İsrail-Gazze hattında gerilim | Hamas'ın askeri kanadı: 'Aksa Tufanı' operasyonu başlattık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben de merak ediyorum
bir müslüna olarak hamasın yaptıklarını ortaya dökme çabası içinde olup yıllardır filistinlilere yapılanları örtme çabasını nasıl görmüyorsunuz?
valla fırsatçıların eline fırsat geçmiş gibi hamas şunu yaptı bunu yaptı.
şaka mısınız cidden siz ya?
55 yıldır devam eden bir vahşet var düdünyada
Kardeşim tek şey soracam Filistini savunduğun kadar doğu Türkistan'daki kardeşlerimizi savundun mu acaba onlar için dua ettin mi üzüldün mü?
Herkes senle aynı düşünmek zorunda değil, hickimse cahil değil oturup araştırıp anlıyor olayları, sende biraz araştır öğren. Ben seni anlıyorum kendince haklısın ama rica ediyorum etrafına bi bak, kaç kişi yazmış sana bi anla araştır gözünü seveyim

ben de merak ediyorum
bir müslüna olarak hamasın yaptıklarını ortaya dökme çabası içinde olup yıllardır filistinlilere yapılanları örtme çabasını nasıl görmüyorsunuz?
valla fırsatçıların eline fırsat geçmiş gibi hamas şunu yaptı bunu yaptı.
şaka mısınız cidden siz ya?
55 yıldır devam eden bir vahşet var dünyada
Benim mesajlarımı okumuyorsunuz, ben savaşan iki tarafı da tutmuyorum, birini yerip digerini yuceltmiyorum. Ezelden beri İsrailden nefret ederim, ben Müslümanım, bu zalimleri savunmam zaten mümkün değil. Ama yine muslumanim diye yeni de olsa sivil katledenleri savunamam. Şu an çok acayip bir durum söz konusu, taraf tutmak doğru gelmiyor bana. Takip ediyorum haberleri zaten, Filistin'e yapılanlar daha azmış gibi gösterenleri de anlamıyorum, İsrail savunuculugu yapacam diye şekilden şekile girip sadece İsrail'de masumlar ölüyor gibi gösterenleri de elestiriyorum.

anlatıp duruyorum ama anlaşılmıyor sanırım
başka birine yazdım oradan okuyabilirsiniz
bekleyelim
benim dediğim olursa ne olacak peki?
nasıl savunma yapılacak merak ediyorum cidden
biz fakir ülke de değiliz ayrıca
bu da ayrı konu
bunca felaktten sapasağlam çıkmış bir ülkeyiz
ekonomik buhran her yerde var ve düzelecek inşallah
Fakir bir ülkeyiz kafası karışık abla vallahi dibine kadar fakiriz. Büyük şehirlerde en dip kira fiyatı asgari ücretin üstünde fakiriz işte.

diyorum ki israil neden teröristlere karşı çıkmasın? hangi ülke terör saldırısına teröristlere sıcak bakıyor? hangi savaşta sonucu sivil halk ödemedi de şimdi birden aaa bu nasıl olur oldu. yıllardır düzen buydu.
kim terörist?
55 yıldır filistinin anasını ağlatan israil evet terörizmin başı.
kundaktaki bebeği öldürmeyip ,işkence ile öldürerek zevkine vara vara öldüren israil evet terörist.
başka terörist yok.
çok beğeniyorsanız siz gidin israile
Kardeşim tek şey soracam Filistini savunduğun kadar doğu Türkistan'daki kardeşlerimizi savundun mu acaba onlar için dua ettin mi üzüldün mü?
Herkes senle aynı düşünmek zorunda değil, hickimse cahil değil oturup araştırıp anlıyor olayları, sende biraz araştır öğren. Ben seni anlıyorum kendince haklısın ama rica ediyorum etrafına bi bak, kaç kişi yazmış sana bi anla araştır gözünü seveyim
evet tek bir müslüman çıkıp benim gibi mücadele etmiyor
çünkü cahil müslüman da çok
ben tek de olsam verdiğim mücadele ile gurur duyuyorum
kraldan çok kralcı değilim sizin gibi
kaç kişi ne derse desin
gerçek tektir
senin araştırmadığın açık ve net ,araştırsan 55 yıldır insan öldüren bir devleti hamasın yaptıkları ile savunmazdın
elbetteki arakan için de aynı şeyler geçerli,tüm mazlumlar için
sen beni nerden tanıyorsun da mücadele verip vermediğimi biliyorsun
sen burda bana laf yetiştirrken benim yıllarca ömrüm mazlum halklara yardım eden derneklerin içersinde geçti.
laf olsun diye yazmayın artık yeter.

