karmaşık ilişkim var :( fikir verin bana

Merhaba,
ben sizin gibi düşünmüyorum evlenmeden de ciddi ilişkiler yaşanabileceğine inanıyorum.
Örnek olarak ta kendi mi gösterebilirim.
Evlenmeyi düşünmüyorum ama bu rahat olacağıma dair bir işaret değildir. Sadakat benim için her zaman ön sıradadır.
Ben bu kisi ile duygularımdan ilk günden bu yana ciddiyim ve hala öyleyim.
Seviyorum, bağlıyım sadakatle sadece o var başkası yok olamaz da.
sanki sadakat beklemek sadece evli kadınların hakkı. evli değilsen ilişki yaşayamazsın mantığının yanlış kolları dalları budakları bunlar. tabiki de en doğal hakkın senin 4 yıllık bir birlikteliğin yaşanmışlığın var. nedenini sormak ne olacağını bilmek istiyorsun çok normal. sadakatsizlik yapacağına dair bir şüphen mi var yoksa? durup dururken bir kadın kıskançlık paranoyasına girmez ve anladığım kadarıyla sen iyi eğitim almış özgüveni yüksek bir hanımsın durup dururken olmaz böyle. ilgisiz olmasından dolayı mı kıskançlıkların alevlendi?
ilgisiz olabiliyor canım eşler birbirine karşı bu eşlerin birbirine karşı olan bağın kopması anlamına gelmiyor. biraz akışına bırakmakta fayda var. çok obsesif tutum sergilemiş gibisin. sağlıklı olan yoldan ayrılıyor gibisin. dur biraz nefes al, o da bir nefes alsın. değişecektir durumlar. 2 gün bekle evet :) bakalım ne olacak 48 saat içinde. ben de merak ettim :)

Merhaba,
ben sizin gibi düşünmüyorum evlenmeden de ciddi ilişkiler yaşanabileceğine inanıyorum.
Örnek olarak ta kendi mi gösterebilirim.
Evlenmeyi düşünmüyorum ama bu rahat olacağıma dair bir işaret değildir. Sadakat benim için her zaman ön sıradadır.
Ben bu kisi ile duygularımdan ilk günden bu yana ciddiyim ve hala öyleyim.
Seviyorum, bağlıyım sadakatle sadece o var başkası yok olamaz da.

benim demek istediğim bu değil yanlış anlamissiniz
demek istediğim evet ciddi düşünüyor olabilirsiniz ama karşıdaki insana yanlış ifade etmis olabilirsiniz o da bu nedenle tamam işte sevisiyoruz birlikteyiz arada sırada konuşuyoruz görüşüyoruz daha ne istiyor başta kendini bana böyle tanıtmadı beni bu kadar bunaltmadi şimdi ne değişti diye düşünüp sıkılmis bunalmış sogunus uzaklaşmış olabilir

sanki sadakat beklemek sadece evli kadınların hakkı. evli değilsen ilişki yaşayamazsın mantığının yanlış kolları dalları budakları bunlar. tabiki de en doğal hakkın senin 4 yıllık bir birlikteliğin yaşanmışlığın var. nedenini sormak ne olacağını bilmek istiyorsun çok normal. sadakatsizlik yapacağına dair bir şüphen mi var yoksa? durup dururken bir kadın kıskançlık paranoyasına girmez ve anladığım kadarıyla sen iyi eğitim almış özgüveni yüksek bir hanımsın durup dururken olmaz böyle. ilgisiz olmasından dolayı mı kıskançlıkların alevlendi?
ilgisiz olabiliyor canım eşler birbirine karşı bu eşlerin birbirine karşı olan bağın kopması anlamına gelmiyor. biraz akışına bırakmakta fayda var. çok obsesif tutum sergilemiş gibisin. sağlıklı olan yoldan ayrılıyor gibisin. dur biraz nefes al, o da bir nefes alsın. değişecektir durumlar. 2 gün bekle evet :) bakalım ne olacak 48 saat içinde. ben de merak ettim :)

