Kanal tedavi sonrası bu kadar ağrır mı

Aylin3333

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2017
1.297
1.257
Sabah 11 de hafiften ağrıyan ve sızlayan dişimin dolgusunu değiştirmek üzere diş hekimine gittim. Büyük bir sürprizle karşılaştım, 1 dişimin de dışardan görünmeyen fakat kök kısmında çürük varmış. İki dişime kanal tedavisi yapılacaktı. Lakin doktor dişimi açınca kanalların dar olduğunu bi türlü temizleyemediğini söyledi. Dakikalarca uğraştı, bu arada bu yaptığı dişimle alakalı sürekli açıklama yaptı, kökü güdük, ucu kurumuş vs. Nihayetinde kanal tedavisinin başarılı olmadığını, dişin daha sonr ağrı yapıp yüzümün şişebileceğini, dişin çekilmesi gerektiğini söyledi. Dişi kapatıp işlemi bitirdi. Esas şaşkınlığı eve gelince yaşadım. Doktorum toplamda 5 dişe dolgu, 2 dişe kanal tedavisi yapmış, üzülür gibi oldum, çünkü bana hiç söylemedi, ben sadece size güveniyorum, gerekli işlemleri yapın dedim. Neyse demek ki öyle münasipmiş. Gelelim sorunuma doktorun yapamadım dediği kanal eve gelince çok aşırı şiddetli ağrıdı 2 saat kadar, daha sonra geçti. Sorunsuz yapılan kanal tedavisi saatlerdir öyle ağrıyor ki tüm yüzüm, beynime kadar işliyor, az önce dayanamayıp hüngür hüngür ağladım. Normal mi bu ağrı, çok uğraştığı için mi bu kadar ağrıyor. Geçer mi acaba??(Bu arada acıya dayanıklıyımdır, anlayın ağrının şiddetini):dua::dua::dua:

Benim ağrım olmamıştı.
Ama sonradan ara ara ağrı yapmaya başladı.. Sanırım sinirleri ta. Temizleywmwsi.
2 sene oldu yaklaşık.

ben kanal tedavisi yaptirdim zerre agri hissetmedim ne oncesi ne sonrasi.bence sizin doktor tam temizlememis yada sinirlere zarar vermis uyusmanin etkisi gecincede agri baslamis.yarin ilk is iyi bi doktora gidin kanalo tekrar acip yapsin.kanal sonrasinda agri olmasinin iki sebebi var ya curuk temizlenmemis yada sinirlere zarar verilmis

5 dise dolgu 2 dişe kanalmi yapmiş bana nedense biseyler yapmaya calisirken eline yuzune bulsatirip 3 5 diside hasarlayip onarmis gibi geldi
kanal tedavili dis sizlamaz muhtemelen kanal tedavisinide yapamadi
kanala baslamadan once telleri yerlestirip film cektirmedimi size

5 dise dolgu 2 dişe kanalmi yapmiş bana nedense biseyler yapmaya calisirken eline yuzune bulsatirip 3 5 diside hasarlayip onarmis gibi geldi
kanal tedavili dis sizlamaz muhtemelen kanal tedavisinide yapamadi
kanala baslamadan once telleri yerlestirip film cektirmedimi size
Film çekildi, hiçbir belirti olmadığı halde derinden kanal kökü kurumuş dediğine göre

Bir ay önce kanal tedavisi yaptirdim.Ikinci gün dis üzerine baski uyguladigimda agiriyordu.bir gün sonra gecti.Bu kadar agrili olmasi pek normal degil gibi.Size bilgi vermeden bu kadar islem yapmasi da tuhaf.bence baska bir doktora daha görünün.

Daha bu öğlen yaptırdım ve sıfır ağrı... Bence size söylemeden bu kadar işlem yapması yanlış. Ben öncesinde muayene oldum hangi dişe hangi işlem gerektiğini anlattılar. Kabul etmediklerimi çıkardılar. Özelde yaptırdım bu arada. Bence yarın gidin mutlaka tekrar..

