Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Kaşkaloğlu göz hastanesi(İzmir)'nde lasekle ameliyat oldum

cuma günü gidiyorum cnm. ama genelde oluyomuş bazılarında. dr.um dünya gözün meşhur dr.larından biri. fakat kontrollerde çok ilgisiz başından savıyor resmen.bakıyor korneama oo çok güzel pırıl pırıl diyor.iki harf okutuyor. haydi yallah. ama herşey bundan ibaret değil ki.sadece uzağı görmekle bitmiyor tabi.

aa ciddi misin?? halbuki göz bu yani.. ve çok haklısın sdc uzağı görmekle bitmiyor tabi.. haberdar et olur mu kontrolden sonra..

ben de 23 yaşındayım ve göz numaram yaklaşık 4 yıldır değişmiyo.lazer düşünüyorum ama izmirde hangi hastane iyidir bilmiyorum.yardımcı oldu yazınız bana.ata göz veya batı göz iyidir diye düşünüyodum bi de. kontroller çok önemli,izmir içi bi hastane olması gerek bence de.5küsur miyop ve 1.25 de astigmatım var.cesaretimi toplayabilirsem lenslerden kurtulmak istiyorum artık:81:

Ben de 19 Ağustos'ta Kaşkaloğlu'nda lasek ameliyatı oldum. Neredeyse 1 ay dolacak, sol gözüm iyiye gidiyor ama sağ gözümde hiç iyileşme yok. Lasek yavaş iyileştiği için sabırla bekliyorum ancak sağ gözüm iyileşmek bi yana dursun daha kötüye gidiyo. Ben güya kurucu profesöre ameliyat oldum ama bir daha yüzünü görmedim. Ameliyat olana kadar ilgi tamam ama sonrasında endişeni dile getirmeye kalktığında oralı olan yok. Ne yazık ki şu an için ne ameliyatımdan ne de hastaneden memnunun, umarım düzelme olur.

ben de 23 yaşındayım ve göz numaram yaklaşık 4 yıldır değişmiyo.lazer düşünüyorum ama izmirde hangi hastane iyidir bilmiyorum.yardımcı oldu yazınız bana.ata göz veya batı göz iyidir diye düşünüyodum bi de. kontroller çok önemli,izmir içi bi hastane olması gerek bence de.5küsur miyop ve 1.25 de astigmatım var.cesaretimi toplayabilirsem lenslerden kurtulmak istiyorum artık:81:

sevgili purpleflower;

o cesaret toplama durumunu nasılda iyi anlıyorum.. ameliyattan önce işin endişe kısmını yaşıyor insan nasıl bir servete kavuşacağıı düşünemiyor ama sonrası inanılmaz!!! yeniden doğuyorsun.. bence bir an önce yopla cesaretini ve hiç korkma o kadar kısa sürüyor ki.. ameliyat bitiğinde bana buradan yazacağından eminim.. "korktuğum gibi geçmedi nasıl da kolaymış.." dediğini duyar gibiyim :)

Ben de 19 Ağustos'ta Kaşkaloğlu'nda lasek ameliyatı oldum. Neredeyse 1 ay dolacak, sol gözüm iyiye gidiyor ama sağ gözümde hiç iyileşme yok. Lasek yavaş iyileştiği için sabırla bekliyorum ancak sağ gözüm iyileşmek bi yana dursun daha kötüye gidiyo. Ben güya kurucu profesöre ameliyat oldum ama bir daha yüzünü görmedim. Ameliyat olana kadar ilgi tamam ama sonrasında endişeni dile getirmeye kalktığında oralı olan yok. Ne yazık ki şu an için ne ameliyatımdan ne de hastaneden memnunun, umarım düzelme olur.

sevgili mermes;

çoook üzüldüm!! evet lasek geç iyileşiyor ama 1 ay uzun bir süre sanki.. sağ gözünün numarası diğer gözünden daha mı büyüktü ki? ondan mı iyileşme geç oluyor acaba??:KK43:

sevgili mermes;

çoook üzüldüm!! evet lasek geç iyileşiyor ama 1 ay uzun bir süre sanki.. sağ gözünün numarası diğer gözünden daha mı büyüktü ki? ondan mı iyileşme geç oluyor acaba??:KK43:

Sağ-sol dereceleri eşitti,ama şu anda sol gözümde 0.25 miyop sağ gözde ise 0.75 miyop ve 0.50 astigmat kaldı, sağ gözüm baya baya bulanık..Senin göz numaraların sıfırlandı mı ezgi? şu an görüşün nasıl?

