Karın germe ve liposuction oldum. Deneyimimi paylaşıyorum

Arkadaşlar bugün tam 1 ay oldu, simit bölgemde hala ödem mevcut toplamda 2 ay sürede gideermiş, öncesi ve sonrası fotolarımı paylaştım. Çok memnunum, ağrım sızım ve morarma kalmadı, sarı kantaron yağı tedavisine devam ediyorum. Herşey yolunda benim için, istediğim tüm kıyafetleri artık büyük özgüvenle giymekten de mutluluk duyuyorum :KK36:
Merhabalar geçmiş olsun nekadar güzel olmuş karnınız ve bir ay olmuş dik duruyorsunuz galiba kantoron yağını nezaman kullanmaya başladınız acaba bende düşünüyorum bir ay oldu karın germe ve lipo oldum hala dik duramıyorum ve bantlarımda çıkmadı çıkınca mı sürsem kantaron yağını

Arkadaşlar bugün tam 1 ay oldu, simit bölgemde hala ödem mevcut toplamda 2 ay sürede gideermiş, öncesi ve sonrası fotolarımı paylaştım. Çok memnunum, ağrım sızım ve morarma kalmadı, sarı kantaron yağı tedavisine devam ediyorum. Herşey yolunda benim için, istediğim tüm kıyafetleri artık büyük özgüvenle giymekten de mutluluk duyuyorum :KK36:
Valla çok güzel olmuş hemde bir ay içinde nekadar normale dönmüşsünüz maşaAllah benimde tam bir ay oldu ve hala bantlar üzerinde ve hala ağrılarım var dik yürüyemiyorum yastıklarla yatıyorum ayağıma sırtıma oturarak uyuyorum valla bende bi sıkıntı mı var acaba 😂

Merhaba Arkadaşlar,
Ben Karın germe ve simit bölgesi liposuction ameliyatı oldum. Dileyenler için deneyimlerimi paylaşıyorum. 12 mayıs cuma günü ameliyat oldum, bugün 3.günüm ve gayet iyiyim.
68 kiloyum 1.63 boyum var. Kilomun çoğu karın bölgesi ve simit bölgemdeydi. 7 senedir isteyip de yaptırmaya cesaret edemediğim bir ameliyattı. 8 yıl önce sezeryan doğum yaptım ve alt karın bölgem yaptığım tüm spor ve diyetlere rağmen gitmedi. Tüm okuduğum deneyimler beni korkuttu ama şimdilik o korktuğum hiç bir şey olmadı.
Ankara, Gazi Hastanesinde ameliyat oldum.
Ameliyattan 1 gün önce çizimlerim yapıldı, ameliyatım 3 saat sürdü ve Blok anestezi denilen anestezi uygulandı, kas ağrılarını azaltan, daha az acı duymanızı sağlayan bir anestezi türüymüş.
Ameliyattan çıktıktan sonra, narkoz etkisi insanı mahvediyor, mide bulantısı, kusarken karnındaki gergin ağrı vs çok kötü. Ama narkoz etkisi geçince herşey yoluna giriyor. 2 gece mutlaka biri sizinle kalmalı, kalkmakta zorlanıyorsunuz ama 3.gün kendi işimi kendim görmeye başladım. Hatta 2.gün bile tuvalete gittim ve sondayım çıkarttırdım. Gerçekten çok az ağrı hissettim ve hala çok az ağrım var hatta yok gibi. 2 adet diren takıldı, işte o biraz insanı zorluyor, direnlerin çıkış yeri biraz acıyor.
Bugün direnlerden bir tanesi çıkarıldı, bayağı rahatladım. Diğeri de 3 gün sonra çıkarılacak. Diren çıkarken biraz anlık acı çektim ama 1 dakika bile sürmedi.
Bugün ilk kez karnımı gördüm ve inanılmaz mutlu oldum, heykel gibi dümdüz olmuşum çok güzel bir duygu.

Süreç ilerledikçe durumu yazacağım.
geçmiş olsun. kendinizi bu kadar iyi hissetmenize çok sevindim :)

Merhaba Arkadaşlar,
Ben Karın germe ve simit bölgesi liposuction ameliyatı oldum. Dileyenler için deneyimlerimi paylaşıyorum. 12 mayıs cuma günü ameliyat oldum, bugün 3.günüm ve gayet iyiyim.
68 kiloyum 1.63 boyum var. Kilomun çoğu karın bölgesi ve simit bölgemdeydi. 7 senedir isteyip de yaptırmaya cesaret edemediğim bir ameliyattı. 8 yıl önce sezeryan doğum yaptım ve alt karın bölgem yaptığım tüm spor ve diyetlere rağmen gitmedi. Tüm okuduğum deneyimler beni korkuttu ama şimdilik o korktuğum hiç bir şey olmadı.
Ameliyattan 1 gün önce çizimlerim yapıldı, ameliyatım 3 saat sürdü ve Blok anestezi denilen anestezi uygulandı, kas ağrılarını azaltan, daha az acı duymanızı sağlayan bir anestezi türüymüş.
Ameliyattan çıktıktan sonra, narkoz etkisi insanı mahvediyor, mide bulantısı, kusarken karnındaki gergin ağrı vs çok kötü. Ama narkoz etkisi geçince herşey yoluna giriyor. 2 gece mutlaka biri sizinle kalmalı, kalkmakta zorlanıyorsunuz ama 3.gün kendi işimi kendim görmeye başladım. Hatta 2.gün bile tuvalete gittim ve sondayım çıkarttırdım. Gerçekten çok az ağrı hissettim ve hala çok az ağrım var hatta yok gibi. 2 adet diren takıldı, işte o biraz insanı zorluyor, direnlerin çıkış yeri biraz acıyor.
Bugün direnlerden bir tanesi çıkarıldı, bayağı rahatladım. Diğeri de 3 gün sonra çıkarılacak. Diren çıkarken biraz anlık acı çektim ama 1 dakika bile sürmedi.
Bugün ilk kez karnımı gördüm ve inanılmaz mutlu oldum, heykel gibi dümdüz olmuşum çok güzel bir duygu.

