Kaş kaldırma

Burun ikinci olacak ama Hasan Fındık hakkinda burun için kötü yorumlar gördüğümü hatirliyorum.
Çene ucuna dolgu yerine yağ dolgusu dahamı iyi sizce?
Çünkü yağ dolgusunuda ameliyattan saydiklarini gordum ve herşey icinde ameliyat secenegini istemiyorum yoksa bayagi ameliyat olmam gerekecek kisa sürede
Yag dolgusu için lipo yapılması gerek, Yani misal karnınız dan yada başka bölgeden yag alınacak, ayrıştırılıp enjekte edilecek. Tabi işlem olacak. Ama dolgu içinde ücret ödeyeceksiniz. Yag dolgusu daha iyi tabiki. 👍
Revizyon burun ameliyatları zor tabi. Ben daha önce 2 kez burun olmuştum. Hasan bey düzeltti, kulaktan kıkırdak alıp. Şimdi yine bazı, sıkıntılar var. Olmaya korkuyorum. Benim 4. Olacak çünkü. Hem maddi olarak çok yüksek fiyatlar hemde manevi olarak zor 😔

Üst göz kapagı fazlalık mı aldıracaksınız siz?
Onu lokal olarak muayenehanede yapıyor Hasan bey 👍 fiyat da oldukça uygun oluyor haliyle 👍
Hayir daha önce üst göz kapagi ameliyati oldum iz birakti ve 1 sene sonra göz kapaklarim tekrar dustu bizde genetik.
Şakak gerdirmeyle daha çok kaşlarimi kaldirdip düşük göz kapaklarimdan kurtulmak istiyorum, ayni zamandada kaslarimin ortasindaki cizgidende kurtulmak istiyorum

Hayir daha önce üst göz kapagi ameliyati oldum iz birakti ve 1 sene sonra göz kapaklarim tekrar dustu bizde genetik.
Şakak gerdirmeyle daha çok kaşlarimi kaldirdip düşük göz kapaklarimdan kurtulmak istiyorum, ayni zamandada kaslarimin ortasindaki cizgidende kurtulmak istiyorum
Anladım, o zaman şakak germe ile birlikte tekrar göz kapaklarına müdahale edilebilir 🙄

Yag dolgusu için lipo yapılması gerek, Yani misal karnınız dan yada başka bölgeden yag alınacak, ayrıştırılıp enjekte edilecek. Tabi işlem olacak. Ama dolgu içinde ücret ödeyeceksiniz. Yag dolgusu daha iyi tabiki. 👍
Revizyon burun ameliyatları zor tabi. Ben daha önce 2 kez burun olmuştum. Hasan bey düzeltti, kulaktan kıkırdak alıp. Şimdi yine bazı, sıkıntılar var. Olmaya korkuyorum. Benim 4. Olacak çünkü. Hem maddi olarak çok yüksek fiyatlar hemde manevi olarak zor 😔
Evet maddi manevi çok zorluyor bu ameliyatlar :KK43:
Ne zaman ameliyat olmustunuz ve burnunuzda ne gibi sorunlar oluştu sizin tekrardan :KK43:

Evet maddi manevi çok zorluyor bu ameliyatlar :KK43:
Ne zaman ameliyat olmustunuz ve burnunuzda ne gibi sorunlar oluştu sizin tekrardan :KK43:
Son ameliyatım 2014 yılında ydı. Alerji ilaçları kullanıyorum. Son doktor kontrolünde KBB doktoru burnun çökmüş, kaburgadan kıkırdak alınıp koyulması lazım dedi. Burun etleri de büyümüş tekrardan, etler de alınacak. Çok üzüldüm, korktum tabi. Doktor görüşmeleri yapıyorum. Bakalım 😔

Son ameliyatım 2014 yılında ydı. Alerji ilaçları kullanıyorum. Son doktor kontrolünde KBB doktoru burnun çökmüş, kaburgadan kıkırdak alınıp koyulması lazım dedi. Burun etleri de büyümüş tekrardan, etler de alınacak. Çok üzüldüm, korktum tabi. Doktor görüşmeleri yapıyorum. Bakalım 😔
Bende ilk ameliyatimi 2014 yilinda olmustum.
Acaba kulaktan kikirdak alindigi icinmi burnunuz çöktü?
Benim burun etlerim büyüdümü bilmiyorum o nasil oluyor

Bende ilk ameliyatimi 2014 yilinda olmustum.
Acaba kulaktan kikirdak alindigi icinmi burnunuz çöktü?
Benim burun etlerim büyüdümü bilmiyorum o nasil oluyor
2. Ameliyatta doktor burun içinde kıkırdak bırakmamış, burun çökmüş tü. O yüzden mecburen kulaktan kıkırdak alınıp koyuldu. Burun tekrar şekillendirildi yani. Şimdi kaburgadan alınıp koyulacak mecburen.
Burun içinde etler büyüyor, bazen nefes almakta zorluk oluyor. O yüzden etler de alınıp küçültülecek.

