İşe Başlamak İçin Ne Hayaller Kurmuştum (Kreşli İş İmkanı Var mi?)

mamamio

Tüm mal varlığım, çevremdeki malların varlığıdır😏
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2015
1.855
2.020
Merhaba hanımlar,

Evlenmeden önce çalışıyordum. Düğün masraflarımı karşılayabilmek için dugunden once nikah yaparak tazminatımı alıp işten ayrıldım. Araya hamilelikti dogumdu girince 2 senedir calismiyorum. Ve bu durumdan oldukca mutsuzum. Bir kaç ay içinde evimizi annemlere yakın bir yere taşıyacaktık annem oğluma bakarken bende calisacaktim. Ama ne yazik ki bazı nedenlerden ötürü ( burası uzun olur yazmak istemedim) evimizi başka yere taşıyacağız.

Bakıcı için durumum yok alacağım maaş en fazla asgeri ücret ya da biraz fazlası olacak onuda bakıcıya verince çalışmamin zaten manasi yok. Ayrıca henüz oğlum 13 aylık olduğu için bakıcı ve ucretli kreş olaylarına pek sıcak bakamıyorum. Hani söyle 3-4 yaşlarında konusup kendini ifade edebilse en azından içim rahat eder kendisine nasıl muamele edildiğini iyi kötü anlatır bana. Ufak olduğu için kıyamıyorum gözümden uzak olmasına. Eve iş veren ilanları incelerken kreş imkanı sunan iş yerleri olduğunu gördüm internette ama net bir ilan yok sadece konu hakkında makale yazılmış.

Çalıştığım yerde kreş olursa en azından istediğim zaman çocuğumun yanında olurum ve kreş çalışanlarını daha rahat gözlemleyebilirim diye düşünüyorum.Anadolu yakasında var mı böyle kreş imkanı sunan iş yerleri? Konu hakkında bilgisi olanlar lütfen yardımcı olsun. Özelden de yazabilirsiniz.

Teşekkürler.

Güncelleme ; Mesleğimi soranlar olmuş. Çağrı Merkezi müşteri temsilcisiydim arkadaşlar.

Son düzenleme:
13 ay bakıcı için küçük değil aslında zaten 3-4 yaşında olsa bakıcılık durumu kalmaz. Ben kızımı 9 aylıkken bakıcıya biraktim. Bir sıkıntı da yaşamadım. Kredi olan işyerleri genellikle kurumsal şirketler oluyor

13 ay bakıcı için küçük değil aslında zaten 3-4 yaşında olsa bakıcılık durumu kalmaz. Ben kızımı 9 aylıkken bakıcıya biraktim. Bir sıkıntı da yaşamadım. Kredi olan işyerleri genellikle kurumsal şirketler oluyor

Bakıciniza ne kadar ücret öduyordunuz? Istanbul da mi yaşıyorsunuz?

150 kadin calisandan fazlasi varsa kres zorunlu.
Bizim isyerinde var kres. Oglum 19 aylik ama kreste degil.
Esimin de isyerinde var.

Sizin mesleginiz nedir? Belki ona gore onerebilecek kisi cikar. Ben isterseniz ozelden sirketlerin ismini atayim ama sektorunuzle alakali midir ki?

Çalışan annelere devlet desteği vardı yanılmıyorsam.
Kreslere ödemeyi siz değil devlet yapıyor diye biliyorum bir araştırın isterseniz.

Kurumsal firmalarda kres var , yani calisan sayisinin oldukca yuksek olmasi gerekiyor
Mesela bankalarin genel mudurluklerinde var
Sizin mesleginiz ne?

Çalışan annelerin kreş giderini devlet karşılıyor. ,
c014-gif.1318327

o destek durumu bir proje ama şuan için kapalı diye biliyorum. bence annenize yakın bir yere taşının eski yeni demeyin...

o destek durumu bir proje ama şuan için kapalı diye biliyorum. bence annenize yakın bir yere taşının eski yeni demeyin...

Öyle bir imkanimiz yok ne yazik ki taşınacağımız ev kendi evimiz şuan kiradayim. :KK43:

Bizim işyerinde de kreş var, özel bir bankanın genel müdürlüğündeyim.
Genel olarak bu civardaki plazaların hemen hepsinin kreşi var zaten (ümraniye)

Bizim işyerinde de kreş var, özel bir bankanın genel müdürlüğündeyim.
Genel olarak bu civardaki plazaların hemen hepsinin kreşi var zaten (ümraniye)

Özelden mesaj yazamıyorum sistem izin vermiyor size birkaç sorum olacaktı?? Özelden konuşabilir miyiz?

cocugunuz kucuk bence bıraz daha bekleyın sonucta en fazla 1500-1600 alacaksınız bakıcı 1000 de n asagı calısmaz 600 tl ıcın yapmayın bence hem sız yorulacaksınız hemde bebegınız ıcın cokda guzel degıl. benım fıkrım 3.5-4 yasa kadar bekleyın. çalışıp paranın yuzde 80 nını kres yada bakıcıya vermenın manası yok. 2500 alsanız 1000 kres olsa yıne bı derece. ve ucuz kreşlerde hiç güzel degıl ıstanbul maltepede akrabam 2 ayrı krese yolladı ortalamanın cok altındaydı fıyatı ve ılgı cok azdı. sımdı bıraz daha buyusun parkta oynayacak komsu cocuklarıyla oynayacak sızden yavas yavas uzaklasacak daha rahatlayacaksınız en guzel zamanları keşke mecbur olmasaydım da ogunlerınde oglumun yanında olsaydım

iş arkadasım vardı onun yengesı medıcal park hastanesındeydı hastanenın ıcınde kres vardı ama 2 yas dan baslıyordu

O destek olayı bir proje . Kimse kimsenin kreş giderini karşılamıyor . 3-4 ilde 300 kişi gibi bir rakam . Belediyenin kreşleri var 400 tl ama onlarda 13 aylık almaz . 9-5 çalışır .Bu saatlerde çalışan kadına uymaz..

Ben nerede oturuyor bilmiyorum ama ,ben İSTANBUL 'yım çalışanımın kreş parasını devlet karşılıyor.
Bir kaç evrak tamamlayıp teslim etti ve destek alıyor.
Miktarını bilmem ama kreş gideri kadar olduğunu sanıyorum.
Ve bebeği 1.5 yaşını geçkin olmalı.Yaş sınırını bilmiyorum..
doktor-gif.1318349

Ben nerede oturuyor bilmiyorum ama ,ben İSTANBUL 'yım çalışanımın kreş parasını devlet karşılıyor.
Bir kaç evrak tamamlayıp teslim etti ve destek alıyor.
Miktarını bilmem ama kreş gideri kadar olduğunu sanıyorum.
Ve bebeği 1.5 yaşını geçkin olmalı.Yaş sınırını bilmiyorum..
doktor-gif.1318349
1800 TL aylık ödeme ile aldım oğlumu okuldan . Kreş giderini ödemesini geçtim teşvik bile çıkmadı . Kafamı duvarlara vurmalıyım ..

X