kardeşim ve evli bir adam

Geçen yaz yine telefonuna gelen mesajı gördüm tekrar aynı şeyler konuşuldu hatta sinir harbi yaşadık ve ben mümkün olduğunca irtibatımı kestim o zaman ne halin varsa gör dedim ama insan kabul edemiyor o zamandan bu yana sessizlik vardı ama dün akşam tekrar patlak verdi ve ben artık ikisinide nasıl resil ederim onu düşünüyorum.

Ben sevdiklerimin bile bile hata yapmasına göz yumamam, elimden geleni yaparım sanırım...Bence bırakmayın, tüm aile bilsin, şöyle güzel bir silkelensin herkes.

Aklıma şöyle bi seçenek geldi tehdit ediliyor olabilir mi görüntüler falan dikkat edin bi de bu seçeneği düşünün

Merhaba hanımlar aklınıza fikrinize ihtiyacım var.
Biz kalabalık bir aileyiz en küçük kız kardeşim bekar 37 yaşında üniversite mezunu iyi bir işi var 4 yıl önce babamı kaybettik annemle birlikte yaşıyorlar.Babamın hastalık sürecinde kardeşim biriyle görüştüğünden bahsetmişti tabi biriyle görüşmesi normal bir davranış sonuçta bekar kız ama işin aslı görüştüğü kişi evli ve üç tane çocuğu varmış. Bunu daha sonra öğrendik kardeşim ilk zamanlarda bilmediğini söyledi hatta görüşmüyorum dedi ama her seferinde bir şekilde o adamla görüşmeye devam ettiği ortaya çıktı bu 4 yıl içinde adamın 3 çocuğu dünyaya geldi düşünün artık.
Abilerim ablalarım defalarca konuştular yaptığının yanlış olduğunu anlatmaya çalıştılar hatta sinir harbi yaşayıp tokat attılar ama vazgeçmedi her defasında görüşmüyorum bitti dedi, inanmak istedik fakat yine tekrar görüştüğünü bir şekilde öğrendik. Bu durum böyle yıllardır devam ediyor hepimiz tavır aldık bir süre konuşmadık, ama ne fayda kaldığı yerden devam etti. En çokta her defasında ben yakaladım bazen masanın üzerinde unuttuğu telefona gelen arama yada mesaj bazen telefonda konuşmasına şahit oldum ve hatta arabayla giderken yanımdan geçti gittiler.Çok konuştum yapma dedim ama boşanacak benimle evlenecek deyip durdu, karısıyla yataklarının ayrı olduğunu iki yabancı gibi olduklarını vs bir sürü yalan dolanla bizimkinin buna inanmasıda cabası, adamın sosyal medya hesapları türlü erotik site takipleri pis paylaşımlarla dolu, bunları söyleyince saçma sapan savunması beni delirtiyor dün akşam annemlerdeyken yine bu adamın aramasıyla ben gerildim ve yeter artık ne yaptığını sanıyorusun nereye kadar devam edeceksin diyerek kızdım.Bana söylediği yine aynı şeyler boşanacak falan filan bende bu gün karısını senle aldatan adam yarın senide bir başkasıyla aldatır dedim. Ne dese beğenirsiniz asla yapmaz çok güveniyorum böyle söyleyince iyice delirdim.Durumu ablamlarla paylaştım ama onlarında elinden bir şey gelmiyor sadece üzülüyorlar.Şimdi ben yıllardır aklımdan geçirip yapamadığım şeyleri yapmak istiyorum bu adamın karısının bu olayı öğrenmesini sağlamak istiyorum.
Elimde telefon numarası ve adresler var bir şekilde sosyal medya yaptığı iş vs bu bilgilere ulaştım sizce bu durumu adamın eşine bir şekilde söyleyeyim mi. Yada benim aptal kardeşimin gözünü nasıl açabilirim fikirlerinize ihtiyacım var.
Adamın karısının haberi olmadığını düşünmüyorum. 4 çocuğa nafaka adlı konuda bunu açıkça görüyoruz. Bilir bile 4 çocuk yapmış kadın. Yapacağınız bir şey yok. Adamın hevesinin geçmesini bekleyeceksiniz.
Ya da kardeşiniz başka birine aşık olacak.

Ona neymis milletin yatagindan evliliginden .... yataklar ayriysa nasil olmus 3 cocuk. Saf. Bide 37 yasinda ...
kesinlikle karisina söylerdim. Böylelikle adam birakir bari kardesinizede siz kurtulursunuz bas belasindan. Adam terk etmeden kardesiniz birakmicak.