2. Ameliyatta doktor burun içinde kıkırdak bırakmamış, burun çökmüş tü. O yüzden mecburen kulaktan kıkırdak alınıp koyuldu. Burun tekrar şekillendirildi yani. Şimdi kaburgadan alınıp koyulacak mecburen.
Burun içinde etler büyüyor, bazen nefes almakta zorluk oluyor. O yüzden etler de alınıp küçültülecek.
Anladim geçmiş olsun

Evet duydugum kadariyla şakak germeyle kaşlarda kaldirilabiliyormuş
Şakak germe de zaten kaş kalkıyor. Göz kenarları da hafif çekiliyor.. Göz kapagı na müdahale gerekirse yapıyor birlikte. Bana gerek görülmemişti. Ama sonradan alt göz fazla deri aldırdım ve yag torbaları nı aldırdım. Üste işlem olmadı henüz 😊

Biraz korkuyorumda aslinda şakak germe sonrasi kaşlarimdan biri düşerse, asimetrik bi görüntü oluşursa diyede
Genelde o risk iple askılamada var 😊 ip kendini bırakıyor zamanla. Misal tek taraftaki ip erken düşer,bir taraf kalkık olur bir taraf düşer.. Ameliyatla olanda öyle düşme riski yok. Doktor düzgün şekilde çeker, fazla deriyi alıp kesip dikerse birşey olmaz.

Şakak germe de zaten kaş kalkıyor. Göz kenarları da hafif çekiliyor.. Göz kapagı na müdahale gerekirse yapıyor birlikte. Bana gerek görülmemişti. Ama sonradan alt göz fazla deri aldırdım ve yag torbaları nı aldırdım. Üste işlem olmadı henüz 😊
Ben gerdim şakağımı aynanin karşısinda kaşlarimi kaldirip goz kapagi ameliyatina gerek kalmayacak gibiydi yeterli duruyordu :)
Valla herkes badem göz istiyor ben şu gözkapağı fazlaligimdan kurtulayim yeter badem göz yuvarlak göz farketmez sonrasi icin :)

Genelde o risk iple askılamada var 😊 ip kendini bırakıyor zamanla. Misal tek taraftaki ip erken düşer,bir taraf kalkık olur bir taraf düşer.. Ameliyatla olanda öyle düşme riski yok. Doktor düzgün şekilde çeker, fazla deriyi alıp kesip dikerse birşey olmaz.
Ben ayni saniyordum.
Insallah bide ben kurtulsam.
Hasan findik iyi ozaman bu konuda ama burun konusunda kötü yorumlarini gordugum icin insan güvenemiyor kolay kolay

Bikaç ameliyati birlikte kisa süre icinde olacagim icin insan korkuyor.
Birinden biri iyi olmazsa depresyona girerim güçlü degilim bu konuda çünkü

Ben ayni saniyordum.
Insallah bide ben kurtulsam.
Hasan findik iyi ozaman bu konuda ama burun konusunda kötü yorumlarini gordugum icin insan güvenemiyor kolay kolay
Valla şans işi canım. Çok iyi doktorların da memnun kalmayan hastalarını gördük. Allah yardımcımız olsun, iyi insanlar çıkartsın karşımıza 🤲

Sorup da cevabını paylaşırsanız sevinirim :)

Direkt kaş kaldırmanın endeskopiğe göre daha iyi olduğunu düşünüyorum ama bu tamamıyla benim fikrim. Sebebi de
1 endeskopik yöntemde bir ip yardımı ile tutturulduğu için cilt altında bir yara dokusuna yol açıyor.
2 kafatasında delik açılıyor
3 ip ile tutturulma yapıldığı için vücuda yabancı bir madde alıyorsunuz. Daha önce BII göğüs implantı hastalığı başlığında da bahsettim vücuda alınan yabancı maddeler bağışıklık sistemi tarafından yok edilemeyince uzun vadede otoimmün hastalıkları tetikleyebiliyor.
Son olarak dediğiniz gibi ipler zamanla düşüyor. Ben de kaşların zaman içinde asimetrik olarak düşmesinden korkuyorum.
Bu yüzden direkt kaş kaldırma daha iyi bir seçenek gibi geliyor
Endoskopik kas kaldirmanin iple yapildigini bilmiyordum.. cok sacma daha önce söyleyen doktorda olmadi. O zaman bayagi gereksizmis yani galiba en mantikli yöntem direkt kas kaldirma sizin bu konuda önerebileceginiz bir doktor var mi?

X