Şu 1 ay lık soğuk süreç beni böyle bir duruma sürükledi. Bakalım ne olacak :)

benim demek istediğim bu değil yanlış anlamissiniz
demek istediğim evet ciddi düşünüyor olabilirsiniz ama karşıdaki insana yanlış ifade etmis olabilirsiniz o da bu nedenle tamam işte sevisiyoruz birlikteyiz arada sırada konuşuyoruz görüşüyoruz daha ne istiyor başta kendini bana böyle tanıtmadı beni bu kadar bunaltmadi şimdi ne değişti diye düşünüp sıkılmis bunalmış sogunus uzaklaşmış olabilir

Yok merak etmeyin benim düşüncelerimi çok iyi biliyor çünkü ben kendimi hep doğru ifade ettim... :) bu konuda ne düşündüğümü bilir kendisi...

4 yıl boyunca böyle değildi ve bir anda son 1 ayda ciddi bir değişim mi farkettin? iyi kokular gelmiyor ani bir değişim var ise.

Hayir efendim. Bizim 4 yil icinde cok inislerimiz ve cikislarimiz oldu. Ama uzun zamandir cok iyiydik. Ilk mesajimda yazdigim gibi cok ayrilik yasadik ama her ayriligin sonu barisma ile sonlandi...

Eger 30 lu yaslardaysa 30 yas sendromuna felan takilmistir. Erkeklerde oluyomus o yaslarda boyle. Bi bakin internettem

Hayr efendim. Bizim 4 yil icinde cok inislerimiz ve cikislarimiz oldu. Ama uzun zamandir cok iyiydik. Ilk mesajimda yazdigim gibi cok ayrilik yasadik ama her ayriligin sonu barisma ile sonlandi...
o zaman canım sıkıntı yok biraz sabretmen gerekecek. bence düzelecek. sadece bunaltma beklemekten başka yapılacak bir şey yok gibi görünüyor. onu özgür bırak. özgür iradesiyle sadece senin için sana gelecektir. ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum. ama sık dişini biraz.

Açıkçası 37 yaşında kocaman adamın hala aileyle hem de bu kadar kalabalık bir aileyle yaşaması başlı başına sorun bence. Sorunlu bir adam muhtemelen. Karşısına biri çıkmaz evlenmez 37ye kadar anlarım da en azından ayrı eve çıkar yani tuhaf bir durum bence.
Yani adamda sorunlar var belli ki. Bu kadar sorunlu bir aile ve muhtemelen sorunlu bir adamla ilişkiyi devam ettirmek için tek başına çabalamak gereksiz. Nereye kadar tek kişinin çabasıyla devam eder ki?
Ben gelecek göremedim açıkçası. Genceciksin, kendinden bu kadar yaş büyük ve sorunlu adamla vakit kaybetme bence yoluna bak.

Onu korumak amaçlı degil ama gercekten ailesi ile yasamasi gerekieyor. Annesi felç oldu. Ayni anda hem calisti hemde ona bakti. Dayilari da o isteyken annesi ile ilgileniyor. Ikisi de eslerini kaybetmis bu yuzden rahatlar ve yardimci oluyorlar. Kendileri ile de tanisma firsatini yakaladim. Evlerine beni davet ettiler bir kac kez.

o zaman canım sıkıntı yok biraz sabretmen gerekecek. bence düzelecek. sadece bunaltma beklemekten başka yapılacak bir şey yok gibi görünüyor. onu özgür bırak. özgür iradesiyle sadece senin için sana gelecektir. ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum. ama sık dişini biraz.

Insallah sıkıntı yoktur :)

Sanki kıskançlıktan bunalmış gibi durmuyor sevgiliniz biraz umursamaz olmuş gibi. Ailevi sıkıntılarını bu sekilde yansıtması pek mantıklı değil başka şeyler var bence. Günde iki kere aradığınız için bunaldim diyorsa yuh tabi onada

Merhaba
Gunde iki kere sizce az mi ? :)

Merhaba arkadaşlar,

İçimi dökebilmek adına ve fikrinizi almak adına size ilişkimi yazmak istedim.

4 yıldır karmaşık bir ilişki yaşıyorum.

Özel bir şirket’de grafik tasarım sorumlusuyum. Partnerim havayolu şirketinde müşteri hizmetler sorumlusu.

