Çocuk Hastalıkları Kalp EF değeri hakkında yardım lütfen.

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Sourlife

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2016
2.796
6.658
Arkadaşlar merhaba,
Dün 10 yaşında oğlumu kalp doktoruna götürdüm. Ilaç kullandığı için kontrol amaçlı götürdüm.
EF değeri 58 çıktı. Doktor alt sınır 56, oğlunuzun değeri alt sınıra yakın, 6 ay sonra gelin takip edelim dedi.
Ileride kalp yetmezliği gelişebilir gibi bir cümle kurdu.

Bu son cümle beynimde yankılanıyor. Bugün ise gidemedim. Dünden beridir kendime gelemiyorum, kaygı bozukluğum var zaten
Çocuğunda böyle bir durum yaşayan oldu mu? Bu konuda bana yardımcı olabilecek birine muhtacım.

Öncelikle çok geçmiş olsun, dilerim düşündüğünüz kadar kötü birşey çıkmaz. 🙏 Evlat deyince hepimiz için dünya duruyor ama çok ciddi bir durumda 6 ay sonra gelin kontrol edelim demezdi. Ferahlik diliyorum.

Arkadaşlar merhaba,
Dün 10 yaşında oğlumu kalp doktoruna götürdüm. Ilaç kullandığı için kontrol amaçlı götürdüm.
EF değeri 58 çıktı. Doktor alt sınır 56, oğlunuzun değeri alt sınıra yakın, 6 ay sonra gelin takip edelim dedi.
Ileride kalp yetmezliği gelişebilir gibi bir cümle kurdu.

Bu son cümle beynimde yankılanıyor. Bugün ise gidemedim. Dünden beridir kendime gelemiyorum, kaygı bozukluğum var zaten
Çocuğunda böyle bir durum yaşayan oldu mu? Bu konuda bana yardımcı olabilecek birine muhtacım.
Kalp doktoru dediğiniz çocuk kardiyoloğu mu? Değilse durumunuz varsa bir çocuk kardiyoloğunun görmesi önemli. Ciddi olduğunu düşünse takip demezdi doktor, ama aklınızda kalacaksa ikinci bi görüş alın.

Kalp doktoru dediğiniz çocuk kardiyoloğu mu? Değilse durumunuz varsa bir çocuk kardiyoloğunun görmesi önemli. Ciddi olduğunu düşünse takip demezdi doktor, ama aklınızda kalacaksa ikinci bi görüş alın.
Evet çocuk kardiyolog. Evet tekrar göstereceğim birine. Ama çok korkuyorum şuan :KK43:

X