Sabah 11 de hafiften ağrıyan ve sızlayan dişimin dolgusunu değiştirmek üzere diş hekimine gittim. Büyük bir sürprizle karşılaştım, 1 dişimin de dışardan görünmeyen fakat kök kısmında çürük varmış. İki dişime kanal tedavisi yapılacaktı. Lakin doktor dişimi açınca kanalların dar olduğunu bi türlü temizleyemediğini söyledi. Dakikalarca uğraştı, bu arada bu yaptığı dişimle alakalı sürekli açıklama yaptı, kökü güdük, ucu kurumuş vs. Nihayetinde kanal tedavisinin başarılı olmadığını, dişin daha sonr ağrı yapıp yüzümün şişebileceğini, dişin çekilmesi gerektiğini söyledi. Dişi kapatıp işlemi bitirdi. Esas şaşkınlığı eve gelince yaşadım. Doktorum toplamda 5 dişe dolgu, 2 dişe kanal tedavisi yapmış, üzülür gibi oldum, çünkü bana hiç söylemedi, ben sadece size güveniyorum, gerekli işlemleri yapın dedim. Neyse demek ki öyle münasipmiş. Gelelim sorunuma doktorun yapamadım dediği kanal eve gelince çok aşırı şiddetli ağrıdı 2 saat kadar, daha sonra geçti. Sorunsuz yapılan kanal tedavisi saatlerdir öyle ağrıyor ki tüm yüzüm, beynime kadar işliyor, az önce dayanamayıp hüngür hüngür ağladım. Normal mi bu ağrı, çok uğraştığı için mi bu kadar ağrıyor. Geçer mi acaba??(Bu arada acıya dayanıklıyımdır, anlayın ağrının şiddetini):dua::dua::dua:
Aynısı başıma geldi. Büyük ihtimal kökü iyi temizleyememiş

Ağrı 3 günden fazla devam ederse sıkıntılı. O kadar işlem gördü ağrı yapabilir. Kanalı iyi yapmadı ise kanalı söker yeni kanal açılır ama genelde onun sonu kırılan bir diş ve sonucu kaplama oluyor.

Yazın ayni durumla bende karsilastim cuma gecesi agriyla bi diş dr gittim(sürekli gittiğim diş doktoru kapalıydı)
Kanal Tedavisi iki gün sonra dolgusu yapıldı tatile gideceğim için vakit yoktu

Eve geldim 3 4 saat sonra yemek yiyemiyordum agridan ağrı kesici kesmiyordu agriyi kaç kere aradım 24 saat sonra gececek dedi

En son sabah erkenden gittim film çekildi sorun gozukmuyo ben size söyledim 24 saat icinde gecer diye ama inanmiyorsunuz dedi

Kac defa dolgu yaptırdım hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım

Dr dediği gibi 24saat sonra geçti ve hiç agrimadi inş sizinkide geçer
Geçmiş olsun

Yazın ayni durumla bende karsilastim cuma gecesi agriyla bi diş dr gittim(sürekli gittiğim diş doktoru kapalıydı)
Kanal Tedavisi iki gün sonra dolgusu yapıldı tatile gideceğim için vakit yoktu

Eve geldim 3 4 saat sonra yemek yiyemiyordum agridan ağrı kesici kesmiyordu agriyi kaç kere aradım 24 saat sonra gececek dedi

En son sabah erkenden gittim film çekildi sorun gozukmuyo ben size söyledim 24 saat icinde gecer diye ama inanmiyorsunuz dedi

Kac defa dolgu yaptırdım hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım

Dr dediği gibi 24saat sonra geçti ve hiç agrimadi inş sizinkide geçer
Geçmiş olsun
Ay umut oldunuz bana, inşallah geçer, çalışıyorum, bebeğim var, git-gel sorun oluyor sadece, yoksa diş yaptırmak zor gelmiyor.

Kanal tedavisi yapilmisti hic agri hissettigimi hatirlamiyorum bence baska bir doktora gidin

hayatimda ilk defa kanal tedavisi 3 ay once oldum, aman allahim, uyusukluk gectigi halde cildirdim agridan. kesin temizleyemediler diye dusundum
ama annem ameliyattaydi zaten kanal tedavi yaptirirken ben, tekrar randevu filan alamadim neyse dedim su hastaneden annem hele taburcu olsun da bakarim. tam 5 gun agridi ve sonra gecti. 3 ay oldu tekrar hic agrimadi. tahminim o bolge sinirler alinirken zedelendigi icin bir miktar onun agrisini cektim iyilesene kadar.

bir kac gun bekleyin sizde isterseniz. belki sizin de oyle biseydir.

X