Kavitasyon zayıflatmaz arkadaşlar okuyun!

KilicBaligi

✯✯✯ Albay ✯✯✯
Pro Üye
2 Eylül 2007
16.706
11.963
Merhaba, forumda epey süredir kavitasyon rüzgarları esiyor ancak çoğu arkadaşımın anlamadığı bir şey var ki belki pazarlama hilelerinden belki de inanmak istedikleri için kavitasyon ile zayıflayacaklarını sanıp avuç dolusu para döküyor ve istedikleri sonuca ulaşamayıncada gelip burada bu yöntemi kötülüyorlar.Elbette işinin ehli olmayan ve yoğun müşteri potansiyelinden dolayı seansları kısacık kesen merkezler var ama bu işi layığı ile yapan bir merkezde bile ZAYIFLAMANIZ MÜMKÜN DEĞİL!

Peki ne işe yarar kavitasyon bunu baştan anlatalım, belirli bir bölgeye kavitasyon uygulandığında o bölgede bulunan fazlalık yağ ve su birbirinden ayrılır, fazlalık yağ vucut tarafından yakılacak duruma yani sıvı hale, enerji haline dönüşür, bu durumda eğer egzersiz yapmaz ve yakılabilir hale gelmiş yağı yakmazsanız bu yağ vucudunuzun muhtelif yerlerinde birikecek ve belkide iç organlarınızın yağlanmasına sebep olacaktır...Bu yüzden 1. kural spor şart...Hiç yoktan günde 20 dakika tempolu yürüyüş yapmanız gerek ama eğer halihazırda normalde zaten her gün 20 dakika yürüyorsanız bu rakamı arttırıp 2 katına çıkartmanız gerek ki yağı yakabilesiniz...

Vucutta serbest halde dolaşmaya başlayan diğer madde su, bunuda lenf drenaj masajı, masaj, vakum masajı ile drenaj kanallarına iletilmesi gerekir ki idrar terleme gibi yollarla sudan kuturlabilesiniz.Sauna'da bir yoldur...Bu dönemde tuzu kesmek yararınıza olur...

Gelelim gıdaya, hali hazırda hangi aklı selim insan pasif bir aletin üzerinizde gezdirilmesi sonucu kg vereceğini düşünebilir arkadaşlar? Bu iş bu kadar kolay mı, biraz mantık yürütseniz zaten söylenenlerde bir gariplik olduğunu anlarsınız...Siz bu kiloları 2 haftada mı aldınız ki 5 seansta anında verebileseniz? Evet her seanstan sonra sporunuzu yapar ve serbest haldeki yağı suyu atarsanız kesinlikle kilo verirsiniz ama bu seans başına muhtemelen 100-300 gr gibi bir rakam olacaktır.Diyorsunuz ki 5 seans kavitasyona gittim bana 5 kg vereceğimi söylediler, ablacığım diyelimki popona kavitasyon yaptırıyorsun, sence senin poponda 5 kg yağ var mı ki 5 kg zayıflayabilesin? Haydi 140 cm kalçan var ve gerçektende 5 kg yağ var o bölgede, kavitasyon ile o gün 3 cm inceldin peki o 3 cm incelmeye sebep olabilecek serbest yağı yakabilmek için harcaman gereken kaloriyi 20 dakika yürüyerek halledebileceğini mi sanıyorsun? yakacağınız maksimum 300 kalori, onuda 1 dilim kek yeseniz geri alırsınız!

