Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Arkadaşlar merhabalar 1.65 kilo 73.5 zayıflamak istiyorım bir türlü beceremiyorum bu konuda hiç istikrarlı değilim. Ama karatay diyetini denemek istiyorım yapabilir miyim bilmiyorun

gül abla burda olsaydı keşke, çok güzeldi eskiden burası... tekrar karataya başladım :) ilk günüm çok güzeldi ilk defa uzun zaman snra doyduğumu hissettm :)
Eskiden öyle idi ben de Karatay yapıyorum canım inş güzel güzel gider kilolarda

Bir an benden bahsediyorsun sandim:) bende yemekle beraber cy icerdm gunde 12 buyuk fincani gecerdi su aklima gelmezdi.. demirim ve B12 mde hep dusuk olurdu karatayda yemeklerden 2 saat sonra icmek gerekiyor o zamana kadar bol su iciyorum yesil cay yapiyorum ...sadece hafta sonlari siyah cay demliyorum ,,,faydasinida gordum deegerler yukselerek
Bende sürekli demir ilacı kullanıyorum acaba gün içinde tükettiğim çay nedeniyle mi kan değerlerim düzelmiyor

bu şekilde beslenmeye devam ettikçe insülin direnciniz kırılacak zaten amaç bu. O zamanda inşallah tatlı krizleri yaşamayacaksınız. ben de her yemekte bol karbonhidrat ve ekmet tüketiyordum yemekten 2 saat sonra tatlı krizine girip önüme gelen tatlıyı katlediyordum:KK4::KK4: ama bugün 12. günüm ve artık hiç tatlı krizim olmuyor.
Bende böyle olmak istiyorum tatlı krizleri beni mahvediyor...

aaa çok güzel bir leptin bilgisi!! bunu atlamışım ben çoook teşekkür ederim gül hanım. İnşallah şu köy tavuğu olayını halledebilirim. aslında çok güzel bir ilçede yaşıyorum bulmak çok kolay
Gerçekten çok önemli bilgi bende bilmiyordum o nedenle karatayda doymak çok önemli

ben insülin direncini 3 ayda kırdım 7.6 dan 5.1 e indi buda hocanın kitaptaki değeri...ben başardım sizde başarırsınız.. işe 25 dkk yürüyorum iş dönüşüde eve 25 dkk yürüyorum bu bile yetti :KK36: tabii sıfır kaçamak en önemliside bu ...
İnsülin direncini 3 ayda kırmışsınız harika ben yıllardır başaramadım ama karataya inanıyorum

Ben de karatay diyeti yapıyorum. Dengeli beslenerek sağlıklı yaşama herkesin kavuşması lazım..

ben bir ara yapmıştım. kısa süre ama. güzel kilo verdim. sonradan da kaçamaklı karatay yaptım. yine kilo verdim. şimdi bir türlü tam başlayamadım.

Daha önceden de bu konuya yazmışım. Yaklaşık son 6 aydır hiç bir şeye dikkat etmeyince geri geldi 5 kilo fazlam. Tekrardan bütün diyetleri araştırdım ve bana yine ne güzeli karatay :kk77:
Bugün itibariyle karatay kahvaltısıyla başladım.
Öğlen çorba , karnıyarık ve cacık
konu çok aktif değil ama buradan yazarak kendi motivasyonumu korurum diye düşünüyorum.
Başlangıç kilo :67,3
Hedef : 62

Daha önceden de bu konuya yazmışım. Yaklaşık son 6 aydır hiç bir şeye dikkat etmeyince geri geldi 5 kilo fazlam. Tekrardan bütün diyetleri araştırdım ve bana yine ne güzeli karatay :kk77:
Bugün itibariyle karatay kahvaltısıyla başladım.
Öğlen çorba , karnıyarık ve cacık
konu çok aktif değil ama buradan yazarak kendi motivasyonumu korurum diye düşünüyorum.
Başlangıç kilo :67,3
Hedef : 62
Bizim takima gel istersen...8.takim zayiflama yarişmasina...

