İstanbul Sözleşmesi'nden Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çekildiği açıklandı

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
12 Temmuz 2006
53.902
203.818
52
IMG_0070.JPG

Resmi Gazete'de cuma gecesi yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekildiği açıklandı.
İstanbul Sözleşmesi, son birkaç yıldır kaldırılacağı söylentileri ile kamuoyu gündemindeydi.
Kadın hakları aktivistleri, avukatları ve insan hakları örgütleri, İstanbul Sözleşmesi'nin kadına karşı şiddeti ve kadın cinayetlerini önlemekte, kadınları korumakta çok önemli bir anlaşma olduğunu vurgulayarak uzun zamandır kaldırılmaması yönünde kampanya yürütüyordu.
Resmi Gazete'de yayımlanan kararda şu ifadeler yer aldı:

"Türkiye Cumhuriyeti adına 11.05.2011 tarihinde imzalanan ve 10/02/2012 tarihli Bakanlar kurulu kararı ile onaylanan "Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi"nin Türkiye Cumhuriyeti bakımından feshedilmesine, 9 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 3'üncü maddesi gereği karar verilmiştir."

Bu konu neden gündemde değil anlayamadım. Kadınlara yönelik bir forumda çok dikkat çeker diye düşünmüştüm. Neyse.
Ne denir bilmiyorum gerçekten umudum her geçen gün tükenmeye başladı artık. Zaten sözleşme uygulanmıyordu, lafta kalıyordu tamam ama bile isteye böyle sözleşmeden geri çekilmek...

Bu konu neden gündemde değil anlayamadım. Kadınlara yönelik bir forumda çok dikkat çeker diye düşünmüştüm. Neyse.
Ne denir bilmiyorum gerçekten umudum her geçen gün tükenmeye başladı artık. Zaten sözleşme uygulanmıyordu, lafta kalıyordu tamam ama bile isteye böyle sözleşmeden geri çekilmek...
Twitterda gündemde ama kadınlara yönelik sitede de gündemde olmalıydı tabi ki 🤷🏻‍♀️

Ve bunların destekçileri kadınlar çok daha tehlikeli. Sosyal medyada yorumları okuyunca anlıyorsun. "Oh iyi olmuş" diyen kadınlar size lazım olmayacak mı sanıyorsunuz...

Hükğmete oy verenler kadınlarımız nerde burada,gelselerde iki kelam etseler birazcık.
Sosyal medyada iyi oldu diyenlermi bel altı yazanlarmı ararsınız dehşete düştüm resmen.

Hükğmete oy verenler kadınlarımız nerde burada,gelselerde iki kelam etseler birazcık.
Sosyal medyada iyi oldu diyenlermi bel altı yazanlarmı ararsınız dehşete düştüm resmen.
Hanim ablacım neden yazsınlar ya banlancaklar ya kavga çıkcak..
herkes bir bireydir ve özgürdür kimseyi oyuyla görüşüyle eleştiremeyiz ozaman herkes tep tip olurdu.
Ben diyorum inşallah çok güçlü bir devlet olup adaletimizin işlediği bir devlet oluruz.
Adaletimize güveniriz deriz bizim arkamız da.
Ülke de en büyük sorun zaten adaletin sağlanamaması.

X