Hematoloji - Kan bilimi Kansızlık yaşayan arkadaşlar...Soru ve bilgiler

Selam kızlar.
Bende de kansızlık vardı kendimi genelde yorgun, halsiz hissederim. Gecenlerde sıcaklardan tansiyonum düstü ve ben, 1 hafta boyunca hergün tansiyon ölctürdüm tansiyonum 10-6 cıkıyor ister yorgun olayım ister olmayım. Doktora gittim, kansızlıktan olabilecegini söyledi ve tahlil yaptı bakalım artık. Ben baya kilo verdim 6-7 kilo kadar öyle bakınca cirkin bir zayıflıgım yok 43-44 kiloyum bunu herkes söyler. Suan fizigimi cok begeniyorum ve kan hapları kilo aldırır mı diye korkuyorum.
:26:

Bir kere kullanmıstım devam edemedim düzenli beslenmedigim icin hatırlıyorum sürekli birseyler yemek istiyordum ya gene öyle olursam?
Teyzemde kullandı 42 kiloydu boyu baya kısadır o kilo almamıstı oooff kilo aldırmayan türü yok mu bu ilacların?

Bende de b12 ye bağlı kansızlık var.Dodex vuruluyorum. Ömür boyu da vurulacağım.

ben bugün doktora gittim kansızlık ciddi boyutta dedi
kan hapı verdi 1 ay kullanıp tekrar tahlil olacakmışım.
hayırlısı artık

herkese ıyı aksamlar
bendede anemı kansızlık var
sabahları cok yorgun kalkıyorum
elım ayaklarım ve burum hıc ısınmıyor
bende demıre baglı kansızlık var
demır depolarım bosmus
cunku daha once kı tahlıllerde dr akdenız anemısınden suphelendı
sukur kı oyle bısey cıkmadı
benımsıze sorum hematologa gıdınce ne yapılıyor
ben bıraz korkuyorum da sonuctan
kan hapı ıcmek ıstemıyorum cok ıstahım acılıyor
cevap ıcın sımdıden tesekkurler

Son düzenleme:
malesef bu kansızlık sorunu bendede var sürekli kendimi yorgun halsiz ve uykusuz hissediyodum burnum ve ellerim sürekli üşürdü uzun zamandır demir ilacı ve vitamin kullanıyorum eskiye göre şimdi daha iyiyim böyle şikayetleriniz varsa mutlaka bi doktora gidin

Geçmiş olsun. Tabi ki öncelikle mutlaka doktora gidip tam anlamıyla kansızlık nedeninin öğrenilmesi yapılacak en acil ve en doğru şey öncelikle. Bunun dışında kullandığınız vitamin veya takviyelerin içeriklerine çok dikkat etmeniz gerekiyor diye düşünüyorum. Mümkün olduğunca sentetik ve kimyasal olmayan iyi bir B12 takviyesi, yine iyi bir mor meyvelerin özlerini içeren besin takviyesi, ve arı sütünü bir arada kullanan yakınlarım bu problemlerinde iyi sonuçlar aldılar. Tabi ki bunların güvenelir olması çok çok önemli. Sizin bu konuda emin ve memnun olduğunuz şeyler varsa bunlara devam etmek en doğru şey olacaktır kansızlık problemini aşmak veya hiç olmazsa desteklemek açısından bu gerekli. Yine de eğer ihtiyaç ve gereksinim duyar ya da incelemek için bilmek isterseniz değerlendirmeniz veya faydalanmanız amacıyla, sonuçları iyi olan güvenilir bir kaç ürün hakkında bildiklerimi sizinle seve seve paylaşabilirim. Ancak forumda direk olarak bunları belirtmeyi reklam amaçlı anlaşılmasını istemediğim için ve etik bulmadığım için buradaki satırlarım arasına eklemeyi uygun ve doğru bulmuyorum. Şimdilik hoşçakalın.

