz buna lafım yok da
Durumunuz yok kaynana evindesiniz 2 tane de çocuk yapmışsınız
Sorgulamak haddime değil de tabi kendi evlerinde oturup karı koca çalışan insanlar bile tek çocuğu yaparken 73839339 kere düşünüyorlar
Herhalde 17 yaşında evlenmenin alameti bu

Benim merak ettiğim nasıl bu kadar kaygısız olduğunuz
Genel olarak ben yaşarken bu ülkedeki geleceğimi sürekli sorguluyorum

Ya hanimefendi evlenmis cocuk yapmis. Simdi; neden, tüühh, e yok artik deyip yargilamak ne kadar manasız ve faydasız 😒 ayrica cocuklari kv yaninda olmasi da nimet olmuş bence. Eğer mesleginiz varsa çalışıp para biriktirebilirsiniz derim hem kv de evde çocuklarınıza bakar.sonra bir eve çıkarsınız
Ben de 4 yil kv ile yasadım. Zorlukları var anlatmışsınız zaten. InsAllah güzel bir ev nasip olur.Allah ödeme kolaylığı nasip etsin.
Bu arada insAllah 17 yaşında evlenmemişsinizdir.

Hanımlar sakin olun evlendiğimde 19 yaşındaydım evet 19 yaşta erken tabiki ama 17 değil olamazda zaten. Eşimle erken bı yasta tanıştık ve beklemek istemedik ama haklısınız şimdi en baştan ayrı ev isteseymisim dediğim oluyor. Şimdi diğer konuya gelecek olursak bı yonde haklısınız ama çocukların kv yanında büyümesi kolaylığını bilmediğiniz için tepki gösterdiniz sanırım :) Zaten şuan açıktan üni okuyorum eğer mezun olursam mesleğimi de yapcam insallah. Yani sandığınız gibi hayattan kopuk tek gayesi evlilik çocuk olan biri falanda değilim bizde biseyler yapmaya çalışıyoruz sonuçta. Evet çocuk olmadan öncede kariyer yapabilirdim ama ben böyle tercih ettim. Şöyle soyleyeyim çocuklu hayat zor bilen bilir küçük çocuklar çok ilgi ister ve ilk 3 yaş cocuklarin gelişimi için çok önemlidir. Düşünün ki siz çocuğunuzla ilgileniyosunz ve ev işleri ,yemekte siz uğraşmadan halloluyor 2 çocuk neden anlamışsınızdır umarım ☺️

Hadi çok seviyordunuz evlendiniz zaten kabul etmişsiniz buna lafım yok da
Durumunuz yok kaynana evindesiniz 2 tane de çocuk yapmışsınız
Sorgulamak haddime değil de tabi kendi evlerinde oturup karı koca çalışan insanlar bile tek çocuğu yaparken 73839339 kere düşünüyorlar
Herhalde 17 yaşında evlenmenin alameti bu

Benim merak ettiğim nasıl bu kadar kaygısız olduğunuz
Genel olarak ben yaşarken bu ülkedeki geleceğimi sürekli sorguluyorum
Dünyanın gidişatı çok kötü evet farkındayım bundan dolayı çocuklarımi buyuturken ekstra ilgi ve ozen göstermeye çalışıyorum hanimefendi. İstiyorsanız hickimse hiç çocuk yapmasın çünkü dünyanın gidişatı çok kötü böylelikle dünyada yaşam son bulsun bizde kurtulalm nasıl güzel fikir mı :)

Ya hanimefendi evlenmis cocuk yapmis. Simdi; neden, tüühh, e yok artik deyip yargilamak ne kadar manasız ve faydasız 😒 ayrica cocuklari kv yaninda olmasi da nimet olmuş bence. Eğer mesleginiz varsa çalışıp para biriktirebilirsiniz derim hem kv de evde çocuklarınıza bakar.sonra bir eve çıkarsınız
Ben de 4 yil kv ile yasadım. Zorlukları var anlatmışsınız zaten. InsAllah güzel bir ev nasip olur.Allah ödeme kolaylığı nasip etsin.
Bu arada insAllah 17 yaşında evlenmemişsinizdir.
Ayrıldıktan sonra neler hissettin senin kv de iyi mıydı ☺️

Ayrıldıktan sonra neler hissettin senin kv de iyi mıydı ☺️
Ilk zamanlar alisamadim sık sik gittim 😂 ama sonra alışıyor insan. Ya bana gore iyi eltime gore kötü biri. Bu biraz anlayiş meselesi. Ha ben gelene kadar eltimin 11 yılı var yaşanmış ama benden önce de anlaşamıyorlarmış. Kv yi anne gibi görüp her lafına gurur yapmayınca anlasılıyor. Söylendiği oluyor bazen diyorum annem de olsa soylenirdi, susuyorum mesela.ama bazen ağrıma gidiyor ağlıyorum bazen kızıyorum bazen söylüyorum.hepsi son derece insani duygular. Kavga da oluyor kirginlıkta oluyor.olmuyor diyemem 🙄Kv gelin ilişkisinde gurur ve hatta kibiri kenara bıraktigin zaman anlasma bi sekilde iyi oluyor.ama kv de gurur ve kibir yapmayacak. Kisacasi kişilerin elinde herşey. Ama eşinle birbirinize vakit ayirin.yuruyus yapin cok iyi geliyor.insan sakinliği de arıyor ❤

