Kayınpeder ne demek istedi?

Babamin memleketi de böyle insanlarla doludur, kadın erkeği bi yerden geçerken dönüp afedersiniz dana gibi bakarlar. Ben de anneme sormuştum o da "oranın insanı öyledir ağızlarını ayırıp bakarlar mal gibi" demişti.

Bence benim annemin dediğinden pek bi farkı yok. Hem olayın üstünden uzun süre geçmiş, boşuna dert yapmayin

Cok tuhaf ya esinizin ailesini yerden yere vurduğunuz halde gidip onlardan yardim istemeniz:))
Kayinpederiniz olmasi gerektigi gibi yaklasmis..sanki siz bu onyargilardan dolayi fesat dusunmussunuz..

Evet bir önceki saldırgan tutumunuza istinaden yazdım ben de. Lütfen kıvırmayalım. Bana yazdığınız ilk yorumdan itibaren herkes okuyabilir bunu. Tarzınız çok rahatsız edici.
Siz iyi misiniz hanımefendi ? Tarzim rahatsız ediciyse neden saatler önce yazdığım yorumu alintiliyorsunuz ? Genel olarak boyle bi sorununuz var sanirim. Rahatsiz edici buldugunuz insanlardan uzak durmayi beceremiyorsunuz. Bknz:eşinizin ailesi.Soylediklerimi inkar edecek bir cümle bile kurmadim. Ne soylediysem arkasındayım. Yorum kaldiramiyorsaniz burda konu acmayacaktiniz.
Neyse daha fazla muhattap olmak istemiyorum sizinle. Lütfen beni bu konuya alıntılamayin artık.

Ben sizi anladım, o umursamazlığı karşısında sizi aileden görmediğini, gelini gibi hissetmeyip dışardan biri gibi muamele ettiğini düşünmüşsünüz ve doğal olarak kırılmışsınız, o çevrede tanıdıkları da olduğu için, tehlikesiz bir şekilde işe el atabilmesini beklemiş, hiç değilse manevi destek beklemişsiniz.Ben olsam ben de kırılırdım. Sanırım sizde benim gibi geçmişe çok fazla takılıyor ve kendinizi harap ediyorsunuz, ara ara benimde aklıma yaşattıkları geliyor ve onca zaman geçmesine rağmen sinirleniyor ve yıpratıyorum kendimi. Demek ki sizi gelini olarak görmemiş kp.Ya da kişilik yapısı itibariyle umursamaz biri. İki durumda da boşverin. Zaten görüşmüyormuşsunuz, kafanıza takıp daha fazla yıpranmayın.
Kesinlikle anlattığınız gibi. Yani o an o tavır beni çok üzdü. Bu insanların her yaşadığım problem karşısında, kendilerini yanımızda maddi ya da manevi görmek istediğimiz zamanlardaki umursamazlıkları bir süre sonra benimde farkında olmadan onlara karşı soğuk ve tepkisel olmama neden oldu. Benim tepkilerime karşı kendilerini sorgulamak yerine bana kin gütmüşler. Biönceki konumda okuyabilirsiniz.

Siz iyi misiniz hanımefendi ? Tarzim rahatsız ediciyse neden saatler önce yazdığım yorumu alintiliyorsunuz ? Genel olarak boyle bi sorununuz var sanirim. Rahatsiz edici buldugunuz insanlardan uzak durmayi beceremiyorsunuz. Bknz:eşinizin ailesi.Soylediklerimi inkar edecek bir cümle bile kurmadim. Ne soylediysem arkasındayım. Yorum kaldiramiyorsaniz burda konu acmayacaktiniz.
Neyse daha fazla muhattap olmak istemiyorum sizinle. Lütfen beni bu konuya alıntılamayin artık.
Ben gelip sizin konunuza musallat olmuyorum. Şu anda ve en başından beri benim alanımda olan sizdiniz. Yurtdışındayım ve saat farkı dolayısıyla uyudum o yüzden şimdi yazdım. İnsanların konularına abuk subuk şeyler yazıp kendi yaptığınızı haklı çıkarmaya çalışmayın. Tacizi bile normalleştirip millete akıl dağıtmayın. Önünüze bakip yürüyormuşsunuz ya siz o şekilde devam edin. Bi daha da yazmayın.

ben de telefondan yazıyorum
ayrıca yazım kuralları edebiyat dersinde değil , türk dili ve edebiyatı dersinde verilir:)

bu arada umursamayıp ne yapabilirdi yani , adam zaten normal bir tip değil demişsiniz
kp başına iş mi alacaktı
madem birşeyler yapılsın istiyorsunuz o vakit kocanıza anlatsaydınız durumu.
kp ; kocanız değil babanız değil ,e aranız da iyi değilmiş ne yapsın adam.
Tamam hanımefendi şahane kültürünüzle günümüzü aydınlattınız. Nedir bu kendini klavye arkasından kanıtlama çabası? K.p dediğimiz kişi baba diye hitap ettiğimiz kişi değil mi? Dolayısıyla elbette ki böyle bir durumda ondan destek bekleyebilirim. Bunda anormal olan ne var? Ayrıca elli kere yazdım tekrar yazıyorum. Kpederin orda çevresi vardı. İstese çözebilirdi diye düşünüyorum. Olayı eşime yansıtsam gidip adamın boğazına yapışırdı. Yani oralarda olur demesi biraz incitici oldu. Zamanla da buna benzer rahatsız olduğum küçük küçük şeyler yaşadım. Ben soğudum, onlar benim soğukluğumdan rAhatsız olup yüzüme gülerken başka hesaplara girmişler. En son kaynanamın yalan olayıyla ilişkimi bitirdim. Konun özeti bu.

