İsrail-Gazze hattında gerilim | Hamas'ın askeri kanadı: 'Aksa Tufanı' operasyonu başlattık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bir ingilizin bir almanın bir katarlinin vs toprak almasina mulk edinmesinede sonuna kadar karsiyim öncelikle bunu söyleyeyim de hans sevicisi olmayayim yorumumda.
bu bahsettiginiz insanlarin hic biri buraya gelip benim odedigim vergidem maas alip iş kurmuyor arkadaşım sorun orda.
aynı şey degil, biri kendi parasiyla bir şeyler yapmış oteki benim vergimle.
yabancıların mal edinme kanunu var
açıp okuyun
farketmiyor
sadece size medya onların farklı mal edindiğini empoze ediyor
Tek derdiniz Didim değil mi ? Hataya gidin, Kahramanmaraşa Gaziantepe. Türkten çok Suriyeli olduğunu göreceksiniz. Sizin tek derdiniz ingilizlerin Rusların gelip burada tatil yapması. Yapabiliyor olması. Onlar yapabiliyor dolar kuru yüzünden. Ancak bizim bir ömür çalışıp alamayacağımız evleri Araplar gelip dolar usulü ile ülkenin 4 yanına yerleştiler. Geçenlerde bir tarikat oldular hatta haberiniz vardır. Çok takip ediyorsunuz ya? Türkleri katledip, türk bayrağını yakıp çiğneyip, burası bizim defolun diyorlar. :))
tam gazete empozesi
hangi manşette okudunuz söyleyin de boşa uğraşmayalım:)
nasıl bunlara inanıyorsunuz ilginç.
arkadaşım bu söylediğin nasıl gerçekleşecek sen inaniyormusun?
herkes kendi topraginin sahibi olsun işgalciler olmasin evet ama filistinin bu savaştan galip çıkması çok zor.
israilin arkasında devler var, abd savunma ordularini gemilerini çoktan gönderdi filistinin arkasinda ne var baktin mi? yapariz ederiz acak ecek başka bir şey giremiyorum ben.
olan filistin halkına olacak filler tepisecek cimenler ezilecek
bakacağız ,artık TÜrkiye işin içinde
dengeler değişecek

Hanımefendi İngilterede yaşanan muhabbetten banane Almanya'da yaşanan muhabbetten banane? Ben benim ülkemde yaşanana bakarım. Çünkü burada ben yaşıyorum. 2 Arap dediğiniz yaklaşık 5 milyondan fazlası. Bilginiz olsun.
tarih bilmediğinize artık tam ikna oldum
okumadan gelmeyin
anlatmak zor oluyor

açıp okuyun
farketmiyor

tam gazete empozesi

dengeler değişecek
Hanımefendi, size gidin bakın diyorum. Didim diyorsunuz Hatay diyorum . Gidin bakın. Siz ülkedeki milyonlarca mülteciyi görmüyor musunuz? Sizin algınız nerede. Cevap vermeyin bana midem bulandı zihniyetinizden.

açıp okuyun
farketmiyor

tam gazete empozesi

dengeler değişecek
türkiye o işin içine girmez, evet güclu bir ordumuz var ama onlara yetecek buyuklukte savunma sanayisine sahip degiliz.
eskisi gibi atla tüfekle olmuyor savaşlar adamların elinde biz daha gözümüzü acip kapatmadan bizi haritadan silecek gucte agır silahlara sahipler bizim neyimiz var?
eğri oturup doğru konuşalım bence gücümüz yetmez boş yere hayal kurmayalım bu konuda.

ha bua arada bizim ülkemiz safi Türk ırkından oluşan bir ülke değil,safi Türk ırkı bulamazsınız bile.
medeniyetin beşiği bir ülke olarak bir çok ırkın kaynaşmasından meydana gelmiş bir milletiz biz.
araplara ırkçılık yapan soyağacını araştırsın,araplık çıkarsa şaşmam:)
bırakın bunları.
ülkemizi işte bunları empoze ederek bölmeye çalışıyorlar.
Ben Türküm demekle olsa keşke.
Ben Türk müyüm bilmiyorum ,ama önem arz etmiyor çünkü Türkiyelyim
ırkımı üstün görecek kadar aklımı yitirmiş değilim.
ben tek millet seçmedim , o sizin yaftanız.
ya tabi nedense hep arapların yaptıklarını ezberlemişsiniz.
dünya tarihi okuyup öğrenin o halde.
dünyada sömürgeyi ve vahşeti başlatan ingilizlerdir.
tabiki onları sevmeyeceğim
dünyanın tarihini ingilzler yazdı ,israille beraber oynamaya devam ediyorlar.
sevmem için hiçbir sebep yok
benim nefret ettiklerim tüm dünyaya zarar vermiş ülkeler
siz hala arap diyorsunuz
iki arap ülkeye geldi dye bu kadar kin duyabliyorsunuz ama ingilize olan kini tuhaf buluyorsunuz
işte tarih bilmediğinizden bunların hepsi.
okuyun ,okuyun..
Arada bir paragraf yap bu ne Türk düşmanlığı.

