Popüler Konu Jilet izi giderme

Selamlar. Daha önce belirtmiştim, hala Cengiz Doktora ameliyat olmayı düşünenler var. Ben daha önce oldum pişmanım. Çünkü en küçük izler bile dikkatli bakınca yamanın altından belli oluyor. Birde üstüne kocaman deri yaması daha fazla dikkat çekiyor. Bir tane iz büyüktü o hiç kapanmadı zaten. Biraz şekli değişti o kadar. 2021 yılında 20000 liraya yakın masrafınız olur tahminim. Bence asla değmez. Bacağınızda da kocaman iz kalıyor. Birde aylarca ameliyatın kapanmasıyla uğraşıyorsunuz. Makyaj malzemeleriyle çok daha iyi izleri kamufle ediyordum. Bence şimdilik en iyi çözüm kozmetikçilerden en iyi makyaj malzemelerini araştırmaktır. Ayrıca yama olan yer tenimden daha beyaz kaldı. Oraya bronzlaştırıcı krem falan bakıyorum. Tavsiyeniz var mı? İyi günler.
Herkese iyi günler. Uzun zamandır yazamadım. Kolumun durumu aynı. Bende cengiz mağduruyum. Önceleri iyi gibiydi ama değil arkadaşlar. Bu izlerle yaşamayı öğrenin. Sizlere nacizane tavsiyem. Ve cevrenizdekileri uyarın. Ben zamanla bu izlerin geçeceğini düşünerek bu hatayı yaptım. Çocuk sayılırım o zaman. Birileri deseydi ki bak vücuduna bunu yaparsan iz kalır polis asker olamazsın. En önemlisi herkesin içinde rahat olamazsın. Yaşamını kisitlarsin deseydi sanırım yapmazdım. O yüzden sizde başkalarının yapmaması için uğraş verin. Ve bu izlerle yaşamaya bir an önce alışın. Ben alıştım yapacak bişey yok. Bu saatten sonra kendinizi daha fazla üzmeyin ve rahat olun. Başkalarının olumsuz dediğine kulak asmayın. Hepinize saygılar sevgiler