Şimdi kafanızda bir şeyler şekillenmeye başladı mı? Diyet diyoruz, demek zorundayız çünkü bir yandan serbest dolaşıma çıkmış yağ ve su, bir yandan suyun tutulmasına sebep olan tuz var.1 gr tuz vucutta 200 gr suyun tutulmasına sebep olur, bu durumda ilk olarak tuz azaltılacak...karbonhidrat=şeker yani bu tabak tabak götürdüğünüz makarnalar pilavlar, ben zaten ekmek sevmem yemem dediğiniz ama yarısını yediğiniz ekmeklerin hepsi sizin kilo vermenizi engelleyen şeyler, ve siz normal yeme düzeninize devam ettikçe zayıflayamayacağınız gibi kavitsyonda işe yaramayacak.Çünkü sadece sporla yakacağınız kalorinin kaç olduğunu gördük, peki vucudun daha fazla kalori harcaması için ne yapmak gerekir? KARBONHIDRAT KISILIR! Karbonhidrat girişi azaldığı içinde vucut enerji ihtiyacını vucutta serbest halde dolaşan yağdan ve yiyeceklerle aldığınız yağdan karşılamaya çalışır, peki dışarıdan yağ almazsanız ne olur? Vucut kendi yağ depolarını kullanır ve bunun içinde kavitsyon sebebiyle sıvılaşmış ve yakılmaya hazır yağı kullanır. Geriye tek bir şey kaldı, karbonhidrat yasak, tuz yasak, yağ yasak, peki biz ne yiyeceğiz diyorsunuz değil mi? PROTEİN tüketeceksiniz, bu sayede vucut günlük protein ihtiyacını karşılayacak ve karbonhidrat ile yağın dışarıdan alımının eksikliğinde vucut depolarından harcanan yağ ile birlikte vucudun enerji kaynağı olacak. Bunun ek bir avantajı da spor yaptığınız sürece kas yoğunluğunuzun artıp yağ yoğunluğunuzun azalacak olması, fakat burdan çıkaracağınız sonuç kaslanmak olmamalı, kas geliştirmek çok ayrı bir şey, haftada 3 gün koştunuz diye bir anda Hulk hogan gibi olacağınızı sanmanıza gerek yok...Umarım bir daha forumda ben kavitasyona gittim ama zayıflayamadım veya ben kavitasyona gittim ama zaten spor ve rejim ile bu kiloyu verirdim mesajları yer almaz. Eğer ki bir güzellik merkezi veya sağlık merkezi, artık bu işlemi nerde yaptırıyorsanız orası size kalkıpda şu kadar seansta kesin şu kadar verirsin diyorsa ağızlarının ortasına terlikle vurun! zayıflama kişiye özgüdür sizin metabolik hızınızı görmeden bilmeden kafadan tahminde bulunmak resmen pis bir pazarlama taktiğidir... ayrıca eğer bir bölgenizde fazlalık olduğunu düşünüyorsanız bu fazlalık gözünüze batacak kadar büyümüş demektir ve bu problemden 5 seansta kurtulamazsınız düzenli olmak şart en az 8 seans olmak zorunda, zaten 2-3 seans ile geçebilecek bir durum söz konusu ise sırf para kazanmak uğruna sizi merkeze kabul etmemeleri gerekir...

Misal, ben eski güzellik uzamanıyım bu işleri çok iyi bilirim, kardeşim bir avukat ve incecik bir kız,sırf simit bölgesinde fazlalık olduğunu düşündüğü için ben hayır dememe rağmen bir merkezle görüşmüş randevu almış ve bu gün gitmiş, sizce merkezin cevabı ne oldu dersiniz? Maalesef efendim, yağ yoğunluğunuz bu işleme uygun değil bu işlemiz sizde uygulamamız yağ endeksinizin iyice düşmesine ve sizde bazı problemlere yol açmasına sebep olabilir, biz bu riski alamayız! İşte burası eli öpülecek bir sağlık merkezi, ama her yer böyle değil maalesef, bu yüzden sizden ricam lütfen uyanık olun, lütfen bu konu hakkında bilinçlenin sadece kavitasyon ile bölgesel olarak incelirsiniz fakat rejim+spor olmadan incelen bölgeden kopan yağın vucuttan uzaklaştırabilmesi mümkün değildir...

Herkese sağlıklı zayıflamalar...

Tam ihtiyacım olan açıklama, teşekkürler:) Peki UCW (Universal Contour Wrap) ile ilgili bilginiz var mı?

Universal Contour Wrap (UCW)

UCW size 6 seansta 30 cm incelmeyi garanti eden tamamen doğal, etkili ve güvenli bir yöntemdir. Mükemmel ve kalıcı incelme sağlamasının yanında, vücudu toksinlerden arındırır, deriyi temizler, pürüzsüz ve ipeksi bir ciltle kendinizi bütünüyle yenilenmiş hissedetmenizi sağlar.

Doğal deniz minarelleri ve kilden oluşan özel solüsyonda bekletilen sargıların (wrap) vücuda uygulanmasıyla sarkmış kalçaların kaldırılması, karın bölgesi ve bel çevresinin düz ve sıkı bir şekle kavuşması ve genel olarak vücudun yeni ve çok daha genç bir görünüme kavuşması sağlanır.