Selam kızlar.
Bende de kansızlık vardı kendimi genelde yorgun, halsiz hissederim. Gecenlerde sıcaklardan tansiyonum düstü ve ben, 1 hafta boyunca hergün tansiyon ölctürdüm tansiyonum 10-6 cıkıyor ister yorgun olayım ister olmayım. Doktora gittim, kansızlıktan olabilecegini söyledi ve tahlil yaptı bakalım artık. Ben baya kilo verdim 6-7 kilo kadar öyle bakınca cirkin bir zayıflıgım yok 43-44 kiloyum bunu herkes söyler. Suan fizigimi cok begeniyorum ve kan hapları kilo aldırır mı diye korkuyorum.
:26:

Bir kere kullanmıstım devam edemedim düzenli beslenmedigim icin hatırlıyorum sürekli birseyler yemek istiyordum ya gene öyle olursam?
Teyzemde kullandı 42 kiloydu boyu baya kısadır o kilo almamıstı oooff kilo aldırmayan türü yok mu bu ilacların?

ben kilo almadım vermiştim

geçmiş olsun kara üzüm kurusuda çok kan yapıyo üzüm pekmezi.keçi boynuzu pekmezi.bunlarıda sık sık tüketirsen çok faydasını görürsün.tabi şekerin yoksa.

bendede sürekli kansızlık sorunu var daha önceleri doktorlar ilaç veya iğne verdiklerinde ilaçlar çok midemi bulandırdığından paketi bitirip
kendimide iyi hissetmeye başlayınca ilacı sonlandırıyordum ben iyileştim diye sonra tekrar aynı oluyor bilinçsizlik tabi doktorlarda söylemiyor
depoların dolması gerekiyormuş bu sefer tam değer olana kadar kullanıcam demir depoları tam dolmaz ise tekrar gerileme oluyormuş
ben iki ay önce ilaç kullanmaya başladım 9.1 idi değerlerim 11.1 olmuş referans aralığı 11.5-15.5 olmalı düşünün yani en düşük değer 11.5 olmalı benimki almış başını gitmiş daha önce gittiğim bir doktorda ilaca gerek yok doğal yoldan al yeter dedi ama olmuyor öyle bünye kabul etmiyor yani bazı kişilerde ilaç şart şimdi sonuçlara bakıyorumda birçok düşük değerim yükselmiş yüksek olanlarda düşmüş bünyem tepetaklaşmış meğer

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar benim kan tahlillerini gösterebileceğim bir prof. ihtiyacım var bize çapaya gidin dediler ama mümkün gözükmüyor şuan için. babamda kansızlık cıktı ve b 12 eksikliği 4 tüp kan taktılar ve o hastanede hematoloji yok diye taburcu edip sonuçları çapaya götürün dediler randevu alamıyoruz kaldıki babamda panikatak var orası daha kötü yapar bir kaç hastaneye sordum hepsi uzman güvenemedim bana bildiğiniz daha önce gittiniz güvenirliğine inandığınız doktor lazım biliyorsanız bana yol gösteriseniz çok sevinirim
en azından sonuçlarını gösterip ne olduğundan emin olmak istiyoruz

arkdşlar merhabaa bugün doktra gittim bacaımda 2 3 senede bi ara ara morluklar oluo die ağrısız öle gelio geçiooo kalp damara gnderdiler önce o bişi yok gibi dedi kalp ultrsnu istedi pasrtesiyee ordan hemotolojye gnderdiler çok korktm o blüme gidnce :S böle bişe yasayan wrmı sonç ne çktı neden olablirr illa kanser tarasmı yplıo die öle bişe çıkarmı :S cuma gününe rndwu werdi onlrda :S ama gtmk istemiorm hiç

kızlar bnde de demir eksikliği var 3-4 yıl önce gittiğim dr.bu teşhisi koymuştu ama ilaç vermedi doğal yoldan takviye yap çay-kahve içme dedi ben o gün bugündür çay kahve içimiyorum,yeşil çaya başladım son zamanlarda, ama sanki kansızlığım geçmiyor da gitgide artıyor gibi... ilaç kullanmak istemiyorm,doğal yollarla ne yapsak bir an önce çözüm olur? yanlış yaptığım bişiler mi var acaba?

