internetten sipariş

afraima

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2012
1.548
498
Merhabalar.
Dün bir ürün sipariş ettim internetten. müşteri hizmetlerindeki yetkili ile görüştüm ve o şekilde siparişim oluşturuldu kapıda nakit ödeme şekliyle ödeme yapacağımı belirttim.
sonra düşündüm gereksiz bir sipariş verdiğimi düşündüm. ödenecek miktar da biraz fazla geldi .
kullanmam , elimde kalır o ürün , para da boşa gitmiş olur düşüncesiyle, yetkiliye yazdım . kargoya vermediyseniz iptalini rica ediyorum şeklinde. kargoya verdiklerini belirtti.

ben de o halde biraz daha düşüneyim pazartesi günü elime geçecek zaten aksi bir durum olursa geri gönderme durumunda kalacağımı belirttim. hemen aradı yetkili. iptal etmeyin, alın ürünü bir iki defa kullanın memnun kalmazsanız iade yaparsınız, biliyorsunuz dolar pazartesi daha zamlanacak ! dolayısıyla ürünler de zamlı fiyat uygulanacak . (ki zaten hep aynı fiyattı ) ben de düşündüm ve gereksiz bir sipariş olduğunu düşündüm dedim . daha sonra olumlu bakarsam dönüş yaparım dedim. çocuk oyuncağı değil bu ! dedi. kargo ücreti var dediler. evet biliyorum , kargo ücretini veririm dedim. allah allah falan diye sayıklayarak kapattı telefonu.

beraberinde 10 dk kadar sonra bir mesaj geldi. siparişinizin iptali yapılabilmesi için şu bankanın şu hesabına 20 tl kargo bedeli ödemesi yapmanız gerekiyor. doğacak zararların tazmini için yasal süreç başlanacaktır ! şaka gibi.

internet üzerinden birçok şey alıyoruz iade yapıyoruz yada geri gönderiyoruz. ilk defa böyle bir durumla karşılaştım. sipariş ettiğim üründe zayıflama çayı gibi bir ürün. iş yerindeki arkadaşıma söyledim dün . sonuçta neyin yasal işlemi ! gerçekten onu da anlamış değilim. dolandırıcılığın farklı bir boyutu olduğunu düşünüyorum. başımın gözümün sadakası olsun diye 20 tl yi de gönderdim .

akşam da kargo firmasından mesaj geldi. ürününüz pazartesi teslim edilecektir ödemeniz gereken tutar şudur şeklinde.

şimdi ben ne yapmalıyım? ürünü almayacağım, geri göndereceğim kesinlikle. bu yaptırımdan gerçekten hiç hoşlanmadım. siz de düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. teşekkürler.

Kargoyu geri gönder gitsin.
Hiçbir ödeme de yapma.
aynen kesinlikle pazartesi kargo geldiğinde geri göndereceğim. ne yazıkki kargo bedeli adı altında 20 tl hesaba göndermiş bulunuyorum. o nasıl bir kargo bedeliyse artık. istanbul dan izmire iş gereği kargo gönderdiğimizde 17 tl ödüyoruz. bunlar istanbul içine 20 tl diyor .

urunlerı getırtıp getırtıp almayan gerı gonderenlerden dolayı fırmalar sıkıntı cekıyor zarara ugruyorlar
onların kargoyla bır anlasması bır bıseylerı var cunku
keyfı olarak yaptıgınız ıcın bu sekılde yaklasmıslar
musterı hızmetıyle yuz goz olmanız buna sebep olmus
sıtede urunu ıade et dıye bır yer oluyor ona tıklasaydınız veya geldıgı zaman dırek yollasaydınız olurdu nıye yuz goz oluyorsunuz kı
onlar da ıslerını yapıyor sonucta

kargoyu olduğu gibi geri gönderin
böyle bir yaptırımda bulunamazlar
lakin kargo bedelini ödemek durumundasınız onu da halledersiniz artık

urunlerı getırtıp getırtıp almayan gerı gonderenlerden dolayı fırmalar sıkıntı cekıyor zarara ugruyorlar
onların kargoyla bır anlasması bır bıseylerı var cunku
keyfı olarak yaptıgınız ıcın bu sekılde yaklasmıslar
musterı hızmetıyle yuz goz olmanız buna sebep olmus
sıtede urunu ıade et dıye bır yer oluyor ona tıklasaydınız veya geldıgı zaman dırek yollasaydınız olurdu nıye yuz goz oluyorsunuz kı
onlar da ıslerını yapıyor sonucta
ama gerçekten bilerek yaptığım bir şey değil. sadece biraz acele karar verdim galiba sonrasında da vazgeçince böyle bir durum oluştu. ilk defa. kargo bedelini öderim , ama onların da üslubu yanlış geldi. bir iki kullanın sonra iade edersiniz dedi evet ama bazı sitelerde gördüğüm kadarıyla iade konusunda da sıkıntı yapıyorlarmış. aynen o konuda haklısınız ürün geldiğinde direk gönderebilirdim işte yine aceleci davrandığım için yetkili ile görüşmek istedim.

kargoyu olduğu gibi geri gönderin
böyle bir yaptırımda bulunamazlar
lakin kargo bedelini ödemek durumundasınız onu da halledersiniz artık

siparişin iptal olması banka hesap no belirtti mesajda. kargo bedeliymiş 20 tl ödedim . dekont elimde. yasal sürüç kısmı bana komik geldi açıkçası.

peki ürünü alırken bunları hiç düşünmediniz mi? gereksiz olduğu o zaman da belli olurdu, e ücretini bilerek alıyoruz zaten her şeyi..