Bu yöntem, çabuk zayıflama ya da ısı tipi sargılamalara ya da strech film yöntemine benzemez çünkü tüm bu yöntemler inch/cm kaybını su kaybıyla sağlarlar. UCW yöntemindeyse çok az ya da hiç kilo kaybı olmaz ve sıkılaştırma ve toning ile verilen inch/cm ler kesinlikle geri alınmaz.

İlk seansta bile en az 15cm incelme sağlayan bu yöntemle salonumuzdan çok daha mükemmel göründüğünüzden emin olarak ayrılacaksınız. Tüm bu rakamlar gerçek olamayacak kadar iyi diyorsanız uygulamalarımızdaki tek seansta incelme ortalamasının 25-35 cm olduğunu bilmenizi isteriz...

demişler sitelerinde, aman diyeyim uzak dur :)

Universal Contour Wrap (UCW)

UCW size 6 seansta 30 cm incelmeyi garanti eden tamamen doğal, etkili ve güvenli bir yöntemdir. Mükemmel ve kalıcı incelme sağlamasının yanında, vücudu toksinlerden arındırır, deriyi temizler, pürüzsüz ve ipeksi bir ciltle kendinizi bütünüyle yenilenmiş hissedetmenizi sağlar.

Doğal deniz minarelleri ve kilden oluşan özel solüsyonda bekletilen sargıların (wrap) vücuda uygulanmasıyla sarkmış kalçaların kaldırılması, karın bölgesi ve bel çevresinin düz ve sıkı bir şekle kavuşması ve genel olarak vücudun yeni ve çok daha genç bir görünüme kavuşması sağlanır.

Bu yöntem, çabuk zayıflama ya da ısı tipi sargılamalara ya da strech film yöntemine benzemez çünkü tüm bu yöntemler inch/cm kaybını su kaybıyla sağlarlar. UCW yöntemindeyse çok az ya da hiç kilo kaybı olmaz ve sıkılaştırma ve toning ile verilen inch/cm ler kesinlikle geri alınmaz.

İlk seansta bile en az 15cm incelme sağlayan bu yöntemle salonumuzdan çok daha mükemmel göründüğünüzden emin olarak ayrılacaksınız. Tüm bu rakamlar gerçek olamayacak kadar iyi diyorsanız uygulamalarımızdaki tek seansta incelme ortalamasının 25-35 cm olduğunu bilmenizi isteriz...

demişler sitelerinde, aman diyeyim uzak dur :)

Ben daha önceden almıştım bunun için bi siteden bikaç seans UCW.. Bugün gittim büyük hayal kırıklığına uğradım.
Hahahahahahhah :) Şöyle söyliyim: 0.1 cm bile incelmedim çünkü uygulamanın açıklamasını cazip gelmesi için yalan yanlış yazıyorlar. Bu uygulama santimetre bazında zayıflamak değil sıkılaşmak içinmiş, ben zaten çok sıkıyım, o yüzden hiç bi işe yaramadı:) Hani sarkan göbekler falan olur ya, onları toparlamak için kullanılan bir uygulama, bende sarkan hiç bir şey yok sadece fazla kilom var. Boşa para verdim .. Kimseye tavsiye etmem, para tuzağı. Yürüyüş yapıp diet yapıp zayıflayın, böyle saçma sapan şeylere gitmeyin.

Son düzenleme:
Ben daha önceden almıştım bunun için bi siteden bikaç seans UCW.. Bugün gittim büyük hayal kırıklığına uğradım.
Hahahahahahhah :) Şöyle söyliyim: 0.1 cm bile incelmedim çünkü uygulamanın açıklamasını cazip gelmesi için yalan yanlış yazıyorlar. Bu uygulama santimetre bazında zayıflamak değil sıkılaşmak içinmiş, ben zaten çok sıkıyım, o yüzden hiç bi işe yaramadı:) Hani sarkan göbekler falan olur ya, onları toparlamak için kullanılan bir uygulama, bende sarkan hiç bir şey yok sadece fazla kilom var. Boşa para verdim .. Kimseye tavsiye etmem, para tuzağı. Yürüyüş yapıp diet yapıp zayıflayın, böyle saçma sapan şeylere gitmeyin.

Tatlım bence sarkıklığın olsaydı bile bence bir işe yaramazdı yani sarkıklığın giderilmesi için kolajen sentezinin artması lazım bu da sargı bezi ile olacak iş değil...

