İstemenin Esrarı!!!

Ben de şimdi arama motorundan baktım sen haklısın canım dua bu şekilde doğru.....

sanırım bir de arada bir eksik varmış onu da gördüm şimdi İsm-i Azam duasından baktım "la ilahe illa entel (Mennanü) ya hannanü ya mennanü ya bediy'assemavati vel erdı ya zelcelali vel ikram" eksik olan kısmı parantez içine alıp baş harfini büyük yazdım en doğru şekli bu sanırım...

arkadaşlar benimle bir dileğim için dua kardeşliği yapacak birini arıyorum.her gün önce kendisi için sonra da benim için ayrı ayrı sırasıyla önce Yasin sonra İsmi Azam ve bende olan kabul olan dua diye bir duayı edeceğiz ben bana katılacak olan kişiye yazıcam bunu..hergün aynı anda hem kendi hem bnm için ayrı ayrı 2'şer defa bu duaları okuyacak biri var mı aranızda???

İnanarak istemek çok önemli
İstediğin şeyin hayalini kuracaksın öyle bir oluyor ki, çok denedim :KK66:

Kızlar,
Bu konuyu açanı tebrik ederim, hayatın çok güzel yanlarını görüyoruz,
Bu teknikle ben daha dün tanıştım. "DÜşünce Gücüyle Tedavi" adlı kitabı aldım ve okuyorum. Dünden itibaren hayatımın değiştiğini, kendi öz benliğimin iyileştiğini görmek çok güzel. İnanıyorum kızlar, oluyor.
Size de tavsiye ederim. Aynen sizin dediğiniz gibi pozitif düşüncelerle hayatımızı yönlendirmenin ne kadar kolay ve mükemmel olabilceğini çok güzel dille anlatıyor.
Hatta kitaptan bir alıntı yapıp gününüzü aydınlatmayı çok istiyorum.

“Hayatın sonsuzluğunda, bulunduğum noktada her şey mükemmel ve tam. Her günün her anında, benden daha büyük bir gücün içimden akıp geçtiğine inanıyorum.
Bu evrende yalnızca bir Aklın olduğunu bilerek ondaki bilgeliğe kendimi açıyorum. Tüm çözümler, tüm yanıtlar, tüm iyileşmeler, her türlü yaratıcılık ondan geliyor.
Bilmem gereken her şeyin bana açıklanacağının, ihtiyacım olan her şeyin doğru zaman, mekan ve sırasıyla geleceğinin bilincinde olarak, bu Güce ve Akla güveniyorum.
Dünyamda her şey iyi ve güzel.”

Ben de neredeyse yaladım yuttum konuları. Benim en çok uyguladığım ''olmuş gibi davranmak'' :KK34: Gerçekten çok işe yarıyor. Mutsuz olduğum zamanlarda kendi kendime konuşup kendimi mutlu etmeye çalışıyorum. Ve olmasını istediğim şeyleri yaşamış gibi ya da o an yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Mesela şöyle diyeyim; Biriyle yan yana yürümek mi istiyorsunuz? Yolda giderken sanki yanınızdaymış, onunla yürüyormuşsunuz gibi olun. İnanın işe yarar. :KK34::KK34: Denenmiştir.

bu yöntem oldukça etkilidir...defalarca yaşadım... oldukça fazla örneğim var bununla ilgili... ancak bunu yaparken farklı yönlere gidebiliyor akıl...

benim neden çok istediğim şeyler olmuyor peki :KK14:
nedeni bu olabilir mi ?

merhaba kızlar, ben de bu konuyla ilgileniyorum. henüz tam olarak istediğim yerde olmasam da kararlıyım :)

öncelikle şükretmek ve hayatımızda sahip olmadıklarımıza değil de sahip olduğumuz şeylere odaklanmak çok önemli. kesinlikle kendimizi sahip olamadığımız şeylere sahip olan insanlarla kıyaslamamalıyız bir de. her gün sabah veya akşam hayatımızda var olan -çok basit şeyler bile olabilir bunlar- şeyler için şükür edip moralimizi yükseltmek gerekiyor. şükrettiğimizde hayatımıza sahip olduğumuzun daha fazlasını çekeceğimize inanıyorum. bir çok kişisel gelişim kitabı okudum. Aykut Oğut'un Evrenden Torpilim Var adlı kitabını öneririm. somut ve eğlenceli bir dil kullanmış.

arkadaşlar benimle bir dileğim için dua kardeşliği yapacak birini arıyorum.her gün önce kendisi için sonra da benim için ayrı ayrı sırasıyla önce Yasin sonra İsmi Azam ve bende olan kabul olan dua diye bir duayı edeceğiz ben bana katılacak olan kişiye yazıcam bunu..hergün aynı anda hem kendi hem bnm için ayrı ayrı 2'şer defa bu duaları okuyacak biri var mı aranızda???

arkadaşım teklif hala geçerlimi acaba? ben okumak isterim..

başlığı okuyunca Muhammed Bozdağ'ın '' istemenin esrarı'' adlı kitaptan söz ediliyor sandım =)