Kardesiniz 37 yasina gelmis. Iliski yasadigi adam uygun degil ama belki de kardesiniz o adam olmasa yalniz kalacak. Ona hoslanabilecegi duzgun birilerini tanistirabilecekseniz, yani bu konuda bir caba harcayacaksaniz, en dogrusu adami karisina soylemekle tehdit etmek. Ama tanistiramayacaksaniz, en azindan su anda sevgi ve ilgi gorebildigi bir erkek var hayatinda. Yalniz kalmasindan iyidir. Insanlar, bazi bekar kadinlari iliskilerinden dolayi yargiliyor, ama sonra da o kadin yalniz kaldiginda yaninda olmuyorlar. Kardesiniz bu adamdan ayrilirsa nasil atlatacak o donemi? Dusundugunuz kadar kolay degil. Kardesiniz icin bencilce olacak belki ama biraz da bu acidan bakin.
Kusucam.

En güzel yıllarını bir hiç uğruna heba ediyor ve artık iyice pişkinliğe vurmaya başladı canı yanacaksada yansın defalarca konuştuk çabaladık ama olmadı.

Depremler olmadan taşlar yerine oturmazmış. Kendinizi açığa vermeden eşine duyurun. Ame deliller olsun elinizde. 3 çocuklu kadının yapmadım, yalan diye kandırılması büyük olasılık, sitede de kocasını aklayanlar fazlasıyla mevcur zaten. He sonucu ne olur. Ya yürümeyen bir evlilikse adam gerçekten boşanacaksa boşanır yada evliliğini kurtarmak için kardeşinizi çıkarır hayatından. Kardeşinizde anlar en azından adamın gözündeki kıymetini.

Kızlar, bu arkadaşın ortalığa metres safsataları yayan o intikamcı arkadaş olduğunu düşünüyorum. Çok ta şey yapmayın

seninde başka işin yok heralde bu ikinci mesajın aynı şeyleri yazıyosun konuyla ilgili bir fikrin varsa alalım yoksa uza...

Depremler olmadan taşlar yerine oturmazmış. Kendinizi açığa vermeden eşine duyurun. Ame deliller olsun elinizde. 3 çocuklu kadının yapmadım, yalan diye kandırılması büyük olasılık, sitede de kocasını aklayanlar fazlasıyla mevcur zaten. He sonucu ne olur. Ya yürümeyen bir evlilikse adam gerçekten boşanacaksa boşanır yada evliliğini kurtarmak için kardeşinizi çıkarır hayatından. Kardeşinizde anlar en azından adamın gözündeki kıymetini.

Valla bir yanım bırak ne hali varsa görsün nasıl olsa b..ku çıkar diyor ama o kadının adına düşününce beynim sızlıyor ve malesef buna sebep olan benim kardeşim.

Abiniz adamı arayıp kendine getirsin. Eşine söylemekle tehdit etsin yahu bu rezalet nedir böyle?

Abimler 1 yıl önce öğrendiler ben söyledim hatta çok kötü şeyler oldu kavgalar falan hatta evden gitti bizimki sonra derin bir sessizlik oldu bir süre dışarı çıkmıyordu telefon numarası değişti falan meğerse hepsi bir oyunmuş, o zaman bittiğine inandırmaya çalışıyomuş ben hariç herkes inandı şu anda abimler bilmiyor bilseler çok daha büyük kıyamet kopar.Üstelik abimler yaşını başını almış 50 yaş ortalama biri öğretmen diğeri koca bir şirket sahibi adamları nasıl bunun içine sürükleyebilirim bilmiyorum.

Adama ulaşıp onu rezil edin veya rezil etmekle tehdit edin.

Umarım kardeşiniz Allahın tokadını yer.
Çünkü fazlasıyla hak etmiş.
Yerinizde olsam kardeşimle bağlarımı kopartırdım ya da minimum seviyeye çekerdim.
Kardeşse bir yere kadar.

