Cilt Bakımı Ürünleri Kantoron Yağı İle Çatlaklara 1 Ayda Veda

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
Merhaba canım ..
Evet canım aynı şekilde çatlaklarmış
işin kötüsü sen o çatlaklardan sonra elinde meleğin var benimse sadece deprosyon sonucuydu :KK43:
dediğim gibi aynı şekilde bendede o şekilde ilerledi çatlak süreci ve kolumun buharda yanması sonucu sarı kantoron yağı önerildi bende sürdüm elimde kalan yağlarıda kolumun iç tarafına sürdüm 10 gün filan yanık tedavi sürecinde ,hem yanığımın izi kalmadı ona sevinirken bir baktım çatlaklarımın görünümünde aşırı azalma vardı
bana mucize gibi bir şey geldi o an ,nasıl sevindim anlatamam
bende heyecan ile devam ettim sürmeye diğer bölgelerimede sürdüm şimdi ben kendimde çatlak filan göremiyorum :KK66:
damdan düşeni damdan düşen anlar misali bende sizle paylaşmak istedim.
bence denemeni tavsiye ederim inşallah aynı şekilde sizdede sonuç verir :KK16:

kızlar benım bildiğim çatlaklar mor renklıyken tedavı edılebılır ama beyazlaşınca geçmez,bende çok sık kılo alıp verdıgım için bende de olustu, hatta ben bı guzelık merkezıne sormustum tedavı edıyomusunuz bana beyaz renk olanların tedavısı yok demıslerdi,çatlaklar ilk olusunca mudahele edılınce gecıyor.şimdı siz boledeyınce ben de acaba dedım.gerçekten bu konuda samımısınızdır inş.çünkü bende çok rahatsızım bu çatlaklardan,şimdıden boylese ılerde çocuk falan olunca bayagı çatlagım oluşacak dıye kaygılanıyorum.dediğiniz yagı kullanacam inş bı faydasını gorurum.siz ne kadar sürede faydasını gordunuz?

Allah'ın izniyle onlardan da kurtulcaz :KK70:

canım yorumlar 100ü geçmediği için cevap yazamadım ordan.kahve limona başladımda devam ettiremedim ama ben kışın bikez daha başlamıştım 1ay kadar kullanmıştım ve cidden bi silikleşme olmuştu.sınavlar falan var diye bırakmıştım 1saat sürüyo banyodan çıkmak çünkü. aslında hem bunu yapmak hem bio oili kullanmak lazım. ben bio oilede güvendim nedense. olumsuz yorum yapanlar doğru kullanmıyo bence bisürü ödül almış yağ. bide kahve limon yapmaya başladıktan sonra benlerim çoğalmıştı. belkide cildimi tam temizleyemiyodum o yüzden fazla kaldığı için öyle reaksiyon gösterdi yada tesadüftü bilemeyrum. bi hatun vardı kave limon bio oile başlıycaktı nooldu acep

canım yorumlar 100ü geçmediği için cevap yazamadım ordan.kahve limona başladımda devam ettiremedim ama ben kışın bikez daha başlamıştım 1ay kadar kullanmıştım ve cidden bi silikleşme olmuştu.sınavlar falan var diye bırakmıştım 1saat sürüyo banyodan çıkmak çünkü. aslında hem bunu yapmak hem bio oili kullanmak lazım. ben bio oilede güvendim nedense. olumsuz yorum yapanlar doğru kullanmıyo bence bisürü ödül almış yağ. bide kahve limon yapmaya başladıktan sonra benlerim çoğalmıştı. belkide cildimi tam temizleyemiyodum o yüzden fazla kaldığı için öyle reaksiyon gösterdi yada tesadüftü bilemeyrum. bi hatun vardı kave limon bio oile başlıycaktı nooldu acep

Canım merhaba...ben bu konuyu henüz gördüm...ben de var beyaz çatlaklar, kalçalarımda hem de sellülitlerle beraber :KK43: yorumları okudum da sarı kantaron biraz muammaya dönüşmüş:) senin şu kahve-limon ne oranda karıştırılıp ne şekilde sürülüyor...vs. vs. biraz açıklayıcı bilgi verebilir misin? bir de neye iyi geliyor tam olarak? biooil' i de biraz açarmısın lütfen...

