ışığımı yeniden parlatıyorum..

bahar2701

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2015
886
887
Merhaba arkadaşlar.. uzun zamandır üzerimdeki ölü toprağını atmak için çabalıyorum ama bir türlü olmuyordu. zorlu bir iş hayatı, pandemi, ekonomik kriz vs. gibi şeyler yüzünden hem kendimi hem ruhumu ihmal ettim. sanki artık hiç bir şeyin tadı tuzu yokmuş gibi geliyordu. geçen fark ettim eskisi gibi gülmüyordum bile. umutsuzluk batağına saplanmıştım bir kere. sonra dedim ki kendi kendime; "sen misin sadece bu sorunları yaşayan, daha önce milyonlarca insan bu yollardan geçti. kah güldü kah ağladı. madem yaşamaya devam ediyorsun, öyleyse en iyi şekilde yaşa. niyetini yap ya nasip de ve yola çık. "
şimdi bir niyetle yola çıkıyorum. Bu eylülde tayinciyim. sıfırdan bir hayata başlayacağım anlayacağınız. tayin öncesi kendimi sıfırlamak ve yeni yerimde mutlu bir ben olarak devam etmek istiyorum.
bunun için de bir yol haritası çiziyorum;

1. sağlıklı bir yaşam (sağlıklı beslenme ve spor)

a) diyet kelimesinden nefret ettiğim için sağlıklı beslenme
b) en az haftanın 3 günü spor
2. meditasyon ve esma çalışmaları
3. dgs için sıkı bir çalışma
4. bu bölgedeki yerleri keşfetme ve kültür turları
5. kaz ayaklarım için botox
6. günlük ve haftalık cilt bakımı
7. haftalık saç bakımı
8. her gün düzenli olarak vücut fırçalama ve kremleme
9. sadece keyif aldığım insanlarla vakit geçirme
10. her gün 20 sayfa da olsa kitap okuma
11. yeni evim için para biriktirme
12. sosyal medyada geçirilen süreleri minimuma indirme ve yararlı içerikleri takip etme
13. haftada 1 veya 2 film/dizi izleme
14. değerli olduğumu daima hatırlayıp, kendim için en iyi şeyleri yapmak.

Planlarım bu şekilde ve önümde yaklaşık olarak 5 ay var. bu süre zarfında, kendim için en iyi olan şeyleri yapmak için gayret göstereceğim.
günlük ve haftalık planlarla ilerlemeyi düşünüyorum. öyleyse niyet ediyorum; parlamaya, ışıldamaya...
ışığımız parlasın...

günaydınlar ışıl ışıl bir gün olsun. bugün hava çok güzel o nedenle en az 1 saat yürüyüş yapacağım. tabi ki güne cildimi nemlendirerek başlamayı da ihmal etmedim.
azıcık da pazar keyfi yapmak için kıvanç tatlıtuğ'un yeni dizisine başlamayı düşünüyorum. bol su ve bitki çayına da devam.

öncelikle hepinize hayırlı kandiller.. bugün dualarla, dileklerle günümü geçirmek istiyorum. manevi olarak yükselmek için güzel zamanlar. umarım hepimiz için en güzel şeyler gerçekleşir.

merhaba güzellikler. dün yazamadım ama gayet verimli bir gün geçirdim (diyet hariç.) iş çıkışı zumbaya gitti güzelce ter ve stres attım. sonrasında eve gelip peeling yapıp, üzerine kolajen serum sürdüm. sonrasında da bolca nemlendirdim.
maalesef bayramda çalıştığım için bu hafta konsantre olmakta zorlansam da yine elimden geleni yapıyorum.
bu hayat benim ve onu istediğim gibi şekillendirmek istiyorum.

Merhaba güzellikler. Cuma mesaisinin ardından nihayet haftayı tamamladım. Eve gidip güzelce dinlendikten sonra saç bakımı yapmak, dolabımı düzeltmek ve güzel bir duş almak istiyorum. Yorgun bir günü ancak böyle kurtarabilirim.

