Kayınvalidem sinir krizi geçirdi çok korktum ne yapmalıyım?

Hahahahha ağır bir drama Queen.
Tepki vermeseydiniz o bıçağı kendi bırakacaktı.
Kayinvalidem bir gün karşımda ağlamaya başladı. Ben böyle numaralara kanmam yalnız lütfen yapmayın dedim. Anında sustu. Kayinvalideler veya anneler farketmez; yaşlı insanlar 'değerli varlık' oldukları hissi ile saçma sapan davranırlar.
Kendi annemde "güya" evi terk edeceğim diye kapıdan çıkarken istifimi bozmadım. Ablam ağlıyordu. Döndü bana dedi ki " neden tepki vermiyorsun?" "Çünkü yapamazsın da ondan" dedim gecti oturdu. blöf yapiyordu yememiştim.
Böyle saçmaladığı vakit tepki vermeyin. Kim kendini bıçaklar Allah aşkına şov yapmış

Eşimle birlikte bir süreliğine maddi imkanlarımız düzelene kadar kayınvalidem ve kayınpederim ile yaşıyoruz. Dün gece eşim ve kayınvalidem tartıştı. Haklı olan taraf eşimdi. Ben eşimi tuttuğum için söylemiyorum. Kayınvalidem önce eşime laf dokundurdu eşimde gidip neden durup dururken bana böyle laf dokunduruyorsun dedi. Annesi bak şu eşyayı kafana atarım dedi eşimde hadi at anne öyleyse dedi. Sonra kayınvalidem bir anda çıldırmaya başladı ben kendimi öldüreceğim dedi mutfağa gitti bıçaklayacağım kendimi dedi eşim ben birde kayınpederim onu durdurmaya çalıştık. Ben hemen bıçakları sakladım. Kayınvalidem çığlık atmaya başladı kendimi öldüreceğim dedi. Ben korktum ağlamaya başladım panikledim ambulans arayım mı dediğimde kayınvalidem hayır dedi çığlık attı eşimi yumrukladı, eşime vurdu eşim onu tuttu sürekli. Ben o esnada kendine zarar vermemesi için mutfaktaki bıçakları sakladım. Kayınpederim fenalaştı durun yapmayın dedi sürekli durun dedi ben bir yandan onu sakinleştirmeye çalışıyorum onu oturma odasına getirdim su verdim pencereleri açtım hava alması için. Eşim kayınvalidemi mutfaktan zorla çıkardı. Kayınvalidem kayınpederimin yanına gitti. Ben ve eşim mutfakta kaldık. Kayınvalidem oturma odasından seslenerek bu evden gidin dedi. Bir sürü hakaret etti. Arkadaşlar bugüne kadar ilk defa böyle bir olay yaşadım neye uğradığımı şaşırdım. Çok korktum içimde öfke ve üzüntü ile karışık hisler var. Bu yaşananlar neydi? Ben ve eşim ne yapmalıyız? Eşime bu evden gidelim dediğimde birkaç gün sonra sakinleşirler dedi. Annen açık açık bizi evden kovdu burada nasıl durabiliriz dedim. Eşim ekonomiyi görüyorsun dedi. Bende dedimki ben bir işe girip çalışırım sen ister gel ister kal ben bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum benim yapıma ters ben seni sevdiğim için burdayım ama bu şekilde yapamam üzgünüm dedim eşim sustu. Bu olay dün gece yarısı meydana geldi. Arkadaşlar bana tavsiye verin ben ne yapmalıyım nasıl hareket etmeliyim?
Kayınvalideniz canı sıkılmış olay çıkarmış ama bence ne olursa olsun çıkın gidin evinize. ev ev üstüne olmaz.

