Kayınvalidem yüzünden canım çok sıkkın

gul_ll

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2015
41
23
38
Herkese merhaba, foruma yeni üye oldum.Uzun zamandır canım çok sıkkın ve derdimi paylaşacağım kimse olmadığı için burada paylaşmak istedim.Ben 4 yıllık evliyim ve 15 aylık bir oğlum var.Eşimle 1.5 sene flört ettikten sonra evlendik.Ve allaha şükür kendi içimizde hiç bir problem yaşamadık, birbirimizden memnunuz, arada her ilişkide olan tartışmalar olsa bile saygımızı hiçbir zaman kaybetmeyiz.Çalıştığımız şehirde tanıstık ancak ailelerimiz farklı şehirlerden. Dolayısıyla ailesiyle evlenmeden önce çok fazla görüşme imkanı olmadı.Zaten babası biz tanısmadan önce vefat etmiş bir annesi ve bir kızkardeşi var.Evlenmeden önce annesiyle iki kez yüzyüze görüştük ve onun dısında da hep telefonlaştık bir sıkıntımız olmadı.Ben zaten yapı olarak sessiz sakin hassas bir insanım, hep siz diye hitap ettim ona ve o da beni o dönemde yerlere göklere sıgdıramıyordu.Sonucta evlendik.Annesi, psikolojisi pek iyi bir insan değil, eşini gençken kaybettiği için sıkıntılar yasadıgını söyler hep. Kendi ailesiyle de hep kavgalıdır.7 tane kardesi var sadece 2siyle görüşür, eşini kaybettiği dönem hiçbiri destek olmamıs aksine köstek olmuşlar.Ancak maddi olarak hiçbir sıkıntısı yok maas bağlanmıs rahat bir evi var çocuklarının evlilikleri iyi vs. Ancak kendisi yapı olarak çok mutsuz yüzü gülmez, eşini kaybettiği için yakınır ama diğer taraftan da hep eşim söyle kötüydü böyle sorumsuzdu diye kötüler, kayınvalidesiyle birlikte yasarmıs sürekli onu kötüler.Aslına bakarsınız çevresindeki kimseden de memnun değildir kendi çocuklarını bile sürekli eleştirir.Bir kız kardeşi var gün için de belki 3-4 saat onunla konuşur ve en basit şeyleri bile ona anlatır,kendi aralarında dedikodu yaparlar, hiç arkadaşı yok çünkü kimseyle anlaşamaz herkesi eleştirir.en basit şeyleri bile mesele haline getiriyor.Eşim de bu halinden memnun değil ancak annesi oldugu için çekmek zorunda.Şimdi bizim çocugumuza bakıyor biz bakıcı tutmak istedik ancak tutarsanız sizi evlatlıktan redderim filan dedi.Biraz da hastalık hastası hergün biryerim agrıyor diyerek kalkıyor ancak çocuga da ben bakacagım diyor.Ev içinde özel hayatımız kalmadı evde eşimle aramızda bir tartısma gecse üzerine alınıyor, tartısmanın onla alakası yok ama o siz alında benim yüzümden tartısıyorsunuz vs. diyor alakası yok desekte buna inanmıs.Her olayı kendine çekiyor mesela dizi izliyoruz kötü bir anne var işte her anne benim gibi sabırlı mı iyi mi vs diye bize laf sokuyor ama ortada bir olay yok.Ve en kötüsü evimizde olan her olayı kardesine ve kızına anlatıyor kendilerince yorum yapıyorlar bunu bildiğimiz halde bir şey demiyoruz alınır diye.Şimdi ona yasadıgımız yerden ev aldık evi daha insaat halinde yakında tasınacak ve maddi olarak da destek oluyoruz, o da çocugumuza bakıyor.Çocuga bakıyor ama bakmasa daha huzurlu hissedeceğim çünkü sanki bir yandan bakıyor bir yandan da basımıza kalkıyor.Kendimi babannesi sonucta yabancı daha mı iyi bakacak diye avutuyorum ama sürekli mutsuzlugunu bize yansıtması bizi geriyor huzurumuz kalmadı resmen.Ve her hareketimizden olumsuz seyler yorumladıgı için nasıl davranacagımı şaşırdım. Sussam konusmuyor beni istemiyor oluyor, konussam en basit seyden alınıp yorum cıkarıp huzurumuz kaçırıyor, eve geri geri gider oldum ve cok bunaldım. Sizce ne yapmalıyız?Ayrı eve cıkınca düzelir mi acaba?

dua edin sizinle beraber yaşama hevesi yok heralde ki ev almıssınız
allah beterınden korusun kendi evine cıkana kadar sabredın ve bıran önce gönderin o kadını bence
yoksa siz de sinir hastası olursunuz

