Kalori hesabiyla 12 kilo verdim

alioth

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
11
6
Arkadaslar merhaba kalori hesabi yaparak 3 ayda 12 kilo verdim. Boyum 1.70 suan 53 kiloya indim. Canim istedigi seyleri yedim fakat kalorilerini hesapladim. Gunde 1200 kaloriyi gecmedim. Hic spor yapmadan bunu basarabildim. Size de tavsiye ediyorum:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaslar merhaba kalori hesabi yaparak 3 ayda 12 kilo verdim. Boyum 1.70 suan 53 kiloya indim. Canim istedigi seyleri yedim fakat kalorilerini hesapladim. Gunde 1200 kaloriyi gecmedim. Hic spor yapmadan bunu basarabildim. Size de tavsiye ediyorum:)

mslh diyeyim once
bende 2 ay olmak uzere 5 kg verdim.son zamanlar duraklamam oldu.bende kalori hesabi yapmaya basladim gunde 800 kal gecmiyorum buna gore haftada 2 kg vermem lazim ama gr oynamiyor.sen hangi siteden takip ettin kalorileri?farkliliklar olabiliyor cunku

mslh diyeyim once
bende 2 ay olmak uzere 5 kg verdim.son zamanlar duraklamam oldu.bende kalori hesabi yapmaya basladim gunde 800 kal gecmiyorum buna gore haftada 2 kg vermem lazim ama gr oynamiyor.sen hangi siteden takip ettin kalorileri?farkliliklar olabiliyor cunku

800 cal çok az. Vücut için en az 1200 cal olması gerek. Vücudunuz kıtlık alarmı vermiş ve bu yüzden kilo veremiyor olabilirsiniz.

yaa kalori hesabını ben de denedim ama beceremedim sürekli siteye giremediğim için yediklerimin kalorisini hesaplayamıyorum ya da ambalajlı şeylerden de anlamıyorum 100 grama şu kadar kalori falan yazıyor hesaplayamıyorum akşam eve gelip baktığımda da almam gereken kaloriyi aştığımı görüyorum iyice sinirim bozuluyor :KK43:

Iphone uygulamasi var Diyetkolik diye oradan kalori takibi yaptim. Vucut kilo vermeyi durdurdugunda birkac gun normal yemek yemeye donuyorum hatta abartiyorim biraz. Vucut fazla ac kalinca kendini kapatiyor ve kilo vermeyi kesiyor. Bu gibi durumlarda birkac gun gayet bolca yiyip sonra tekrar kalori hesabiyla yemeye devam ediyorum.

bende kalori hesabına başlamak istiyorum ama nasıl yapılcagını bilmiyorum :KK43:

yani herseyden yedin ama az yedin dimi canım 2 kasık 3 kasık gibi?

Tebrik ederim A alioth o zamn bende paylaşıym bende kalori sayarak 17 kilo verdim 75den 58 kiloya düştüm günlük 1000 1200 kaloriyi geçmiyorum istediğimi yiyorum ama sağlıklı şeyler yemeye özen gösteriyorum ve zayıflıyorum; )

Meraba kizlar android de fatsecret diye bir uygulama var diyetkolikten daha iyi oldugunu düşünüyorum. Bende kalori sayimi yapıyorum. Kendini tutamayan insanlar icin en iyi yontemin kalori sayimi oldugunu düşünüyorum. Ben 12 gundur yediklerimi hep fatsecreta yazıyorum ilk yedi gunde 3 kg verdim suanda 3.5 oldu toplamda. Canimin istedigi seylerden yiyorum günlere dogum gunune falan gittim hep yani bu oniki gunde hep dedigim uc kez. Ama herseyin kalorisini hesapliyprum sinirimi gecmemeye ozen gosteriyorum. Uc kez sinirima cok yaklastim ama diger gunler sinirimin hep cok altindaydim. Genellikle 300-400 kalori arttiriyorum hep ama 500 kaloriyle yetindigim gunlerde oluyor mesela dün. Birde yeni ogrendigim birseyi uygulamaya koydum dünden itibaren. Pazartesi ve Perşembe günleri oruc tutmak dun tuttum simdi persembe gununu bekliyorum. Dun sadece iftar yaptigim icin 500 kalorilik beslendim ama sonra ogrendim ki zaten pruc tutuldugu gunler 500 kaloriyi gecmemesi gerekiyormus bayanlarin diger gunler ise ozgurmus. Ama ben ozgurlugu en fazla sinirima yakin yasamak istiyorum. Ve uynak istediğim bir kural daha var iki günde 3 öğün beslenmek uyamadigim zamanlardada günde en fazla iki öğün beslenmek zaten haftanin iki gunu oruçlu olcagim icin cok zorlancagimi düşünmüyorum. Suan 63.7 yim. Hedefim ise en fazla 53 kg olmak 50 civari olmak istiyorum cunku iki yil once bu kilodaydim ve iki yildir kilo vermeye uğraşıyorum . Spor cok severim surekli spor yaoan birisiyim aslinda ama diyete başladığımdan beri spor yapmıyorum etlerim bingil bingil oldu resmen ama 55 in altina döndükten sonra sporuma geri donecegim cokta ozledim spor yapmayi ama bilen bilir bazi insana spor yariyor oldum olasi sporla hiiicc zayiflayamadim hatta aldigim bile oldu cok güzel inceliyorum inanilmaz derecede kilomu soledigimde şoka giriyorlar inanmıyorum cok daha zayif duruyorsun diyor herkes ama yetmuyor iste insan tartidada zayif olmak istiyor. O yuzden once kilolarimi verip sonra incelmek istiyorum. Sporu cok seven biri olarak incelmek benim için cok kolay bir is. Kolay derken spor yapmak zor ama bundan zevk aldigim icin kolay. Ay neyse kizlar cok uzattim. :)))

Alintilimayi unutmusum fatsecret cok güzel bir uygulama canim tamamen ucretsiz ama int paketi gerektiriyor iste. Benim her zaman internetim oldugu icin avea sagolsun :))) sorunum yok umarim seninde surekli internetin vardir.
Canm mesaji yazdgm aksam ben de fatsecreti indirmistimm:)),memnunum:))) oraya yazicam diye cogu seyi yemiyorum :KK70:

Canm 1200u gecmemeye calisiyorum gram gram veriyorum fakat cinku spora agirlik veemiyorum ama bu aksam tekrar spora basliyorum

Ya canim kilomdan fena rahatsizim vermeye basladim ama cok kacamak yapiyorum birde bugun yine gobegim cikti. Acikcasi kalori hesabi yapiyprum ya hep sevdigim karbonhidratli şeyleri yiyorum sanirim bu yuzden gobegim inmiyor. Kilodavveriyorum yani 3.5 kilo verdim ama yinede moralim bozuk icimde hep bir korku var yine basaramicam diye. Sence bole her istediğim seyi yiyerek kilo verebilirmiyim sadece kalori hesabi yaparak.

X