Eşimle birlikte bir süreliğine maddi imkanlarımız düzelene kadar kayınvalidem ve kayınpederim ile yaşıyoruz. Dün gece eşim ve kayınvalidem tartıştı. Haklı olan taraf eşimdi. Ben eşimi tuttuğum için söylemiyorum. Kayınvalidem önce eşime laf dokundurdu eşimde gidip neden durup dururken bana böyle laf dokunduruyorsun dedi. Annesi bak şu eşyayı kafana atarım dedi eşimde hadi at anne öyleyse dedi. Sonra kayınvalidem bir anda çıldırmaya başladı ben kendimi öldüreceğim dedi mutfağa gitti bıçaklayacağım kendimi dedi eşim ben birde kayınpederim onu durdurmaya çalıştık. Ben hemen bıçakları sakladım. Kayınvalidem çığlık atmaya başladı kendimi öldüreceğim dedi. Ben korktum ağlamaya başladım panikledim ambulans arayım mı dediğimde kayınvalidem hayır dedi çığlık attı eşimi yumrukladı, eşime vurdu eşim onu tuttu sürekli. Ben o esnada kendine zarar vermemesi için mutfaktaki bıçakları sakladım. Kayınpederim fenalaştı durun yapmayın dedi sürekli durun dedi ben bir yandan onu sakinleştirmeye çalışıyorum onu oturma odasına getirdim su verdim pencereleri açtım hava alması için. Eşim kayınvalidemi mutfaktan zorla çıkardı. Kayınvalidem kayınpederimin yanına gitti. Ben ve eşim mutfakta kaldık. Kayınvalidem oturma odasından seslenerek bu evden gidin dedi. Bir sürü hakaret etti. Arkadaşlar bugüne kadar ilk defa böyle bir olay yaşadım neye uğradığımı şaşırdım. Çok korktum içimde öfke ve üzüntü ile karışık hisler var. Bu yaşananlar neydi? Ben ve eşim ne yapmalıyız? Eşime bu evden gidelim dediğimde birkaç gün sonra sakinleşirler dedi. Annen açık açık bizi evden kovdu burada nasıl durabiliriz dedim. Eşim ekonomiyi görüyorsun dedi. Bende dedimki ben bir işe girip çalışırım sen ister gel ister kal ben bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum benim yapıma ters ben seni sevdiğim için burdayım ama bu şekilde yapamam üzgünüm dedim eşim sustu. Bu olay dün gece yarısı meydana geldi. Arkadaşlar bana tavsiye verin ben ne yapmalıyım nasıl hareket etmeliyim?
kesnlikle eşiniz ve siz ayrı eve çıkmalısınız.

Size katılıyorum. 30 yaşında bir erkek olarak beni ve kendini bu duruma düşürdüğün için kendini biraz kötü hissetmen gerekiyor dedim. Ben umursamazım dedi. Peki dedim sen umursamaz olmaya devam et ben başımın çaresine bakacağım dedim. Sen burda durmaya devam ettiğin sürece hayatında hiçbir istediğin noktaya varamayacaksın çünkü sen işin kolayına kaçıyorsun dedim. Senin rahatlık sandığın şey ilerde sana çok ağır patlayacak dedim. Ben senin gibi değilim dedim ve bu tarz şeyleri kaldıramam dedim.
çünkü
bu onların ilk böyle kavgaları değil sen onları tanımadan önce de bikaç kez yaşanmış bence

yapıp yapıp barışmışlar sonra yine olmuş anlaşılan bu
eşiniz kira vs ödememek için alışageldiği bu hayata devam etmek istiyor
çocuğunuz yok değil mi? bu aralar sıkı korunun

ve işe girip gideceğim diyorsanız bunu muhakkak yapın boş tehdit savurmayın

Eşinize ben çalışırım seçeneğini neden herşey çıkmaza girince sunuyorsunuz ki ?
Madem onların evinde kalıyorsunuz ( ki ocak üstüne ocak olmaz ) en başından ikinizde ne iş olursa olsun çalışıp para biriktirmeye bakmalısınız. O evde kalınca da pazar ya da faturalara ortak olmalısınız. Çalışınca akşamdan akşama görüşeceğiniz için kavga etmeye mecal ya da zaman kalmayacaktı.

Laf soktuğu konu neydi ki? Yani kadın bu seviyeye gelecek kadar cildirdiysa esinizin anca ben aslında senin anneni babanı öldürüp bahçeye gömdüm falan demesi gerekir. Bu kadar tepki çok çok fazla. Kadin hiç normal degil

Of biz kadınların bir yaştan sonra artarak devam eden sorun ve kaprislerinden yıldım artık. Aynısı bende de var, anne kontenjanından. Beni şehir dışına kaçmak zorunda bıraktı.