Değerli ablalarım kardeşlerim herkese merhaba, yıllardır bu konuyu takipteyim. Sizlerle tecrübelerimi biraz paylaşmak istiyorum. 24 yaşındayım, sadece bu bilgiyi sizinle paylaşıyorum, haricinde belki bu ortak sorunlarımıza yardımcı olabiliriz ümidiyle ban yememek için kimliğimi saklıyorum. 15 yaşımdaki cahilliğimden kalan izler beni de oldukça hırpaladı, 18 yaşımdan beri yıllardır hep önüme çıkıp beni utandırdı ve rencide etti. Önceleri sol kolumda sayıca fazla ve sağ kolumdaki iki izden (geçen yıllarda beyazladığı için ve kıllardan kamufle olduğu için özellikle bakmayınca belli olmuyordu) memurluk sınavlarında ön sağlık ve genel sağlıktan geçmek için kurtulmak istedim. Ten rengi medikal tattoo uygulaması yaptırdım. Sonuç tam bir rezalet, izler 100m öteden yine gözükecek kadar kötü, özellikle işaretlemiş gibi oldu. Boyayı tene uygulamadan izin üstüne az bişey damlattırmıştım güzel gözüküyordu umutlandım ama tene uygulayınca sarı-kahverengi arası bir renge döndü ve gecelerime kabus oldu... Fraksiyonel lazeri araştırdım (bi iki yere hiçbişey yapmadan, bi cihazla bile bakmadan sadece konuşarak muayene adı altında para bile ödedim) hem işlem uzun sürecekti hem de alttaki scarı iyileştirse bile boyayı kaldırmaz dediler (açık renk olduğundan dövme lazeri de çıkarmaz dediler). Sonra reklamları videoları görüp dedim hem boyayı hem alttaki kesik izlerini deriyi soya soya kaldırayım ve Tca uygulamasına giriştim 3 seansa kadar tahammül ettim, 4. seansa geçerken hem zaman geçiyor hem izler düzelmiyor daha kötü bir hal alıyordu. Asitin kendi yaptığı kabuk döküldü ama o kadar vitaminle madecassol karışımları falan düzenli titiz kullanmama rağmen izleri daha çok büyütüp belirgin yaptı yani o da olumsuz. Sonra Beşiktaş'ta bir medikal tatto yapan yer buldum(Tca da başarısız olduktan sonra forumlarda sitelerde vb. araştırmalar yaptım dedim heralde ilk yapan yer yapamamıştır belki burası başarır daha profesyonel e benziyordu reklamlar vs.) Bu sefer dedim tamamına yaptırmıyım sadece sağ kolumdaki iki küçük ize yaptırayım işe yararsa sol kolumdaki çok sayıdaki ize de uygulattırırım en azından bu da başarısız olursa sadece o iki iz kötü olur soldaki izleri de riske atmıyım daha kötüsü olmaması için. Bütün dediklerine uydum bepanthenden farklı olarak gri tüp içinde bir tattoo kremi de sattı bana dedi bu daha etkili yeni bir ürün (hergün de kollarımın resmini çekmiştim kafama takılanı oraya wp'den soruyordum) kolumda kabarcıklar oldu resim çekip atıyorum neden böyle oldu bu kremi bırakayım mı diye yok devam et dedi sonra izler bi büyüdü enfeksiyon oldu çukur kaldı hep iltihaplandıda sonra kafam iyice attı kremi bıraktım bepanthen sürdüm bi süre sonra iyileşti ama izleri kaldı yani sonuç orası da başarısız oldu ve tam bir rezalet, kollarımın hiçbirşey yapmadan ilk halinin resmine baktığımda çok üzülüyorum. Forumdaki bu başlığı da sürekli takipteyim. Hep aceleci davrandım en önemlisi iyi bir kariyere başlayabilmem için bir an önce düzelsin istedim. Birkaç yorum önce bir abla doktor merthan isminde birinden bahsetti araştırdım. İnstagramdan bağlantı kurdum. Nişantaşında dr. Emel Polat'ın kliniğinde çalışıyor ve beni doğrudan Emel hanıma ulaştırdı. Derdimi anlattım cihazla yakınlaştırıp izlere baktı. Bu yolda nice paralar harcadım ben o muayeneye de bir miktar ödedim ve dedim zaten başka yol kalmadı gibi birşey diğer yöntemlere de aşağı yukarı muayenelerle falan 2-3 arası para yedirdim en iyisi bu yolu da deniyeyim kaybedecek ne kaldı ki diye düşündüm(zaten bu halde Pa.,Tsk. Vb. girmem işe başlamam mümkün değil)Fraksiyonel lazere başladım geçen hafta ilk seansı oldum. Merthan beyi uygulamada ve sonraki (bu haftaki) kontrolde hiç görmedim ama Kliğin sahibi Dr. Emel hanım(ilk muayenede Merthan bey oradaydı ama muayene eden ve uygulamayı yapan doktor Emel hanım) uygulamayı ve kontrolü yaptı iki hafta sonra ikinci seansı olacağımı söyledi. Yaza kadar devam edeceğim. Sonuç olarak medikal tattoo ve tca başarısız oldu artık uzun da sürse sabredip fraksiyonel lazere başladım. Allah'ın izniyle, sonuç iyi olursa sizlerle de paylaşacağım. Merak etmeyin ben geçen senelerde yazıp cevapsız bırakan ablalar gibi olmamaya gayret edicem!. Elimden geldiğince tecrübe ettiğim deneyimlerimi paylaştım. Değerli ablalarım, kardeşlerim hepimiz bu kasıtlı izlerden pişmanız ve yaptığımız hatanın farkındayız bundan sonra üzülüp yıpranmak o izleri geçirmedi, geçirmez de. Moralinizi her daim yüksek tutunuz, sakın umudunuzu kaybedip karamsar olmayınız. Biz yeterki ne kadar sürerse sürsün sabırla mücadelemizi devam ettirelim Allah'ın izniyle bu sorunları da atlatacağız. Saygı ve sevgilerimle Allah'a emanet olunuz 😇
Allah yardımcımız olsun kardeşim.Baya bi yazmışsın. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim

Merhaba cok belli olmayan 10 tane
çizgi halinde jilet izlerim var 5 yıllık ergenlik aklı işte düşüncesiz hareket ediyorsun sonra pişman oluyorsun ama iş işten geçiyor ameliyatlık izlerim olduğunu düşünmüyorum lazer yaptırıp memnun kalan var mı ya da lazer için kimi önerirsiniz ☺️

Herkese iyi günler. Uzun zamandır yazamadım. Kolumun durumu aynı. Bende cengiz mağduruyum. Önceleri iyi gibiydi ama değil arkadaşlar. Bu izlerle yaşamayı öğrenin. Sizlere nacizane tavsiyem. Ve cevrenizdekileri uyarın. Ben zamanla bu izlerin geçeceğini düşünerek bu hatayı yaptım. Çocuk sayılırım o zaman. Birileri deseydi ki bak vücuduna bunu yaparsan iz kalır polis asker olamazsın. En önemlisi herkesin içinde rahat olamazsın. Yaşamını kisitlarsin deseydi sanırım yapmazdım. O yüzden sizde başkalarının yapmaması için uğraş verin. Ve bu izlerle yaşamaya bir an önce alışın. Ben alıştım yapacak bişey yok. Bu saatten sonra kendinizi daha fazla üzmeyin ve rahat olun. Başkalarının olumsuz dediğine kulak asmayın. Hepinize saygılar sevgiler

Merhaba arkadaşlar bende fraksiyonel lazer yaptırıyorum şuan 3. Seansı yaptırdım ilerleme var ama yavaş bi ilerleme istediğim ilerlemeyi gördüğümde mutlaka paylaşım yapacağım , şuan paylaşım yapmamamın sebebi ise umut vermemek , kazıma işlemide yapmıştım ben evde Daha önceden , zımparalama yani , ama bi değişim olmadı o kadar süre boş yere acı çekip boş yere yaralı bir kol ile dolaştım , tabi şunuda unutmayalım ki her işlemin herkeste tepkisi farklı her vücudun bir iyileşme süreci var sevgiyle kalın..
Nerede yaptırıyorsunuz bende düşünüyorum

Arkadaşlar son durumu yazayım tek seans sonucu ben bu izden gerçekten %80 kadar kurtulmuştum başka seansa gerek duymadım çünkü uzun süre o bölge kırmızı kalıyor benim o belirgin bembeyaz izim geçtiyse Allah’ın izniyle geçmeyecek iz yok. Tamamen kaybolmaz belki ama belli belirsiz kalır
Merhaba. Hangi tedavi yontemini uyguladiniz acaba? Benim kolumda yillar yillar once yaptigim izler var ve iyilestiyse duzelmez diyorlar.

Arkadaslar son durumu yazayim 4 seans altin igneye gittim sonuc %20 dir cok ince olan jilet izi bile tamamen gitmedi bilmiyorum belki bunyeden bunyeye farkediyordur ama bende pek ise yaramadi o yuzden lazer tedavisine baslayacagim daha once lazere giden arkadaslar bilgi verebilir mi acaba

Arkadaslar son durumu yazayim 4 seans altin igneye gittim sonuc %20 dir cok ince olan jilet izi bile tamamen gitmedi bilmiyorum belki bunyeden bunyeye farkediyordur ama bende pek ise yaramadi o yuzden lazer tedavisine baslayacagim daha once lazere giden arkadaslar bilgi verebilir mi acaba
Asla lazer tedavisi önermiyorum 7 seans kfraksiyonek 7 seans tilyum lazer 4 seans mezoterapi yapildi ve suan cok daha fazla dikkat çekiyor.