Tarihi biliyor olsan İlber Oltaylı düşüncesi olurdu. Bir şey karaladığında tarih bildiğini mi sanıyorsun.

açıp okuyun
farketmiyor

tam gazete empozesi

dengeler değişecek
arkadasim hic bir ab ülkesi gelip bizim orta dogulu türkiyenin vatandaşı olmak için can atmaz. adamlarda sulh var yaşam sartlari guzel parasini basip istedigi mali alabiliyorken neden benim vatandasim olmak icin ugrassin?
ama suriye oyle degil adamlar multeci bunu niye idrak etmek istemiyorsunuzda acip okuyun acip okuyun diyip duruyorsunuz.
benim vergimle ben sulh icinde bolluk icinde yasayamiyorken kiloyla domatesi evime alamiyorken sirf musluman diye suriyelisinide arabininda bilmem nesinininde seviciligini yapamam kusura bakmayin.
benim sulh um bozuluyorsa, benim ulkemin cocugu et yiyemiyorken baska ulkenin insani güp güp goturebiliyorsa benim ülkemde hepsinin köküne kibrit suyu.
bırakin artik bu seviciliği lütfen ya, hangi ûlke sirf benim inanisimdan diye kendisine gelen siginmaciya bu kadar imkan sunuyor?

Arada bir paragraf yap bu ne Türk düşmanlığı.

Tarihi biliyor olsan İlber Oltaylı düşüncesi olurdu. Bir şey karaladığında tarih bildiğini mi sanıyorsun.
İşte tek tip okuma bu.
İlber ortaylı benimle farklı fikirde değilki
Ne okıuduğunuzu da bilmiyorsunuz
Ama ben dünya tarihi de okuyorum, islam tarihi de, Türk tarihi de.
Size de tavsiye ederim
arkadasim hic bir ab ülkesi gelip bizim orta dogulu türkiyenin vatandaşı olmak için can atmaz. adamlarda sulh var yaşam sartlari guzel parasini basip istedigi mali alabiliyorken neden benim vatandasim olmak icin ugrassin?
ama suriye oyle degil adamlar multeci bunu niye idrak etmek istemiyorsunuzda acip okuyun acip okuyun diyip duruyorsunuz.
benim vergimle ben sulh icinde bolluk icinde yasayamiyorken kiloyla domatesi evime alamiyorken sirf musluman diye suriyelisinide arabininda bilmem nesinininde seviciligini yapamam kusura bakmayin.
benim sulh um bozuluyorsa, benim ulkemin cocugu et yiyemiyorken baska ulkenin insani güp güp goturebiliyorsa benim ülkemde hepsinin köküne kibrit suyu.
bırakin artik bu seviciliği lütfen ya, hangi ûlke sirf benim inanisimdan diye kendisine gelen siginmaciya bu kadar imkan sunuyor?
Kimin neyi sevdiği ortada
Batı sevicisi değilim en azından
Ben objektif yprum yaptım ama siz objektif çıkarım yapamadınız
O da sizin kusurunuz
Neyi sevip sevmeyeceğime siz karar veremezsiniz
Gerçekleri söyleyince acı geldi tabi, hemen arap sevicisi ilan ettiniz
Başka türlü savunma argümanınız yok tabi
Sizi de anlamak lazım
İngiltereden bahsedince hiçbirşey anlamadığınız gayet ortada
Onlar buraya gelip ne yapsın
Inlar toprak ele geçirip dünyaya hakim olmak istiyor

İspatı oldu
Anca gazete manşeti:)
Ahh ah bizim işyerinde de var böyle tipler, benimle konuşunca cevap veremeyip geri dönüyorlar
Ben vatansever bir insanım.
Araplara ırkçılık yapıp ben türküm demekle vatansever olunmuyor.
Gerçek vatansever dünya tarihini bilir, ülke tarihini bilir ona göre çıkarım yapar.
Çok rica ediyorum gazete manşeti ile gelmeyin.
Yığarım buraya o yalan haberleri nutkunuz kesilir.