Cam merhaba...ben bu konuyu henüz gördüm...ben de var beyaz çatlaklar, kalçalarımda hem de sellülitlerle beraber :KK43: yorumları okudum da sarı kantaron biraz muammaya dönüşmüş:) senin şu kahve-limon ne oranda karıştırılıp ne şekilde sürülüyor...vs. vs. biraz açıklayıcı bilgi verebilir misin? bir de neye iyi geliyor tam olarak? biooil' i de biraz açarmısın lütfen...

kahve limon : 3tatlı kaşığı kahveye 1limon sıkıp vücudun banyoda kese yardımıyla peeling yapıyosun. ben çok uzun süre denemedim ama konusunu açarsan görürsün beyaz çatlaklara iyi gelen iyi sonuç alan insanlar var ama 2yıl kullanmış . bol sabır bol emek gerekiyo. 2gün yapıp bi gün dinleniyosun. bio oilde oluşmuş çatlakların görünümünü düzeltiyomuş en az 3ay kullanmak gerekiyomuş şişesi 25tlye. ve biraz araştırdım en iyi yağ ödülü almış birsürü ödülü var.gratiste falan satılıyo yada eczanelerde. sarı kantoronda palavra bence arkadaş geldi millet kullansında ben uğraşmayım onlar iyi gelirse yazar bende kullanırım düşüncesiyle yazdı fikrimce. kısacası bizi denek olarak kullanmak istiyo. 1ayda vedaymışmışış. millet senelerce yağlanıyoda hepsini gideremiyo be. nası bu kadar saf oldumda aldım aklım almıyo. umut fakirin ekmeği işte..

Arkadaşlar konu yine kahve limona gelmiş ama ben sarı kantaronu kullanan arkadaşlardan bi yorum bekliyorum azaldı mı silindi mi tamamen yok mu oldu ?? Cevap vereir misiniz? :))

Kurtarıcınız geldi :KK70: Bu kantaron yağını düzenli kullanmış biri olarak kesin sonucu yazıyorum
arkadaşlar! 8 buçuk aylık deneyimim budur buyrun;

Yaklaşık 1 buçuk sene önce sırtımdan aşağı kaynar su dökülmüştü. Hem iyileşmesi hemde iz kalmaması için her gün binbirdelikotu yağı (sarı kantaron yağı) sürdüm.

Benim kalçamın yanlarında yatay çatlaklar vardı. Beyaz renkte, çok olmasa da biraz derinlik vardı. Gelişim çağında olduğum için çatladılar. Benim bu çatlak yerlerimde yanmıştı.

Ben bu yağı banyodan çıktıktan sonra masaj yaparak yaklaşık 5-10 dakika yanan ve çatlayan yerlerime sürdüm. Tamamen emmiyor. Ben beklemeye üşendiğim için direk kıyafetimi geçiriyordum.

Her neyse, tam 8 buçuk ay sonra yanıktan eser yoktu. Leke dahi kalmamıştı.

Şimdi asıl kısma geliyorum.

Çatlaklara etkisi ise şöyle diyim, deri yırtıldığı için hiçbir zaman eski haline dönmez. Artık bunu hepimiz biliyoruz.

Şu an çatlağın derinliği hayli azaldı. Beyaz renkte parlak kısımlar silikleşti. Aynaya yaklaşıp baktığımda belli oluyor, 1-2 metre uzaktan bakıldığında pekte belli olmuyor açıkçası. Eskiye nazaran çok çok daha iyi. Benim istediğimde buydu. Diğer kalçama sürmemiştim yanmadığı için ve aradaki farkı rahatlıkla seçebiliyorum.

Uzun süredir sürmüyorum açıkçası yanık lekesi kalmadığı için üşeniyorum ve çatlak eski haline dönmedi.

Biraz ara verdim kendime. Sonra diğer kalçama da sürmeye başlicam.

Yani sonuç olarak silikleşti, derinliği azaldı.

Tavsiye eder miyim? Eğer beklentileriniz çok büyük değilse sadece silikleşsin bakıldığında belli olmasın diyorsanız ve sabırlıysanız alın başlayın.

Benim aldığım yağın rengi koyu sarıydı. Kırmızı renkte olan yağı da denedim sarı renkteki kırmızıya nazaran daha hızlı etki etti.

Bu 8 buçuk ayın sonuçlarıydı. Eğer 2-3 sene istikrarlı her gün sabah akşam masaj yaparak sürerseniz daha da silikleşeceğine inanıyorum. Ama asla ve asla eski haline dönmez! Hiçbirimiz mükemmel değiliz arkadaşlar. Size tavsiyem fazla kafanıza takmayın silikleşmesi yeter.

Ekstradan;
-Banyodan çıkmadan önce soğuk suyu açıp çatlak bölgelerini mıncırın kan dolaşımı hızlansın.
-Spor yapın. (Pilates sıkılaştırır, yürümeyi de ihmal etmeyin)
-Bol su için. (Abartmayın :KK70: max. 3 litre yeterlidir.)
-Dengeli beslenin.