Merhaba arkadaşlar, yıllardır ben de kolumdaki maket bıçağı izlerinden şikayetçiydim, kolumu açmaya çok utanıyordum hep saklama çabası içindeydim ve izleri geçirmek için denemediğim şey kalmamıştı. Geçen sene zımparalama yaptırmıştım ama daha kötü oldu . en son cengiz açıkel'e 13 temmuz da ameliyat oldum. Bacağımdan 15×4 cm boyutlarında deri alınarak koluma yapıştırılıp dikildi. 1 gün hastanede kaldım. Hastaneden çıktıktan sonra yatak istirahatine geçtim. Kolum ve bacağımı hep yüksekte tuttum, ilk günler bacağımda biraz ağrı ve yanma oldu, mümkün olduğu kadar ayağa kalkmamaya çalıştım, kolumda çok ağrı olmadı. 17 temmuz da muayenehanesine giderek kolumdaki dikişleri aldırdım, bacağımdaki sargı açılmadı. Yine istirahate geçtim. 24 temmuz da kolumdaki sargı tamamen çıkarıldı tubüler bandaja geçtim, bacağımdaki kalın sargılar çıkarıldı sadece direkt yaranın üstünde olan kaldı o da zamanla üstündeki sargıyı kendiliğinden bırakması bekleniyor. Zaman zaman hangi aşamada olduğumu güncelleyip fotoğraf yükleyeceğim

Arkadaşlar, neden gittiğiniz yerin adını yazmıyorsunuz. Fraksiyonel lazer yaptırdınız başarılı da oldunuz gittiğiniz yeri yazın bari de biz de gidelim. Özelden mesaj atıyorum derdini çözen herkes siteye girmez olmuş. Ne çabuk unuttunuz eski halinizi. Azıcık destek lütfen.

Arkadaşlar, neden gittiğiniz yerin adını yazmıyorsunuz. Fraksiyonel lazer yaptırdınız başarılı da oldunuz gittiğiniz yeri yazın bari de biz de gidelim. Özelden mesaj atıyorum derdini çözen herkes siteye girmez olmuş. Ne çabuk unuttunuz eski halinizi. Azıcık destek lütfen.

merhaba ben yaptırmıştım 1 seans gerçekten yaz ayına kadar %100 kaybolmasa da geçmişti lakin 1 yıl içinde yine eski haline geri döndü belki daha fazla gitmem gerekiyordu ya da kullandığım bir üründen oldu bilemiyorum ama 1 seansla bile %70 sonuç almıştım

merak eden varsa diye, rengi su an pembe gittikce siliklesiyor tamamen yok olur mu bilmiyorum ama böyle giderse tamamen geçer diye düşünüyorum
O Onemlidegil
532. Sayfaya bakabilirsiniz eski mesajlarıma doktorum bu işlemi hâlâ yapıyor mu bilmiyorum muhtemelen yapıyordur burdan gidenler olmuş kendisine benden sonra belki before after vardır elinde

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar aranizda plasma pen ile izleri veya en azindan kabarikligi geçiren var mi? Cok acil lütfen..

Arkadaşlar aranizda plasma pen ile izleri veya en azindan kabarikligi geçiren var mi? Cok acil lütfen..
Plasma pen ile benim kolumu yaktilar eskisinden kotu hale geldi bence lutfen gitmeyin. Size tavsiyem su an icin izleri hafifletmek adina dermatix slikon jel kullanmaniz. Ben 3 aydir kullaniyorum izlerimi ciddi anlamda duzlestirdi su an bakinca ben bile inanamiyorum. Bundan once tca asit, dermaroller, contraxtubex, plasma pen, altin igne, mezoterapi vb. gibi yontemler denemis biri olarak bu saydiklarimin hepsi bu kremin yaptiklarini yapamadi. Sizden ricam plasma veya baska bir yontem denemeden once en azindan 3-4 ay bu kremi her gun kullanmaniz gerisine de sonra karar verirsiniz umarim gececektir hoscakalin :)