merhabalar bir kaç gündür yazamıyorum. bayramda maalesef çalışmak durumundaydım hata bugün bile çalışıyorum. yoğun ve yıpratıcı bir iş hayatım var ama bu yapmak istediklerime engel değil. dün iş çıkışı gratis e uğradım nemlendiricim bitmişti. onu alabildim ama göz kremimi alamadım. indirim vardı her şeyi bitirmişler. yarın tekrardan uğrayacağım. akşamda biraz egzersiz ve cilt bakımı yapmak istiyorum. karadenizde yaşadığım için hava durumu ruh halimi çok etkiliyor. günlük olarak yürüyüş yapmak istiorum ama her gün yağışlı olması buna engel oluyor. umarım bir an önce bu olumsuz hava koşulları biter. dün netfilix de çok anlamlı bir film izledim. sevgilisi tarafından kandırılıp geneleve satılan bir kadının hayat hikayesiydi. sanırım gerçek bir hikayeden uyarlama.. kadın onca olumsuzluğa rağmen kendini ve çevresini kurtarmak için elinden geleni yaptı. onu izleyince daha da güç hissettim içimde. bizlerde bu kadar olumsuzluğa rağmen yeniden doğmayı başarırız dedim.
huzur ve Keyif dolu bir gün dilerim.

merhabalar bir kaç gündür yazamıyorum. bayramda maalesef çalışmak durumundaydım hata bugün bile çalışıyorum. yoğun ve yıpratıcı bir iş hayatım var ama bu yapmak istediklerime engel değil. dün iş çıkışı gratis e uğradım nemlendiricim bitmişti. onu alabildim ama göz kremimi alamadım. indirim vardı her şeyi bitirmişler. yarın tekrardan uğrayacağım. akşamda biraz egzersiz ve cilt bakımı yapmak istiyorum. karadenizde yaşadığım için hava durumu ruh halimi çok etkiliyor. günlük olarak yürüyüş yapmak istiorum ama her gün yağışlı olması buna engel oluyor. umarım bir an önce bu olumsuz hava koşulları biter. dün netfilix de çok anlamlı bir film izledim. sevgilisi tarafından kandırılıp geneleve satılan bir kadının hayat hikayesiydi. sanırım gerçek bir hikayeden uyarlama.. kadın onca olumsuzluğa rağmen kendini ve çevresini kurtarmak için elinden geleni yaptı. onu izleyince daha da güç hissettim içimde. bizlerde bu kadar olumsuzluğa rağmen yeniden doğmayı başarırız dedim.
huzur ve Keyif dolu bir gün dilerim.
Merhabalar ,
Yazmaya devam edin ben takip ediyorum sizi...İzlediğiniz filmin adı nedir müsait bir zamanda ben de izleyeyim..

elimden geldiğince aktif olmaya çalışacağım. filmin ismi gangubai kathiawadi.. gerçekten değişik ve güzel bir filmdi. ayrıca buraya izlediğim ve okuduğum kitapların da bilgisini yazayım. mesela şimdi dinlediğim postcad var, şiddetle tavsiye ederim. adı; "ortamlarda satılacak bilgi". gerçekten bir çok konu hakkında daha önce duymadığınız bilgiler ve öneriler yer alıyor. bana bir çok konuda ilham oluyor. şimdiden iyi seyirler ve dinlemeler..

elimden geldiğince aktif olmaya çalışacağım. filmin ismi gangubai kathiawadi.. gerçekten değişik ve güzel bir filmdi. ayrıca buraya izlediğim ve okuduğum kitapların da bilgisini yazayım. mesela şimdi dinlediğim postcad var, şiddetle tavsiye ederim. adı; "ortamlarda satılacak bilgi". gerçekten bir çok konu hakkında daha önce duymadığınız bilgiler ve öneriler yer alıyor. bana bir çok konuda ilham oluyor. şimdiden iyi seyirler ve dinlemeler..
Çok teşekkür ediyorum.Sevgiler..

Merhaba güzellikler... bugün doğru işte çalışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım. Evet para kazanıyorum evet ülkenin durumu berbat ama neden bu işle yetineyim ? Tayin dönemine kadar elimden geldiğince kendimi yetiştirmek ve isimle ilgili alternatif seçenekler bulmak istiyorum. Öte yandan kendine cumartesi icin botox randevusu aldim. İlk defa botox yaptıracağım nasıl olur bilmiyorum ama şimdiden çok heyecanlıyım ☺️ baharın gelmesiyle ufaktan içimde kipirdamalar meydana geldi. Küçük çaplı turlar da araştırıyorum. Umarım bu bahar hepimize mutluluk, sağlık, ışıltı getirir.
Sizleri gelişmelerden haberdar ederim. 🥰