kansızlık sorunu bendede var..
10 yıldan fazladır devam ediyor. kullanmadığım şurup ilaç bitkisel tozlar üzümler pekmezler kalmadı.
benim babam mide kanseri genetik olarak bizlerdede olabilme ihtimali varmış.
geçtiğimiz ay endoskobi oldum ve midemde helicobakteria denilen bir tür bakteri olduğu ortaya çıktı.
sanırım bu bakteri yüzünden midem demir emilimi yapmıyormuş. hemoglobinim sürekli olarak 7 - 7.1 - 7.3 en fazla 7.9 olmuştu. küçük bi operasyonda bile kan vermişlerdi.
neyse, bu bakteri için tedavi oldum daha sonra siyah üzüm çekirdeği tozu(aktarlarda var) ve harnup pekmezini karıştırdım macun şeklinde sabah akşam aç karnına 1 kaşık yiyorum tadı çok güzel. şuan hemoglobin değerim 9.4 ve giderek artıyor inşallah...
:21:

Uyanuygur bakteri demiri kullandığı için bağırsaklarınızda emilecek demirin miktarı azalıyor. Bakteri olmadığı için de demirin artmış olabilir. Bir çok doktor kritik seviyedeki demir eksikliği için ilaç takviyesiyle giderilebileceğini söylerler. Belli bir seviyeden sonra bitkisel kullanılabilir ama ilaç şart yükselene kadar, bildiğim bu.

Her dişinin ayrılmaz parçası olan demir eksikliğine bağlı anemi bende de var. Alıştı bünyem. Demirim artınca rahatsızlık bile veriyor :-)

kansızlık sorunu bendede var..
10 yıldan fazladır devam ediyor. kullanmadığım şurup ilaç bitkisel tozlar üzümler pekmezler kalmadı.
benim babam mide kanseri genetik olarak bizlerdede olabilme ihtimali varmış.
geçtiğimiz ay endoskobi oldum ve midemde helicobakteria denilen bir tür bakteri olduğu ortaya çıktı.
sanırım bu bakteri yüzünden midem demir emilimi yapmıyormuş. hemoglobinim sürekli olarak 7 - 7.1 - 7.3 en fazla 7.9 olmuştu. küçük bi operasyonda bile kan vermişlerdi.
neyse, bu bakteri için tedavi oldum daha sonra siyah üzüm çekirdeği tozu(aktarlarda var) ve harnup pekmezini karıştırdım macun şeklinde sabah akşam aç karnına 1 kaşık yiyorum tadı çok güzel. şuan hemoglobin değerim 9.4 ve giderek artıyor inşallah...
:21:
Bende yaklasik 4 senedir bu hastaliktan muzdaribim.Basta asiri sac dökülmesi sonra sac derisinde yanma ve agri doktorlar önce sac derisinde mantar var deyip hep yanlis teshis kondu taki birgün bayilana kadar.Önce iyne oldum sikayetlerim bir kac hafta düzeldi sonra yine basladi 2 sene sürekli hap yuttum bu arada bagirsaklarada bakildi birsey cikmadi. Bundan 4 ay önce bütün bu sikayetlerim gecti dr kan deyerlerimin cok güzel oldugunu söyledi ve ilaci birakmami
söyledi. Bende dr dinledim ilaci biraktim yaklasik iki haftadir yine acayip sac dökülmem ve sac derimde agri var fakat aile hekimimim demirin normal oldugunu söylüyor.
Bendede bir ara heliko bakteriden süphelenildi fakat sonra yok dendi.
Acaba sendede benim sikayetlerime benzer sikayetlerin varmiydi?
Nasil tedavi oldun? Lütfen yasadiklarini paylasirsan cok mutlu olurum...

Kizlar bende iki yildir denir anemisi teshisi koymuslardi bu aralar yine sikayetlerim artti ama bende midemde reflude oldugu icin mide koruyucusu icmeden ilac alamiyorumm sac dokulmem artti tirnaklrim sapsari shrekli halsizlik uykusuzluk biktim yaa hergun pekmez de iciyirum banamisin demiyor hep zayif olmaktan halsiz olmaktan bikiyorumm artik

Kizlar benimde bi sorum olacak sabahlari daha uyanmadan uyku esnasinda kalpte baslayip butun vucuda yayilan bi uyusuklukla uyaniyorum bi karincalanma anlamadim kansizlik mi acaba bi tahlil yaptiracagim ama

Arkadaşlar merhaba,
Kendi üretimimiz Keçiboynuzu Özü'nü ve Karaüzüm Özü'nü öneririm.

Size özel %20 indirim için kupon kodu: KADINLAR

www.atiserimarket.com

X