canım eşinle bu durumu acilen paylaş sende bir gariplik yok gariplik o adamda ve eşinin ailesinde.Sayılı günler oradaysan ger evden dışarı fazla çıkma ya da çok rahatsız olursan durumu polise bildir.
Geçmiş bir olaydı geçti gitti çok şükür. Sadece içimde hatırladıkça bende mi var bir anlayış problemi diye paylaşmak istedim. Sadece kötü bir anı şu anda.

Kp nin verdiği cevap bana Abes gelmedi . Siz oranın seviyesi çok düşük biryer oldupunu söylemişsiniz. Kp de muhtemelen ücra bir yer oralarda olur öyle Şeyler Demiş işte . Hem onlara anlatacağınıza neden doğrudan eşinize anlatmıyırsunuz ?

Onlar hakaret değil ağır eleştiri. Kafamda eskileri düşünüp sinirleniyorum evet. Önceki konu yani yani en son onlarla kopma noktasına geldiğim olayda; kaynanam söylediği bir şeyi sırf özür dilememek adına inkar etti. Yetmedi anneme bana iftira attı. Kabak gibi söylediği yalan ortadayken ölmüş babamla zina edeyim ki gibi korkunç bir cümle kurup yalan söyledi. Tüm bunları yaparken k.p e ben siz de oradaymışsınız. Eşinizin yalan söylediğini biliyorsunuz dedim. Allah korkusu olan biri olduğununuzu düşünüyorum dedim. Karısının yalanlarına çanak tuttu. Bu insanlardan nasıl bahsetmeliyim?
İşte o kafada eskileri düşünüp sinirlenme var ya o insanı yavaş yavaş Yaşlandırıyor, öldürüyor. Korkunç birşey. Yani tamamen kendinize yazık ediyorsunuz. Bundan kurulmanın tek yolu da nefret ettiğin insanları affetmek. Kendiniz için bunu yapmalısınız.

Geçen konunuzda da taa bebeğiniz doğmadan önce kayınvalidenizin yaptığı bi şeyi sanki dün olmuş gibi hınçla anlatmıştınız. Şimdi gene fi tarihinde olmuş bitmiş meseleleri deşiyorsunuz. Ya şu anda yaşadığınız hayat gerçekten aşırı sıkıcı ne bileyim taze dedikodu bile bulamıyorsunuz ondan eski defterleri açıp açıp okuyorsunuz; ya da ruhsal olarak aşırı takıntı probleminiz var. Ya iş bulun ya da profesyonel yardım alın böyle hayat geçmez. Ayrıca aşırı bir mesafe ayarlama sorununuz olduğunu düşünüyorum kayınvalidenize kürtaj olmayı düşündüğünüzü anlatmak ya da kayınpedere taciz hikayesi anlatmak bana hiç normal gelmiyor. Hiç mi arkadaşınız yok

Kesinlikle anlattığınız gibi. Yani o an o tavır beni çok üzdü. Bu insanların her yaşadığım problem karşısında, kendilerini yanımızda maddi ya da manevi görmek istediğimiz zamanlardaki umursamazlıkları bir süre sonra benimde farkında olmadan onlara karşı soğuk ve tepkisel olmama neden oldu. Benim tepkilerime karşı kendilerini sorgulamak yerine bana kin gütmüşler. Biönceki konumda okuyabilirsiniz.
Ben olsam bende üzülürdüm. Benimkilerde aynı durumdaydı, ağızlarından, kızları olduğum, beni sevdikleri, iyiliğimi istedikleri filan hiç düşmezdi. Ama yaptıkları hareketler, söyledikleriyle çelişirdi hep ve ben kendimi sorgulardım, acaba ben mi hatalıyım, çok mu alınganım, bu insanlara karşı önyargılı mıyım diye. ama şunu biliyorum artık, kişilerin söyledikleri ve yaptıkları çelişiyorsa, insanı sorgulamaya itiyorsa, o işte bir terslik vardır. söylediklerinden çok yaptıklarıyla ilgileniyorum artık. Yaşadığınız olay size saygı duyulmadığınızı hissettirmiş.İlişkiyi keserek en doğrusunu yapmışsınız, bende eşimin ailesi ile hiç görüşmüyorum, ama onca yaşanan şeyi de unutamıyorum, ara ara geriye sarıp kendimi yıprattığımla kalıyorum.

Ee zaten tasinmissin bende korktum senin adina cok kotu bi durum diyecektim.Bu kadar kinle anca kendine zarar verirsin bosver kpnin dedigini.

X