Çocuk Hastalıkları Joubert Sendromu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

nihalemre

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2009
182
2
selam kızlar

bebeklerinizde, çocuklarınızda ya da yakın bi tanıdığınızda bu hastalığa (joubert sendromu)sahip olanlar varmı.

oğlum için bu teşhis konuldu.tedavisi yokmuş ama fizik tedavi ile azda olsa gelişimi sağlanabilirmiş.çok nadir görülen bi hastalıkmış.anne ve babadan geçen bozuk genler yüzünden oluyormuş(evleneceklere önerim mutlaka kendilerini iyice bi kontrol ettirsinler.bebeklerimizdeki sorunlar çoğunlukla bizden geçen bozuk genlerden dolayı oluyormuş. örn :pku(fenilketonüri) ve bu hastalık ve daha niceleri)

bu hastalık karaciğer,böbrek ve beyni etkiliyormuş(başka etkilediği organ varsa bilemiyorum.bizde bunlar mevcut).çocukta gelişim geriliğine sebeb oluyor.(oturamaması,yürüyememesi,konuşamaması ,emeklememesi gibi).

sizden ricam ; böyle bi tanıdığınız varsa neler yapıyorlar.bu hastalık nasıl ilerliyor.gerçekten dedikleri gibi hiç düzelmiyormu.fizik tedavi uygulamışlarsa neler yaptılar.

bunları açıklamanız.

canım benim seni hep takip ediyordum ve merak ediyordum çok üzüldüm çok geçmiş olsun hastalığı sende duyuyorum araştırıcam birşey duyarsam yazıcam canmım Allah şifa versin

sağolasın canım benim.

ilk duyduğumda çok üzüldüm.böyle bi tanı koyulacağına ihtimal vermek istemiyordum ama başımıza gelceği varmıştı.derdini veren rabbim dermanınıda vercek inşallah.o benim meleğim...gözüm gibi bakıyordum şimdi gözümdende öte bakcağım.elimden gelenin en iyisini yapcam ve evladımı tam olmasada iyileşmesini,düzelmesini,yaşıtlarıyla bir olmasını sağlıycam.

bende ilk kez duydum.zaten nadir görülen bi hastalıkmış.birkaç hastalığı içinde barındırıyormuş.

ayrıca bi hastalık şüphesi daha var.oğluma karaciğer biyopsisi yapıldı ve ordan sonuç bekliyoruz(10_15 güne çıkcakmış).temiz çıkması içinde dua ediyoruz.

rabbim kimseyi evladı ile sınamaz inşallah...çok zor.

Karaciğerde ki problem nedir neyi araştırıyorlar bu hastalıklamı ilgili canım. inşallah temiz çıkar Allahım senin yavruna ve tüm hasta yavrularımıza acil şifalar versin amin

nihalemre benim 21 haziranda gebeliğim sonlandırıldı canım 5 buçuk aylıkken canım dandy walker malformasyonuydu ama bir ihtimal joubert de olabilir dediler bu yüzden çok araştırdım ben milyonda bir olan bir genetik hastalık benim merak ettiğim hamilelikte hiçbir belirti vermedi mi benimki 12 haftalıkken birşeyler vardı ense kalınlığı çıktı
allah yardımcın olsun allah sabırlar versin

nasmina78 : karaciğeri büyük ve biyopsi yapıldı.bu hastalığın dışında bi hastalıktanda şüphe ediyorlar(adı aklıma gelmedi.).inşallah sadece şüpheden ibarettir.

Son düzenleme:
çk geçmiş olsun canım .bu hastalık hakkında blgim yk.ama allah şifasını versin inşalllah

[

nihalemre benim 21 haziranda gebeliğim sonlandırıldı canım 5 buçuk aylıkken canım dandy walker malformasyonuydu ama bir ihtimal joubert de olabilir dediler bu yüzden çok araştırdım ben milyonda bir olan bir genetik hastalık benim merak ettiğim hamilelikte hiçbir belirti vermedi mi benimki 12 haftalıkken birşeyler vardı ense kalınlığı çıktı

üzüldüm gerçekten.çok zor bi karar olsa gerek.Allah sizede sabır versin.inşallah sonraki çocuğunuza yüzünüz güler.peki bişey sorcam sana diğer çocukların da aynı şekilde olma ihtimali kaç.yine olurmuymuş.