diyorum ki israil neden teröristlere karşı çıkmasın? hangi ülke terör saldırısına teröristlere sıcak bakıyor? hangi savaşta sonucu sivil halk ödemedi de şimdi birden aaa bu nasıl olur oldu. yıllardır düzen buydu.
İsrail adam öldürmeyi seviyor zaten, istediği buydu. Kalkıp uzlaşmaya varilabilirdi. Neden karşılık vermesin demek hiç insancıl gelmedi bana.

Fakir bir ülkeyiz kafası karışık abla vallahi dibine kadar fakiriz. Büyük şehirlerde en dip kira fiyatı asgari ücretin üstünde fakiriz işte.
üff bu zihniyetle ekonomi tartışamıcam.
çokça tartışılmıştır seçim zamanı
enerjimi buna veremem,daha önemli işlerim var

kim terörist?
55 yıldır filistinin anasını ağlatan israil evet terörizmin başı.
kundaktaki bebeği öldürmeyip ,işkence ile öldürerek zevkine vara vara öldüren israil evet terörist.
başka terörist yok.
çok beğeniyorsanız siz gidin israile

evet tek bir müslüman çıkıp benim gibi mücadele etmiyor
çünkü cahil müslüman da çok
ben tek de olsam verdiğim mücadele ile gurur duyuyorum
kraldan çok kralcı değilim sizin gibi
kaç kişi ne derse desin
gerçek tektir
senin araştırmadığın açık ve net ,araştırsan 55 yıldır insan öldüren bir devleti hamasın yaptıkları ile savunmazdın
elbetteki arakan için de aynı şeyler geçerli,tüm mazlumlar için
sen beni nerden tanıyorsun da mücadele verip vermediğimi biliyorsun
sen burda bana laf yetiştirrken benim yıllarca ömrüm mazlum halklara yardım eden derneklerin içersinde geçti.
laf olsun diye yazmayın artık yeter.
Bak biz seni nasil bir yerden tanımıyorsak sende bizi bir yerden tanımıyorsun, sen nerden biliyorsun bizim neler yaptığımızı?
Ve ben gayet net araştırdım Filistinli bir çocuk nasil öldürülüyorsa, israilli bir çocuk da öldürülüyor. Biraz tarafsız gözle bak

Bak biz seni nasil bir yerden tanımıyorsak sende bizi bir yerden tanımıyorsun, sen nerden biliyorsun bizim neler yaptığımızı?
Ve ben gayet net araştırdım Filistinli bir çocuk nasil öldürülüyorsa, israilli bir çocuk da öldürülüyor. Biraz tarafsız gözle bak
tamam otur ağla o zaman oldu mu?
yarın hesabını ona göre verirsin ,banane,ben kendi hesabımdan sorumluyum
masumlar ölsün demiyoruz ama bununla da savunu yapılmasına karşıyım

Mehmetçik Gazze'ye sloganları asla doğru bulmuyorum burası ayrı ve net bir konu.
Yıllardır İsraili Filistin halkına yaptıklarına, saldırı icin özellikle Ramazan aylarının seçilmesine kimsenin sesi cikmazken,Hamas'ım saldırısına gösterilen tepki tamamıyla iki yüzlülüktür ve bu çok alışıldık bir şey malesef.
Hamasın saldırısını da elbette doğru bulmuyorum. Sonrasında misliyle karşılığını verdiler zaten ve vermeye devam edecekler.
Öldürülen Müslüman olunca dünya üzerinde hiçbir önemi yok. Bizim ülkemizin büyük bir kısmında da yok. Fatih Altayli geçtiğimiz Ramazan Ayı'nda İsrail'in yaptığı baskınlara da ses çıkarsaymis ya keşke ama neden ses çıkarsın değil mi?
Topraklarını satan kısmı yüzde kaçı kapsıyor acaba? Cidden bilen var mı bunu? Filistini topyekun savunmuyorum ama bu insanlar yıllardır terörist İsrail tarafından zulüm görüyor ortadaki asıl gerçek bu. Ama onların yaşadıkları İsrail'e yapılan saldırı yanında hiçbir sey değil.