Evet arkadaşlar bu zamanda hala var mı böylesi yaa?? dediğinizi duyar gibiyim ama evet var mesela ben 🤦🤷
Biz 4 yıllık evliyiz ve evliliğimizin başından beri beraber oturuyoruz. Bu 4 senede 2 tanede bebeciklerimjz oldu😍 Aslında bunu bilerek evlendim ev çok büyük ebeveyn banyosu ver falan kv kp çok iyiler haklarını yiyemem sağolsunlar gerçekten beni kızları gibi görüyorlar öyle davraniyolar tabiki arada sürtüşmeler oluyo ama okadar insan kendi annesiyle de yaşar onlarda sıkıntı yok özellikle çocugum olduktan sonra bana avantajı oldu kayınvalidem sagolsn ev işi yemek vs sürekli yardımcidir gocunmazda amaaa gel gelelim ki tabiki eşinle rahat hareket edememe seslenirken bile aşkım vs diyememe tesettürlü olduğum için sürekli uzun kol başörtüsüyle dolasma (ki bu yazın çok zor oluyo gerçekten..) özel günleri rahatça kutlayamama , eşinle rahatça çıkıp gezememe,kendi evinde gibi hissedememe, akşamları sürekli hep beraber oturuyoruz TV izleniyor mesela sohbet etmek istesek edemiyoruz (eşime dediğim zaman annemlerin yanında ne konuscaz ki diyor haklida 🤦) vs bu gibi durumlar artık batmaya başladı yani anliyacagnz içimi dökmek istedim. Aslında eşimde ayrı eve çıkmak istiyor ama maalesef durumlar el vermiyo malumunuz evler almış başını gidiyo su ara para biriktiriyorz insallah karşımıza güzel fırsatlar çıkar dua edin kız bizim için❤️. Var mı benim gibi olanlar merak ettim kızlar yoksa bu devirde gerçekten türümün tek örneği miyim...
Idare edin ve para biriktirin muhakkak ayrı eve geçin, dünya tatlısı dahi olsalar kendi eviniz gibi olmaz kesinlikle...

Ilk zamanlar alisamadim sık sik gittim 😂 ama sonra alışıyor insan. Ya bana gore iyi eltime gore kötü biri. Bu biraz anlayiş meselesi. Ha ben gelene kadar eltimin 11 yılı var yaşanmış ama benden önce de anlaşamıyorlarmış. Kv yi anne gibi görüp her lafına gurur yapmayınca anlasılıyor. Söylendiği oluyor bazen diyorum annem de olsa soylenirdi, susuyorum mesela.ama bazen ağrıma gidiyor ağlıyorum bazen kızıyorum bazen söylüyorum.hepsi son derece insani duygular. Kavga da oluyor kirginlıkta oluyor.olmuyor diyemem 🙄Kv gelin ilişkisinde gurur ve hatta kibiri kenara bıraktigin zaman anlasma bi sekilde iyi oluyor.ama kv de gurur ve kibir yapmayacak. Kisacasi kişilerin elinde herşey. Ama eşinle birbirinize vakit ayirin.yuruyus yapin cok iyi geliyor.insan sakinliği de arıyor ❤
Haklısın gerçekten tamda dediğin gibi durumdayız bizde bende senin gibi düşünüyorum annemde olsa böyle davranır gibisinden yoksa geçinemeyiz iki taraflı geçim meselesi bu çok şükür oda iyi anne- kız gibiyiz sağolsn ama işte rahat edememe en çok beni yoran başkalarını gördükçe ister istemez özeniyorum. Siz ayrı eve cikcagnz zaman kiraya mı gittiniz ev mı aldnz bizimkilerde kira gibi bı düşünce olmadığı içinde böyle beklendi aslında yani 🤭
Idare edin ve para biriktirin muhakkak ayrı eve geçin, dünya tatlısı dahi olsalar kendi eviniz gibi olmaz kesinlikle...
Cnmm mutlaka ayrı eve geçicez zaten inşallah şuan para biriktirme aşamasındayız henüz ama işte bu 4 senede beni en çok üzen mesele eşimle rahat olamayisim biraz daha idare edicem.mecbur.. bende kendi evinin duzenimin olmasinu elbette istiyorum artik

Ben oturuyorum memnunum bu kadar 🌹
Yaa su kkda eşine az rastlanirsiniz gerçekten 🙈 Maşallah 🧿hemen herkes önyargılı yaklaşıyor bu duruma tabi eskilerden gelen bisey sanırım derler ya hani adı var işte kaynana diye 😄 yani halbuki aslında iyide anlaşabiliyo insan anlaşma yönünden çok şükür sıkıntı yokta sadece yalnız kalma mevzusu işte. Neyse şuan zaten çocuklarım da küçük olduğu için benimde biraz işime geliyor açıkçası yalnız olsam bende bu oğlan varken çok çok zorlaniirdim heralde burdaki anneler gibi delirirdim 😄 şimdi hiç olmazsa ev işi yemek elime bakmıyor çocuklarımla anca ugrasabiliyorum zaten ☺️

X