valla anlamadılar ya da anladılarda söylemediler.eğer gerçekten söylemedilerse ...diyecek laf bile bulamıyorum.Allah'a havale ederim.söyleseler bile yine doğururdum ama en azından bilinçli olurdum ve daha doğurmadan bişiler yapmaya çalışırdım.yediğime içtiğime daha da dikkat eder,oğluma daha iyi olmaya çalışırdım.şimdi yaptıklarımı o zamandan yapmaya çalışırdım.gerekirse Ankara'ya gelirdim.annemler bana bakarlardı.tek başıma hamilelik geçirdim.ister istemez kendimide oğlumuda ihmal ettiğim oldu.hem doğduğunda hem annne karnında...benim en büyük hatam Ankara'ya gelmemek oldu.

şimdi ne ağlama zamanı ne de üzülme...ben iyi olacağım ki oğluma daha iyi bakabileyim.o zamanlarda yaptığım hatayı şimdi yapmıyacağım.keşke dememek için elimden gelenin en iyisini hatta daha fazlasını yapcam.

sağolasın.Allah cümlemize sabır versin.hepimize yardımcı olsun.yeterki minik bıdığımın yüzü hep gülsün.benim oğlumla birlikte bütün bebişlerin yüzü gülsün : )

Son düzenleme:
geçmiş olsun canım inşallah biyopsi sonucu temiz çıkar rabbim şifasını versin kısa sürede inşallah.

[

üzüldüm gerçekten.çok zor bi karar olsa gerek.Allah sizede sabır versin.inşallah sonraki çocuğunuza yüzünüz güler.peki bişey sorcam sana diğer çocukların da aynı şekilde olma ihtimali kaç.yine olurmuymuş.

valla anlamadılar ya da anladılarda söylemediler.eğer gerçekten söylemedilerse ...diyecek laf bile bulamıyorum.Allah'a havale ederim.söyleseler bile yine doğururdum ama en azından bilinçli olurdum ve daha doğurmadan bişiler yapmaya çalışırdım.yediğime içtiğime daha da dikkat eder,oğluma daha iyi olmaya çalışırdım.şimdi yaptıklarımı o zamandan yapmaya çalışırdım.gerekirse Ankara'ya gelirdim.annemler bana bakarlardı.tek başıma hamilelik geçirdim.ister istemez kendimide oğlumuda ihmal ettiğim oldu.hem doğduğunda hem annne karnında...benim en büyük hatam Ankara'ya gelmemek oldu.

şimdi ne ağlama zamanı ne de üzülme...ben iyi olacağım ki oğluma daha iyi bakabileyim.o zamanlarda yaptığım hatayı şimdi yapmıyacağım.keşke dememek için elimden gelenin en iyisini hatta daha fazlasını yapcam.

sağolasın.Allah cümlemize sabır versin.hepimize yardımcı olsun.yeterki minik bıdığımın yüzü hep gülsün.benim oğlumla birlikte bütün bebişlerin yüzü gülsün : )

yeni gördüm kusuruma bakma
vallahi canım genetik bir hastalık olduğu için bir daha olma ihtimali var binde bir dedi doktor hamile kalırsam yine direk cvs yaptırıcam benim kızım allahıma binlerce şükür sağlıklı 5 yaşında yani bu başına gelen bir insanın her bebeği böyle olmuyor canım 2.bebeği düşünüyorsan eğer hiç tasalanma sağlıklı bir bebeğin olur inşallah

yeni gördüm kusuruma bakma
vallahi canım genetik bir hastalık olduğu için bir daha olma ihtimali var binde bir dedi doktor hamile kalırsam yine direk cvs yaptırıcam benim kızım allahıma binlerce şükür sağlıklı 5 yaşında yani bu başına gelen bir insanın her bebeği böyle olmuyor canım 2.bebeği düşünüyorsan eğer hiç tasalanma sağlıklı bir bebeğin olur inşallah

estafurullah ne kusuru :)

sağol canım.zaten iyice araştırcaz.olmadan önce eşimde bende iyice bi kontrolden geçmeyi düşünüyoruz.hamile kalırsam bile çok iyi bir şekilde takibini yaparız.

bu cvs dediğin noluyor.

ayrıca senin bi çocuğun daha mı var.Allah bağışlasın.rabbim sağlıklı sıhhatli büyütsün.