Son düzenleme:
Yeni öldürüyor olmaları öldürüyor olduklari gerçeğini değiştirmiyor işte bunu anlatmaya çalışıyorum, yıllardır Filistine her seferinde ağlar üzülürüm hâlâ üzülüyorum. Yönetimine veya askeri kanadına değil masum halkına üzülüyorum, aynı şekilde ölen diğer masumlara da üzülüyorum.

Mehmetçik Gazze'ye sloganları asla doğru bulmuyorum burası ayrı ve net bir konu.
Yıllardır İsraili Filistin halkına yaptıklarına, saldırı icin özellikle seçilen Ramazan aylarının seçilmesine kimsenin sesi cikmazken,Hamas'ım saldırısına gösterilen tepki tamamıyla iki yüzlülüktür ve bu çok alışıldık bir şey malesef.
Hamasın saldırısını da elbette doğru bulmuyorum. Sonrasında misliyle karşılığını verdiler zaten ve vermeye devam edecekler.
Öldürülen Müslüman olunca dünya üzerinde hiçbir önemi yok. Bizim ülkemizin büyük bir kısmında da yok. Fatih Altayli geçtiğimiz Ramazan Ayı'nda İsrail'in yaptığı baskınlara da ses çıkarsaymis ya keşke ama neden ses çıkarsın değil mi?
Topraklarını satan kısmı yüzde kaçı kapsıyor acaba? Cidden bilen var mı bunu? Filistini topyekun savunmuyorum ama bu insanlar yıllardır terörist İsrail tarafından zulüm görüyor ortadaki asıl gerçek bu. Ama onların yaşadıkları İsrail'e yapılan saldırı yanında hiçbir sey değil.
hah krdeşim bilinçli bir insan olduğun belli.
toprak satımı da yalan.
hem dopru bile olsa dedeleri toprak sattı diye zulüm mü görecek bu insanlar
böyle bir mantık olabilir mi
satıldıysa bile geçmişte kaldı ve satılmadığı açık net ortada,israillilerin zorla aldığı tarihi belgelerde var ama saklanıyor

İsrail adam öldürmeyi seviyor zaten, istediği buydu. Kalkıp uzlaşmaya varilabilirdi. Neden karşılık vermesin demek hiç insancıl gelmedi bana.
karşısında uzlaşmaya varılacak insan mı var? kaç kere uzlaşma komisyonu kurulacak çaba gösterilecek? onlar yaparken iyi karşılık görünce kötü.

Yıllardır İsraili Filistin halkına yaptıklarına, saldırı icin özellikle seçilen Ramazan aylarının seçilmesine kimsenin sesi cikmazken,Hamas'ım saldırısına gösterilen tepki tamamıyla iki yüzlülüktür ve bu çok alışıldık bir şey malesef.
+1
Keşke masumlar ölmeseydi ama burda masum olan sadece israilliler gibi göstermek bence de ikiyüzlülük.

anlatıp duruyorum ama anlaşılmıyor sanırım
başka birine yazdım oradan okuyabilirsiniz
bekleyelim
benim dediğim olursa ne olacak peki?
nasıl savunma yapılacak merak ediyorum cidden
biz fakir ülke de değiliz ayrıca
bu da ayrı konu
bunca felaktten sapasağlam çıkmış bir ülkeyiz
ekonomik buhran her yerde var ve düzelecek inşallah
Bunca felaketin içinde deprem de varsa eğer sapasağlam çıktığımız falan yok. Ekonomik buhran da her yerde yok. Halkın başına gelen her olumsuz olayda illa güzelleme yapan birileri oluyor ve ben buna sinir oluyorum. Fakir bir ülkeyiz🤷 keşke düzelecek inşallah demeyle de düzelecek türden olsa bu buhran ama değil.

karşısında uzlaşmaya varılacak insan mı var? kaç kere uzlaşma komisyonu kurulacak çaba gösterilecek? onlar yaparken iyi karşılık görünce kötü.
Kardeşim biz seninle anlaşamıyoruz iyi sen savunmaya devam et, kim olursa olsun masum kanı dökenleri savunmam ben. İyi günler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X