Benim tavsiyelerim bu kadardır arkadaşlar. Sorusu olan mesaj atabilir.

bende deniycm ama iyi bir markann yağını almk istyrm biraz sürebilr arastırmam

pazarda köylü pazarcılar geliyor ya onlardan taze kantaron otunu alıp evde zeytinyağına basabilirsin
bu şekilde birkaç litre kantaron yağın olur.biz ailece bunu yıllardır içiyoruz ,saçımıza yaramıza acıyan agrıyan yerimize sürekli kullanıyoruz tamamen bir doğa mucizesi

pazarda köylü pazarcılar geliyor ya onlardan taze kantaron otunu alıp evde zeytinyağına basabilirsin
bu şekilde birkaç litre kantaron yağın olur.biz ailece bunu yıllardır içiyoruz ,saçımıza yaramıza acıyan agrıyan yerimize sürekli kullanıyoruz tamamen bir doğa mucizesi

Cok daha bereketli oluyor banada getirmişti bir arkadasım.Bende kırmızı kantoron yagını kullanmıs biri olarak yeni catlayanlarınız varsa mor ve kırmızı olanlar bunları gecırıyor ama beyaz catlakları tamamen gecırmıyor sadece biraz derinligini azaltıyor.Bu amaçla kullanacak arkadaslara duyurulur.Benim catlaklarım 14-15 yıllık falan kilodan ve kuruluktan kaynaklanan.Genclikte vucut nemlendırıcı nedır hıc alıp kullanmamıştım...Annem hiç sevmzdi böyle seyleri....Şimdi her kremi,yagı arastırırım bilirim.Hepinize kolay gelsin.

Yağ fiyatları çok aşırı pahalı olmaz yani bilmem ne marka krem ile bir asla tutulmaz.
ama her gün sürüldüğü için o yağ 3-4 günde bitiyor zaten.

sarı kantoron denedim ben işe yaradı kırmızıyı denediğimde sonuç alamadım

aktardan mı aldın canım aktardansa zaten bütün yağ fiyatları okadar küçüçük bişi zaten :) ama tutarsa muhteşem ):) bende kilo alıp vermekten catladı etim sıkı çünkü .. o yüzden de hamilelik istiorum ama bu korkumda var tabi .. tanıdıkların göbeğini görorum korkuorum :KK43:

Merhaba arkadaşlar. Çatlaklardan muzdarip biri olarak bu yönteme ben de başladım. 1 aylık bir süreç vermiş bu konuyu açan arkadaş. Ben de 3 aylık bir süreç verdim kendime. Ara ara gelip yazacağım durumu. Evet bunu söyleyip yazmayan çok insan var maalesef ama ben yazacağım. :) 8 Nisan da basladim hepsine. Ayrıca gogsumdekilere dermaroller da yapıyorum 3 günde bir kanatmadan. Bölüm bölüm yapıp hemen nıvea q10 yağı sürüyorum. Birkaç saat sonra da kantaron yağını. Gün içinde bazen bepanthol cilt onarıci krem de sürüyorum. Dürüst olacağım çok umudum yok. Ama yinede denemek lazım :) 3 ayın sonunda görüşmek üzere belki daha erken de olabilir. Elimdeki yağın fotosunu çekip koyacağım. Hoşçakalın :)

Eklentiler

• CYMERA_20170417_175425.jpg
    CYMERA_20170417_175425.jpg
    28,1 KB · Görüntüleme: 237
3 ay sonrası için şunu söyleyebilirim ki arkadaşlar maalesef görüntüde herhangi bir değişiklik yok :KK43: Kullanamadığım ya da dermaroller yapamadığım zamanlar oldu. Çünkü dermaroller çok kararma yaptı. O zamanlar kantoron yagi, hametan ya da madecassol sürdüm. Çatlakların renginde herhangi bir değişiklik olmadi. Açık renkli dovmeler yapmaya karar verdim çatlakların olduğu yere. Bazı yerlere yaptirdim kapandi ve cok guzel oldu. :) Çok pahalı işlemleri deneyemedim. Prp, dermoabrazyon, radyofrekans, mezoterapi gibi işlemleri bir bütün halinde yaptırınca iyi sonuçlar elde edildiğini biliyorum. Ama devamlılığı konusunda maddi gelir sağlayamam. Bunları yaptıran varsa yazabilirse sevinirim. Ya da Maddi gücü olan arkadaşlar bi denesin derim. Asla güzellik salonlarında değil, bir dermatolog uzmanlığıyla tabi. Dövme içinde örnek bir foto koyucam. Mutlu olalim, sağlıklı olalım ve bizi önemseyen insanlarla olalim en önemlisi bu. :)

Eklentiler

• 20170806_015439.png
    20170806_015439.png
    413,5 KB · Görüntüleme: 306
  • 20170806_015419.png
    20170806_015419.png
    557,7 KB · Görüntüleme: 306
  • 20170806_015355.png
    20170806_015355.png
    312,7 KB · Görüntüleme: 306
X