İstanbul'u bilenler yardıımmm

balbazaar

wingardium leviosaa
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2014
3.897
4.831
Kızlarr nisan ayında 3 günlük İstanbulda olacağım. 2 yaşında kızımızla beraber tarihi kültürel yerleri gezmek istiyoruz. Avrupa yakasında kalacak yer arıyorum. Ulaşımı kolay, tarihi yerlere yakın semt öneriniz nedir?

Nisan ayına gelmişiz, umarım siz gelmeden yazmış olurum. :)

İstanbul'da Avrupa Yakası'nda neredeyse en fazla otellerin bulunduğu bölge Eminönü'dür.
Kültürel ve tarihi yerleri gezme hedefiniz var ise Eminönü, Sirkeci, Sultanahmet diye ilerleyebilirsiniz.
Kalacak yeri oradan ayarlamanız da sizin için güzel olacaktır.

Nisan ayına gelmişiz, umarım siz gelmeden yazmış olurum. :)

İstanbul'da Avrupa Yakası'nda neredeyse en fazla otellerin bulunduğu bölge Eminönü'dür.
Kültürel ve tarihi yerleri gezme hedefiniz var ise Eminönü, Sirkeci, Sultanahmet diye ilerleyebilirsiniz.
Kalacak yeri oradan ayarlamanız da sizin için güzel olacaktır.
Küçükayasofya diye bir yerden yer ayarladık. Tur şirketlerine bakıyorum ama henüz içime sinen olmadı :/

Fatih'tesiniz yine. Kennedy Caddesi'nden Sirkeci'ye gittikten sonra tramvayla veya onu takip edip yürüyerek Sultanahmet'e çıkabilirsiniz. Yolda Gülhane Parkı'yla da karşılaşacaksınız. :)

Bende kızımla İstanbulda 1-2 gün gezmek istiyorum. Ama ordaki otelleri hiç bilmiyorum, ya başıma bir iş gelirse diye düşünüyorum. Korkularım yersiz mi sizce? Güvenilir oteller nerde olur? Gittikten sonra tecrübelerinizi buraya yazar mısınız?

Birçok toplu otel sitesi mevcut. Oralardan bütçenize uygununu bulup yorumları okuyarak seçebilirsin canım.

Bende kızımla İstanbulda 1-2 gün gezmek istiyorum. Ama ordaki otelleri hiç bilmiyorum, ya başıma bir iş gelirse diye düşünüyorum. Korkularım yersiz mi sizce? Güvenilir oteller nerde olur? Gittikten sonra tecrübelerinizi buraya yazar mısınız?
Küpeli palace yi seçtik biz, gidip görünce tecrübemi paylaşırım elbette :)

X