İSTANBUL BİLİŞİM DOLANDIRICILIĞI

istysmn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2013
6
2
25.12.2019 tarihinde firmanın internet sitesinden 4.513.91 TL karşılığında bir ürün satın aldım. 15 iş günü içerisinde teslim olması gerekir, iken hala ürünüm teslim edilmedi. Bugün görüştüğümde ise tedarik için ek 10 iş günü sonrası söylendi. Bu tarihte de ürünüm gelmez ise, 10 iş günü sonrası ücret iadesi yapılacağı belirtiliyor. Tam 2 ay sonra parasını ödediğim ama hiçbir zaman teslim almadığım, alamayacağım bir ürünün parası alacağım. Ödenen tutar 2 ay boyunca sizde kalacak. Tabi bunu 1 kişi olarak düşünmemek lazım, bu şekilde 100' lerce insanı mağdur edip. Paralarını almanız doğru değil. Bunun adı dolandırıcılığa girer artık. Ürün siparişimi iptal ettirdim. 2 haftadan fazla oldu ama ücret iadesi'de yapılmadı. Ben bugün başka vatandaşlarda mağdur olmasın diye t. C Ticaret Bakanlığına şikayet dilekçemi verdim. Yarında T.C Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçemi vereceğim. Bu bakımdan sağlığınız,paranız için dikkat ediniz.

İstanbul bilişim yıllardır alışveriş yaptığım güvenilir bir sitedir doğrusu neden böyle bir şey başınıza geldi anlam veremedim , üzüldüm umarım en kısa zamanda çözülür. İsterseniz marka şikayet sayfalarına yazın , dönüş yapılacağını düşünüyorum.

Benimde daha eski zamanlarda çok alışveriş yaptım. ve dediğiniz gibi memnundum, fakat Firma el değiştirmiş, ve benim gibi 100 lerce mağdur var. Şikayet siteleri, istanbul bilişim şikayetleri ile dolu, keşke bu araştırmayı daha önce yapmış olsaydım.

bankaya harcama itirazı yapabilirsiniz aslında. bu şekilde gelmeyen bir ürün için yapmıştık.

Bende istanbul bilişimden mağdurum 20 küsür gündür ürünü yollamadılar ziraat bankasına gidip harcama iptali yaptırdım ama yetkili kız dedi sonuç alamayabilirsiniz cimere başvurdum ordan da net sonuç çıkmadı iptal ettirdim geri ödemelerini bekliyorum alamassam bu şekilde en son ofislerine gideceğim.Nitelikli dolandırıcılık bu resmen paramızı alıp işletiyorlar ürün yok ortada aylar sonra geri iade ediyorlar.

X