Kayın aileden nefret ediyorum

andromeda-80

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2015
1.404
2.563
Hanımlar iyi geceler. Sinirimden çatlamak üzereyim. Sakinleşmedim, sizden destek istemeye geldim.

Ben 7 aylık hamileyim. Çok şükür maddi olarak durumumuz iyidir ancak bebek beklediğimiz bu süreçte haliyle bir sürü masrafımız oldu. Büyük kızıma ve bebeğe yeni odalar hazırladık, bebeğin pek çok ihtiyacı alındı vs. bir dünya masraf yani. Eşim olabildiğince her şeyin en iyisini almaya çalıştı ama artık üst üste bindikçe bazı şeylerden kısmaya çalıştığını görüyorum ve çok da hak veriyorum. Sonuçta bu maddiyatın da bir sınırı var. Daha doğum ve öngörülemeyen masraflarımız da olacak. İleriyi de düşünmek zorundayız. Bizim destek görebileceğimiz kimsemiz de yok. Ne maddi, ne manevi.

Beni asıl sinir eden olaya geleyim. Dün gece saat 11’de kayınbirader aradı. Eşim de evvelki geceden nasıl yorgun, bayılmış adam saat 9’da. Uykulu uykulu açtı telefonu, kayınbirader 3 bin lira para istiyor. Bende şartel attı tabi. Hem gecenin bir yarısı arama densizliğine, hem bizim halimiz nedir umursamadan para istemesine. Eşime sordum noluyor diye. Ne olacak, yine işleri düşmüş aramışlar dedi.

Bu insanlar ne biçim insanlar yahu? Ben zaten ne tür karakterde olduklarını bildiğim için senelerdir görüşmüyorum onlarla ama oğullarıyla görüşüyorlar. Bir kez olsun eşime bir derdin, bir sıkıntın, yardım edilecek bir şey var mı demediler. Hamile olduğumu bildikleri halde en küçük bir destek vermediler eşime. (Sadece maddiyatı kastetmiyorum, hal hatır bile sormazlar) Bir kez olsun işleri düşmeden aramadılar. Ya sorun vardır, eşim çözsün diye ararlar, ya da para isterler. Eşim de her zaman elinden geleni yapar. Çok aileci değildir ama bir şey istediklerinde geri çevirmiyor. Kendisi de farkında ailesinin sürekli menfaatleri için onunla ilişki kurduğunun ama bu yüzsüzlük karşısında bir tepki koymuyor.

Ama ben artık bu kadar yüzsüzlük karşısında tahammül gösteremiyorum. Elim ayağım titredi. Eşimin telefonundan numarasını alıp yarın arayıp ağzıma geleni saysam, siz ne bencil, ne utanmaz, ne arsız insanlarsınız diye söylesem diyorum ama bir yandan da kendime yakıştıramıyorum.

Eşim onlara hiç bir şey demez biliyorum. İçine atar o. Çok derin uykudaydı, sonra kardeşinin aramasından sonra canı sıkıldı, uykusu kaçtı, uyuyor numarası yaptı anlamayım, strese girmeyim diye. Şimdi de evin içinde geziyor. Takmış kafayı belli. Bana çaktırmamaya çalışıyor. Ona da üzülüyorum böyle bir ailesi olduğu için. Eşimin hiç bir şeyini paylaşmıyorlar ama sürekli işleri düştükçe arıyorlar. Bu kadar kimsesiz hissettirmeye, bu kadar sömürdüğünü altını çize çize göstermeye ne gerek var ya? Bu adam onlara iyilikten başka bir şey yapmadı oysa. Yüzsüzlük insanın ikinci mutluluğu imiş. Biz kimseden bir şey istemediğimiz, beklemediğimiz için ben çok garipsiyorum bu kadar yüzsüzlüğü. Biz hep Allah kimseye muhtaç etmesin, kendi yağımızda kavrulalım kafasındayız çünkü.

Her neyse…Ben ne yapayım şimdi? Çatlıycam sinirden. Bebeğe de zarar bu kadar stres biliyorum ama bu insanlar yerli yersiz hep negatif duygularla hayatımızı işgal ediyorlar. Engellemek istiyorum ama onlarla hiç bağlantım olmadığı için muhatap olmak da istemiyorum. Ben onlarla konuşacak olsam eşim de konuşmamızdan hiç hoşlanmaz biliyorum. Napayım ben? İçimde mi patlasın bu sinir? Nasıl sakinleşicem ben?