hangi doktora oldunuz ve fiyat nedir acaba?

Merhaba. Bende gazi üniversitesinde 2 ay önce oldum çok çok memnunum. Tıbbi olarak olmam gerekiyordu benim karın kaslarında ki yirtilmalardan dolayı olmuşken karnimi da gerdiriverdimm 😍
O kadar güzel oldu ki gebelikten öncesi bile bu kadar güzel değildi karnim ❤ lipo yapilmadi bana sadece fazla deri alındı.
merhaba gazi üniversite hastanesi fakülteye mi? Doktorunuzun adı nedir acaba? herkes neden isim gizliyor anlamıyorum:KK43:

Merhabalar geçmiş olsun nekadar güzel olmuş karnınız ve bir ay olmuş dik duruyorsunuz galiba kantoron yağını nezaman kullanmaya başladınız acaba bende düşünüyorum bir ay oldu karın germe ve lipo oldum hala dik duramıyorum ve bantlarımda çıkmadı çıkınca mı sürsem kantaron yağını
Bantlarinin çıkması için çok geç kalmamış misin acaba? Çünkü benim bildiğim ilk banyodan sonra çıkar ardından kuru pansumana yara kapanınca da ek olarak dikis izi için kremleri başlatılıyor neden öyle 1 ay sürdü senin

Valla bende anlamadım kendiliğinden çıkacak dokunma dedi doktor bide farklı bi şehirde doktorum çok iletişimde kuramıyorum bi sonraki kontrolü bekliyorum şimdi bant sağdan soldan kalkmış uçları ama orta kesim yapışık halde duruyor hala🤷 bende biran önce çıkmasını istiyorum hergün antibiyotik krem sürüyorum üstünden öyle kapatıyorum geri

Arkadaşlar siz çalışıyor musunuz? Çalışma hayatında nasıl geçer ki iyileşme süreci? Okuyunca sanki sadece işi bırakınca olabilirim bu ameliyatları gibi geldi.

merhabalar arkadaşlar bende 18 eylülde ameliyat olacağım ama kimse bahsetmemiş yanıma nasıl pijama almalıyım en önemli şey ne neler koymalıyım çantama beni tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim

Ben meme dikleştirme ve karın germe oldum 8. Günüm 3. Gün direnlerim çıktı, aynı gün hastaneden taburcu oldum, ilk gün yürüttüler kısa bir süre ama ilk 3 gün çok ağrım vardı, 3. Gün öğleden sonra eve geldim, kendi korselerim de var ama doktorumun seçtiği korse beni çok daha güvende hissettirdiği için onu kullanmaya devam ettim ve yaklaşık iki ay gece gündüz takacaksın ara ara havalandırabilirsin ama çıkarıp yürümek yok dendi, benim ameliyattan sonra göğsüm de inanılmaz ödem ve şekil bozukluğu vardı hatta moralim çok bozuktu doktorum geçecek zamanla şeklini alacak dedi dokum çok olduğu için protez kullanmadık boyutu ve şekli şuan gerçekten iyi görünüyor 85 gibi duruyor ama henüz tam ölçemedik, karnım ise hiç şiş değildi ama dün birden bire ödem toplamaya başladı taş gibi oldu karnım resmen doktor sürekli yürüdüğün için ödemi geç topladın ama ne kadar yürürsen yürü bu ödem oluşacak küçük bir kesi değil boydan boya yaptık iki ay ver düzelecek dedi, bugün 8. Günüm dik yürüyorum hemen hemen, her işimi kendim yapıyorum diyemem ama kendi işlerimi kendim görmeye başladım , tek sıkıntım göbek deliğim diğer tüm dikişler emilmeye başladı orası hariç bu kadar dostlar 🌸

Merhaba arkadaşlar ben de tam bir ay önce karın germe ameliyatı oldum bel ve sırt liposakşını ile birlikte oldu. Bugün banyo sonrası bi baktım göbek deliğimin dört parmak genişliğindeki tüm çevresi kırmızı kırmızı çatlak olmuş hamilelikte çatlar ya aynı öyle hiç böyle bir şey duydunuz mu gördünüz mü neden olur düzelir mi çok üzgünüm
meraba canim gobegindeki kirmizi catlaklik gectimi bende 2 ay oldu gecmedi helen k☹️

Merhaba Arkadaşlar,

Doktor ismini ögrenme sansimiz var mi ?

X