İş-okul için sağlıklı öğün fikirleri

leyl76

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mart 2024
247
372
28
Merhabalar. Ben çalışıyorum. Aksam 4 gibi evde oluyorum. Fazla kilom var. İşte yemelik pratik tariflere ihtiyacım var. Bazen öyle ki hazırlamak zoruma gidiyor. En kolay olan şeye, poğaçaya abanıyorum bu kez. Tavsiyelerinizi bekliyorum

Merhabalar ben de çalışan bir bayanım ve dikkat etmediğimde hemen kilo alan bir yapım var.
öğlen yemekleri için 1 haftalık hazırlık yapıyorum. tavuk göğsünü kare kare doğrayıp çok az z.yağında soteliyorum.1 avuç 1 avuç poşetlere koyuyorum. dipfrize atıyorum.
2-3 çeşit bakliyat haşlayıp koyuyorum .tavuk veya bakliyat ile yeşilliklerle çeşit çeşit salata yapıp götürüyorum.
yulaflı tarifler yapıyorum götürüyorum kavanozla.
deneyebilirsiniz

Merhabalar ben de çalışan bir bayanım ve dikkat etmediğimde hemen kilo alan bir yapım var.
öğlen yemekleri için 1 haftalık hazırlık yapıyorum. tavuk göğsünü kare kare doğrayıp çok az z.yağında soteliyorum.1 avuç 1 avuç poşetlere koyuyorum. dipfrize atıyorum.
2-3 çeşit bakliyat haşlayıp koyuyorum .tavuk veya bakliyat ile yeşilliklerle çeşit çeşit salata yapıp götürüyorum.
yulaflı tarifler yapıyorum götürüyorum kavanozla.
deneyebilirsiniz

Yulaflı tarifler doyuruyor mu peki sizi? Ballı vs oluyor ya, sabah direkt sekerli şeyler yemek midemi yakıyor.
Bir de eşimle kendime aynı şeyleri yapmam gerekiyor. Eşim de genelde kahvaltılık şeyler istiyor ama sabah hep aynı şeyleri yemek de zorluyor beni.

Tam buğday sandviç ekmeği arası bol yeşillik artı bazen peynir, bazen köfte, bazen ton balığı.

X