Ayrı evde düzeltmez keşke evlense hayırlı bi insanla ben yaşlıların yanlız yaşaması taraftarı değilim bi ses olur bi nefes olur bi meşkale olur bir beyi olsa

o zaman da eşim arada kalacak ama o bana bu konuda destek idare edelim diyor bana anlayısım için teşekkür ediyor.Alındıgı şeylerin mantıksızlıgını anlatıyoruz konusuyoruz bu defa da duygu sömürüsü yapıyor kimsem yok yalnızım diye ağlıyor.Bir yandan acıyorum bir yandan kendini ve bizi mutsuz ettiği için kızıyorum ama çok huzurluyken şimdi acaba evde ne olacak da alınacak ya da gerginlik yaratacak diye strese girer oldum.

alıngan insanla yaşaması çok zordur arkadaşım, Allah kolaylık versin.
Sen de alınıp darılabilirsin çözüm olarak. Ama onda da arada kalan eşin olur, o da çöker zamanla.
Bilemedim doğru yol nedir?

Eşim evlenmesini istemez zaten kendisi de istemiyor ki evlense de mutlu olacagını sanmıyorum hayatta hep olumsuz seyleri görüyor ve bazen bizim mutlulugumuz bile kıskanıyor gibi geliyorr.

Okurken bana fenalık geldi o derece. Sen yine iyi katlanıyorsun. Ben mümkün değil katlanamazdım.

ne güzel uzaktaymış, keşke hiç karıştırmasaymıssınız ya, ikna edilirdi bi şekilde

kendisi istedi bizim yanımıza tasınmayı evde kendi kendime bayılırıyorum hastalansam k,mse ilgilenmiyor dedi hem çocuga bakarım dedi bizim de baska çaremiz kalmadı, öteki türlü bizimle yasayacaktı bari ev alaım da ayrı evde olsun dedik

kendisi istedi bizim yanımıza tasınmayı evde kendi kendime bayılırıyorum hastalansam k,mse ilgilenmiyor dedi hem çocuga bakarım dedi bizim de baska çaremiz kalmadı, öteki türlü bizimle yasayacaktı bari ev alaım da ayrı evde olsun dedik
allahtan vallabi billahi yatın kalkın dua edın maddı durumunuz varmıs demekkı ve esınız de ıstemıyormus kı kadına ayrı ev almıssınz ya carenız olmasaydı ya beraber yaşasaydınız
allah korumus

o zaman evliliğimiz biterdi galiba zaten tek korkum bu ömür boyu yanımızda olacak ve onun yüzünden aramız acılacak diye korkuyorum

Ben cocugunuz acisindan dusundum hemen acikcasi. 17aylik oglum oldugh icin sanirim. Babanne olabilir ama bu kadar mutsuz bir kadinin o cocugu iyi buyutebilecegini dusunmuyorum. Cocuk suan kv nizi örnek alarak buyuyor. Cunku cogu zamani onunla geciyor. Umarim cocugunuz da mutsuz ve alingan bir birey olmaz. Umarim demek istedigimi dogru anlatabildim.

Haklısınız bazen cocuga sen baban gibi hayırsız olma vs diyor artık eşimin ne hayırsızlıgı varsa daha ne yapacaksa anlamadım, belki arkamdan benimle ilgili de birşeyler diyordur, şu an cocuk bunu anlamaıyor ama ilerde babası hakkında ya da benim hakkımda olumsuz yorumda bulunursa etkilenir sonucta o yuzden 3 yasına gelir gelmez krese yollayacagız o yokken zaten evimizde huzurlu ve mutlu bir ortam var cocugumun etkilenmemesi için elimden geleni yapacagım.

Bu arada ben 3 te evde oluyorum gunduz 3 saat de uyuyor cocuk yani aslında baktıgı zaman dilimi çok sayılmaz biz evdeyken de çocukla ilgilenmiyor zaten ona ragmen çok yoruldum diyor bakıcı tutalım sen yoruluyorsun diyince de ben cocuga ıyı bakamıyor muyum da bakıcı tutacaksınız diye alınıyor

evlatlıktan böyle bir sebep için reddediyorsa cehennemin dibine kadar yolu var ,s.ktirsin gitsin ,sessiz sakin olmayın arkadaşım niye oluyomuşsunuz ki *? sırf kocası öldü diye hayatınızın orta yerine çöreklenmesine neden izin veriyosunuz ? e napalım öldüyse,allah rahmet eylesin ,tez zamanda kavuşsun beyine ne diyelim yani ? al çocuğunu o hasta kadının elinden ,mahalleden geçen alelade bi kadın bile ondan daha iyi bakar çocuğuna

