kardesim kendine zarar veriyo

kkopukk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2007
4
0
37
kardeşim sürekli annemle tartışıyo ve kendine zarar veriyo bileklerini çizmiş boydan boya geçende ilaç içmiş 14tane falan nasıl davranmamız gerekiyo yardım eder misiniz?dersleride kötü üstüne gitmiyoruz hatta hiç sıkmıyoruz ne yapacağız bilmiyorum lütfen yardım edin:çok üzgünüm:

evet ergenlik döneminde ama bizde geçirdik dönemleri ve hiç böyle şeyler yapmadık psikiyatriye götüreceğiz ama istemiyo kollarını bi görseniz çiziklerle dolu her dediği olduğu için böyle bence hiç kimse üstünede gitmiyor.arkadaş çevresinden de çok korkuyoruz çünkü onlarda yönlendiriyor ne olacak bilmiyorum çocuk büyüdükçe dertlerde büyür derlerdi de inanmazdım:KK43:

15 yaşında kardeşim ama küçükken her istediği yapıldı ben çok ezildim en ufak bişeyde o küçük dendi ve hep o korundu ben 8yaşımdan beri aileme söylüyorum bu kız büyüdüğünde çok kötü olacak diye söylediklerimde tek tek çıkıyo keşke böyle olmasaydı da ben haklı çıkmasaydım şimdi ona en ufak bir kısıtlama getirildiğinde çok sinirleniyor ve kendine zarar vermeye çalışıyor :çok üzgünüm:

Merhaba kopuk, kardeşinizin mutlak bir psikiyatr ve psikolog ile görüşmesi gerekir. Anlattıklarınızdan, kardeşinizin hem farmakoterapiye hem de psikoterarpiye ihtiyacı olduğu izlenimi doğuyor. Bu konuda önce eğer kardeşinizin görüşleri olumluysa, okuldaki rehber öğretmenden yardım alabilirsiniz. Kendine zarar vermeyi, sıradan ergenlik zorluklarından biri olarak görmeyin lütfen.
Sağlıkla kalın,

X