Son düzenleme:
Sakince oturup esinle konus
Kv ailesi ile arandaki mesafeyi bozma sakin ha
Durumunuzun olmadigini soylesin vermesin
Esinizde biliyor sonucta su an ne kadar masraf yaptiginizi
Durumumuz iyi ama daha doğum olmadı. Yapılan masraf kadar yapılacak olanlar da var sonuçta. Paramızın olduğunu bilmeleri sürekli menfaatlerine göre hareket etmeyi mi gerektiriyor? Bu adam onların evladı ya. Bir kez de onlar sorsun evlatlarının durumunu. Yani bir şeye ihtiyacınız var mı diye sormak yerine sürekli eşimi sömürmeye çalışmaları çok ağrıma gidiyor. Eşimi de konuyu uzatarak gece gece germek istemedim. Yorgundu çok. Yarın konuşabilirim en erken.

Ben kadınların, eşleri ve aileleri arasında olan meseleleri bu kadar içsellestirip sinir harbi yaşamalarını anlamıyorum.
Siz zaten görüşmüyormuşsunuz, eşiniz de kardeşinin istediği parayı vermeyecek anladığım kadarıyla neden bu kadar büyütüyorsunuz bir telefonu?

Eşiniz üzüldüğü için duruma göre en fazla onu teselli edersiniz. Kardeşi aramayı düşünmek çok fazla ve gereksiz ve size düşmez açıkçası.

Durumumuz iyi ama daha doğum olmadı. Yapılan masraf kadar yapılacak olanlar da var sonuçta. Paramızın olduğunu bilmeleri sürekli menfaatlerine göre hareket etmeyi mi gerektiriyor? Bu adam onların evladı ya. Bir kez de onlar sorsun evlatlarının durumunu. Yani bir şeye ihtiyacınız var mı diye sormak yerine sürekli eşimi sömürmeye çalışmaları çok ağrıma gidiyor. Eşimi de konuyu uzatarak gece gece germek istemedim. Yorgundu çok. Yarın konuşabilirim en erken.
Bizim de borc bitene kadar bir gun sormadilar bittigi ay kv aramis
Oglum borcun bitti mi bu zamana kadar soramadik k.bakma demis 😄
Esim ondan sonra soğudu

Ben kadınların, eşleri ve aileleri arasında olan meseleleri bu kadar içsellestirip sinir harbi yaşamalarını anlamıyorum.
Siz zaten görüşmüyormuşsunuz, eşiniz de kardeşinin istediği parayı vermeyecek anladığım kadarıyla neden bu kadar büyütüyorsunuz bir telefonu?

Eşiniz üzüldüğü için duruma göre en fazla onu teselli edersiniz. Kardeşi aramayı düşünmek çok fazla ve gereksiz ve size düşmez açıkçası.
Eşim o parayı verecek. Vereceği için beni de ilgilendiriyor. Vermeseydi de sırf eşimi üzdükleri için bile beni ilgilendirirdi. Çünkü o benim eşim. Eşim olduğu için, onu bu kadar yalnız hissettirdikleri için, onu yürüyen banka gibi gördükleri için, evimizde derin derin uyurken aldığı telefon sebebiyle şimdi beni üzmemek için çaktırmadan sessiz sessiz evde dolaşan kocama nasıl destek olabilirim bilemediğim için beni de ilgilendiriyor bu durum. Biz bir hayat paylaşıyoruz. Onun içine oturan duygu bana da oturuyor, o yüzden de sinirlenmem çok normal benim açımdan. Bizim ailemizde -görüşsek de görüşmesek de- birimizi etkileyen her şey hepimizi ilgilendirir.

Ama kardeşini aramak kısmına katılıyorum. Bir an sinirim yükselince arasam, ağzıma geleni saysam dedim ama zaten mizacıma ters, yapabileceğimi sanmıyorum.

Bizim de borc bitene kadar bir gun sormadilar bittigi ay kv aramis
Oglum borcun bitti mi bu zamana kadar soramadik k.bakma demis 😄
Esim ondan sonra soğudu
Benim eşim de çok soğudu ailesinden hissediyorum. Tavırlarından da görüyorum ama karışmam hiç. En son bayramda gitmişti. Sonra ne aradı ne sordu. Ailesi de işleri düşmese aramazlardı zaten.

Bence siz olaya dahil olmayın. Sizlik bir mesele yok. Belli eşiniz bu parayı vermicek zaten, eğer verse bile kendi bilir ailesi sonuçta siz birşey diyemezsiniz. Boşa sinirlenmeyin bence, eşiniz karşı tarafa para verip sizden kısıyosa sinirlenmekte haklısınız ama başkalarına yardım ediyor, eşine çocuğuna da bakıyorsa sorun yok demektir. Benim eşimin ailesi de bir yardımda bulunmadı bize şu zamana kadar ama eşim de annesine bir miktar para veriyor her ay benim umrumda değil çünkü eşim benden veya çocuğumdan kısmıyor ailesine ne kadar yardım ediyorsa bize daha fazlasını yapıyor sonuçta.