İspatı oldu
Anca gazete manşeti:)
Ahh ah bizim işyerinde de var böyle tipler, benimle konuşunca cevap veremeyip geri dönüyorlar
Ben vatansever bir insanım.
Araplara ırkçılık yapıp ben türküm demekle vatansever olunmuyor.
Gerçek vatansever dünya tarihini bilir, ülke tarihini bilir ona göre çıkarım yapar.
Çok rica ediyorum gazete manşeti ile gelmeyin.
Yığarım buraya o yalan haberleri nutkunuz kesilir.
Yalan haberler mi? Yani bu videodakiler Suriyeli değil onu mu iddia ediyorsunuz? Ülkemizde milyonlarca Suriyeli olmadığını mı? Ben gözlerimle şahit oldum mültecinin para vermeden ilaç aldığına ya. Yanımda adamın parası çıkışmadı adam ilacı alamadı, arkasından gelen Suriyeli kuruş vermedi aldı. Ya Allah aşkına rica ediyorum uzak durun benden :) karşılıklı çok ban yeriz. Ben sizin iş yerinde size cevap veremeyenlere de benzemem. Ben konuşmuş olmak için konuşmuyorum. Hatta ve hatta ülkemde Arap sevicileri de istemiyorum :) inşallah fırsatınız olur da gidersiniz Arap milletine, yanınıza da alırsınız 3 kuma. Mutlu mesut yaşarsınız 😘😘 nickten de belli sizin kafanız bayağı karışmış. Mantıklı düşünemiyorsunuz. Başkasının da bulandırmayııınnnn :)

Yalan haberler mi? Yani bu videodakiler Suriyeli değil onu mu iddia ediyorsunuz? Ülkemizde milyonlarca Suriyeli olmadığını mı? Ben gözlerimle şahit oldum mültecinin para vermeden ilaç aldığına ya. Yanımda adamın parası çıkışmadı adam ilacı alamadı, arkasından gelen Suriyeli kuruş vermedi aldı. Ya Allah aşkına rica ediyorum uzak durun benden :) karşılıklı çok ban yeriz. Ben sizin iş yerinde size cevap veremeyenlere de benzemem. Ben konuşmuş olmak için konuşmuyorum. Hatta ve hatta ülkemde Arap sevicileri de istemiyorum :) inşallah fırsatınız olur da gidersiniz Arap milletine, yanınıza da alırsınız 3 kuma. Mutlu mesut yaşarsınız 😘😘 nickten de belli sizin kafanız bayağı karışmış. Mantıklı düşünemiyorsunuz. Başkasının da bulandırmayııınnnn :)
Yaaaw he he kendinizi bunlarla kandırın.
Arap ları sevmemizi bile hazmedemiyorsunuz değil mi?
Mide bulandıran kendi tarihinden haberi olmayan, okumayan, ezbere bilgi ile hareket eden sizlersiniz.
Ben de ülkemde batı sevicisi ve ırkçı, faşist istemiyorum.
Mücadeleye devam.
Her daim bu ülkeye sevgi besleyen Arap kardeşlerimizin yanınızdayız.
İslam dünyasının lideri Canım Türkiyem, Filistin konusunda da gerekeni yapacaktır.

Yaaaw he he kendinizi bunlarla kandırın.
Arap ları sevmemizi bile hazmedemiyorsunuz değil mi?
Mide bulandıran kendi tarihinden haberi olmayan, okumayan, ezbere bilgi qile hareket ede sizlersiniz.
Ben de ülkemde batı sevicisi ve ırkçı, faşist istemiyorum.
Mücadeleye devam.
Her daim bu ülkeye sevgi besleyen Arap kardeşlerimizin yanınızdayız.
İslam dünyasının lideri Canım Türkiyem, Filistin konusunda da gerekeni yapacaktır.
Öncelikle siz Türkçe yazmayı öğrenin ya. Yarın bir gün o Araplar tarafından canınız yandığında lanet ederken izlemek isterdim sizi. Dünya küçük belki bi gün :)

İnsan sevdiğini s... mi diye sormak istiyorum ama neyse.