Sağ-sol dereceleri eşitti,ama şu anda sol gözümde 0.25 miyop sağ gözde ise 0.75 miyop ve 0.50 astigmat kaldı, sağ gözüm baya baya bulanık..Senin göz numaraların sıfırlandı mı ezgi? şu an görüşü

evet evet bnm numaralarım sıfırlandı.. şu anda gözlük ya da lensle nasıl görüyorsam çıplak gözle de öyle görüyorum... nedenini sordun mu doktorlara?

Sağ-sol dereceleri eşitti,ama şu anda sol gözümde 0.25 miyop sağ gözde ise 0.75 miyop ve 0.50 astigmat kaldı, sağ gözüm baya baya bulanık..Senin göz numaraların sıfırlandı mı ezgi? şu an görüşü

evet evet bnm numaralarım sıfırlandı.. şu anda gözlük ya da lensle nasıl görüyorsam çıplak gözle de öyle görüyorum... nedenini sordun mu doktorlara?

sordum canım, kaşkaloğlundaki, doktorlar doğal olarak bekle, düzelecek, normal diyorlar, fazla soru sorunca da azarlama moduna geçiyorlar..benim oraya güvenim kalmadı o yüzden başka doktora da gittim, hatta numaralarımı ondan öğrendim, bekliyorum bakalım bir sonraki kontrolü

Lazer ameliyatını olalı 11 hafta oldu. Sağ gözmdeki bulanıklık çok şükür geçti arkadaşlar. Şu an hem sağ hem sol gözüm gayet iyi görüyor. Ama lasek ameliyatı gerçekten de iyileşme sürecinde çok sabır gerektiriyor. Yoksa benim gibi panik yapıp ya iyileşmezse paranoyasına giriyor insan. Ameliyat olmayı dşünen arkadaşlara fikir olması açısından paylaşmak istedim.

Lazer ameliyatını olalı 11 hafta oldu. Sağ gözmdeki bulanıklık çok şükür geçti arkadaşlar. Şu an hem sağ hem sol gözüm gayet iyi görüyor. Ama lasek ameliyatı gerçekten de iyileşme sürecinde çok sabır gerektiriyor. Yoksa benim gibi panik yapıp ya iyileşmezse paranoyasına giriyor insan. Ameliyat olmayı dşünen arkadaşlara fikir olması açısından paylaşmak istedim.

ayyyy bu iyi haber işte!! çok sevindim..

evet evet lasek kesinlikle iileşme süreci sıkıntılı bir ameliyat.. çok mutlu oldum iyileştiğine.. şimdi iyi misin tamamen? damla kullanıyor musun hala?

ayyyy bu iyi haber işte!! çok sevindim..

evet evet lasek kesinlikle iileşme süreci sıkıntılı bir ameliyat.. çok mutlu oldum iyileştiğine.. şimdi iyi misin tamamen? damla kullanıyor musun hala?

sorma ezgi ben de çok rahatladım, ama iyileşene kadar çektiğim stresi unutamıycam sanırım :) şu an gözlerim gayet iyi durumda bulanıklık yok, gece ışık parlaması yok, damla olarak da sadece gözyaşı damlalarımı kullanıyorum. Tek sıkıntım bazı sabahlar göz kuruluğundan dolayı gözlerim acıyarak uyanmam. ama o da damlalarla hemen geçiyor. Sen nasıl oldun, kontrole gittin mi yakın zamanda?

Merhaba arkadaşlar, ben 11.11.2010 tarihinde mahmet kaşkaloğluna lasek ameliyatı oldum. Yani bugün tam tamına 1 yıl oluyor. Benim numaralarım çok yüksekti, özellikle astigmatım 3.45e 4.00dı. ve miyop astigmat dedikleri mix astigmattı. Ama allaha şükür ki şu an görmemden çok memnunum. Sadece sağ gözümde 0.50 derece astigmat kaldı ki eski numaralarımı düşününce çok başarılı bir sonuç. Lasek ameliyatı gerçekyten sabır gerektiren bir ameliyat, arkadaşlarıma katılıyorum. Ama bence diğer ameliyatlardan daha güvenli ve daha başarılı sonuçlar veriliyor. Hatta izsiz göz ameliyatı da deniyor gözünde kesi olmadığı için. Ameliyat olmak isteyenlere hem doktorumu hem yöntemimi tavsiye ederim...:KK16:

sorma ezgi ben de çok rahatladım, ama iyileşene kadar çektiğim stresi unutamıycam sanırım :) şu an gözlerim gayet iyi durumda bulanıklık yok, gece ışık parlaması yok, damla olarak da sadece gözyaşı damlalarımı kullanıyorum. Tek sıkıntım bazı sabahlar göz kuruluğundan dolayı gözlerim acıyarak uyanmam. ama o da damlalarla hemen geçiyor. Sen nasıl oldun, kontrole gittin mi yakın zamanda?