Eşim o parayı verecek. Vereceği için beni de ilgilendiriyor. Vermeseydi de sırf eşimi üzdükleri için bile beni ilgilendirirdi. Çünkü o benim eşim. Eşim olduğu için, onu bu kadar yalnız hissettirdikleri için, onu yürüyen banka gibi gördükleri için, evimizde derin derin uyurken aldığı telefon sebebiyle şimdi beni üzmemek için çaktırmadan sessiz sessiz evde dolaşan kocama nasıl destek olabilirim bilemediğim için beni de ilgilendiriyor bu durum. Biz bir hayat paylaşıyoruz. Onun içine oturan duygu bana da oturuyor, o yüzden de sinirlenmem çok normal benim açımdan. Bizim ailemizde -görüşsek de görüşmesek de- birimizi etkileyen her şey hepimizi ilgilendirir.

Ama kardeşini aramak kısmına katılıyorum. Bir an sinirim yükselince arasam, ağzıma geleni saysam dedim ama zaten mizacıma ters, yapabileceğimi sanmıyorum.
Bu şartlarda verecekse elbette sizi ilgilendirir, ben işleri düşmüş yine aramışlar lafından vermeyeceği izlenimi aldım nedense.

Eşiniz sizin kadar hiddetli değildir diye düşünüyorum, yetişkin insan uykusundan da uyanabilir, canı sıkılır geri uyumakta zorlanabilir bilmiyorum bana çok abartılacak şeyler gelmedi bunlar. Ailesine karşı zaten öfkeli olduğunuz için bu kadar tepki veriyorsunuz ama size ve bebeğinize zarar, sakin olmaya çalışın.

Bence siz olaya dahil olmayın. Sizlik bir mesele yok. Belli eşiniz bu parayı vermicek zaten, eğer verse bile kendi bilir ailesi sonuçta siz birşey diyemezsiniz. Boşa sinirlenmeyin bence, eşiniz karşı tarafa para verip sizden kısıyosa sinirlenmekte haklısınız ama başkalarına yardım ediyor, eşine çocuğuna da bakıyorsa sorun yok demektir. Benim eşimin ailesi de bir yardımda bulunmadı bize şu zamana kadar ama eşim de annesine bir miktar para veriyor her ay benim umrumda değil çünkü eşim benden veya çocuğumdan kısmıyor ailesine ne kadar yardım ediyorsa bize daha fazlasını yapıyor sonuçta.
Haklısınız. Bizden kısmıyor. Onlara da zaman zaman yardım ediyor. Hiç de karışmam. Bazen kredi kartı borçlarını kapatır, bazen nakit destek olur. Onun ailesi sonuçta. Ama benim ağrıma giden biz burda bir hazırlık içindeyiz. Bir kez olsun onlar da dönüp sorsunlar oğullarına, siz neler yapıyorsunuz, bir yardım gerekiyor mu diye. Maddi olarak demiyorum. Manevi olarak da kimsesi yok eşimin. Ayıptır yazıktır ya. Aile yakınlığı sıfır ama paraya gelince evlatsın yapacaksın oluyor.

Arayıp konuşsanızda durum ve bakış açılarının değişeceğini sanmıyorum. Sıkıntılı sa olsa eşiniz ailesinin bir çocuğu olarak yine de görev bilinciyle maddi sıkıntışarını çözecektir. Böyle fazla iyi ve merhametli (saflık derecesinde) bir evlat olduğu olduğu için içten içe daha çok sevgi ve saygı beslemiyor musunuz eşinize? Tek başına ayakta durabildiği için gurur duymuyor musunuz kendisiyle?
Çok huzursuzsanız kalkın sarılın eşinize. Hangi ailede doğacağımızı seçemeyiz ama senle ben ve çocuklarımız güzel bir aile olacağız, senin hep yanında olup seveceğiz diye teselli edin. Şansı ve mutlu bir eş olduğunuzun altını çizip sarılıp uyuyun kocanıza. Sağlıcakla kucaklarsınız inşallah yavrunuzu da. Allah analı babalı büyütsün 🥰

Haklısınız. Bizden kısmıyor. Onlara da zaman zaman yardım ediyor. Hiç de karışmam. Bazen kredi kartı borçlarını kapatır, bazen nakit destek olur. Onun ailesi sonuçta. Ama benim ağrıma giden biz burda bir hazırlık içindeyiz. Bir kez olsun onlar da dönüp sorsunlar oğullarına, siz neler yapıyorsunuz, bir yardım gerekiyor mu diye. Maddi olarak demiyorum. Manevi olarak da kimsesi yok eşimin. Ayıptır yazıktır ya. Aile yakınlığı sıfır ama paraya gelince evlatsın yapacaksın oluyor.
Bizde aynı merak etmeyin, özellikle hamileyken çok yaşadım. Şimdide bir takım gelecek planlarımız var yine bazı problemler çıktı karşı taraf yüzünden. Ama hiç karışmıyorum umursamıyorum emin olun sinirlenmek sadece bize zarar veriyo kimseye değil

Bu şartlarda verecekse elbette sizi ilgilendirir, ben işleri düşmüş yine aramışlar lafından vermeyeceği izlenimi aldım nedense.