Merhaba güzellikler. Kaç gündür yoğunluktan gelemedim buralara. Tutulma enerjisi birazcık beni zorladı ama bununda üstesinden geldik çok şükür. Pazar günü bahsettiğim gibi botox uygulamamı gerçekleştirdim. Ne kadar kolaymış boşu boşuna kaz ayaklarimdan şikayetçi olmuşum. Üstelik 500 TL gibi uygun bir fiyata kurtuldum sayılır. Artık senede 2 kere yaptirmayi düşünüyorum. Baharın mi yoksa yeni şehrimin mi etkisi bilmiyorum ama yenilenmek sıfırdan başlamak istiyorum her şeye.. yepyeni capcanlı bir kadın olarak hayatıma devam etmeliyim. Daha bir sürü yapılacak sey var farkındayım ama kendimle uğraşmak kendime vakit ayırmak hoşuma gidiyor. Yarın sabah kan tahlili verip Diyetisyene gitmeyi düşünüyorum. Fazla kilolardan da en yakın zaman da kurtulmak lazım. Ne demiştik toksik olan ne varsa atıyoruz.
Birde bikini ve koltuk altı kararması için krem arastiracagim. Sizinde bildiğiniz bir şeyler varsa çok memnun olurum.
Şimdilik bu kadar güzellikler.. ışığımız parlasın. 😊

Merhaba güzellikler. Kaç gündür yoğunluktan gelemedim buralara. Tutulma enerjisi birazcık beni zorladı ama bununda üstesinden geldik çok şükür. Pazar günü bahsettiğim gibi botox uygulamamı gerçekleştirdim. Ne kadar kolaymış boşu boşuna kaz ayaklarimdan şikayetçi olmuşum. Üstelik 500 TL gibi uygun bir fiyata kurtuldum sayılır. Artık senede 2 kere yaptirmayi düşünüyorum. Baharın mi yoksa yeni şehrimin mi etkisi bilmiyorum ama yenilenmek sıfırdan başlamak istiyorum her şeye.. yepyeni capcanlı bir kadın olarak hayatıma devam etmeliyim. Daha bir sürü yapılacak sey var farkındayım ama kendimle uğraşmak kendime vakit ayırmak hoşuma gidiyor. Yarın sabah kan tahlili verip Diyetisyene gitmeyi düşünüyorum. Fazla kilolardan da en yakın zaman da kurtulmak lazım. Ne demiştik toksik olan ne varsa atıyoruz.
Birde bikini ve koltuk altı kararması için krem arastiracagim. Sizinde bildiğiniz bir şeyler varsa çok memnun olurum.
Ben koltuk altı kararması için limon suyu sürdüm . Yarım saat 45 dk bekleyip sonra yikadim.Faydasini gördüm krem almadan isterseniz bı deneyin derim .

Eklentiler

• IMG_20220517_140531.jpg
    IMG_20220517_140531.jpg
    134,9 KB · Görüntüleme: 56
Merhaba güzellikler nasılsınız ? Ben iyiyim. Hafta sonu birazcık yoğun geçti. Dün arkadaşımla Doğa da bir yere kahvaltıya gittik. Harika bir yerdi... ordan yorgun argın geldim yemek yaptım. Bugün misafirlerim vardi çünkü. Onları da akşam üstü gönderdim. O nedenle kendime çok vakit ayiramadim. Baya yoruldum çünkü. Ama yine de ufak da olsa birseyler yaptım; Saçımı fonledim. Akşam cilt rutinini uyguladım. Doğadan rahat çayını alıp güzel bir postcad dinliyorum.
Dün gezerken ve fotoğraf çekilirken birseyler dank etti ve yeni kararlar aldım.
Dün hava güzeldi ve elbise giydim. Ama giydiğime pişman oldum. Benim iç bacaklar baya yapışık bir hal almış ve sürtunmeden dolayı pişik oldum. Birde fotolarda ne kadar kilo aldığımı fark ettim.
O nedenle; her gün iç bacak çalışılacak ve salı günü kan tahlili olup Diyetisyenin yolu tutulacak. Artık durum çok ciddi!
Birde insan ilişkileri konusunda karar aldım. Ben terazi burcuyum ve malesef insan çok seviyorum. İstiyorum ki herkesle bir araya gelelim toparlayalım eğlenelim. O nedenle sürekli organizasyon yapıyorum. Bugün farkettim kimse beni bir yere çağırmiyor herkeste bir naz niyaz.! Bundan sonra değerimi kendim belirliyorum. Gerçekten beni seven benimle görüşmek isteyen insanlarla bir araya geleceğim . Enerjimi kendime ve sevdiklerime ayırmak istiyorum.
Şimdilik böyle kızlar. Cilt bakımı ve saç bakımı rutine oturdu da sırada spor ve diyet var.
Ne diyorduk ışığımız parlasın...💕

