Kadın taktı kafaya

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sweet_girlsss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2018
3.512
4.319
Merhaba evleneli 10 yılı geçti eş ailesi ile aynı il farklı ilçelerde oturuyoruz şimdiye kadar hiç ihmal etmedik gittik geldik hep hayatımızda oldular ama kayınvalidenin içinde kaldı sanırım yuvamızı onların aile apartmanında kurmadık iş dolayısıyla farklı bi ilçedeyiz evimizi aldık düzenimizi onlardan biraz uzakta kurduk evliliğin başında kayınvalide hep benden bildi onlardan uzakta düzen kurmamızın sebebini onların hayali aynı apartmanda oturup beraber yiyip içmekti olmadı ama sonra alıştılar duruma uzak otursakta haftasonu hep birlikteyiz arada gereken durumlarda haftaiçi de görüşmemiz oluyor ben gidiyorum onlarda yatılı kalıyorum onlar geliyor bende yatılı kalıyor böyle geçti yıllar ama son zamanda yine gündeme getirmeye başladı yakın olsak beraber yeriz içeriz diye bende dayanamadım yakın olsakta beraber yeme içme olmaz ben düzenimi bozamam bu saatten sonra dedim böyle gayet iyiyiz kadın taktı kafaya yakın olmayı yakın olanlar bizim kadar görüşmüyor biz yakın olmamakta daha sık görüşüyoruz diyorum zaten benden biliyordu uzakta düzen kurmamızı beraber yeme içme olmaz demese miydim yada bilsin düşüncemi boş hayaller kurmasın diyorum

valla kayınvalidemlerle alt üst oturuyoruz bir ay görmediğimiz oluyor birbirimizi yeme içme olayları zaten herkesin düzeni ağız tadı farklı. eşim bile aynı fikirde. sizin kayınvalideniz farklı bir düşünce yapısında anladığım kadarıyla :KK70: hiç bozmayın sinirinizi anladığım kadarıyla zaten şu an olacak bir şey değil o

Merhaba evleneli 10 yılı geçti eş ailesi ile aynı il farklı ilçelerde oturuyoruz şimdiye kadar hiç ihmal etmedik gittik geldik hep hayatımızda oldular ama kayınvalidenin içinde kaldı sanırım yuvamızı onların aile apartmanında kurmadık iş dolayısıyla farklı bi ilçedeyiz evimizi aldık düzenimizi onlardan biraz uzakta kurduk evliliğin başında kayınvalide hep benden bildi onlardan uzakta düzen kurmamızın sebebini onların hayali aynı apartmanda oturup beraber yiyip içmekti olmadı ama sonra alıştılar duruma uzak otursakta haftasonu hep birlikteyiz arada gereken durumlarda haftaiçi de görüşmemiz oluyor ben gidiyorum onlarda yatılı kalıyorum onlar geliyor bende yatılı kalıyor böyle geçti yıllar ama son zamanda yine gündeme getirmeye başladı yakın olsak beraber yeriz içeriz diye bende dayanamadım yakın olsakta beraber yeme içme olmaz ben düzenimi bozamam bu saatten sonra dedim böyle gayet iyiyiz kadın taktı kafaya yakın olmayı yakın olanlar bizim kadar görüşmüyor biz yakın olmasakta daha sık görüşüyoruz diyorum zaten benden biliyordu uzakta düzen kurmamızı beraber yeme içme olmaz demese miydim yada bilsin düşüncemi boş hayaller kurmasın diyorum
Sürekli beraber yiyip içmekten nefret 😫

Bunu kendi ailenize söyler miydiniz ?
Söylerdim kendi ailemde olsa kabul etmem herkesin kendi düzeni tamam özel bi gün olur birlikte yeme içme olur ama sürekli bi arada olmayı kendi ailemde olsa istemem biliyorum ki fazla muhabbet tez ayrılık getirir her zaman için

Evlilik iki insanın ailelerden ayrı hayatlarda yaşamasıdır… Ne münasebet o zaman çalışmayın da bedavadan kalın size de baksınlar böyle şey mi olur ? Saçma buluyorum ne ben kendi ailemle bunu yaşamayayım ne de eşimin ailesiyle … evleniyorsak sorumluluk alıyoruz demektir çok mıçmıç olmadan uzakta olmak en iyisi .

