Kalıcı oje yaptıran var mı?

Essence mini led lambası boşta, satmayı düşünüyor musunuz? Cristina hiç denemedim bir bakayım shellac'ın kalitesi iyi çünkü. Bir de bu basecoat, topcoat kafadan 2 tane lazım. Sonrası renkler. French için 2 renk, bir de kırmızı bana fazlaca yeter ya. Valla böyle 70 TL zaten kuaförün her seansı.
Bilgiler için çok teşekkür ederim.
İhtiyacın olursa forumun bununla alakalı bir pazarı kısmına koyarım canım çünkü ben kullanmayacağım.

Ben ilk başlarda basecoat kullanıyordum ama neden bilmiyorum basecoat olmadan daha rahat ettim. Dediğim gibi bende hem shellac, hem Cristina var. Shellac bende daha kolay soyuluyor, Christina ise daha dayanıklı. Bir haftadan fazla oldu yapalı, deniz, kum vs vs derken sapasağlam duruyor hala Shellac çoktan başlamıştı yanlardan kalkmaya.

Fikir vermesi açısından gün içinde bendeki ojelerin görsellerini eklerim :KK48:

İhtiyacın olursa forumun bununla alakalı bir pazarı kısmına koyarım canım çünkü ben kullanmayacağım.

Ben ilk başlarda basecoat kullanıyordum ama neden bilmiyorum basecoat olmadan daha rahat ettim. Dediğim gibi bende hem shellac, hem Cristina var. Shellac bende daha kolay soyuluyor, Christina ise daha dayanıklı. Bir haftadan fazla oldu yapalı, deniz, kum vs vs derken sapasağlam duruyor hala Shellac çoktan başlamıştı yanlardan kalkmaya.

Fikir vermesi açısından gün içinde bendeki ojelerin görsellerini eklerim :KK48:
Çok teşekkürler, acayip yardımcı oldun. :) Foruma kaç senedir takılıyorum, bit pazarını bilmiyordum bak. Bakarım. :) Cristina'nın ojelerini ebayden mi alabilirim? Bunun daha temizleyicisi, süngeri, portakal çubuğu var değil mi?

Çok teşekkürler, acayip yardımcı oldun. :) Foruma kaç senedir takılıyorum, bit pazarını bilmiyordum bak. Bakarım. :) Cristina'nın ojelerini ebayden mi alabilirim? Bunun daha temizleyicisi, süngeri, portakal çubuğu var değil mi?
Hiç gerek yok canım, çıkartma işlemini aseton ile yapıyoruz zaten, ya bir kaseye aseton döküp parmakları asetona sokuyorsun, ya da parmak uçlarına takılan plastik aparatlar var onların içine aseton doldurup parmaklara takıyorsun veya pamuk+folyo yöntemini kullanıyorsun.

Çubuk+ tırnak yüzeyi düzeltici törpü ve aseton zaten burada var sadece oje almak yeterli.

Akşam bit pazarına konu açacaktım zaten kullanmadığım bir kaç saç bakım ürünü için, mini oje kurutucuyu da koyarım ama bence sen önce Rossman'a bir göz at belki büyük makineden bulursun.

Aradaki fark ise şöyle

Büyük makine uv lambalı aynı anda 5 parmağı koyabiliyorsun her katı 2 dakikada kurutuyor
Mini makine ledli etrafını folyo ile sarıp aynı anda ancak 3 parmağı kurutabiliyorsun ama her katı 20 saniyede kurutuyor.

Hiç gerek yok canım, çıkartma işlemini aseton ile yapıyoruz zaten, ya bir kaseye aseton döküp parmakları asetona sokuyorsun, ya da parmak uçlarına takılan plastik aparatlar var onların içine aseton doldurup parmaklara takıyorsun veya pamuk+folyo yöntemini kullanıyorsun.

Çubuk+ tırnak yüzeyi düzeltici törpü ve aseton zaten burada var sadece oje almak yeterli.

Akşam bit pazarına konu açacaktım zaten kullanmadığım bir kaç saç bakım ürünü için, mini oje kurutucuyu da koyarım ama bence sen önce Rossman'a bir göz at belki büyük makineden bulursun.