iyiyim ben de çok şükür.. hiç bir sıkıntım yok.. ameliyattan 4 ay sonra ameliyatla ilgili damlalarım bitti bnm.. yani artık ameliyatla alakalı damla kullanmıyorum.. sadece ben gözüm aralık uyuduğum için göz kuruluğu damlası kullanıyorum.. ama çok şükür çok iyiyim..

hatta ben ameliyatımı doğum günümden 1 gün önce olmuştum.. o zaman nişanlıydık eşimle.. dedim ki " aaa ama yarın doğum günüm giremem ameliyata".. bana dedi ki.. "bu senin ömründe aldığın en büyük doğum günü hediyesi olacak.. hatta yeniden doğacaksın"... ne kadar da haklıymış.. Her zamanki gibi :):KK34::KK34:

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun yazdıklarınızı okudum aylar geçmiş şu andaki durumunuz nasıl bilgi verebilir misiniz? lazer ameliyalarını araştırıyorum da fikir olması açısından mutlu olurum

Lazer ameliyatını olalı 11 hafta oldu. Sağ gözmdeki bulanıklık çok şükür geçti arkadaşlar. Şu an hem sağ hem sol gözüm gayet iyi görüyor. Ama lasek ameliyatı gerçekten de iyileşme sürecinde çok sabır gerektiriyor. Yoksa benim gibi panik yapıp ya iyileşmezse paranoyasına giriyor insan. Ameliyat olmayı dşünen arkadaşlara fikir olması açısından paylaşmak istedim.[/Q

geçmiş olsun mermes, ben ameliyatın için ne kadar ödeme yaptığını merak ediyorum. ben ilasik yöntemiyle lenslerden kurtuldum. şimdi sıra eşimde. ama onun lasek olması gerekiyormuş. cevaplarsan sevinirim...

Ne kadara oldun ?
Ben de hem miypluk hemde astigmat var :KK43: ikisinde de kurtulmam mümkün mü?

bende 05 temmuz da lasik oldum ertesi gün kontrolde gayet iyi dendi fakat numaram kaç olmuş diye sorunca söylenmedi sonra sıfır dendi ama malasef ben sol gözümle net göremiyorum 15 gün sonra tekrar gittim bu sefer kuruluk var ondandır dedi doktor hanım ama çok huzursuzum sol gözüm ile sağ gözümün görüşü arasında bariz fark var

Ne kadara oldun ?
Ben de hem miypluk hemde astigmat var :KK43: ikisinde de kurtulmam mümkün mü?

Merhaba arkadaşlar, ben 11.11.2010 tarihinde mahmet kaşkaloğluna lasek ameliyatı oldum. Yani bugün tam tamına 1 yıl oluyor. Benim numaralarım çok yüksekti, özellikle astigmatım 3.45e 4.00dı. ve miyop astigmat dedikleri mix astigmattı. Ama allaha şükür ki şu an görmemden çok memnunum. Sadece sağ gözümde 0.50 derece astigmat kaldı ki eski numaralarımı düşününce çok başarılı bir sonuç. Lasek ameliyatı gerçekyten sabır gerektiren bir ameliyat, arkadaşlarıma katılıyorum. Ama bence diğer ameliyatlardan daha güvenli ve daha başarılı sonuçlar veriliyor. Hatta izsiz göz ameliyatı da deniyor gözünde kesi olmadığı için. Ameliyat olmak isteyenlere hem doktorumu hem yöntemimi tavsiye ederim...:KK16:

bende 05 temmuz da lasik oldum ertesi gün kontrolde gayet iyi dendi fakat numaram kaç olmuş diye sorunca söylenmedi sonra sıfır dendi ama malasef ben sol gözümle net göremiyorum 15 gün sonra tekrar gittim bu sefer kuruluk var ondandır dedi doktor hanım ama çok huzursuzum sol gözüm ile sağ gözümün görüşü arasında bariz fark var

merhaba forumdaki yazılarınızı okudum bende bugün lens almak için ekol göze muayene olmaya gittim ve doktor lens kullanmamın çok sakıncalı olduğunu söyledi.kornea dikliği olduğunu söyledi lens gözümü zedelemiş iyice ve böyle devam ederse gözümün çizileceğini ve kornea nakline kadar gidebileceğini söyledi ve moralim çok bozuldu malesef.sizin yazılarınızı okudum ve bir arkadaşımı da mahmyt kaşkaloğlu ameliyat etti memnun kaldığnı söyledi.benim 2.75 ve 3.00 miyop derecelerim astigmat da 0.75 derece.fikirlerinizi almak istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

X