Eşiniz sizin kadar hiddetli değildir diye düşünüyorum, yetişkin insan uykusundan da uyanabilir, canı sıkılır geri uyumakta zorlanabilir bilmiyorum bana çok abartılacak şeyler gelmedi bunlar. Ailesine karşı zaten öfkeli olduğunuz için bu kadar tepki veriyorsunuz ama size ve bebeğinize zarar, sakin olmaya çalışın.
Eşim top patlasa bile uyanmazdı bu kadar yorgunken. Telefonu kapatır, uyumaya devam ederdi. Canını sıktıkları için uykusu kaçtı. Kendisini ne kadar değersiz hissettirdiklerini farkediyorum, ona çok canım sıkılıyor Bir insan sadece maddiyat ya da sorun çözmek için mi aranır? Verilen para değil mesele. Daha önce de çok verdi. Sorun menfaat ilişkisi kurmaları, eşimi hiç umursamamaları.

Arayıp konuşsanızda durum ve bakış açılarının değişeceğini sanmıyorum. Sıkıntılı sa olsa eşiniz ailesinin bir çocuğu olarak yine de görev bilinciyle maddi sıkıntışarını çözecektir. Böyle fazla iyi ve merhametli (saflık derecesinde) bir evlat olduğu olduğu için içten içe daha çok sevgi ve saygı beslemiyor musunuz eşinize? Tek başına ayakta durabildiği için gurur duymuyor musunuz kendisiyle?
Çok huzursuzsanız kalkın sarılın eşinize. Hangi ailede doğacağımızı seçemeyiz ama senle ben ve çocuklarımız güzel bir aile olacağız, senin hep yanında olup seveceğiz diye teselli edin. Şansı ve mutlu bir eş olduğunuzun altını çizip sarılıp uyuyun kocanıza. Sağlıcakla kucaklarsınız inşallah yavrunuzu da. Allah analı babalı büyütsün 🥰
Teşekkür ederim, Allah razı olsun iyi dilekleriniz için. Evet, eşimle gurur duyuyorum ve çok seviyorum. Kendi ailemiz içinde huzurumuz, keyfimiz yerinde olsun bize yeter, kimseye muhtaç değiliz çok şükür. Hepimiz de böyle hissederiz. Ama onu her aramaları bıçak gibi keskin ve can acıtıcı. Onun bir evlat olarak, bir insan olarak neler yaşadığını bilmemeleri, umursamamaları çok sinirime dokunuyor. Yoksa zaten onlardan bir şey beklediğim yok kendi adıma. Ama sürekli eşimi üzüyorlar.

Eşim top patlasa bile uyanmazdı bu kadar yorgunken. Telefonu kapatır, uyumaya devam ederdi. Canını sıktıkları için uykusu kaçtı. Kendisini ne kadar değersiz hissettirdiklerini farkediyorum, ona çok canım sıkılıyor Bir insan sadece maddiyat ya da sorun çözmek için mi aranır? Verilen para değil mesele. Daha önce de çok verdi. Sorun menfaat ilişkisi kurmaları, eşimi hiç umursamamaları.

Valla bence bunları karşı tarafa söylemelisiniz yoksa içinizde kalacak

Yarın alıcaksınız telefonu arayacaksınız bu adamı diyeceksiniz ki siz ne biçim insansınız ...... hem gece yarısı arıyorsunuz, hem çıkar için arıyorsunuz hem utanmadan para istiyorsunuz. Bir daha aramayın sizin gibi iğrenç tiplerle muhattap olmak istemiyoruz diyin.

Aynen bunu diyeceksiniz yoksam valla canınız çeker çocukta izi çıkar :bicak:

Bizde aynı merak etmeyin, özellikle hamileyken çok yaşadım. Şimdide bir takım gelecek planlarımız var yine bazı problemler çıktı karşı taraf yüzünden. Ama hiç karışmıyorum umursamıyorum emin olun sinirlenmek sadece bize zarar veriyo kimseye değil
Haklısınız, sakinleştim biraz daha. Bizi kendi halimize bıraksalar, eşimi bu kadar değersiz hissettirmeseler ne halleri varsa görsünler diyeceğim ama eşim üzüldükçe bana da sinir geliyor. Neyse şimdi uyuyabildi de ben de sakinleştim bir nebze.

X