Aradaki fark ise şöyle

Büyük makine uv lambalı aynı anda 5 parmağı koyabiliyorsun her katı 2 dakikada kurutuyor
Mini makine ledli etrafını folyo ile sarıp aynı anda ancak 3 parmağı kurutabiliyorsun ama her katı 20 saniyede kurutuyor.
O zaman mini makine hızlı kurutuyor ama büyük makine daha çok parmak. Tamam not edildi. :) Ona da bakacağım, Rossman'a da. 1 Rossmann var yakınımda, sorayım. Ya bir sürü Rossman mağazasına gittim, oje standlarını hep didiklerim ama hiç görmemişim. Geçen hafta DM'den essence gel nails diye bir oje aldım. Acab ao da jel midir? Jelly look olarak düşündüm. Gerçi sürdüm, asetonla sildim. Kendi de kurumuştu.

Oje standına değil canım, böyle waffle makinesi, kahve makinesi vs gibi şeylerin satıldığı standlara bak. Essence'in jel ojesi var ama sanırım aynı oje değil. Almadıysan alma hiç tavsiye etmem sarımsı bir şey ve hemen soyuluyor bende iki takım var, bulunsun diye almıştım kullanmaya tenezzül etmedim.Onunda fotoğrafını eklerim bakrsın aynı oje mi diye ama kendi kendine kurumuyor.

Kalıcı oje yaptığınızda 1 ay kalıyor ancak abdest olmuyor satıcı suyun altına geçtiğini söylüyor ama tırnaktan boya atılınca tırnağınız hafif sararıyor yani hava bile girmeyen yere su nasıl girecek :))

Valla ojeyi çıakrtıtklarında sararmamış oluyor ama hava alıyor bence bir de araplarda çok yaygın ne bileyim ben niyetimi temiz tutup abdest alıyorum..

Kalıcı oje yaptığınızda 1 ay kalıyor ancak abdest olmuyor satıcı suyun altına geçtiğini söylüyor ama tırnaktan boya atılınca tırnağınız hafif sararıyor yani hava bile girmeyen yere su nasıl girecek :))
Cansu eğer kalıcı ojeden sonra tırnaklarında sararma olduğunu görüyorsan kullandıkları base coat kalitesiz demektir. Bazen bitmiş Shellac şişelerine çin malı base ve top coat koyabiliyorlar, dikkatli olun.

Ben shellac settini aldim o ojelerin renk degistirenleride varmis sasirdim cok guzel sicakta mor Renk Sogukta sari bayildim 12 Setli Renk aldim 12 farkli oje Sadece 1200 tl odedim Birazcik pahali ama. 4 sene ihtiyacim yok 1 oje kolay kolay bitmio hem 2 hafta kalicak diye bir sarttta yokk istedigin zaman sar parmaklarini asetonlu pamuga onun uzerinede folyo 5 dakika sonra cikio sonra sur isiga tut bitti. Onceden ne cekerdim ojeyi surer dim. Beklerdim 20dk. Tam biryere giderken Oje batarti. Heleki pantolonumu giydigimde simdi o dert yokk. Cokta mutluyum. Resimlerini paylasirim sizinle.

Ben Sheilac denedim. Tırnak uzuyor ve tırnak dipleri cok kotu duruyor. Ayrica ojeleri cikarttiktan sonra o kadar kotu bir his kaliyor ki sanki tirnak aylardir hic nefes almamis gibi. Bir de bende cok fazla sararma olmustu. Bir daha yaptirmayi dusunmuyorum.

Konu eskiymiş ama boşuna yenisini açmamak için buradan sorayım.

Evde kalıcı oje uyguluyorum her sey tamam ama normalde minimum 2 hafta gitmesi gereken oje 5. Gun falan soyulmaya, dökülmeye başlıyor. Base coat, en üste top coat uygulayıp lambada kurutuyorum kullandığım oje markasi da iyi bir marka. Sadece primer almamıştım, bir arkadasim çok gerekli değil primersiz yapıyorum demişti. Bu primer gerçekten olmazsa olmazi mi yani tek sebep bu mu? Yoksa base seçimim mi yanlış. Bilgisi olanlar yazarsa cok sevinirim ❤️

X