Merhaba hanımlar aklınıza fikrinize ihtiyacım var.
Biz kalabalık bir aileyiz en küçük kız kardeşim bekar 37 yaşında üniversite mezunu iyi bir işi var 4 yıl önce babamı kaybettik annemle birlikte yaşıyorlar.Babamın hastalık sürecinde kardeşim biriyle görüştüğünden bahsetmişti tabi biriyle görüşmesi normal bir davranış sonuçta bekar kız ama işin aslı görüştüğü kişi evli ve üç tane çocuğu varmış. Bunu daha sonra öğrendik kardeşim ilk zamanlarda bilmediğini söyledi hatta görüşmüyorum dedi ama her seferinde bir şekilde o adamla görüşmeye devam ettiği ortaya çıktı bu 4 yıl içinde adamın 3 çocuğu dünyaya geldi düşünün artık.
Abilerim ablalarım defalarca konuştular yaptığının yanlış olduğunu anlatmaya çalıştılar hatta sinir harbi yaşayıp tokat attılar ama vazgeçmedi her defasında görüşmüyorum bitti dedi, inanmak istedik fakat yine tekrar görüştüğünü bir şekilde öğrendik. Bu durum böyle yıllardır devam ediyor hepimiz tavır aldık bir süre konuşmadık, ama ne fayda kaldığı yerden devam etti. En çokta her defasında ben yakaladım bazen masanın üzerinde unuttuğu telefona gelen arama yada mesaj bazen telefonda konuşmasına şahit oldum ve hatta arabayla giderken yanımdan geçti gittiler.Çok konuştum yapma dedim ama boşanacak benimle evlenecek deyip durdu, karısıyla yataklarının ayrı olduğunu iki yabancı gibi olduklarını vs bir sürü yalan dolanla bizimkinin buna inanmasıda cabası, adamın sosyal medya hesapları türlü erotik site takipleri pis paylaşımlarla dolu, bunları söyleyince saçma sapan savunması beni delirtiyor dün akşam annemlerdeyken yine bu adamın aramasıyla ben gerildim ve yeter artık ne yaptığını sanıyorusun nereye kadar devam edeceksin diyerek kızdım.Bana söylediği yine aynı şeyler boşanacak falan filan bende bu gün karısını senle aldatan adam yarın senide bir başkasıyla aldatır dedim. Ne dese beğenirsiniz asla yapmaz çok güveniyorum böyle söyleyince iyice delirdim.Durumu ablamlarla paylaştım ama onlarında elinden bir şey gelmiyor sadece üzülüyorlar.Şimdi ben yıllardır aklımdan geçirip yapamadığım şeyleri yapmak istiyorum bu adamın karısının bu olayı öğrenmesini sağlamak istiyorum.
Elimde telefon numarası ve adresler var bir şekilde sosyal medya yaptığı iş vs bu bilgilere ulaştım sizce bu durumu adamın eşine bir şekilde söyleyeyim mi. Yada benim aptal kardeşimin gözünü nasıl açabilirim fikirlerinize ihtiyacım var.
Bu olayları yaşamış bir kadın olarak söylüyorum, adamın karısına durumu anlatman gerek..

Adamın karısı 4 yıldır hissediyor veya biliyor olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünürsek, demek ki bu zamana kadar üç maymunu oynadı üstüne üç de çocuk yaptı. Bu durumda siz. Ona bu ilişkiyi söylediğinizde kocasına sahip çıkıp tek suçlu kardeşinizmiş gibi davranacaktır. Adam karısının öğrenmesine sonra kardeşinizi bırakır mı, yeni yalanlarla gizliliği daha sıkı tutarak görüşmeye devam eder mi belirsiz. Ailedeki erkeklerin adamla görüşme fikri ne kadar doğru tartışılır. Çünkü karşılıklı görüşmede ne kadar sakin kalınabilir sonucu riskli bir durum. Bence ne olursa olsun kardeşimize tavır olarak ona sırt dönmeyin, rest çekmeyin. Yanlış anlaşılmasın, onu destekleyin, yanlışını görmezden gelin demiyorum elbette. Ama bir. Şekilde dışlanırsa boşluğa, bunalıma girip yanlıştan çıkma şansı kalmayacağı gibi, yanlış üstüne yanlış ekler..
Çözüm olarak adamla siz görüşseniz ne kadar etkili olur bilmiyorum. Ama başka da bir yol gelmiyor aklıma..
Size sabır ve kolaylık, kardeşinize de güzel bir hayat diliyorum

Yahu bu genç kız değil koskoca kadın görmüyor mu gerçekleri.
Alışmış bu duruma.
Karısıyla birlikte olmayan herif kardeşinizle birlikteyken mi kadından 3 çocuk yapıyor? Ben mi yanlış anladım?

Kardeşiniz akillanmaz
Bırakın ne hali varsa görsün
Siz de kendini yipratmayin

X