Kafamdaki "Arkadaşlık" kavramı artık bomboş...

kediseverbiri

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2022
515
535
28
Selam,

İçimi dökmek istedim sizlere, tartışalım, konuşalım, tüm olumlu ve olumsuz eleştirilere de açığım.

Kendimi bildim bileli arkadaşlarıma çok önem veren birisiydim, maddi ve manevi elimde ne varsa yığdım. Her zaman vakit ayırdım, sadece iyi günlerinde değil en çok kötü günlerinde yanlarında olmak istedim. Aileme anlatamadığım şeyleri paylaşabilirim belki dedim, iş ve sosyal çevrede hep yakınımda birileri olsun istedim, gelecekte evlenirsem düğünüme gelsinler, nedimelerim olsunlar diye düşündüm. Sonuç koskoca bir hüsran oldu, tek kalemde silinen ilk ben oldum.

Kendimi çok sert eleştirdim, nerede yanlış yaptım, acaba tutarsız mı davrandım, kendimden çok mu verdim, acaba hiç saygı duymadılar mı? Bir gün olsa bile. Artık kafamda "arkadaşlık" diye bir kavram kalmadı, öncesinde arkadaşımın yüzü düşse ne oldu diye fır dönen ben artık ne olduğunu hiç sormuyorum bile... Bunu bilerek yapmıyorum, içimden gelmiyor...

Bu süreçte kendime çok zaman ayırdım, beni merkeze aldım. Spora gidiyorum, işime sımsıkı sarıldım, paramı kazanıp sadece kendime harcıyorum. Bana iyi hissettiren şeylere yöneldim; artık normalden daha fazla okuyorum, tek başıma bir yerde yemek yiyiyor ve kahve içiyorum. Arada "Neden böyle oldu?" diye sorgulasam da seçtiğim yol bana kendimi çok iyi hissettiriyor. Dün gece düşündüm yine, sanırım gece bastırınca duygusallaşıyorum. Yakın gelecekte bir evlilik planım yok ama, hayatıma biri girerse sadece o hayatımda olsun isterim dedim kendi kendime. Artık arkadaş istemiyorum, muhtemelen evlenirsem arkadaşlık bağım artık hepten kopar diye tahmin ediyorum. Sanırım bir zamanlar çok arkadaşım olması herkesin beklentilerini karşılayamamam sorununu doğurdu. Artık tek bir insan olsun, sadece onunla olayım, kendimi ona odaklayayım düşünceleri içindeyim. Belki iletişimim daha sağlıklı kurulur böylelikle. Son düşüncem saçma gelebilir belki size af buyurun :)

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kimin üzerine titrerseniz o kişi kaçar. Ama dikkat edin sadece arkadaş demedim gelecekte yaşayacağınız ilişkidede aynı sekilde. Ama sizden erkek arkadası olunca cevresindeki diğer kişileri sallayıp sadece onu merkeze alacakmış gibi bir vibe aldım. Belki yanılıyorumdur

Evet, alma verme dengesi kaçtı bende de.
Normalde asla dediğiniz tipte biri değildim, arkadaşlarımı sevgililerime hep savunmuşumdur, ama artık dediğiniz tipte biri mi olsam diyorum. Arkadaştan yana yüzüm gülmeyince :)

Selam,

İçimi dökmek istedim sizlere, tartışalım, konuşalım, tüm olumlu ve olumsuz eleştirilere de açığım.

Kendimi bildim bileli arkadaşlarıma çok önem veren birisiydim, maddi ve manevi elimde ne varsa yığdım. Her zaman vakit ayırdım, sadece iyi günlerinde değil en çok kötü günlerinde yanlarında olmak istedim. Aileme anlatamadığım şeyleri paylaşabilirim belki dedim, iş ve sosyal çevrede hep yakınımda birileri olsun istedim, gelecekte evlenirsem düğünüme gelsinler, nedimelerim olsunlar diye düşündüm. Sonuç koskoca bir hüsran oldu, tek kalemde silinen ilk ben oldum.

Kendimi çok sert eleştirdim, nerede yanlış yaptım, acaba tutarsız mı davrandım, kendimden çok mu verdim, acaba hiç saygı duymadılar mı? Bir gün olsa bile. Artık kafamda "arkadaşlık" diye bir kavram kalmadı, öncesinde arkadaşımın yüzü düşse ne oldu diye fır dönen ben artık ne olduğunu hiç sormuyorum bile... Bunu bilerek yapmıyorum, içimden gelmiyor...

Bu süreçte kendime çok zaman ayırdım, beni merkeze aldım. Spora gidiyorum, işime sımsıkı sarıldım, paramı kazanıp sadece kendime harcıyorum. Bana iyi hissettiren şeylere yöneldim; artık normalden daha fazla okuyorum, tek başıma bir yerde yemek yiyiyor ve kahve içiyorum. Arada "Neden böyle oldu?" diye sorgulasam da seçtiğim yol bana kendimi çok iyi hissettiriyor. Dün gece düşündüm yine, sanırım gece bastırınca duygusallaşıyorum. Yakın gelecekte bir evlilik planım yok ama, hayatıma biri girerse sadece o hayatımda olsun isterim dedim kendi kendime. Artık arkadaş istemiyorum, muhtemelen evlenirsem arkadaşlık bağım artık hepten kopar diye tahmin ediyorum. Sanırım bir zamanlar çok arkadaşım olması herkesin beklentilerini karşılayamamam sorununu doğurdu. Artık tek bir insan olsun, sadece onunla olayım, kendimi ona odaklayayım düşünceleri içindeyim. Belki iletişimim daha sağlıklı kurulur böylelikle. Son düşüncem saçma gelebilir belki size af buyurun :)

Kendinizi merkeze aldığınız an kaçanlar geri geliyor size tavsiyem aynı hataya tekrar düşmeyin ,dostluk çok güzel evet ama dozunda inaniyorum artık sizin için
çok güzel olcak

bekar arkadaslarin evlenip yada universiteyi kazanip baska sehire gittiklerindede telefon listesinden siliniyorsun al bendende o kadar

bagzi insanlar bize birseyler ogretmek icin girer hayatimiza ogrenecegimiz ogrendikten sonra cikarlar bunu kabullenmek lazim bagzilari belki omurluk olur bagzilari belli bir sure yoldaslik yaparlar yeni insanlara acik olun sizde hayatinizdan birilerini cikartacaksiniz bagzen alacaksiniz arkadaslik guzel birsey alma verme dengesini tutturunca.