Bide powerplate'i merak ediyorum sanki o daha gerçekçi zayıflatır gibime geldi:/

Powerplate bir egzersiz aleti tatlım, hedefi zayıflatmak değil tüm sporlarda olduğu gibi kas yoğunluğunu arttırıp yağ dokusunu azaltmak...kilo verebilmen için günlük yaktığın kalori miktarından daha az kalori alman lazım ama çok sıkılaştırdığı ve kaslar açısından hızlı sonuç verdiği kesin ben kefilim yani :)

Merhaba arkadaslar, ben de bugunlerde bolgesel incelme yaptirmayi dusunuyorum ama iki farkli yer ve farkli uygulama arasinda kararsiz kaldim;
1. Eximia kavitasyon
2. Kavitasyon(adini bilmiyorum)
Enfraruj
Lenf drenaj
Pasif jimnastik

Simdi bakildiginda 2. Secenek daha ise yarar gorunuyor ama eximia'nin da cok etkili oldugunu duyuyorum.

Bana yardimci olabilir misiniz?

Merhaba arkadaslar, ben de bugunlerde bolgesel incelme yaptirmayi dusunuyorum ama iki farkli yer ve farkli uygulama arasinda kararsiz kaldim;
1. Eximia kavitasyon
Enfraruj
Lenf drenaj
Pasif jimnastik

Simdi bakildiginda 2. Secenek daha ise yarar gorunuyor ama eximia'nin da cok etkili oldugunu duyuyorum.

bildiğim kadarı iel eximia kavitasyon cihazının markası ve en iysi
lenf dernajı ise kavitasyondan sonra mutlaka yapılıyor yani eximia+lenf drenajı beraber yapılıyor

harika bir konu olmuş tam da kavitasyona gitmeyi düşünüyordum hatta satın aldım bile..

şimdi bu başlığı açan arkadaşa sormak isterim doğumdan sonra sarkan ve yağlı olan bel bölgem için kavitasyona gitmeli miyim ? sorun şu ki agırlık olarak sadece 2 kg fazlam var, ve bel bölgem dışında yağım yok vucudumda.

doğum sonrasında göbeğin toplanması ve oradaki yağın atılması için hangi sistem uygundur ?

1. Eximia kavitasyon
Enfraruj
Lenf drenaj
Pasif jimnastik

Özelden yazdığınız soruya verdiğim cevabı buradada paylaşıyorum.Eximia bir kavitasyon çeşidi değil kullanılan cihaz çeşitlerinden birinin adıdır.Bu açıdan bakarsak 2. seçenek daha mantıklı gibi görünüyor.

bildiğim kadarı iel eximia kavitasyon cihazının markası ve en iysi
lenf dernajı ise kavitasyondan sonra mutlaka yapılıyor yani eximia+lenf drenajı beraber yapılıyor

Doğru bilgi ama mutlaka yapılıyor değil paket olarak alırsanız yapılıyor yoksa genellikle yapılmaz, doğru olan yapılmasıdır.

Merhaba,
Ben de kavitasyon yada ultratone arasındaki farkı öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba,
Ben de kavitasyon yada ultratone arasındaki farkı öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Ultratone bir kaç tedavi sistemini bir arada barındırır siz hangisini merak ediyorsunuz acaba? Eğer Ultraton uygulamasının ultrason sistemini merak ediyorsanız hemen hemen kavitasyon ile mantığı aynıdır...Daha net bir soru alabilirsem daha net cevap verebilirim çünkü kapsamı çok çok geniş bir sistem...

harika bir konu olmuş tam da kavitasyona gitmeyi düşünüyordum hatta satın aldım bile..

şimdi bu başlığı açan arkadaşa sormak isterim doğumdan sonra sarkan ve yağlı olan bel bölgem için kavitasyona gitmeli miyim ? sorun şu ki agırlık olarak sadece 2 kg fazlam var, ve bel bölgem dışında yağım yok vucudumda.

doğum sonrasında göbeğin toplanması ve oradaki yağın atılması için hangi sistem uygundur ?

