Düğün Kayınpederim çok cimri ve geri kafalı

umutsuz1256

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2019
101
31
31
kızlar merhaba
çok dertli olduğum bir konu var nişanlımla 5 yıldır birlikteyim 1 yıldır nişanlıyım 4 ay sonra düğünüm var kayınpederim kız istemeye geldiğinde babama herşeyi ben yaparım ederim dedi ama şuan yan çiziyor cok borca girdim hiç bieşy yapamam diyor nişanlım yıllarca çalışıp maaşını babasına vermiş 5 kurus birimi yok babası çocuğu öylece ortada bıraktı yalnızca ev veriyor oda 20 yıllık eski bir ev esyaları kredi çekip alacağız aynı zamnada çok gerikafalı habire el öptürmeye calısan kadın kısmı evden cıkmaz diyen bir tip herseye karışıyor kayınpederimle altlı üstlü oturcam gecenlerde esya almadığını söylediğimde bana terbiyesiz deyip evinden kovdun napcağımı bilmiyorum nişanlım çok iyi biri onuda yarı yolda bırakmak iatemiyorum cok sevıyorum ama oda ailesi anlıcağınız cok dertliyim o adamın yuzunu görmeye nasıl dayanıcam bilmiyorum 😢

kızlar merhaba
çok dertli olduğum bir konu var nişanlımla 5 yıldır birlikteyim 1 yıldır nişanlıyım 4 ay sonra düğünüm var kayınpederim kız istemeye geldiğinde babama herşeyi ben yaparım ederim dedi ama şuan yan çiziyor cok borca girdim hiç bieşy yapamam diyor nişanlım yıllarca çalışıp maaşını babasına vermiş 5 kurus birimi yok babası çocuğu öylece ortada bıraktı yalnızca ev veriyor oda 20 yıllık eski bir ev esyaları kredi çekip alacağız aynı zamnada çok gerikafalı habire el öptürmeye calısan kadın kısmı evden cıkmaz diyen bir tip herseye karışıyor kayınpederimle altlı üstlü oturcam gecenlerde esya almadığını söylediğimde bana terbiyesiz deyip evinden kovdun napcağımı bilmiyorum nişanlım çok iyi biri onuda yarı yolda bırakmak iatemiyorum cok sevıyorum ama oda ailesi anlıcağınız cok dertliyim o adamın yuzunu görmeye nasıl dayanıcam bilmiyorum 😢
İşiniz zor Allah kolaylık versin

kızlar merhaba
Canım tecrube ile sabit başıma geldi. Asla taviz verme herseyi yapmaları konusunda ısrar et. Ne kadar kolaylık gosterırsen o kadar deger sız oluyorsun. Oglum var dıye kasılmayı biliyorlarsa evlendirirken kolaya kaçmayacaklar. Benden sana tavsiye hersey yapsınlar yoksa hep enayi yerine koyulursun benim gıbi.

aynen öyle benım ailem düğünün biraz daha gec olmasını istedi çeyiz büyük esyadan daha fazla masraflı gerçekten onlar ısrarla erken tarihe aldılar şimdide almıyor kredi çekin alın diyor okadar yalancı ve iki yüzlüki nefret ettim zerre saygım kalmadı

Canım tecrube ile sabit başıma geldi. Asla taviz verme herseyi yapmaları konusunda ısrar et. Ne kadar kolaylık gosterırsen o kadar deger sız oluyorsun. Oglum var dıye kasılmayı biliyorlarsa evlendirirken kolaya kaçmayacaklar. Benden sana tavsiye hersey yapsınlar yoksa hep enayi yerine koyulursun benim gıbi.
aynen öyle benım ailem düğünün biraz daha gec olmasını istedi çeyiz büyük esyadan daha fazla masraflı gerçekten onlar ısrarla erken tarihe aldılar şimdide almıyor kredi çekin alın diyor okadar yalancı ve iki yüzlüki nefret ettim zerre saygım kalmadı

ben şu çeyiz meselelerine konusma esnasında karışmadım.. Halam bilezik kalın takmadılar dedi hala sen konustun söyleseydin dedim.. sonra yalan yok orda bnm ailem nişanmda el gibi para taktı dedim tlfnda duymamazlıktan geldi :KK70: işine gelmedi çünkü.. açıkçası şu çeyiz altın alma vs karışmamak gerekıyor aileler halletsin .. bazen nişanlm bende bilezik alıp kenara atıcam dedi hiiçç sesimi çıkarmadım açıkçası alsın taksın bana düğünde.. benm kp sessz kv görumce hallediyor bu konulrı .. ben şimdiden kenara para atıyorum ama nişanlm dahi kimseye söylemıyorum en azından kendi eksiğimi alırım param artarsa çeyrek fln alırım kendme .. AZ UYANIK OLUN KIZLAR... ERKEK TARAFINDAN SİZE İLERİ DE BİŞİY DERSE DE CVBNZ DA HAZIR.. BANA MI YAPTIN OĞLUNA ABİNE YAPTIN DERSİNZ .. HERKES KENDİ TARAFININ ŞANINI ŞEREFİNİ KURTARR :KK66: siz de kp çok dert ediyosanz ayrı eve çıkın .. evi eşinizi üstüne yapana kdr bekleyin :KK66: hee yaptıysa orayı kiraya verin baska yerde oturun yapmadıysa kimin ne dediğine ne bakıyorsnz he he diyip bildiğinizi okuyacaksınız :KK66:

ben böyle durumlarda madem aileler belli biryerden ötesine gitmiyor o zaman kendi başımızın çaresine bakarız modundayım. söz vermiş, tutmamış, ayıp etmiş ama yapacak bişi yok. alnına silah dayamayacağınıza göre. buna üzülmek yerine kendi işinizi kendinize çözmeye odaklanın. gerekirse eksikler olsun evde, zamanla alırsınız. temel şeyleri halledin yeter.

Konu sahibi ne yaptı bilmiyorum ama böyle bir kp ile altlı üstlü oturmak hayatında vereceği en yanlıs karar olabilir... kirada oturun ama altlı üstlü oturmayın derim ben. Ne kadar uzak o kadar iyi.

X