• Beğen
Reactions: anu
evlatlıktan böyle bir sebep için reddediyorsa cehennemin dibine kadar yolu var ,s.ktirsin gitsin ,sessiz sakin olmayın arkadaşım niye oluyomuşsunuz ki *? sırf kocası öldü diye hayatınızın orta yerine çöreklenmesine neden izin veriyosunuz ? e napalım öldüyse,allah rahmet eylesin ,tez zamanda kavuşsun beyine ne diyelim yani ? al çocuğunu o hasta kadının elinden ,mahalleden geçen alelade bi kadın bile ondan daha iyi bakar çocuğuna
sırf evliliğim için susuyorum çünkü susmazsam çok kötü kavga ederiz ve işler cıgrından cıkar eşim annesinden vazgecemez sonucta annesi. bu defa evliliğim biter oysaki ben eşimden çok memnunum ve eşim de bu kadın böyle ben de bıktım ama yıllardır ugrasıyorum düzelmiyor onun yüzünden kafamda saç kalmadı beni tükketti diyor hayatta tek mutlulugum sen ve cocugumsun diyor ve bana karsı olumsuz bir davranısı olmadı hiç şimdi bu kadının saçma sapan hareketleri yüzünden rest çekersem yuvam yıkılacak o yüzden ne yapacagımı şaşırdım zaten.Eşimle birlikte çile çekiyoruz üstelik gerçekten bir sebep yok yani kimse ona kötü davranmıyor, öyle insanlar var ki eşi ölüyor parasız kalıp ortada kalıyor bunun öyle bir derdi yok çocukları mutlu, sağlıklı bir anne daha ne ister ki anlamadım.Kızına gittiğinde de kocasına söylemediğini bırakmıyormus ama kocası susmuyor benim gibi o yüzden onunla yüz göz olmuşlar ama benim öyle bir yapım yok eğer kavga edersem bir daha suratına bakmamam lazım onu da yaparsam yuvam yıkılır.

sırf evliliğim için susuyorum çünkü susmazsam çok kötü kavga ederiz ve işler cıgrından cıkar eşim annesinden vazgecemez sonucta annesi. bu defa evliliğim biter oysaki ben eşimden çok memnunum ve eşim de bu kadın böyle ben de bıktım ama yıllardır ugrasıyorum düzelmiyor onun yüzünden kafamda saç kalmadı beni tükketti diyor hayatta tek mutlulugum sen ve cocugumsun diyor ve bana karsı olumsuz bir davranısı olmadı hiç şimdi bu kadının saçma sapan hareketleri yüzünden rest çekersem yuvam yıkılacak o yüzden ne yapacagımı şaşırdım zaten.Eşimle birlikte çile çekiyoruz üstelik gerçekten bir sebep yok yani kimse ona kötü davranmıyor, öyle insanlar var ki eşi ölüyor parasız kalıp ortada kalıyor bunun öyle bir derdi yok çocukları mutlu, sağlıklı bir anne daha ne ister ki anlamadım.Kızına gittiğinde de kocasına söylemediğini bırakmıyormus ama kocası susmuyor benim gibi o yüzden onunla yüz göz olmuşlar ama benim öyle bir yapım yok eğer kavga edersem bir daha suratına bakmamam lazım onu da yaparsam yuvam yıkılır.
tatlım kocana annesinden vazgeçsin demiyoruz zaten ama resti sen değil o çeksin madem.. yeter anne bu kadar alınganlık yuvamı dağıtacaksın demeli,ee beyfendi anasını atmıyor ama karısını gayet rahat atıyor kusura bakma da ..
yuvam dağılmasın diye susmaya çalışıyorum diyen bi kadın varsa yuvam dağılmasın diye annemi susturmaya çalışıyorum diyen de bi adam olmalı,kaybetmekten korkmalı sizi.. ayrıca korkma kocan resti çektikten sonra kaynanan direk çıkmaz hayatınızdan ,sülük gibidir bu tipler gene yanaşır oğluna ama bu sefer haddini bilir
velhasıl kelam kocan da iş yok arkadaşım,inandırmış sizi annem böyle napayım martavallarına ,siz de iyi niyetlisiniz çekiyorsunuz.. ağaç kavuğundan çıktınız ya siz ,mecbursunuz bu adamların kraliçe analarını çekmeye ,bir kez de şurda annem kocama baktırıyo kendini,annem bana ev aldırttı,annem hep bizde kalmak istiyor diye konu okuyayım yaa.. yooook ama olmaz.. neden ? çünkü beylerimiz sadrazamın sol tarafından düşmüştür,anaları da bu kategoride değerlendirilmelidir

• Beğen
Reactions: anu
X