Öncelikle siz Türkçe yazmayı öğrenin ya. Yarın bir gün o Araplar tarafından canınız yandığında lanet ederken izlemek isterdim sizi. Dünya küçük belki bi gün :)
Çok şükür Türkçemiz sizden iyi.
En azından okuyoruz, her gün her kaynaktan. Gazete manşeti ile Türkçe köreltmiyoruz.
Evet bugün Araplarla işbirliği içinde olmazsak, gizlice ülkenin altını oyup en zenginler listesindeki yahudiler tarafından sizin canınızın yanmasını da biz önleyeceğiz. Teşekküre gerek yok, başımızın gözümüzün sadakası olsun.

ne kadar medya dili bir dil.
bir gazetenin manşeti gibi.
uyutulmaya devam edin.
biraz tarih,politika bilen insan için bunların dğru olmadığını bilir.
gereçkten böyle düşünenler için üzülüyorum.
keşke gazete okumaktan ileriye geçebilsek
google amca iyi empoze ediyor ama ..
bu yıl didime ya da tatil beldelerine giderseniz ingiliz işletmelerine de aynı tepkiyi koymanızı diliyorum.
dünyada ingiltere ve israilden daha tehlikeli bir ülke yok merak etmeyin
bunların dünyaya verdiği zararı benim ülkemdeki mülteci kardeşim vermez.

çok komiksniz, konya mı?
ilahi, konyayı bilmesek inanıcaz.
Nereden biliyorsun yaşadığımı söylüyorum önce doğru düzgün Türkçe yazın Arap sevdanizi bir yana bırakıp. Türk değilsiniz anladığım kadarıyla. Bu topraklarda yaşıyorsanız minnet duyun. Sonra kendi topraklarıniza gidin.

İşte tek tip okuma bu.
İlber ortaylı benimle farklı fikirde değilki
Ne okıuduğunuzu da bilmiyorsunuz
Ama ben dünya tarihi de okuyorum, islam tarihi de, Türk tarihi de.
Size de tavsiye ederim
İlber Oltaylı deyince neyi kastettiğimi çok iyi anlamış olman lazım ama sen gidip aynı fikirde olduğunu düşünüyorsun onunla.
Senin Oltaylı'nın ve hocası Halil İnancık ile hiç alakan yok. Olsa olsa yazı dilin Kadir Mısıroğlunu anlatıyor. Ne garp-ından ne şark-ından habersin!

En azından okuyoruz, her gün her kaynaktan. Gazete manşeti ile Türkçe köreltmiyoruz.
Evet bugün Araplarla işbirliği içinde olmazsak, gizlice ülkenin altını oyup en zenginler listesindeki yahudiler tarafından sizin canınızın yanmasını da biz önleyeceğiz. Teşekküre gerek yok, başımızın gözümüzün sadakası olsun.
Sizi Cimer e bildireceğim. Bizim ulkemizde bize neyin sadakasini veriyorsun acaba.

Anlamanız için arapça mı yazalım? Onlardan gelecek iyilikte gelmesin :) atalarımız, o çok sevdiğimiz atalarımız boşuna konuşmamış. Düşmanı uzakta arama diye. Din kardeşi dediğimiz insanlardan gelen kötülüklere o kadar körsünüz ki. Şurada sizle bin kişi tartışsa siz yine Arap Arap gezeceksiniz. Allah akıl fikir ihsan eylesin size. İyi günler diliyorum çevrenize de sabır.

Sizi Cimer e bildireceğim. Bizim ulkemizde bize neyin sadakasini veriyorsun acaba.
Bildirin ben de bildirecepim
Neyi bildireceksiniz
İnsanlara onca şeyi yazıp da bizim elimiz armut mu toplayacak?
Arap sevici, ülkenize gidin filan.
Siz durun, kim kimi bu ülkeden kovuyormuş, siz mi?

İlber Oltaylı deyince neyi kastettiğimi çok iyi anlamış olman lazım ama sen gidip aynı fikirde olduğunu düşünüyorsun onunla.
Senin Oltaylı'nın ve hocası Halil İnancık ile hiç alakan yok. Olsa olsa yazı dilin Kadir Mısıroğlunu anlatıyor. Ne garp-ından ne şark-ından habersin!
Celal Şengör ün kitabı aklıma geldi bu üyeden sonra. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X