Merhaba arkadaşlar, yıllardır ben de kolumdaki maket bıçağı izlerinden şikayetçiydim, kolumu açmaya çok utanıyordum hep saklama çabası içindeydim ve izleri geçirmek için denemediğim şey kalmamıştı. Geçen sene zımparalama yaptırmıştım ama daha kötü oldu . en son cengiz açıkel'e 13 temmuz da ameliyat oldum. Bacağımdan 15×4 cm boyutlarında deri alınarak koluma yapıştırılıp dikildi. 1 gün hastanede kaldım. Hastaneden çıktıktan sonra yatak istirahatine geçtim. Kolum ve bacağımı hep yüksekte tuttum, ilk günler bacağımda biraz ağrı ve yanma oldu, mümkün olduğu kadar ayağa kalkmamaya çalıştım, kolumda çok ağrı olmadı. 17 temmuz da muayenehanesine giderek kolumdaki dikişleri aldırdım, bacağımdaki sargı açılmadı. Yine istirahate geçtim. 24 temmuz da kolumdaki sargı tamamen çıkarıldı tubüler bandaja geçtim, bacağımdaki kalın sargılar çıkarıldı sadece direkt yaranın üstünde olan kaldı o da zamanla üstündeki sargıyı kendiliğinden bırakması bekleniyor. Zaman zaman hangi aşamada olduğumu güncelleyip fotoğraf yükleyeceğim
Sinem merhaba, acaba son durumun nedir? bilgilendirme yapabilirsen çok sevinirim.

Anlaşılan çoğunluk whatsapp a geçmiş. Arasıra buraya da yazın lütfen bizde görelim.
Birde özelden biri sormuş cengiz beyin ameliyatını. Burdan da yazayım cevabı, izleriniz çoksa hiç yoktan iyidir yama ameliyatı eğer günde 2dk ayırıp evden çıkmadan fondöten süremem derseniz. 2dk nedir ki?

Sinem merhaba, acaba son durumun nedir? bilgilendirme yapabilirsen çok sevinirim.
Merhaba, kolumdaki yamanın rengi açılmaya başladı, bacağımdaki deri alınan yer hala kırmızı ama iyileştiğini görebiliyorum. 2 ay öncesine göre bile fark çok. Sabırla daha güzel olacağı zamanları bekliyorum :)

Burada üzülüp bir çare bulmaya çalışan genç arkadaşlar için ben de çok üzülüyorum :KK43: ben de aynı yollardan geçtim senelerce kafama taktım bir yol bulmaya çalıştım ama size tavsiyem denize düşen yılana sarılır misali bu durumunuzdan faydalanmak isteyen kişilere inanmayın.. öncesi sonrası fotoğraf isteyin iyice araştırmadan tedaviye başlamayın. Hem paranıza yazık hem canınıza.. burada lazer vs başka şeylerle izleri tamamen geçeni hiç görmedim. benim izlerim gerçekten aşırı inceydi daha önceki sayfalarda fotoğraf atmıştım buraya, ona rağmen beni rahatsız ediyordu ve yama ameliyatı oldum. Şuan jilet izi diye bir şey yok kolumda sadece yanık izine benziyor ve bunun psikolojisi bile yeterli... üstelik bu izlerin başka bir tedavisi olsaydı kimse ameliyat olmazdı diye düşünüyorum .. son olarak üzülmeyin her şeyin bir çaresi var sağlığınız yerinde olsun gerisi seneler sonra da olsa bir şekilde halloluyor
Merhaba yama ameliyatıni hangi doktora oldunuz

Merhaba, kolumdaki yamanın rengi açılmaya başladı, bacağımdaki deri alınan yer hala kırmızı ama iyileştiğini görebiliyorum. 2 ay öncesine göre bile fark çok. Sabırla daha güzel olacağı zamanları bekliyorum :)
Merhaba son durumunuz nasil

Merhaba yama ameliyatı oldum yazdığınız bilgi alabilir miyim biraz. Alınan bölge açıyor mu is kalıyor mu.Tek is haline getirilen ameliyat daha mantıklı değil mi

X