Bizde eşimin ailesiyle aynı il farklı ilcedeyiz.sizinkinin uzaklığı ne kadar bilmiyorum ama ben bırak her hafta gitmeyi ayda bir anca gidebiliyorum.iyi yapmışsınız hep söylerim fazla samimiyet tez ayrılık getirir.

son zamanda yine gündeme getirmeye başladı yakın olsak beraber yeriz içeriz diye bende dayanamadım yakın olsakta beraber yeme içme olmaz ben düzenimi bozamam bu saatten sonra dedim böyle gayet iyiyiz kadın taktı kafaya yakın olmayı yakın olanlar bizim kadar görüşmüyor biz yakın olmasakta daha sık görüşüyoruz diyorum zaten benden biliyordu uzakta düzen kurmamızı beraber yeme içme olmaz demese miydim yada bilsin düşüncemi boş hayaller kurmasın diyorum
Fikrinizi söylemekten çekinmeyin, sizden bilsin ne olacak ki? Kaldı ki zaten her hafta düzenli görüşüyormuşsunuz, aynı şehirde yaşarken yatılı kalma işi bana ters ama siz kalıyormuşsunuz daha ne olsun🤷‍♀️

Fikrinizi söylemekten çekinmeyin, sizden bilsin ne olacak ki? Kaldı ki zaten her hafta düzenli görüşüyormuşsunuz, aynı şehirde yaşarken yatılı kalma işi bana ters ama siz kalıyormuşsunuz daha ne olsun🤷‍♀️
İnanın çok toleranslı davranıyorum eşimin ailesidir çocuğumun babaannesidir diye ihmal etmemeye çalışıyorum ama daha fazlasını istiyor

Benimle alakalı değil konu ama fikrimi beyan edeceğim Bu olayı böyle aileleri katarak vicdan meselesi haline getirmemek lazım iki tarafa da eşit ve uzak olmak en iyisi sonuçta evlilik de ayrı bir aile kuruluyor benim düşüncem .
Ben empati yapınca kendi aileme demeyeceğim şeyleri eş ailesine dememeyi ya da daha uygun dille söylemeyi uygun buluyorum. Mesafe tabi ki iyidir 2 aileye de ama düzenimi bozamam denilmesi kırıcı olmuş. Birlikte yiyip içmek güzel şeyler ama tadında elbette. Mesela ben yemek yapma derdinden kurtulur kendimi kv evine atardım :)

İnanın çok toleranslı davranıyorum eşimin ailesidir çocuğumun babaannesidir diye ihmal etmemeye çalışıyorum ama daha fazlasını istiyor
Fazlasını istedikçe resti çekin, herkesin kendi hayatı var, ne kendi ailemle ne eşimin ailesiyle 7/24 bir arada olmak istemem doğrusu, bunu talep eden olursa da açıkça söylerim istemiyorum diye, bırakın her şeyi sizden bilmek istiyorsa istesin, ne kadar dipdibe o kadar sorun.

Allah yardımcınız olsun,benim kendime bile tahammülüm yok bide kaldı ki başka biri.
Mesela evine gitseler giderler ama kalıyorlar en fazla 3 gün kaldıkları oluyor o zamanlarda çok bunalıyorum çaylarını çorbalarını ver kur topla kumandayı alıp tv izliyor yorum yapıyor ben diken üstünde oturuyorum kendi evimde o rahat takılıyor eşimle samimi olamıyoruz daha resmî duruyoruz zor gerçekten ama geçici durum diyorum bozuntuya vermiyorum katlanıyorum güzellikle gönderiyorum

Ben empati yapınca kendi aileme demeyeceğim şeyleri eş ailesine dememeyi ya da daha uygun dille söylemeyi uygun buluyorum. Mesafe tabi ki iyidir 2 aileye de ama düzenimi bozamam denilmesi kırıcı olmuş. Birlikte yiyip içmek güzel şeyler ama tadında elbette. Mesela ben yemek yapma derdinden kurtulur kendimi kv evine atardım :)
Evet oradaki haklısınız insan kendi ailesine nasıl ise eş ailesine de öyle olabilmeli , evet her şey tadında güzel , evet bazen çıkıp çıkıp gidip hazır yemek iyidir 🤣 hanımefendi zaten gidip gidip kaldıkça kayınvalidesi de kendinde yüz bulup demiş olabilir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X