Mesajı çok geç farkettim özür dilerim...Göbek bölgesindeki yağlanma için kavitasyon hızlı sonuç verir ancak sarkmaları toparlamaz eğer kavitasyon+radyofrekans alırsanız radyofrekans inceltmenin haricinde kolajen sentezini arttırdığından sarkan cilt hızla toparlanıp pürüssüz hale gelecektir...

başladım bu hafta hadi hayırlısı :KK34: su içiyorum, yapabıldığım kadar yuruyorum, abur cuburu, tatlıyı kestim. biraz dikkat ediyorum ama rejim yapamıyorum malesef:26: bakalım işe yarayacakmı:97:

Merhaba,
Uzun zamandır siteyi sessiz sessiz takip ediyordum, üye de değildim, sonra üye oldum ama yine sadece takiple kalıyordum ..
Tam istediğim bilgileri detaylı olarak bu konuda buldum bu sefer yorum yapmak istedim :)
Ellerinize, emeklerinize sağlık çok güzel bir anlatım olmuş.. :KK9:
Bende dün grupfoni'den kavitasyon paketi aldım. Kısmetse iki hafta sonra başlıyorum :)
Yaklaşık 3 - 3,5 haftadır(ufak 1-2 kaçamağı saymazsak:KK1: ) karbonhidrat diyeti yapıyorum ..
61 kilo ile başladım şu anda 56 kiloyum. Dolayısıyla amacım kavitasyonla zayıflamak değil sadece karnımdaki simiti indirmek, umarım yeterince faydasını görürüm. :21:
Bu arada şunu sorsam, kahve çay vs. eskiden çok tüketmeme rağmen şimdi en fazla günde bir bardak içiyorum ama kolayı çok seviyorum.. Ve bir yerlerde okudum kesinlikle koladan uzak durmak gerekli diye.. Bu bilgi doğru mu? Ben sadece Zero tüketiyorum, bu durumu biraz masumlaştırıyor mu acaba ? :KK17:

Merhaba,
Uzun zamandır siteyi sessiz sessiz takip ediyordum, üye de değildim, sonra üye oldum ama yine sadece takiple kalıyordum ..
Tam istediğim bilgileri detaylı olarak bu konuda buldum bu sefer yorum yapmak istedim :)
Ellerinize, emeklerinize sağlık çok güzel bir anlatım olmuş.. :KK9:
Bende dün grupfoni'den kavitasyon paketi aldım. Kısmetse iki hafta sonra başlıyorum :)
Yaklaşık 3 - 3,5 haftadır(ufak 1-2 kaçamağı saymazsak:KK1: ) karbonhidrat diyeti yapıyorum ..
61 kilo ile başladım şu anda 56 kiloyum. Dolayısıyla amacım kavitasyonla zayıflamak değil sadece karnımdaki simiti indirmek, umarım yeterince faydasını görürüm. :21:
Bu arada şunu sorsam, kahve çay vs. eskiden çok tüketmeme rağmen şimdi en fazla günde bir bardak içiyorum ama kolayı çok seviyorum.. Ve bir yerlerde okudum kesinlikle koladan uzak durmak gerekli diye.. Bu bilgi doğru mu? Ben sadece Zero tüketiyorum, bu durumu biraz masumlaştırıyor mu acaba ? :KK17:

bu kadar kısa sürede 5 kilo çok ii. bende okadar versem harika olur. cnm, bana biraz yaptığın diyetten ayrıntılarından bahsedermisin acaba, ben diyet yapma özürlüyümde:KK59: bu arada bende kavitasyon deneyimimi anlatayım. senin sorduğun soruyla alakasız olucak ama, kavitasyondan sonra çok su içtiğimiz için malesef çok fazla tuvalet ihtiyacı hissediyoruz, nerdeyse 5 dk.da bir tuvalete koştuğumu biliyorum, çalışırkende çok zor oluyor malesef. idrar rengi yeşilimtrak bir renk oldu ve resmen idrarınızdaki yağı görebiliyorsunuz. ben 20 dk.kavitasyon, 20 dk.radyofrekans, 35 dk.pasif jimnastiğe giriyorum. hepsi peşpeşe yapılıyor. hergün 2 litreden fazla su tüketiyorum. akşamları eliptik bisikletimde 20 dk. çalışıyorum. artı selülit kremi sürüp msj aletiyle msj yapıyorum. 2 kez girdim kavitasyona, biraz sıkılık dışında hiçbir fark yok:KK50: abur cuburu kestim ama diyet yapamıyorum ve mutlaka diyet yapmalıyım, yoksa emeklerim boşa gidecek:KK14:

X