merhabalar bende karatay yapmaya karar verdim hergün yediklerimi yazacağım inşallah
17.10.2019
sabah 07:00
2 yumurta zeytinyağlı omlet 10 siyah zeytin yarım cay bardağı ceviz bir dilim süzme peynir 1 salatalık 2 kuru kayısı
öğle 12:00
4 adet izmir köfte 1 kutu ayran 3 tane üzüm (çalıştığım için öğle yemeklerini yemekhaneyi karataya uyarlayacağım )
akşam 18:00(uyarsam 18:00 den sonra yemek yok )
1 tabak etli kurufasulye salata
günde 2.5 litre su içiyorum.
güncel kilo 65.7 17.10.2019
hedef kilo:60 17.12.2019
masa başı işte çalışıyorum . Akşam eve gidince hiç durmam aslında fazlaca temizlik bağımlısı biriyim.İşe arabayla gidip geliyorum o yüzden günlük adım sayım çok az ama bu süre içerisinde evde kendi çapımda biraz spor yapmalıyım veya günlük adım sayımı artırmalıyım.Çok fazla misafirim gelir ve çok fazla pastalı börekli günlere katılırım bunları engellemek zorundayım.
100 küsürlerden kendi imkanlarımla 65 inmiştim 2 yıl önce doğum kilolarımdı. şuan aktif kilom 65.7(mensliyim)
Aslında karatay tarzı beslenmiştim sadece kuruyemiş yoktu ekmeği tamamen kesmiştim ve ara öğünleri de zaman zaman yapıyordum. hedefim 60 hadi bana kolay gelsin ..

dün akşam planlarımda farklı olarak cacık yedim akşam yemeği 18:30 da bitti..
1. gün güncel kilo :65.1(-600)

18.10.2019
sabah 07:20
1 adet haslanmış yumurta ,2 adet ceviz akşamdan suya ısladım onu sabah içtim,4 adet çiğ fıstık,5 siyah zeytin yarım dilim süzme peynir iki top top peynir 2 dilim hindi füme 2 ceri domates,2 adet kuru kayısı
öğlen 12:00
et döner , ayran, salata
akşam 17:00
sarımsaklı yoğurt ,ıspanak yemeği ,3yk karabuğday pilavı

19.10.2019 cok berbat bir gun hafta sonlari ne yazikki hep boyle geciyor diyet falan kalmadi esimle evdeyken hep boyle oluyor dikkat edemiyorum tek iyi yani aksami sporla kapattim Guncel kilo:64.5 ama yarin dikkat edecegim ins inaniyorum nolur nolir misafir gelmesin misafir gelince ve biryere gidince diyetime engel oluyor ama hafta ici bormal moduma donecegim inaniyorum. Bu arada karabugday pilavi asla asla birdaha yemeyecegim hic sevmedim midem okadar bulandiki bir kasik yiyip gerisi cop oldu hic bana gore birsey degilmis

Geçen hafta salı günü yazmışım bu sabah tartılınca 66,3 ü gördüm fazla olan bir kilo bile rahatsızlık veriyormuş.
Çok da dikkat ettim sayılmaz aslında. Çoğunlukla protein ağırlıklı beslendim o bile fayda etmiş:KK66:

20.10.2019
kahvaltı : 2 yumurta omlet 2 hindi jambon biraz peynir 2 zeytin 3 fıstık 2 ceviz
öğlen 2 lahmacun 1 ayran
akşam (berbat ettim 2 filim börek :KK43: )

21.10.2019
07:00 KAHVALTI
2 HAŞLANMIL YUMURTA 1 ADET CEVİZ
12:00 ÖĞLE
HAŞLANMIŞ SEBZE(BROKOLİ+KARNIBAHAR) ET TİRİT (EKMEKLERİNİ TABİKİDE YEMEDİM )
13:00 TÜRKKAHVESİ
AKŞAM 17:30
KABAK YEMEĞİ+TAVUK DÖNER+MERCİMEK ÇORBA (UNSUZ VE PATATESSİZ YAPTIM)
BUGUN 5 BİN ADIM ATTIM AKŞAMBA PİLATES VE BİRAZ GÖBEK EGZERSİZİ YAPARAK HAFTAYA HIZLI BİR GİRİŞ YAPARIM

X