Bencede yolla gitsin.. ama sozlesme onayladiysan kosullari nelerdi onu bilmek lazim

ama gerçekten bilerek yaptığım bir şey değil. sadece biraz acele karar verdim galiba sonrasında da vazgeçince böyle bir durum oluştu. ilk defa. kargo bedelini öderim , ama onların da üslubu yanlış geldi. bir iki kullanın sonra iade edersiniz dedi evet ama bazı sitelerde gördüğüm kadarıyla iade konusunda da sıkıntı yapıyorlarmış. aynen o konuda haklısınız ürün geldiğinde direk gönderebilirdim işte yine aceleci davrandığım için yetkili ile görüşmek istedim.
kargo bedelını odemezsenız yasal ucret baslatırız minvalınde bırsey o
benımde sıtem var ınternetden satıs yapıyoruz sırketım var bu konudan cok muzdarıbımde :)
gercekden cocuk oyuncagı degıl bu nasılsa kapıda odeme secenegı var dıye getırtıp getırtıp almıyorlar bende ıcımden aklımdan gecırıyorum ya urunu getırtırken aklınız nerdeydı bız o urunu hazırlayıp kargoyu cagırıp gonderıyoruz bızden bı bedel cıkıyor zaman verıyoruz ona dıye . hemde bosa emek . keyfıne gerı gondermek veya almamak ıcın getırtenler gercekden urunu ısteyenlerın yerıne önune gecıyor sonucta boyle dusunun ...

bundan sonra gercekden urunu alacaksanız getırtmenız daha dogru . bır defosu olur gorunenın aksıne bır urun gonderırler beden uymaz falan ozaman gonderebılırsınız gerı dıger turlu fırma gercekden zarara ugruyor

kargo ucretsız degılse herturlu kargo parasını vermek zorundasınız urunu de gonderın baska da para vermeyın

genel olarak, mesela kot alacam fiyatını biliyorum gibi.. sizde alırken ürünün fiyatını biliyordunuz
evet evet anladım pardon yanlış okumuşum. hem fiyat konusunda hem de zayıflama çayı gibi bir ürün olduğu için kullanma konusunda tereddüt yaşadım . o sebeple yani.

kargo bedelını odemezsenız yasal ucret baslatırız minvalınde bırsey o
benımde sıtem var ınternetden satıs yapıyoruz sırketım var bu konudan cok muzdarıbımde :)
gercekden cocuk oyuncagı degıl bu nasılsa kapıda odeme secenegı var dıye getırtıp getırtıp almıyorlar bende ıcımden aklımdan gecırıyorum ya urunu getırtırken aklınız nerdeydı bız o urunu hazırlayıp kargoyu cagırıp gonderıyoruz bızden bı bedel cıkıyor zaman verıyoruz ona dıye . hemde bosa emek . keyfıne gerı gondermek veya almamak ıcın getırtenler gercekden urunu ısteyenlerın yerıne önune gecıyor sonucta boyle dusunun ...

bundan sonra gercekden urunu alacaksanız getırtmenız daha dogru . bır defosu olur gorunenın aksıne bır urun gonderırler beden uymaz falan ozaman gonderebılırsınız gerı dıger turlu fırma gercekden zarara ugruyor

kargo ucretsız degılse herturlu kargo parasını vermek zorundasınız urunu de gonderın baska da para vermeyın

sipariş ettiğim ürün zayıflama çayı gibi bir üründü. kullanma konusunda tereddüt yaşadım sonradan düşününce o yüzden iptal etmek istedim. normalde herhangi birşey aldığımda çoğu zaman internet üzerinden sipariş veriyorum. hiç de böyle sorun yaşamadım. sipariş ettiğim ürünle ilgili bir durum aslında böyle iade olması bu defa. işte mesaj geldi dün yetkili ile konuştuktan sonra. siparişinizin iptal olması için 20 tl kargo bedeli yatırın diye, ben de yatırdım. ona rağmen pazartesi gönderim oluyormuş tarafıma bu defa da kargo firmasından mesaj geldi :)

Geldiği durumda mecburen kargoya gereken ücreti ödeyip sonrasında kargoyu karşı ödemeli olarak adrese geri göndereceksiniz. Yapacak başka birşey yok.

Neden gönderdiniz ki 20 lirayı? Kapıda ödemeymiş zaten, kargocu kargo ücretini kapıda alırdı eğer alınması gerekiyorsa. Kandırmışlar bence sizi.
işte ben de düşünüyorum. dolandırılıcığın farklı bir boyutu mu diye. çünkü iş gereği istanbuldan izmire kargo gönderiyoruz 17 tl, burda istanbul içi 20 tl ne hikmetse ! mesaj geldi, şu bankaya şu hesap noya 20 tl kargo bedeli yatırın siparişinizin iptal olması için. doğacak zararlardan yasal süreç izlenecektir. ! şeklinde.

X