Bu kitabı okumadıysanız tavsiye ederim, isteklere, dualara, kabul edilip edilmemelerine dinimiz yönüyle bakıyor yazar. kitabı çok uzun zaman önce okumuştum ve çok faydalanmıştım...

sorunuza gelecek olursak ben üniversiteye hazırlandığım sene böyle çok güçlü bir isteğim vardı. Çok güçlü bir şekilde kazanmak istiyordum. Lisede temelimde pek olmadığı için sıkı bir şekilde çalışıp yoğun bir şekilde istiyordum. O zamanki istemelerimi, dualarımı sözlerle anlatmam zor. Nasıl derler hani yüreğin titreyerek istersin ya... Ve çok şükür hiç tahmin etmeyeceğim bir başarı yakalamıştım sınavda.

O zamanki ruh halini şimdiki hayatımda yakalamaya çalışsamda beni bu kadar heyecanlandıracak bir hayalim olmadığı için isteğim de güçsüz kalıyor, dolayısıyla şiddetli istemeyince sahip olmak için de çaba ve dua yönünden eksik kaldığımı hissediyorum. Belki zamanla bu daha iyi bir hale gelebilir, umuyorum... =)

konuya çok uzun zaman önce cevap yazmışsınız ama çok merak ettim hangi üniversiteyi kazandınız :)

İstemenin hiçbir esrarı yok bence tamamen enerjisi var. Evrene isteklerimizi olumlu bir dille gönderdiğimizde mutlaka pozitif bir geri dönüş oluyor. İstemekten çekinmeyin.

canım bu söylediğim yöntem havai arınma metodu olarak geçiyor.bir konu seni üzüyor ve olmasını istediğin şeylerle ilgili önündeki engele sebep olan şeyleri arınma yöntemiyle kaldırıyorsun.temelinde 4 kelime var.seni seviyorum.özür dilerim.lütfen beni affet.teşekkür ederim.
bu 4 kelimeyi sıkıntı yaşadığın olaya uyarlayarak söylüyorsun.ben tabi belki tam olarak anlatamadım.ama nete ismini yazarsan birçok bilgi bulabilirsin.emin çok etkili bir yöntem ve çok rahatlatıcı etkisi var.tavsiye ederim
ne güzel şeyler paylaşılmış bu topikte bence güncel kalmalı

Selamlar Ben de secret ı okumuştum ama kısa süreli etkili oldu bende.
Aslında benim sıkıntım biraz daha farklı. Beyin kanaması, beyin travması ve akabinde hafıza kaybı yaşadım geçirdiğim kaza sebebiyle. Beynimde oluşan zedelenmelerin tedavisi yok. Görünürde bir şey yok ama ön frontol lob zedelendiği için beynin kontrol merkezi ve sosyal ilişkileri ,konsantrasyonu etkiliyor, karar verme mekanizmani etkiliyor ve bir şey için motive olamıyorum,kişilik değişimleri yaşatıyor yani birden sinirlenebiliyorum, birden mutlu olabiliyorum Çok sık değil ama öyle. Stres olduğumda oluyor genelde uzun süre aç kalırsam oluyor:KK43:haliyle insan ilişkilerim etkileniyor:KK35:kimseye de anlatmıyorum çünkü insanlar destek olmak yerine aleyhinde kullanacak veri biriktirir olmuş :110: Çok çabaladım kendimi geliştirmek için ama iletişim gerçekten her şey demek. Kitap okuyorum, sertifika programlarına katılıyorum üniversiteler okudum:olamaz: zekâmda problem yok ama işte böyle bir çıkmazdayım:KK64: buraya yazdım ama belki yine doğru veremediğim kararlara bir yenisini eklemişimdir:KK42:Bir tavsiyeniz olursa da çok mutlu olurum:KK200:Lütfen kusuruma bakmayın..

Mrb arkadaşlar,
burda birçok konu var istemek,elde etmek,çekim yasası,kuantum fiziği,düşünce gücü,hayal kurmanın gücü,hooponopono,arınma yöntemleri,dua etmek,tasavvufun sırları vs...evet bende bu gibi konuları çok okuyorum ve çok ilgileniyorum.hepsini yuttum diyebilirim.ama asıl önemli olan bu bildiklerimizi uygulayabilmek.
benim bu konuyu açmaktaki amacım isteklerimizi elde etmek için öğrendiklerimiz ve uygulamalarımızı bu konuda paylaşalım.
bu tarz konularla ilgilenenlerin paylaşımlarını bekliyorum.
istemek-hayal kurmak-olacağına inanmak bu zincir halkasına dair kendimizi daha da bilgilendirip,kuvvetlendirmemiz için gerekli uygulamaları merak edenler,ilgi duyanlar umarım tecrübelerini paylaşır.
benim de şu sıra olmasını çok isteğim bişey var ve düşündükçe hayal kurdukca çok mutlu oluyorum fakat henüz tam anlamıyla bişey başarabilmiş değilim. hadi hayırlısı bakalım :)
Eski bir konu ama çok hoşuma gitti belki paylaşım olur diye yorum yazmak istedim🤩

X