İğneli Epilasyon Kabuklar döküldükten sonra kırmızı izler :(

Beybi05

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
504
126
31
Merhaba igneli epilasyona gidiyorum onceden yüzüm icin gitmistim fakat hatirlayamiyorum fazla hic dikkat etmemisim o zmnlar. Simdi koluma bascaklarima falan yaptiriyorum. Kil yapisi biraz kalin tabi yüze göre. Kabuk kabuk oluyor pudraliyorum kurudukca kabuklar dökülüyor. Fakat kirmizi izler oluyor ardindan :KK43: bunlar kalici izler midir? gecmeleri icin ne yapabilirim?

Benimde oldu ama zamanla rengi açıldı. Gider büyük ihtimal. Madeccsol bepanthol tavsiye etti bana

Benimde oldu ama zamanla rengi açıldı. Gider büyük ihtimal. Madeccsol bepanthol tavsiye etti bana
Aman iyi gidiyorsa problem yok. Madecassol suruyorum bende once kabuklarin dokulmesini bekliyorum pudra surerek dokulunce kreme geciyorum. Fakat kırmızı izler olunca korktum. Insallah iz kalmaz. Tum vücut yaptircam çünkü :KK43:

Pudrayi 3 gun sürüp direk madecossol geçebilirsin sorun olmaz dedi bana ama sürerken tampon hareketlerle sürmen lazim ovalayarak falan sürersen kabukları düşürmüş olursn. Nokta nokta kırmızılık bendede oluyor . Bu arada siz nerede yatırıyorsunuz ist ise neresinde yaptiryrsunuz

Ben de yarım bacak (dizden aşağı) yaptırıyordum yaz yaklaşınca bıraktım bu ay yeniden başladım. Yarı yarıya azalmıştı benim bu sefer bitecek inşallah. İzlerin hafiflemesi 2-3 ay sürmüştü ama tamemen geçmesi yazı buldu. Yazın hem hava aldığı hem de güneş gördüğü için çabuk geçer demişti epilasyon uzmanım, öyle de oldu. Şimdi kol da düşünüyorum ama bacak kadar uzun sürer mi bilmiyorum :KK17: Krem falan sürmedim arada masaj yaptım yağlarla ama tüylenme yapar diye korktum. Belki düzenli bakım yapsam daha çabuk geçerdi.

Ben de yarım bacak (dizden aşağı) yaptırıyordum yaz yaklaşınca bıraktım bu ay yeniden başladım. Yarı yarıya azalmıştı benim bu sefer bitecek inşallah. İzlerin hafiflemesi 2-3 ay sürmüştü ama tamemen geçmesi yazı buldu. Yazın hem hava aldığı hem de güneş gördüğü için çabuk geçer demişti epilasyon uzmanım, öyle de oldu. Şimdi kol da düşünüyorum ama bacak kadar uzun sürer mi bilmiyorum :KK17: Krem falan sürmedim arada masaj yaptım yağlarla ama tüylenme yapar diye korktum. Belki düzenli bakım yapsam daha çabuk geçerdi.
Kirmizi izler sizdede olurmus muydu? Valla izler olunca biraktim yarida gececek mi diye kontrol ediyorum gecerse devam edicem gecmezse bari heryeri kirmizi kırmızı yapmayayim diyorum :KK43:

Pudrayi 3 gun sürüp direk madecossol geçebilirsin sorun olmaz dedi bana ama sürerken tampon hareketlerle sürmen lazim ovalayarak falan sürersen kabukları düşürmüş olursn. Nokta nokta kırmızılık bendede oluyor . Bu arada siz nerede yatırıyorsunuz ist ise neresinde yaptiryrsunuz
Yok istanbulda yaptirmiyorum canim

Kirmizi izler sizdede olurmus muydu? Valla izler olunca biraktim yarida gececek mi diye kontrol ediyorum gecerse devam edicem gecmezse bari heryeri kirmizi kırmızı yapmayayim diyorum :KK43:

Evet bende de oldu ve dediğim gibi uzun sürdü iyileşmesi. Ama geçiyor ve işe yarıyor bu yüzden kırmızı gezmeye razıyım :KK51: Bu ay yeniden yaptırdım ve işlem öncekinden çok daha az sürdü. Yaza kadar bitecek ve iyileşecek diye düşünüyorum.

Uzun zaman olmuş son durumunuz nasıl oldu acaba? devam ettiniz mi kollarınız için:)

X