Aramızda 11 yaş fark var.

Bu yaş farkı benim için hiç bir zaman sorun teşkil etmedi.

Bir süredir farklı şehirlerde yaşıyoruz. Ama istediğimizde sorunsuz görüşebiliyoruz.

Evli olmamamıza rağmen birlikterlik yaşıyoruz.

Birbirimize karşı müthiş bir cinsel çekim yaşıyoruz.

Ön sevişmelerimiz çok uzun hatta bazen saatlerce sürüyor.

Sex yapmak için sevişmiyoruz çünkü bazen sex yapmadan da saatlerce sevişip ve uyuyoruz.

Her neyse.

Partnerimin hayatında oldukça büyük sorunlar var.

Kendisi, annesi anneannesi ve 2 dayı sıyla aynı evde yaşıyor.

Babası ve annesi boşanmış kardeşi yok.

Babası başka bir şehirde ve huzur evinde kalıyor.

Ben partnerime her türlü desteği her zaman vermeye çalışıyorum ister manevi ister maddi.

Yaşadığı sorunları anlıyorum.

Ama bazen anlamadığım şeyler de oluyor.

Bana çok uzak davranıyor bazen ilgisiz ve artık sorun olduğunda benimle paylaşmıyor. Ben paylaşmasını istiyorum ama o artık hiç bir şeyi paylaşmıyor benimle.

Son 1 aydır aramız çok bozuk... çok büyük bir soğukluk yaşıyoruz.

Benimle ilgilenmiyor, aramıyor.

Kafasını dinlemesi için yorgunluklarını atması için tatile gitti ve ben sorun çıkarmadı hiç bir şekilde ama tatil dönüşü hiç bir şey değişmedi.

4 yıl içinde biz çok ayrıldık ama birbirimizden vazgeçemediğimiz için her ayrılığın sonu barışma ile sonlandı.

Kendisi benim ilk aşkım ve ilk sevgilim tüm ilklerimi onunla yaşadım belki de bu yüzden ona aşırı derece de bağlıyım.

Ama bu soğukluk artık hiç bir şey den emin değilim...

Ayrılık yaşamak istemiyorum sorunları çözmek istiyorum.

Bana : beni bazen çok boguyorsun diyor, bana bırak herşeyi diyor, bırak ben istediğimde zaten istediğin herşey olacak diyor.

Ama ben kendimi tutamıyorum her sabah ve her akşam eve döndüğümde onu arıyorum ama istediğim gibi konuşamıyoruz.

İlişkimizin problemlerini çözmek adına konuşmak istiyorum ama her seferinde konuşamıyorum ve konuşma bittiğinde ben yine aynı belirsizlikler içinde oluyorum.

Bana piskoloğa git dedi geçenlerde aşırı derece de kıskanç ve sürekli ılgi beklediğim için. Sosyal medya da onu her yaptığını takip ettiğim için.

Bende gittim.

Gittikten sonra konuşulan herşeyi ona mail olarak yazdım.

Ama tepkisiz kaldı.

Okudun mu diye sorduğumda hayır okumadım dedi. Ama bence okudu sadece bu konu hakkında konusmak istemediği için öyle dedi.

Ben sosyal medya da ki tüm hesaplarımı kapattım tüm derken zaten sadece instagram, linkedin ve twitter kullanıyordum artık hiç biri yok.

İçimde ki bu ilgi beklentisini nasıl törpülleyebilirim, içimdeki kıskançlıkları nasıl yok edebilirim.

Onu çok seviyorum ve eskisi gibi nasıl tekrar dan olabiliriz sizce.

İkimizinde hataları var ve araya çok büyük bir iletişim sorunu geldi bu sorunu nasıl çözebiliriz.

Onun gönlünü nasıl arabilirim, ne yazmam gerekir veya nasıl bir sürpriz yapabilirim.

Onun da beni sevdiğine eminim ama şu an değer vermiyor bana. Biz onunla ruh ikizi gibiyiz.

Bu sorunu nasıl aşıcağız ?

Ben ona olgunlaştığımı ve kıskançlık yapmayacağımı nasıl kanıtlayabilirim ?

