Düğün İyice kafam karıştı :/

ogretmnhnm

Guru
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2014
165
56
34
Merhaba 4 senelik ilişkimde evlenme tekkifimi aldım yaza düğün planına başladık ben adana sevgilim kayseriden. Sömestr tatilinde aileler tanışacak planlar konuşulacak çok masraf olmasın diye isteme söz nişan evde yapacağım ben karşılayacağım sevgilime söylesem her şeye masraf diyor evde organizasyon konseptine bile gereksiz şeyler dedi yani 2 düğün yapmak istemiyormuş elaleme harcayacağımız parayı kendimize harcarız balayına gideriz eşya alırız vs. dedi. Onların adetinde evin önünde 3 gün yemekli düğün yapılırmış istersen nişanını adanada düğün gibi yaparız diyor ama ben memleketimde salon tutup hayalimdeki gibi gelinlik giymek istiyorum. O kadar hazırlanıp gelinlikle evin önünde düğün yapmak istemiyorum hem de 3 gün... Sen kendi adetine sahip çıkıyosun bizim de böyle dedim off poff boşa masraf diyor harcamalarımızda seni beni yok diyor kızlar farklı şehirlerde nasıl olacak biraz aydınlatır mısınız beni 4 yıldır bu günleri bekledik biz şimdiden zıtlaşıyorız

Sizin istediğiniz her şeye masraf deyip kendisi memleketinde 3 gün düğün mü yapacak? Şu an bırak 3 günü 3 saat bile düğüne müsade edilmiyor. Yaza ne olur bilinmez. Bence o hayallerini bi rafa kaldırsın o. Siz de istediğiniz ne varsa, evde söz nişan yapın içinizde kalmasın. O neden karışıyor? Nişan masrafları size ait zaten. Kendi memletimde gelinlik giymeyi ben de istedim o sebepten biz nikahı benim şehrimde yaptık. Eşimin memleketinde düğün oldu. İki sefer giymiş oldum.

Kendi memleketinde kınanı yaparsın düğün gibi.. Bizim buralarda öyle yapıyorlar uzak şehirlere gidilecekse... Ama bir bakıma da hakyı olabilir şuan herşey o kadar pahalı ki. Geçen görümcem yemek masası aldı 11 bin verdi. Basit bir yemek masası.. bir evin ne kadara dizileceğini tahmin bile edemiyorum.. 🙄

Sizin istediğiniz her şeye masraf deyip kendisi memleketinde 3 gün düğün mü yapacak? Şu an bırak 3 günü 3 saat bile düğüne müsade edilmiyor. Yaza ne olur bilinmez. Bence o hayallerini bi rafa kaldırsın o. Siz de istediğiniz ne varsa, evde söz nişan yapın içinizde kalmasın. O neden karışıyor? Nişan masrafları size ait zaten. Kendi memletimde gelinlik giymeyi ben de istedim o sebepten biz nikahı benim şehrimde yaptık. Eşimin memleketinde düğün oldu. İki sefer giymiş oldum.
Siz nikahınızda gelinlik mi giydiniz benim aklımdaki evde nişan isteme bir olsun sade şık bir elbise giyeyim söz tepsisi alayım nikah elbisesi alacaktım tacı çiçeği vs. Salon tutup düğün yapacaktık zeybek hayalim vardı ve dış çekim. Bitti bu kadar yani ama Adanada düğün yapmayalım diye tutturdu nişana tamam diyo düğün yapmam diyo bana göre de nişan gereksiz ben düğün istedim sadece

Kendi memleketinde kınanı yaparsın düğün gibi.. Bizim buralarda öyle yapıyorlar uzak şehirlere gidilecekse... Ama bir bakıma da hakyı olabilir şuan herşey o kadar pahalı ki. Geçen görümcem yemek masası aldı 11 bin verdi. Basit bir yemek masası.. bir evin ne kadara dizileceğini tahmin bile edemiyorum.. 🙄
Kınayı düğün gibi yapınca adanada gelinlik giymemiş olacağım benim istediğim adanada düğün olması zaten nişan isteme evde aile arası olur biterdi çok önemli değil benim için ama nedense nişanı düğün gibi yaparım düğün kayseride olur diyor anlamadım gitti

Siz nikahınızda gelinlik mi giydiniz benim aklımdaki evde nişan isteme bir olsun sade şık bir elbise giyeyim söz tepsisi alayım nikah elbisesi alacaktım tacı çiçeği vs. Salon tutup düğün yapacaktık zeybek hayalim vardı ve dış çekim. Bitti bu kadar yani ama Adanada düğün yapmayalım diye tutturdu nişana tamam diyo düğün yapmam diyo bana göre de nişan gereksiz ben düğün istedim sadece
Evet gelinlik giydim. Kalabalık bir nikah oldu. O zaman corona yoktu tabi.

Kınayı düğün gibi yapınca adanada gelinlik giymemiş olacağım benim istediğim adanada düğün olması zaten nişan isteme evde aile arası olur biterdi çok önemli değil benim için ama nedense nişanı düğün gibi yaparım düğün kayseride olur diyor anlamadım gitti
İyi de benim etrafımdakiler gelinlik giydi zaten kınalarında kimse göremeyeceği için. Girerken gelinlikle girdiler kına yakılacağı zaman gelinliği çıkartp bindallı giydiler. Başlarını da ona göre yaptı kuaför rahat giy çıkart yapılasilsn diye

Hayallerindeki neler varsa yap kız tarafı olarak siz üzerinize düşeni erkek tarafı olarakta karşı taraf üzerine düşeni yapsın. Sonra yapamadıkların için pişman olma taviz tavizi getirir.

Bu ne demek biliyor musunuz? Saygısızlık.
Sorulur. İki tarafında talebi vardır. İkisi de söyle ortak bir yol bulunur. 3 gün yapılacak düğüne yazın müsaade edilmez merak etmeyin. 3 günün masrafı daha çok. Madem öyle, iki tarafta da bir kaç saatlik düğün yapılır bu kadar. Sizin orda atıyorum nikah kıyılır gelinlikle, o zamana korona süreci ne getiri bilmiyorum ama ikram yapılmasına müsaade edilirse ikram yapılır.

X