Kimin üzerine titrerseniz o kişi kaçar. Ama dikkat edin sadece arkadaş demedim gelecekte yaşayacağınız ilişkidede aynı sekilde. Ama sizden erkek arkadası olunca cevresindeki diğer kişileri sallayıp sadece onu merkeze alacakmış gibi bir vibe aldım. Belki yanılıyorumdur
evet banada öyle geldi

Hayatını eşine bağlamanın hayalini kurma. Her erkek ve her kadın aynı değildir. Birçok insan kendine özel zamanlar ister, kadın kadına erkek erkeğe muhabbeti de sever. Birbirini sıkboğaz eden çiftler iyi bir şey yapmıyorlar

arkadasim yillar sonra beni ekledi instada konustuk bosancakmis falan dertlesti her aninda yaninda oldum sonra yeni koca bulunca beni sildi aynen öyle isleri düstüklerinde sanki onun kötü stresini dertlerini dinlemek zorundayim yazik valla

Selam,

Kendimi okudum sanki 🥲 siz her türlü fedakarlık yaparsınız da en ufak şeyde silinen siz olursunuz.
Bu kelime bana da bomboş geliyor, anlamsız, sıradan bir kelime işte.. 😬
Kendinize vakit ayırmanızı takdir ettim, bende böyleyim, yemek yemem için illa yanımda birinin olmasına gerek yok.. Kim bilir belki de bir gün doğru arkadaşlıkları kurarız, bizim gibi tatlı, sevimli, neşe dolu, çılgın illa vardır 😂denk gelmemişizdir.

Hayatiniza almayi dusundugunuz tek kişinin de bu kadar ustune duserseniz o da kacar.
Devamli tek kişinin vermesi normal bir ilişki sekli degil arkadaslikta, aşkta, ailede bu böyledir.

Ama olayı anlatmadan bir yorum yapamayız ki. Mesela onu bu duruma sürükleyen olay nedir? Belki kendisinde de suç vardır
Gayet konusmasi iyi biri tek bir kisiden bahsetmemiski tüm hayatina giren arkadaslardan bahsetmis simdi sorun arkadasimizdami belki anlatir size arkadasiyla arasini ama biz genel arkadas edinmeye degindik sahsen

Selam,

Büyümüşsünüz kendinize vakit ayırıp kendinizle vakit gecirmenin tadını aldın mi bidaha vazgeçemiyosun 3 4 yıl önce bu duyguyu bende yaşamıştım ve ondan sonra hep ilişkilerimle ilgili kararları doğru verebildim çünkü yalnızlıktan korkmadım artık aksine bana keyif veriyodu

Evet, alma verme dengesi kaçtı bende de.
Anahtar bu. Alma verme dengesini bozmayın. Hiç kimse kendini heder eden,hep veren kimseyi sevmez. Ailede de , ilişkide de, arkadaslikta da hep veren kişi kendi değerini düşürür.
2 verdiyseniz 2 de onlardan bekleyin. Bazı şeyler emek verdikçe daha kıymetli oluyor. Bırakın arkadaşlarınız da size emek versinler.
Ayrıca şimdiki düşünceniz muhtemelen çevrenizde arkadaşıniz olmayışından. Kafadengi biri çıkınca 'hic kimseyi istemiyorum' modundan da çıkarsınız yavaş yavaş.
Sadece çok verici olmayın, çok hevesli gibi durmayın. Tüm fedakarlıkları yapan siz olmayin.
Arkadaş güzel şey. İnşallah kafadengi insanlar çıkar karşınıza

İnsan kendinin en iyi arkadaşı ve yalnızken bile kendisiyle hoşça vakit geçirmeyi öğrenemedigi sürece beyhude bu çabalar nasıl aciklasam anlatmak istediğim çok sosyal olun asosyal olun değil siz kendiniz olun bı kere yazdiklariniz ne öyle varını yoğunu vermek her derdi her kötü günü anlamak bu kadar çaba sonucu olmadı diyerek ki olmaz zaten ......sonunda eşe baglanmak falan .....bağlanma değer verme anlaminda calismalisiniz bir şeyler hatalı tam da orada hani derler ya bırak gelmek isteyen yol bulur yoldaş olur eş olur arkadaş olur sen yolunda git ....yolunda isjer iyi gitmezse yürü hep yürü git.....yani kisacasi enerji olarak bu kadar verici olmak sizi hep tersine çevirir almadan vermek Allah'a ait bize değil .....Kendinizle mutsuz gibi yazmışsınız sizin değerinizi çevrenizle belirlemez o çevrenizde hiç kimse yokken bir Allahin kulu bile yokken takdir edilmeyide eleştiriyi de aynı şekilde kabul ederek cozumleyerek ve bunlarla en çok da kendinizle nasıl hissettiginiz nasıl davrrandiginiz ile belirlenir .....

X