HERA :teşekkürler canım.inşallah temiz çıkar.kayınbabam daha fazla dayanamadı ve yarın bi gidip sorcak.hayırlısı...inşallah temiz çıkar

Son düzenleme:
çok geçmiş olsun...
ilk kez sizden duydum böyle bi rahatsızlızlığı...
çok güçlüsünüz ama, maşallah...
Allah acil şifa verir inşallah evladınıza...

sağolasın

bizde ilk kez duyduk.klasik hastalıklar dışında bi hastalık bilmezdim.bunlar çok yabancı geldi.

inşallah üstesinden gelcez.

bi kere oğlun senin gibi bi annesi olduğu için çok şanslı. yüce rabbim olmazları oldurur. allahın izniyle çok çok iyi olsun oğluşun. yüce rabbim kimseyi evladı ile sınamasın. acil hemde çoook acil şifa versin rabbim...

dünya sınav dünyası.

Allah seni oğluşunla sınıyor ve bence sen bu sınavı çok iyi bir şekilde vereceksin.

Benim bebişimin kalbi durduğu için kürtaj oldum.doktorun dediği bana eğer dünya ya gelseydi engelli(beyin) olma ihtimali yüksekti.ikili test için gitmiştim,belki de kalbi durmasa orada engelli olma olasılığı ortaya çıkacaktı...

Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim...

herşeyde bi hayır vardır.

aynen dediğin gibi burası bi sınav yeri ,bizimde sınavımız bu.

şimdi iyiyiz ilerde neler bekliyor bizi onuda yüce rabbim göstercek.dediğim gibi herşeyde bi hayır vardır.iyi dilekleriniz için çok sağolun arkadaşlar.

minikyaramaz : Allah sizede hayırlı bi evlat verir inşallah ,üzüldüm gerçekten.

cümlemizin kardeşim.

selam kızlar

bebeklerinizde, çocuklarınızda ya da yakın bi tanıdığınızda bu hastalığa (joubert sendromu)sahip olanlar varmı.

oğlum için bu teşhis konuldu.tedavisi yokmuş ama fizik tedavi ile azda olsa gelişimi sağlanabilirmiş.çok nadir görülen bi hastalıkmış.anne ve babadan geçen bozuk genler yüzünden oluyormuş(evleneceklere önerim mutlaka kendilerini iyice bi kontrol ettirsinler.bebeklerimizdeki sorunlar çoğunlukla bizden geçen bozuk genlerden dolayı oluyormuş. örn :pku(fenilketonüri) ve bu hastalık ve daha niceleri)

bu hastalık karaciğer,böbrek ve beyni etkiliyormuş(başka etkilediği organ varsa bilemiyorum.bizde bunlar mevcut).çocukta gelişim geriliğine sebeb oluyor.(oturamaması,yürüyememesi,konuşamaması ,emeklememesi gibi).

sizden ricam ; böyle bi tanıdığınız varsa neler yapıyorlar.bu hastalık nasıl ilerliyor.gerçekten dedikleri gibi hiç düzelmiyormu.fizik tedavi uygulamışlarsa neler yaptılar.

bunları açıklamanız.

canım çok geçmiş olsun bitanem çok üzüldüm yaaa...peki böbreklerine fizik tedavinin ne gibi etkisi olacakmış.... offf kuzum benim daha minicik bu bebekler.... ama işte Allahtan gelene sorgu olmaz ki... çok üzüldüm canım yaa hiç bilgim yok hastalıkla ilgili ama bizimkine benziyor galiba...
çok geçmiş olsun canım.... inşallah rabbim kuzularımıza acil şifa verir...

bebek ölmüşmüydü ki karnında ben anlamadım...

[

canımmm rabbim her zaman insanlar için en hayırlısını verir... ben de başta çok ağladım.... dünyam yıkıldı ama alıştım artık.. inşallah iyileşecekler yavrularımız... ne dicemi de şaşırdım canım yaa... ama dualrımız hep sizinle canım....

X