Bağları haklı sebeplerden tamamen kopartıp eşinizi ince ince işlemek için bulunmaz bir fırsat . Ben bu şartlar altında kovuldugum yerde kalamam diyip bavulları toplayıp kapının önüne koyun . Eşiniz de gurursuz biri sanırım kovulduğum yerde değil ekonomik şartlar meteliksiz olsam dahi durmam sokakta uyurum . Lütfen ama lütfen bu aralar yanlışlıkla (!) hamile de kalmayın . Eşinizin daha maddi gücü yok baba olmak ne haddine afedersiniz.

Onun evinde yaşıyorlar diye insanları bu yolla tehdit edemez. İstemiyorsa evinden çıkarsın.
Yok kendimi bıçaklarım yok krizler. Saçma sapan işler. Bugün kendine yapan yarın evdekilere saldırır. Ozaman her birbirine sinirlenen bıçakla birbirine yürüsün.
Kadın sinir krizi geçirmiş kimseyi tehdit ettiği yok
İki tane kazık kadar asalak yiyip içip mıçıp yatıyorlar evde kadın bu yaşında hala çalışıyor
“Gidin” diyor gidin evimden gitmiyorlar çıkaramıyor işte
Yetmiyor oğlu terbiyesizin anasına bağıran tembel yüzsüz arsızın teki
Kadın çıldırmasın da ne yapsın
Bir gün bıçakla bunları kovalarsa hiç de haksız demem

Kadın sinir krizi geçirmiş kimseyi tehdit ettiği yok
İki tane kazık kadar asalak yiyip içip mıçıp yatıyorlar evde kadın bu yaşında hala çalışıyor
“Gidin” diyor gidin evimden gitmiyorlar çıkaramıyor işte
Yetmiyor oğlu terbiyesizin anasına bağıran tembel yüzsüz arsızın teki
Kadın çıldırmasın da ne yapsın
Bir gün bıçakla bunları kovalarsa hiç de haksız demem

Ozaman hukuki yönden çıkarsın.
Zorla kalamaz kimse kimsenin evinde.
Her kriz geçiren bıçakla saldırsın ozaman.
Şiddet çare değil.

Ay bencede sizi istemiyor ve gitmeniz için kendince saçma sapan bir rezillik yaşatmış sizin adınıza üzüldüm inşallah kısa zamanda o evden kurtulursunuz

Böyle bir davranış yapacağını hiç tahmin etmezdim hiç yakıştıramadım zaten içime bir soğukluk geldi. Kısa ve net bir şekilde bunu dile getirebilirdi. İşin ironik kısmı bize işleriniz düzelene kadar kendi ayaklarınızın üzerinde durana kadar burda kalabilirsiniz dedi. Bir anda böyle bir olayın yaşanması bende şok etkisi yaşattı.
Demekki sonradan pişman olmuş.
Halinizi bile bile bu evden gidin demişken durmamalısınız orada. Gerekiyorsa kendi ailenizin yanına gidin,eşiniz kalmak istiyorsa kendi bilir ama huzur bulamazsınız bence o evde artık

Anlatmanıza gerek yok zaten. Sosyal hizmetlerde çalışıyorum ve bu tip insanlarla çok fazla muhattap oluyorum.
Öfkenizi kontrol edemiyorsanız tedavi olun. Şiddet çare değil.
Bana ne sizin nerede çalıştığınızdan muhatap olduklarınızdan ya
Psikolojiden zerre anlamıyorsunuz
İnsanları delirtip aaa bu deliii diyenlerden hiç farkınız yok

Lütfen ambulansı gereksiz meşgul etmeyin. Konuya gelecek olursak da baya eksik anlatmışsınız. Siz eşim haklıydı deyince eşiniz haklı olmuyor. Kolay kolay kimse de kovmaz evden . Üstüne odaya geçip ikiniz oturuyorsunuz kadın içerden kovuyor ve hareket yok. Bu tavır başka konularda yok. Laf dokundurdu deyip sizin yanınızda annesine hesap soran kişi annesi kovunca iki güne sakinleşir mi diyor ? Bence bu dakika çıkın o evden . Yazık yaşlı başlı insanlar onlar da. Belli ki bir arada yaşanılamıyor. Bir zahmet eşiniz kirayı ödesin .

X