Saç Kesim Şekilleri Katlı saç kesimi nasıl düzelir ? Kabarması normal mi ?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

mermadefendi

Çekil huzurumdan 👑
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2021
509
107
Herkese merhaba !
Geçenlerde bir değişiklik olsun diye saçımı kestirmek istedim ve hayatımda ilk defa kat kestirdim çok pişmanım. Saçlarım zaten gürdü hep düz kestiriyorum diye bir değişiklik olsun dedik ama katlı saçı kesemediler mi yoksa katlı saç mı böyle bilmiyorum ama saçlarım çok kabarıyor özellikle üst kısmı bildiğiniz aslan kesimi gibi duruyor dnmeenkdkdl bide ara makas atmış beyfendi 🥲🥲🥲 NASIL DÜZELİR ? BÖYLE OLMASI NORMAL Mİ ? Çevremdeki insanlar beni uyarınca fark ettim,meğer kirpi gibi dolaşıyormuşum. 🥹🥹🥹

Arka katlarını çok mu kısa yaptılar acaba? Arkayı biraz daha düz bırakıp yanlardan hareket vermeliydiler demek ki. Bence kesim hatalı saçlarınla ilgili değil sorun.
Zamanla oturur saçın şimdi yeni kesildiyse ondandır. Birkaç cm uzasın kendine gelir.

Arka katlarını çok mu kısa yaptılar acaba? Arkayı biraz daha düz bırakıp yanlardan hareket vermeliydiler demek ki. Bence kesim hatalı saçlarınla ilgili değil sorun.
Zamanla oturur saçın şimdi yeni kesildiyse ondandır. Birkaç cm uzasın kendine gelir.
Kat nedir bilmezdim bile keşke hiç kestirmeseydim hayatımda bir kez bile saçlarım kabarmazdı arkası bildiğiniz krep mi ney ondan 4-5 tane atılmış gibi duruyor

Kat mı kaldı ama 🥲 Kıvırcık saç hacimlensin diye kullanılıyor, kabarık ve daha gür gösteriyor ama düz veya dalgalı saçta kötü bi görüntü veriyor bence.
Şu an yapacak bi sey yok gibi, biraz uzayınca kendine gelir sanırım.

Kat mı kaldı ama 🥲 Kıvırcık saç hacimlensin diye kullanılıyor, kabarık ve daha gür gösteriyor ama düz veya dalgalı saçta kötü bi görüntü veriyor bence.
Şu an yapacak bi sey yok gibi, biraz uzayınca kendine gelir sanırım.
Katın nasıl durduğu hakkında hiç bir fikrim yoktu hatta ne olduğunu da bilmezdim. Ara makas falan da atmışlar ne kadar sürede düzelir sizce ? Kesimle falan düzelir mi iyi bir kuaförde?

Uyduruk atilan katli kesim uzamaz da dogru duzgun, iyi bir kuaföre sorun bence . Arkadasim bob kestirdi 3-4 ay sonra uzamadi cunku

Sampuan camterebentin damlat 15 20 damla arada bakim yagi yap arifoglu sac bakim yagi var meshur sitede onuda al haftada iki kere onu sur beklet biraz .cabuk uzar gür saclar kisa katli kesimi kaldirmiyor sizinli duz küt yada uzunken katli olur benimde ayniydi .dogumdan sonra kel kaldim o ayrı 😏

Herkese merhaba !
Geçenlerde bir değişiklik olsun diye saçımı kestirmek istedim ve hayatımda ilk defa kat kestirdim çok pişmanım. Saçlarım zaten gürdü hep düz kestiriyorum diye bir değişiklik olsun dedik ama katlı saçı kesemediler mi yoksa katlı saç mı böyle bilmiyorum ama saçlarım çok kabarıyor özellikle üst kısmı bildiğiniz aslan kesimi gibi duruyor dnmeenkdkdl bide ara makas atmış beyfendi 🥲🥲🥲 NASIL DÜZELİR ? BÖYLE OLMASI NORMAL Mİ ? Çevremdeki insanlar beni uyarınca fark ettim,meğer kirpi gibi dolaşıyormuşum. 🥹🥹🥹
Katlı kesimin amacı zaten saça hacim vermek ama olan olmuş artık, uzayana kadar kısa olan üst katı fönle düzelterek kullanabilirsiniz

Düzleştiriciniz var mı saçınızı toplayıp kat kat hafifi içe doğru düzleştiriseniz o görüntünün kaybolacağını düşünüyorum.

ayni dert bende de var, üstelik ben kuaföre "asssla kat istemiyorum" demistim, kalkti 2000lerin emolari gibi kesti sacimi. Subat'tan beri düzenli araliklarla (saat basi falan) beddua ve küfür yiyor benden.
o yüzden takipteyim konuyu 😪

Katın nasıl durduğu hakkında hiç bir fikrim yoktu hatta ne olduğunu da bilmezdim. Ara makas falan da atmışlar ne kadar sürede düzelir sizce ? Kesimle falan düzelir mi iyi bir kuaförde?
Saçı görmediğim için bi fikrim yok maalesef. En ustteki saçlar cok kisa kesilmediyse biraz bekleyip baska bi kuaforde küt tarzi kesimleri deneyebilirsiniz.

Muhtemelen üstleri çok kısa kestiler. Eğer saçlarınız dalgalı veya kıvırcık ise, ben eskiden sabitleyici bir şeyle (jöle, briyantin, köpük vs) ıslakken şekil verip bırakırdım doğal haline. Çok yoğun saçım var, kat olayından ben de çok mağdur oldum 🤭 veya biraz uzayana kadar toplu kullanmak, düzleştirmek falan da olabilir. Saç uzatma yöntemlerini de kullanın. Düzenli masaj, çam terebentin gibi. Uyurken başınıza bir bandana falan sarabilirsiniz tepeleri biraz durdurur. Boyunu tam bilmeyince tavsiye vermek de zor ama çok kısa olduğu dönemler bile bunlarla biraz rahat ettim ben.

Ara makas saçı inceltmek için yapılır , daha çok gür saçlı kişilerde kullanılan bir yöntem, katlı kesim genelde saçı olduğundan daha kısa gösterir ama o tepedeki kabarıklık katın gereğinden fazla kısa olması ile ilgilidir.

Ara makas çok kötü. Asla yaptırmayın bir daha ara makas. Uzamasını bekleyeceksiniz başka çaresi yok :KK43: . Saç şekillendirici ürünler kullanabilirsiniz bu arada, veya dağınık topuz yapabilirsiniz. Uzadıkça düzelir.

X