Zaman harcayıp okuduğunuz için teşekkür ederim. Kendimi hiç iyi hissetmediğim için paylaşmak istedim sizinle.

Teşekkürler...
Bence bu arada baska kizlar buluyor para bittiginde ve cinsellik yasamak istediginde ariyor

ylin_a, post: 47066031, member: 768511"]Valla eğer öyleyse diyecek bir şey bulamıyorum...[/QUOTE]
Erkekler baskalarina ilgi duyduklarinda soguk davraniyor hayat kisa be bebegim 4 yilin gitmis bu adama daha bogusma sana deger verenle ol sanada yazik onun dayisi onun halasi onun sorunlari xeee senin hayatin noldu bu arada

ylin_a, post: 47066031, member: 768511"]Valla eğer öyleyse diyecek bir şey bulamıyorum...
Erkekler baskalarina ilgi duyduklarinda soguk davraniyor hayat kisa be bebegim 4 yilin gitmis bu adama daha bogusma sana deger verenle ol sanada yazik onun dayisi onun halasi onun sorunlari xeee senin hayatin noldu bu arada[/QUOTE]

:KK43: ;(

Nasıl ki kafa yapısı uyumlu,zevkleri aynı olan insanlar bile ilişkide sorun yasıyorsa,ten uyumunuzun olması,zevkle sevişiyor olmanız yeterli değil demek ki.(uzun uzadıya bunu anlatmışsınız,sanki ilişkinizin temeli cinsellikmiş gibi,bu sebeple yazdım bunu)
Kıskançlık bu işin bahanesi gibi hissettim ben anlattıklarınızdan. Ortada kavga yok,ciddi bir anlaşamamazlık yok,psikoloğa git diyor gidiyorsunuz,çözüm ariyorsunuz ama karşı tarafın umurunda değil,ilgilenmiyor dahi psikologla nasıl bir ilerleme kaydettiğinizle. Demek ki bahane üretiyor. 4 sene çok uzun bir süre. Bence 4 senenin sonunda çok hayati meseleler yoksa tabi,ilişkinin yönü resmiyete kaymıyorsa,nişan,evlilik vs konuşulmuyorsa bir sorun vardır.

Nasıl ki kafa yapısı uyumlu,zevkleri aynı olan insanlar bile ilişkide sorun yasıyorsa,ten uyumunuzun olması,zevkle sevişiyor olmanız yeterli değil demek ki.(uzun uzadıya bunu anlatmışsınız,sanki ilişkinizin temeli cinsellikmiş gibi,bu sebeple yazdım bunu)
Kıskançlık bu işin bahanesi gibi hissettim ben anlattıklarınızdan. Ortada kavga yok,ciddi bir anlaşamamazlık yok,psikoloğa git diyor gidiyorsunuz,çözüm ariyorsunuz ama karşı tarafın umurunda değil,ilgilenmiyor dahi psikologla nasıl bir ilerleme kaydettiğinizle. Demek ki bahane üretiyor. 4 sene çok uzun bir süre. Bence 4 senenin sonunda çok hayati meseleler yoksa tabi,ilişkinin yönü resmiyete kaymıyorsa,nişan,evlilik vs konuşulmuyorsa bir sorun vardır.

Merhaba,
Benim için ilişkinin temelli cinsellik değildir. Benim için en önemlisi saygı ve kafa yapısının uyumu.
Fakat tabi ki de cinsellikte önemlidir bir iliskinin saglikli olabilmesi için bence...
Her neyse,
Evet ben bu durumu duzeltebilmek adina verebilecegim tum cabbalarini veriyorum. Ama kendisi cok ama cok cok soguk davraniyor su an kafasinin icinden neler gectigini bir bilsem bende ona gore yoluma devam edecegim... aramak ve aramamak arasinda sıkışıp kaldım.

Net bir sekilde mesaj da yazmak istiyorum ama tutsam mi kendimi diye dusunuyorum.
Tek bildigim sey onu kaybetmek istemedigim.
Gercekten kafam allak bullak ne dusunecegimi ve ne yapacagimi bilmiyorum....

X