merhabalar nasılsınız güzellikler? bir kaç gündür buraya uğrayamadım; 4-5 günlük küçük bir kaçamak yaptım. daha öncede söylemiştim Karadeniz bölgesinde memur olarak çalışıyorum ve bu yıl tayinciyim diye. o nedenle gitmeden görmek istediğim yerleri geziyorum. bu hafta ordu ve ilçesi ünyeyi gezdim. inanılmaz güzel ve keyifli yerlerdi tavsiye olunur, özellikle ünye:)
gezi dolayısıyla birazcık kendimi ihmal ettim (vücuden) ruhen gayet keyifliydi.. dün çok yorgun olmama rağmen bari bir kil maskesi yapayım dedim. onu yapıp kolajenimi sürüp uyumuşum. bu akşam da diyetisyen randevum var. iş çıkışı oraya gidip artık fazlalıklardan kurtulmak istiyorum.
bende durumlar bu şekilde kızlar. tam uygulayamasam da hedeflerim konusunda çalışmalarım devam ediyor. bugun farketttim daha sakin ve ılıman bir insan olmaya başladım. insanın kendiyle vakit geçirmesinden daha anlamlı bir sey yok.
kendiyle mutlu olmayı başarınca çevrende sana o şekilde yaklaşıyor.
mutluluğumuz daim olsun ve ışığımız parlasın..

günaydın güzellikler nasılsınız? ben Yeşil çayımla kendime gelmeye çalışıyorum. bugün nedense kendimi dingin ve sakin hissediyorum. üstüne birde ruh dilendirici müzikler açtım. iyice mayıştım anlayacağınız.
evet gelelim neler yaptığıma; 2 gün önce bahsettiğim gibi diyetisyene gittim. maalesef ki vücudum çok yağlanmış. zaten bu beklediğim bir sonuçtu. sık diyet yapan birisi olarak metabolizmamı birazcık bozmuştum ve bunun karşılığı da yağlar olarak bana geri döndü.. diyetisyenimi sevdim, önerdiği şeyleri de mantıklı buldum. o nedenle 2 gündür programa uyuyorum. beni yoracak tek şey her gün diyetime uygun yemek hazırlamak olacak. güzellik ve sağlık için değer diyorum.
ayrıca günde 1 saat yürüyüş ya da leslie önerdi, şimdilik bu öneriyi yapamadım.
iş yerindeki çalışma stilim yine değişiyor. maalesef sürekli rotasyon olan bir yerde çalışıyorum o nedenle düzenimi korumak benim açımdan zor oluyor. pazartesinden itibaren ajandalar yine değişecek. bu nedenle alışkanlıklarımı biran önce oturtmam lazım. yapacağım işleri günlük ve haftalık olarak ayırmak istiyorum.

günlük yapılacaklar;
sabah akşam cilt rutini..(serum, göz kremi, nemlendirme )
vücut fırçalama ve nemlendirme
en az 20 sayfa kitap okuma
eve geldiğimde telefonu elimden bırakmak
günde en az 1-2 saat yükselme sınavına çalışmak
günlük yiyeceklerimi belirme
2.5 litre su içmek
günlük esmaları ve olumlamaları okumak

haftalık yapılacaklar;
1 günü kendine ayırma ( vücut ve zihin bakımı)
haftalık cilt maskelerini uygulama
arkadaşlarıma vakit ayırma
haftalık yiyecek alışverişi
ev temizliği (kıyafetler, ütü)

genel hatlarıyla yapılacaklar listesi bu şekilde. birde harcama düzeni oluşturmam gerekiyor. ülkenin şartları ve ekonomik kriz belli. o nedenle de artık ihtiyacım olmayan şeyleri almamam gerekiyor. birde taşınma ve ev bulma masrafları çıkacak of of. bütçemin büyük bir kısmını tasarrufa ayırmak zorundayım. bende durumlar bu şekilde hanımlar. umarım kendi hayat yolcuğumuzda kendimiz için bir şeyler yaparız.
ışığımız parlasın..

Cilt kararması için rüşur taşı önermişlerdi bu forumda. Gerçi ben aldım ama kullanmaya başlamadım unutuyorum 🤦‍♀️ Aktardan almıştım, orijinalinin üstünde mühür oluyormuş. Yumuşak bir taş zaten ezip toz haline getiriyorsunuz. Foruma biri yazmıştı: parmağını ıslatıp toza batırıp sürüyormuş akşamdan, sabah yıkıyormuş. Faydasını gören de var görmeyen de. Sanırım kişiye göre değişiyor

X